Kviečiame suteikti knygoms antrą gyvenimą
Dar kartą kviečiame atidžiai peržiūrėti savo namų bibliotekėles ir „užmirštoms“ įdomioms knygoms bei knygelėms suteikti  antrą gyvenimą – padovanoti mūsų mokyklos VDM grupių mokinukams. Dovanojamos knygos turėtų būti tokios, kurias norėtumėte patys skaityti. 
Knygas renkame mokyklos I aukšto foje.
Iš anksto dėkojame.
Kviečiame suteikti knygoms antrą gyvenimą
   Nuo 2012 metų vasario 14 dienos pasaulyje minima kaip Tarptautinė knygų dovanojimo diena. Tai puiki iniciatyva. Dauguma mūsų neįsivaizduoja gyvenimo be geros knygos. Jas skaitome, apie jas pasakojame savo draugams, artimiesiems, jas rekomenduojame taip pat perskaityti. Knygos padeda mums augti, mokytis, tobulėti, atrasti knygą, kurią skaityti tiesiog smagu ir gera. Bet yra viena bėda. Knygas perkame, perskaitome, dar kartą pavartome ir, jei neturime mažesnių broliukų ar sesučių, tai… jas paliekame stovėti ir dulkėti ant lentynos savo namų bibliotekoje. 
Kviečiame atidžiai peržiūrėti „užmirštas“ įdomias knygas ar knygeles ir suteikti joms antrą gyvenimą – padovanoti mūsų mokyklos VDM grupių mokinukams. Dovanojamos knygos turėtų būti tokios, kurias norėtumėte patys skaityti. Atrinktas knygas sudėkite į dėžutę arba plastikinį maišelį. Galite užrašyti, kas ir kam dovanoja bei atnešti į mokyklą ir paduoti mokyklos budėtojai, kuri dovanas įdės į dovanų dėžę. Kovo 15-ąją, penktadienį – vieną dieną prieš Knygnešio dieną – dovanotos knygos bus išdalintos VDM grupėms. Štai ir viskas. Geras darbas bus padarytas! Tikimės, kad naujomis knygomis ir knygelėmis džiaugsis ne tik pirmokas, bet ir ketvirtokas! Iš anksto nuoširdžiai dėkojame visiems už dosnumą!  
Kalėdiniai skaitymai ir… sniego seniai
  Ne vienas žiemą statė senį besmegenį. Bet, manau, daugelis nežino, kad sniego senis – viena pirmųjų žmonijos liaudies meno formų. Būtent jis pasirodė ant pirmųjų atvirukų, vaidino pirmuosiuose nebyliuose filmuose ir buvo užfiksuotas keliose ankstyviausiose nuotraukose, darytose dar XIX amžiuje. Sniego senis buvo viduramžių fenomenas, statytas labai sumaniai ir apgalvotai. Sniegas buvo tarsi iš dangaus nukritusios nemokamos meno priemonės. Žmonės mėgo apžiūrėti laikinus meno kūrinius. Kai kuriuos jų kūrė garsūs menininkai, tarp jų ir devyniolikmetis Mikelandželas, kuriam 1494 metais Florencijos valdovas užsakė dvaro kieme išdrožti sniego žmogų…
Ką dar žinome apie besmegenius? Kad jie nulipinti iš sniego, kad jų nosys – tai morkos. Jie stovi ramūs ir niekur nekeliauja. Jie nieko nedirba ir neturi pinigų. Ar tikrai? Jei taip manote, vadinasi, dar neskaitėte puikiai pažįstamos Lietuvoje rašytojos Danguolės Kandrotienės knygelės vaikams „Besmegeniai ir dingusios nosys“, kurią iliustravo taip pat žinomas vaikų knygų iliustratorius ir rašytojas Dainius Šukys. 
 Jau lapkričio mėnesį mokyklos biblioteka pajuto, kad atėjo… žiema. Taip! Taip! Tikra žiema! Už lango buvo daug sniego, nosis kando nedidelis šaltukas, o jaukioje mokyklos bibliotekoje atsidarė kalėdinės dirbtuvės. Vyresniųjų klasių mokiniai per pirmąsias pamokas, arba po pamokų iš spalvoto popieriaus karpė snaiges, žalias eglutes, baltus skritulius sniego senių „statybai“. Buvo papuoštas mokyklos Žiniukų skveras, išgražinta biblioteka. Artėjo TA DIENA – lapkričio 27-oji – pirmoji kalėdinių skaitymų diena, kurios labai laukė priešmokyklinių grupių ir pradinių klasių mokiniai.  
 Minėtoje D. Kandrotienės knygelėje vaikų nulipdyti keturi besmegeniai ne bet kokie. Jie šmaikštūs, drąsūs, išradingi, aktyviai domisi įvairiausiomis naujienomis, užsiima sportu, linksminasi. Tiesa, linksmybės baigiasi nekaip, nes vieną rytą besmegeniai atsibunda be nosių. O čia išaiškėja, kodėl dingo tos jų nosys. Jas sugraužė labai alkani kiškiai! Ir kaip besmegeniams suskaudo širdis dėl tų kiškių! „Nesvarbu, kokia yra tavo nosis. Svarbiausia – kokia yra širdis“ – skelbia rašytoja savo knygelėje. Na, o ką sugalvojo sniego seniai ir kuo baigėsi ši smagi istorija su netikėta pabaiga žino mūsų mokyklos pradinių klasių mokinukai. Jie juk matė ir girdėjo šią istoriją! O šios nuostabios besmegenių istorijos įkvėpta kiekviena pradinukų klasė „pastatė“ po sniego senį ir labai kviečia pasižiūrėti savo darbų parodos „Linksmieji sniego seniai“ į mokyklos biblioteką. Tiesa, pirmąjį besmegenį parodai „nulipdė“ 7c klasės mokinės Gytė, Gabija ir Milda. 
 Ir dar. Šios nuostabios kalėdinės istorijos skaitovė bibliotekininkė Neringa džiaugėsi, kad per keturiolika skaitymo rytmečių bibliotekoje apsilankė net 287 mokiniai ir 20 mokytojų! Iki kitos įdomios kalėdinės istorijos!
Privalomų perskaityti knygų sąrašas 5-8 klasei 2023-2024 m. m.
Privalomų skaityti knygų sąrašas. 2023–2024 m. m.
5 kl.
1. Andersenas H. K. (H. Ch. Andersen) 10 pasirinktų pasakų
2. Baris Dž. M. (J. M. Barrie) „Piteris Penas“
3. Bernet F. H. (F. H. Burnett) „Paslaptingas sodas“
4. Lindgren A. „Rasmusas klajūnas“
5. Tvenas M. (M. Twain) „Tomo Sojerio nuotykiai“
6. S. Nėris „Eglė žalčių karalienė“
7. de Sent Egziuperi A. (A. de Saint-Exupéry) „Mažasis princas“
8. Šatrijos Ragana „Irkos tragedija“
6 kl.
1. Itagaki L., Vilė J. „Sibiro haiku“
2. Londonas Dž. „Baltoji iltis“.
3. Žilinskaitė V. „Kintas“
4. Morkūnas G. „Vasara su Katšuniu“
5. Šatrijos Ragana „Irkos tragedija“
6. Zylė K. „Siela sumuštinių dėžutėje“
7. Paterson K. „Smarkuolė Gilė Hopkins“
8. Malo H. „Be šeimos“.
7 kl.
1. Bebit N. (N. Babit) „Amžinieji Takiai“
2. Kriusas Dž. (J. Krüss) „Timas Taleris, arba Parduotas juokas“
3. Lauri L. (L. Lowry) „Suskaičiuotos žvaigždės“
4. Maršalas A. (A. Marshall) „Aš moku šokinėti per balas“
5. Morkūnas G. „Iš nuomšiko gyvenimo“
6. Harper L. „Nežudyk strazdo giesmininko“
7. Poznanski U. „Erebas“
8. Una R. „Atjunk“
8 kl.
1. Morpurgo M. „Karo žirgas“
2. Cicėnaitė A. „Niujorko respublika“
3. Frank A. „Dienoraštis“
4. Ganc D. (Gancevskaitė D.) „Lota“
5. Hadon M. (M. Haddon) „Tas keistas nutikimas šuniui naktį“
6. Opolskaitė D. „Ir vienąkart, Riči“
7. Šaltenis S. „Riešutų duona“
8. Šepetys R. „Druska jūrai“
Paskutiniam margučiui nuriedėjus…
Po nejaukios, tikrai nežiemiškos žiemos pagaliau atėjo pavasaris – šaltas, bet labai laukiamas. Juk su pavasariu atrieda pati džiugiausia ir linksmiausia šventė – šv. Velykos! Ją mokyklos bibliotekoje kasmet lydi velykiniai skaitymai, jau tampantys tradicija. Tris savaites iki šios pavasariškos šventės kiekvieną dieną iki pat mokinių pavasario atostogų pas bibliotekininkę Neringą rinkosi priešmokyklinių grupių ir pradinių klasių mokiniai. Šiais metais į velykinius skaitymus „Kai rasa kieme išdžius – mes ridensim margučius!“ mokinukai ėjo padarę namų darbus: kiekviena pradinukų klasė nešėsi po gražiai, kruopščiai iš spalvotų siūlų padarytą margutį, skirtą būsimai velykinių darbų parodai. Margučiai skirtingi, bet visi savotiškai žavūs.
 Pasidžiaugę vieni kitų darbais, mokinukai klausėsi apie šv. Velykas. Bibliotekininkė Neringa papasakojo, kodėl žmonės Šv. Velykas vadina stebuklinga pavasario švente, iš kur kilęs Velykų pavadinimas. Pradinukai patys mėgino vardinti šios pavasario šventės svarbiausius simbolius, aiškinosi, ką reiškia posakiai „pagauti kiškį“, „kiškio pyragai“ bei džiaugėsi, kad žino, ką reiškia palyginimai „Eina kaip su kiaušiniu ant galvos“ ar „Bliauna kaip Velykų veršis“. Vis dėlto ilgai spėliojo, kas yra „Velykų boba“. Mokiniai klausėsi skaitomų ir skaidrėse rodomų lietuvių sakmių apie tai, kad pasaulis atsirado iš kiaušinio bei sužinojo, kodėl nuo seno žmonės jį taip garbino. Po nuskambėjusio ketureilio „Anksti rytą saulė teka, o Velykė garsiai šneka: – Jau Velykos netoli, Rinkit kiaušinius visi!“ mokiniai skaitė pasaką apie Velykę ir aktyviai ginčijosi, kas ji ir ar, iš viso, egzistuoja. Pasiginčiję, padiskutavę apie Velykę ir jos nešamas dovanas mažiesiems, mokiniai susipažino su taip vaikų laukiamo Atvelykio tradicijomis ir išklausę pasaką „Kiaušinio svajonė“ sužinojo, ar išsipildė velykinio kiaušinio svajonė. Na, ir koks velykinis susitikimas be palinkėjimų ir dovanų! Velykų bobutė – bibliotekininkė – nepamiršo nė vieno.  Visi – ir maži, ir dideli – buvo apdovanoti šokoladiniais margučiais bei pakviesti po pavasario atostogų mokyklos bibliotekoje apžiūrėti bibliotekininkės išmargintų margučių, o mokyklos Žiniukų skvere – 1–6   klasių mokinių darbų parodą „Kaip pavasario žiedas žeme margutis rieda…“
Kviečiame į parodą
Pavasariniai skaitymai bibliotekoje

  „O lyja, smulkiai dulkia gegužio lietūs kvapūs.
   Alyvos – tartum gulbės plasnoja šilko kekėm“.

Prieš beveik dvidešimt metų lietuvių poetės Marijos Meilės Kudarauskaitės  parašytame eilėraštyje „Baltos alyvos žydi“ gegužės mėnuo nesikeičia: lyja, dulkia alyvų žiedais ir taip pat keičia Velykinį balandį. O jis, kaip ir gruodis, 1-4 klasių mokiniams ir priešmokyklinių grupių vaikams buvo intensyvus. Pirmą kartą visos klasės skirtingomis dienomis skubėjo į progimnazijos biblioteką klausytis „Velykinių skaitymų“. 
Šį kartą skaitėme Juditos Ožeraitytės eiles apie verbas, Šv. Velykas, margučius bei Kęstučio Kasparavičiaus „Tinginių Velykas“. Ir dar stengėmės susipažinti su šv. Velykų papročiais ir…kuo daugiau išvardinti kiaušinių marginimo būdų. Po gražių palinkėjimų ir eilėraščių deklamavimo – užduotis mokiniams pavasario (Velykų) atostogoms: kuo gražiau išmarginti iš kartono iškirptą kiaušinį (jų mokytojų padėjėjos Ramunė ir Iveta iškarpė vos ne tris šimtus!). Mokiniams kiaušinių marginimas – kruopštus ir atsakingas. Todėl paskutiniai margučiai į biblioteką „atkeliavo“ tik gegužės mėnesį, o paroda „Margučių magiškas raštas“ ant progimnazijos Šviesuolių prospekto sienų nugulė tik gegužės trečiąją savaitę. Kviečiame, nors ir pavėluotai, pasigrožėti 1-4 klasių mokinių darbeliais. Parodą paruošti padėjo Goda Spalinskaitė (5a kl.), Emilija Činčikaitė (5a kl.), Urtė Švilpaitė (5a kl.), Lina Borkovskaja (7b kl.), Karolis Adomavičius (7b kl.), Laura Čeberiakaitė (7c kl.), Margiris Namikis (5a kl.), Šarūnas Saladžius (5a kl.), Kajus Adomas Rimša (8b kl.).                                                                                                                                                                                 Bibliotekininkė Neringa
Kviečiame skaityti elektronines „Vyturio“ leidyklos knygas
  Sudominti šiuolaikinius mokinius knyga neretai tampa vis didesniu iššūkiu. Vaikų dėmesį dabar užkariauja socialiniai tinklai, mobilieji žaidimai ir kitas skaitmeninis turinys. Todėl seniausia Lietuvoje specializuota vaikų ir jaunimo literatūros leidykla-biblioteka „Vyturys“, atgimė elektroniniu formatu. „Vyturyje“ knygos pateiktos šiuolaikiškai ir patraukliai. Aišku, yra mokinių, kuriems skaityti knygą, paimtą iš bibliotekos ar namų lentynos, yra didelis džiaugsmas. Kitus mokinius mūsų mokyklos biblioteka kviečia nemokamai naudotis skaitmenine „Vyturio“ leidyklos biblioteka. Kūrinius galima skaityti asmeniniu, planšetiniu kompiuteriu bei išmaniuoju telefonu. Reikalinga tik naršyklė.
Todėl siūlome kelis paprastus žingsnius, jei norite tapti išmaniuoju skaitytoju: 
  •  Skaitytojai gali naudotis nemokama prieiga prie elektroninės „Vyturio“ bibliotekos namuose, kelionėje, troleibuse ar autobuse! Savo interneto naršyklėje (kompiuteryje, planšetėje ar telefone) suveskite adresą vyturys.lt ir, užėję į puslapį, spauskite Registruotis. Registracijos metu reikės suvesti dovanos kodą, kurį jums suteiks jūsų pradinių klasių mokytoja ar lietuvių kalbos mokytoja. 
  •  „Vyturio“ bibliotekoje rasite beveik 500 elektroninių knygų, kurios jūsų patogumui suskirstytos pagal amžiaus grupes. 
  •  Skiltyje MOKYKLAI pateikiami kūriniai pagal atnaujintą lietuvių kalbos ir literatūros programą, suskirstyti pagal klases. 
  •  Greičiausias būdas sužinoti, ar kūrinys yra bibliotekoje yra per paieškos funkciją. Kūriniai randami pagal autorių, kūrinio pavadinimą, dalis – pagal veikėjų vardus.
  • NAUJIENA! Socialinis skaitymas. Diskusijos su klasės draugais knygos aplinkoje ir informacija mokytojui apie mokinių aktyvumą.
  • Jau yra prieiga prie garsinių knygų bibliotekos. 
           Susidomėjote? Kviečiame išbandyti!
Skaitymų traukinukas…
  „Jie buvo visi kartu, vienas kitą mylėjo, gal tai ir buvo Kalėdos. Tuo metu jie išvydo krintančią didžiulę žvaigždę su ilga švytinčia uodega tarsi karališku šleifu, nuo kurio ant šeimos pažiro spindintis lietus. Tai buvo tik akimirka, tačiau jie viską aiškiai matė. Juos užliejo tikras Kalėdų džiugesys ir jie pasijuto laimingi kaip niekada.“ (Bruno Ferrero) 
  Manau, taip pat laimingi buvo vaikai, kai gruodžio 1-16 dienomis klausėsi Kalėdinių skaitymų mokyklos bibliotekoje. Tyliai spragsint žvakutės liepsnelei, bibliotekininkė Neringa 1-4 klasių mokinukams skaitė Bruno Ferrero ir Kęstučio Kasparavičiaus knygeles „25+1 Kalėdų istorijos“ ir „Kalėdos! Kalėdos!“. Klausydami Bruno Ferrero Kalėdinių istorijų pradinukai sužinojo, kodėl prakartėlėje visada yra žąsis, koks buvo didžiausias Oskaro troškimas, kaip piemuo Filipas pats tapo dovana, kokia jauniausio sūnaus dovana nudžiugino seną tėvą, kad galima iš visos mažos širdelės padovanoti milijoną bučinių mylimam tėčiui, kodėl klastingasis velniūkštis niekaip negalėjo sugadinti Kalėdų laimingai Marki šeimai, kaip jaunoji nendrė per ilgus ilgus amžius išsaugojo angelų giesmę ir, kad patys turtingiausi žmonės yra tie, kurie turi mylinčius tėvus. 
  Kęstučio Kasparavičiaus knygelė…pakvipo meduoliais, nes „…meškinai visi kaip susitarę pradėjo naktimis sapnuoti meduolius. Tapo aišku: artėja Kalėdos!“ Todėl meškinų šeimyna išėjo į mišką pačios didžiausios eglės ieškoti! „Zylės prieš Kalėdas pradėjo ruoštis ir puoštis“. Pingvinai čiupo rogutes, ožkos šoko ant slidžių, o katės į pačiūžas! Įdomu, kad „Katėms ilgai ruoštis Kalėdoms nereikia, jų nameliai ir taip visada sutvarkyti, o kailiukai išprausti ir išpurenti“. „Kokios Kalėdos be sniego?“ – sako kiškiai, kol Kiškiamiestyje prisninga tiek, kad Kalėdų Senelis neberanda, kam dalinti dovanas. „Vienas peliukas, pasidėjęs ant kelių kalendorių, paskaičiavo, kad Kalėdos jau visai arti. Jis pagalvojo, kad būtų gerai išsikasti iš po sniego ir bent akies krašteliu pamatyti, kaipgi jos ateina“. Vieni dreba nuo šalčio, o „Pingvinams šaltis net labai patinka ir, laukdami Kalėdų, jie nedvejodami bėga maudytis į jūrą“. Ir dar visi istorijų klausytojai sužinojo, kad „Nėra visame pasaulyje geresnių Kalėdų eglės puošėjų kaip voverės“!
  Sužinoję, kaip skirtingai visi ruošiasi ir puošiasi gražiausiai žiemos šventei, pradinukai pažadėjo padaryti „namų darbus“, kurie juos pačius nustebins po Kalėdinių atostogų. Dar prieš išeidami iš bibliotekos pradinukai vienas kitam išsakė gražiausių palinkėjimų, o 3b klasės mokiniai nustebino gražia Kalėdine giesme. Po Kalėdinių atostogų 1-4 klasių mokinukų „namų darbai“ sutilpo į didžiulį paveikslą „Kalėdinių skaitymų traukinukas vyksta į Naujuosius metus“ mokyklos Šviesuolių prospekte. Ačiū mokytojų padėjėjoms Ramunei ir Ivetai, nes be jų pagalbos toks Kalėdinis paveikslas netaptų stebuklingu! Tekste panaudotos ištraukos iš Bruno Ferrero ir Kęstučio Kasparavičiaus knygelių.      
Kaip greitai bėga laikas… Ramiai bendravome, džiaugsmingai laukėme taip vaikų trokštamų švenčių – Šv. Kalėdų.  O jos prabėgo kaip akimirka!..
Kryžiažodžių konkurso nugalėtojai
 Sveikiname 
Kryžiažodžių konkurso nugalėtojus: 
 Simą Selilą (5-6 klasių pogrupis) ir 
Matą Kvakšį (7-8 klasių pogrupis)!
Sakoma, kad kryžiažodžiai – raktas į išminties lobyną! Tai vienas iš būdų ne tik prasmingai praleisti laiką, bet ir sužinoti naujų dalykų ar prisiminti seniai pamirštus žinių grynuolius. Visi esame girdėję, kad ši proto mankšta ne tik gerina atmintį, pakelia ūpą, bet ir ilgina gyvenimą! 
  •  Kiekvienas kryžiažodžio klausimas verčia smegenis padirbėti atsimenant vardus, vietas, įvykius ar terminus. 
  •  Kryžiažodžiai ugdo savikontrolę. Norėdami atsakyti į visus kryžiažodžio klausimus, tarsi užsibrėžiate tikslą. Taip jūsų sąmonė mokosi įsipareigoti. 
  •  Kryžiažodžiai apsaugo nuo vienatvės. Nežinodami kurio nors klausimo atsakymo, jo ieškote įvairiuose šaltiniuose. Teigiama, kad taip dingsta vienatvės jausmas.
  •  Kryžiažodžiai sužadina smalsumą. Kryžiažodžių sprendimas grąžina vaikišką smalsumą. Iš kelių užuominų atspėję teisingą atsakymą galbūt norėsite apie tą dalyką sužinoti daugiau. 
  •  Kryžiažodžiai – puikus būdas pabūti su savimi, jie gali tapti savotiška meditacija. 
 Tad lapkričio 30 dieną į mokyklos biblioteką susirinko 5-8 klasių atstovai dalyvauti Kryžiažodžių konkurse ir įsitikinti, kad kryžiažodžiai ir galvosūkiai yra tikras žinių lobynas, kuriame išties verta leisti laiką. Konkurso dalyviai rungtyniavo dviem pogrupiais: 5-6 klasių ir 7-8 klasių mokinių.  Konkursą sudarė trys dalys: reikėjo išspręsti lengvą kryžiažodį, Žodžių lauke surasti pasislėpusius žodžius ir atlikti užduotis IQ RINGE. Sunkiausiai buvo įkandama trečioji užduotis, Bet mokiniai pripažino, kad vyksta konkursas ir čia ypač lengvų užduočių negali būti.