Kuriame komiksą. K. Donelaičio poema ,,Metai”.

March 18, 2021 12:00 am Published by Leave your thoughts
      ,,Jau saulelė vėl atkopdama budino svietą
     Ir, žiemos šaltos trūsus pargriaudama, juokės.“
                                                                 (K. Donelaitis ,,Metai“, ištrauka iš,,Pavasario linksmybės“)

     Šios eilutės iš pirmojo lietuviško grožinės literatūros kūrinio. Ir jas tikrai puikiai prisimena mokinių tėvai ir seneliai. Su šiuo kūriniu pagal programą šiemet šiek tiek plačiau turėjo susipažinti jau ir 6-okai. Tai unikalus kūrinys, įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą, išverstas į 14-iolika kalbų. Žinoma, šiuolaikiniam mokiniui jį skaityti ir suprasti nėra taip paprasta, nes poemoje daugybė archaizmų (senųjų, mūsų kalboje nebevartojamų žodžių), perteikiamos tuometinio gyvenimo realijos, tad pirmiausia dera prisiminti turimas istorines žinias ir to laikotarpio ypatumus. Ir, žinoma, perteikti K. Donelaičio pasaulio suvokimą, idėjas, poemos kūrimo principą. Po šių paruošiamųjų darbų mokiniai greitai perprato skaitomo kūrinio mintį, pajautė nuotaiką ir tai perteikė ne tik žodžiai, bet ir vaizdu – sukūrė komiksą.
     Darbai galėjo būti kuriami piešiant ranka arba naudojantis kadruočių kūrimo skaitmenine programa storyboard.com. Vaizdus turėjo lydėti veikėjų kalba. Tokiu būdu mokiniai prisiminė, įtvirtino rašybos ir skyrybos žinias. 6-okų darbuose  vaizduojama bundanti gamta, jos gyvastis, būrai, pasitinkantys pavasarį, besiruošiantys darbams. Kai kurie mokiniai puikiai perteikė tinginio Slunkiaus požiūrį į darbą, teisingojo Lauro gyvenimo filosofiją.
     Kaip pavyko? 
     Kviečiame žvilgtelėti.
     6c klasės mokinių sukurti komiksai pagal K.Donelaičio ,,Metai” perskaitytą ištrauką iš ,,Pavasario linksmybės”.

Categorised in: ŠIANDIENA, Ugdymo procesas

This post was written by Evelina Blaškienė

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>