Spalis – Tarptautinis mokyklų bibliotekų mėnuo
  Tai kasmetinė viso pasaulio mokyklų bibliotekų šventė ir šių metų tema: „Pasaulio pasakos“. Pasakos – tai mus pasiekęs visos žmonijos vaikystės atšvaitas. Pasakų naivokas turinys ir patraukli forma slepia ilgaamžę žmonių išmintį. Sakinio pradžia „Vieną kartą…“ mus visus nukelia į stebuklingą fėjų, nykštukų, laumių pasaulį, moko apie žmogaus vertybes ir kultūrą, supažindina su įvairiomis pasaulio šalimis per jų pasakas.
Tad šį mėnesį kviečiame aktyviai skaityti įvairias pasaulio pasakas (kurių bibliotekoje turime daug) ir dalyvauti bibliotekos organizuojamoje veikloje spalio mėnesį: 
  ·  Knygnešių būrelio sveikinimai „Rudens obuoliukų palinkėjimai Mokytojams“ nuo spalio 5 dienos  mokyklos Žiniukų skvere.
 ·  Kuriame knygos skirtuką „Mėgstamiausia vaikystės pasaka“. (Sukurtų knygų skirtukų lauksiu bibliotekoje iki spalio 19 dienos). 
 ·  Skaitome Ramutę Skučaitę. Spalio 27-ąją poetei – 90 metų! Spalio 25 ir 26 d. , po septynių pamokų Knygnešių būrelio narės bibliotekoje skaitys R. Skučaitės eilėraščius-pasakas.
   Pajuskime knygų, skaitymo, mokyklos bibliotekos ir pasakų ryšį.
Vadovėlių ir mokymo priemonių aprūpinimo tvarka
Atnaujintos naudojimosi biblioteka taisyklės
Dešimtosios „Knygų Kalėdos“
  Tradicinė akcija „Knygų Kalėdos“, dar 2011 metais inicijuotos Prezidentės Dalios Grybauskaitės, jau dešimtą kartą kviečia pajusti dalinimosi bei dovanojimo džiaugsmą ir prisidėti prie skaitytojų svajonių išsipildymo. 
  Dėl pandemijos dešimtosios „Knygų Kalėdos“ bus kitokios, tačiau dar aktualesnės, nes skaitymas tapo viena didžiausių pramogų. Begalę atradimų ir pasaulio pažinimo knygos dovanoja vaikams, kol kas negalintiems lankyti būrelių ir daug žaisti lauke. Todėl šį kartą pagrindinė akcijos kryptis – artimiausia mokyklos biblioteka, kad jos lentynose netrūktų naujų įdomių knygų. 
  
         Tad kviečiu dovanoti mokyklos bibliotekai ne tik jau skaitytas, bet ir naujas knygas.   
  Akcija vyks iki ateinančių metų sausio 6 dienos.                                                                  
                                                                                                             Bibliotekininkė Neringa 
Paroda „Nespręsk apie knygą iš viršelio“
     Dar visai neseniai geriausias laisvalaikio užsiėmimas buvo knygų skaitymas. Dabar daugiausia laiko praleidžiame bendraudami socialiniuose tinkluose ar žaisdami kompiuterinius žaidimus. Tačiau knygų skaitymas visada buvo ir bus vertinga investicija į save. Knygos ne tik praplečia akiratį, bet ir padeda bendrauti, lengviau integruotis į visuomenę, o, svarbiausia, praturtina mūsų žodyną, gebėjimą reikšti mintis, savaime pradedame rašyti be klaidų.
  Jau daug metų stebiu, kaip mokiniai renkasi knygas bibliotekoje. Suskirsčiau juos į keturias grupes. Apie pirmos grupės mokinius galiu pasakyti taip: atėjau į biblioteką, pamačiau spalvingu viršeliu knygą, ilgai negalvodamas pasiėmiau ir išėjau. Antros grupės mokiniai ilgai ieško knygos. Kai randa, ją apžiūri, pasidomi knygos autoriumi ir būtinai perskaito, apie ką jo pasirinktoji knyga. Trečiai grupei priklauso mokiniai, kurie ilgai vaikšto po biblioteką, peržiūri daugybę knygų ir, dažniausiai, išeina nieko nepasirinkę. Nepadeda ir patarimai. O ketvirtieji visada prašo, kad aš pasiūlyčiau kokią nors įdomią knygą. Tai darau su malonumu. 
  Knygomis sudominti galima kiekvieną mokinį. Žinoma, dalis mokinių knygas atsiverčia tik iš pareigos, kiti – susigundę knygų skaitymu jau negali sustoti, nori dar ir dar skaityti. Manau, sudominti knygomis galime įvairiais būdais. Vienas jų – paroda „Nespręsk apie knygą iš viršelio“. Juk knygos viršelis yra labai svarbi knygos dalis. Iš jo skaitytojas dažniausiai gali suprasti, kokia nuotaika vyraus pasakojime. Sutikime, ne kartą esame perskaitę knygą tik dėl to, kad patraukė gražus viršelis. Ir, priešingai, ne visi puolame skaityti knygą būtent dėl to, kad viršelis yra įspūdingas. Mūsų akys ieško pavadinimo – trumpo, stipraus, kad įstrigtų atmintyje. O tokioje knygoje ir turinys dažnai nenuvilia. 
  Tad mokyklos 5-8 klasių mokinių „Knygnešių“ būrelio surengta paroda „Nespręsk apie knygą iš viršelio“ kelia net tris tikslus. Pirmas, parodyti, kad mūsų mokyklos mokiniai skaito daug ir knygas renkasi ne tik pagal viršelį. Antras, išsiaiškinti, kurios knygos yra skaitomiausios. Ir trečias, ištirti, ar mokinių piešti knygų viršeliai padrąsins kai kuriuos mokinius užsukti į biblioteką pasiimti ir perskaityti knygą, kurios pieštą viršelį pastebėjo parodoje. 
  Paroda vyksta mokyklos Žiniukų skvere. Maloniai kviečiame!                                                       
                                                                     Būrelio „Knygnešiai“ nariai ir jų vadovė Neringa Vaitiekūnienė
Džiugi „Vyturio“ žinutė
Įsibėgėjo keturiasdešimt trečioji karantino diena. Vakar nemažai viešųjų bibliotekų pradėjo savo darbą. Bibliotekininkai tikrai džiaugėsi, matydami susidariusias tvarkingas skaitytojų eiles prie bibliotekų. Tačiau mokyklų bibliotekos savo pagrindiniams skaitytojams – mokiniams – dar uždarytos. Todėl skaitmeninių knygų leidykla „Vyturys“ siunčia laišką, kuris visus tikrai sudomins:
  „Neturite laiko skaityti knygą? Norite paįvairinti kasdienybę ir klausyti, kaip mėgstamus kūrinius įgarsina pamilti balsai? Lengviau suprasti girdimąją nei regimąją informaciją?
  „Vyturys“ Jums dovanoja JAU 15 klausymui paruoštų programinių (ir ne tik) kūrinių!       Spauskite nuorodą čia: http://bitly.com/vyturioknygos   
 Arba būkit gudresni – prenumeruokit ir šviežiausias naujienas sužinokit pirmieji!;) 
 - nueikite į www.soundcloud.com;
 - dešinėje paspauskite mygtuką Create Account (registruotis);
 - užsiregistravę paieškoje suveskite vyturys;
 - spauskite šalia VYTURIO esantį mygtuką Follow (sekti).  
 Pažadam – paragavę negalėsit sustot! 
                                                        Austėja Šavelytė, VYTURYS“ 
 Tad skriskime drauge su pavasario šaukliu „Vyturiu“!                                                                                                                                                                                                              Bibliotekininkė Neringa
„Knygų Kalėdos“ sustiprino biblioteką
Baigėsi devintą kartą vykusi Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija „Knygų Kalėdos“, kurios metu buvo kviečiama dovanoti knygas bibliotekoms, o vieni kitiems – džiaugsmą ir šilumą. Džiugu, kad yra dar mylinčių knygas, suprantančių, kad knyga visuomet išliks didžiulė vertybė. Jūsų gerumo dėka „Spindulio“ progimnazijos biblioteka praturtėjo 79 naujomis knygomis, kuriomis džiaugtis galės visi norintys. 
 Nuoširdžiai dėkoju  visiems, dalyvavusiems akcijoje: mokyklos psichologei Ramintai Beinerytei, vokiečių kalbos mokytojai Daivai Kvederienei, 4c klasės mokinei Monikai Rimšaitei ir jos mamai, 1b klasės mokinei Rusnei Ovadnevaitei, pirmos ir antros PM grupių vaikams bei jų mokytojoms, Ievai Kairytei iš 8a klasės, 2b klasės mokinei Miglei Graužaitei ir Elzei Januškevičiūtei iš 3a klasės. 
 Kviečiu apsilankyti bibliotekoje ir pajusti naujų knygų skaitymo džiaugsmą!                                                                                                                                      Bibliotekininkė Neringa
Padėka darbščiausiems
     Socialinė pilietinė veikla – bendruomeniškumą ir praktinius pilietinio dalyvavimo gebėjimus ugdanti mokinio pasirinkta veikla. Ši veikla mokiniui, kuris mokosi pagal pagrindinio ugdymo programą, yra privaloma. Per mokslo metus socialinei – pilietinei veiklai mūsų progimnazijoje kiekvienas 5-8 klasių mokinys skiria ne mažiau kaip 10 valandų. 
     Socialinės pilietinės valandos daugeliui mokinių yra puiki alternatyva realizuoti save kažkokioje jiems įdomioje veikloje. Vieni mokiniai noriai ruošiasi ir dalyvauja įvairiuose mokyklos ar miesto rengiamose veiklose. Kiti mokiniai džiaugiasi galėdami padėti pradinių klasių mokytojoms, klasių vadovams. O yra mokinių, kurie į mokyklos biblioteką ateina ne tik pasiimti knygų skaitymui, bet ir padirbėti. O to darbo šiais 2019 metais buvo daug. Po bibliotekos rekonstrukcijos 2019 metų pabaigoje reikėjo grąžinti visas knygas į atnaujintos bibliotekos lentynas, jas surūšiuoti, rasti kiekvienai knygai vietą, užklijuoti ant knygų raides, kad skaitytojai lengviau rastų knygos vietą lentynoje. Esu dėkinga didžiuliam pagalbininkų būriui. 
     Gruodžio 16 dienos popietę su 5b klasės mokiniu Jokūbu Saudargu pamėginome suskaičiuoti kiek laiko 2019 metais nuo sausio iki  gruodžio mėnesio  5-8 klasių mokiniai darbavosi mokyklos bibliotekoje. Pasirodo, nei daug, nei mažai – 250 valandų!  Tiek socialinių valandų surinko net 81 mokinys! 
  Darbščiausieji bibliotekos pagalbininkai: 
Jokūbas Saudargas (5b kl.) – 15 val., 
Joana Baltuškonytė (8a kl.) – 13 val., 
Evelina Reichimbach (6b kl.) – 12 val., 
Jieva Učkuronytė (7a kl.) – 11 val., 
Meda Videikaitė (6b kl.) – 9 val., 
Jana Jakubelovič (8a kl.) – 8 val., 
Milana Šimėnaitė (6a kl.) – 8 val., 
Faustė Tumaš (6b kl.) – 7 val., 
Karolis Marcinkevičius (8a kl.) – 7 val., 
Ieva Kairytė (8a kl.) – 7 val., 
Daumantas Girnius (5c kl.) – 7 val., 
Miglė Zenkevičiūtė (8a kl.) – 6 val. 
Didelis AČIŪ jiems! Gerų, darbščių, aktyvių pagalbininkų visada lauksiu bibliotekoje!
                                   Bibliotekininkė Neringa          
Prasidėjo „Knygų Kalėdos 2019“
  Šiemet, gruodžio 7-ąją Kaune, V. Kudirkos viešosios bibliotekos Žaislotekoje, įvyko iškilmingas akcijos „Knygų Kalėdos“ atidarymas. Devintajai akcijai startą davė ją inicijavusi Prezidentė Dalia Grybauskaitė. „Knygų Kalėdos“ po visą Lietuvą skleidžia žinią – dovanokime knygas bibliotekoms ir vaikų dienos centrams, o vieni kitiems – džiaugsmą ir šilumą. 
  Per  aštuonerius metus akcija „Knygų Kalėdos“ papildė bibliotekų lentynas per 320 tūkst. naujų knygų. Ji taip pat sustiprino ir bibliotekų prestižą, sutelkė skaitytojų bendruomenes, pritraukė verslo ir įvairių organizacijų dėmesį bei parodė knygų skaitymo svarbą. 
    „Knygų Kalėdas“  organizuoja Lietuvos bibliotekininkų draugija, prie akcijos prisijungė organizacija „Gelbėkit vaikus“. 
  Kviečiu visus prisijungti prie šios akcijos ir padovanoti savo mokyklai knygų! 
Akcija vyks iki 2020 m. sausio 15 d. 
Mokyklos bibliotekai – skaitytojams – labai reikalingos 
naujesnės knygos.
    Reikalingų knygų sąrašą pridedu. Ačiū už gerumą!  
                                                                  Bibliotekininkė Neringa 
Pirmasis susitikimas naujoje bibliotekoje
 Gruodžio 11 dieną bibliotekoje vyko mokyklos pradinių klasių ir lietuvių kalbos mokytojų susitikimas su „Vyturio“ leidyklos atstove Austėja Šavelyte. Ji mokytojoms papasakojo, o kai kurioms tik priminė, kaip prisijungti ir nemokamai naudotis „Vyturio“ leidyklos skaitmenine biblioteka www.vyturys.lt, kurioje galima pasirinkti elektronines knygas, reikalingas tiek mokslui, tiek laisvalaikiui iš beveik 500 knygų! Leidyklos atstovė supažindino su leidyklos diegiamomis naujovėmis. Įdomiausia jų – skaitmenines knygas bus galima ne tik skaityti, bet ir klausyti! Nemokama prieiga prie skaitmeninės „Vyturio“ bibliotekos jau antrus metus mokykloms finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė. Tad linkime visiems smagaus skaitymo, o vėliau ir malonaus klausymo!