Privalomų skaityti knygų sąrašas 2024–2025 m. m.
5klasė
6 klasė
7 klasė
8 klasė
1. RUGSĖJO MĖNESĮ Andersenas H. K. (H. Ch. Andersen) 10 pasirinktų pasakų
2. SPALIO MĖNESĮ Baris Dž. M. (J. M. Barrie) „Piteris Penas“
3. LAPKRIČIO MĖNESĮ Lindgren A. „Rasmusas klajūnas“
4. GRUODŽIO MĖNESĮ Nėris S. „Eglė žalčių karalienė“
5. SAUSIO MĖNESĮ Bernet F. H. (F. H. Burnett) „Paslaptingas sodas“
6. VASARIO MĖNESĮ de Sent Egziuperi A. (A. de Saint-Exupéry) „Mažasis princas“
7. KOVO MĖNESĮ Tvenas M. (M. Twain) „Tomo Sojerio nuotykiai“
8. BALANDŽIO MĖNESĮ Šatrijos Ragana „Irkos tragedija“
1. RUGSĖJO MĖNESĮ Itagaki L., Vilė J. „Sibiro haiku“
2. LAPKRIČIO MĖNESĮ Zylė K. „Siela sumuštinių dėžutėje“
3. GRUODŽIO MĖNESĮ Paterson K. „Smarkuolė Gilė Hopkins“
4. SAUSIO MĖNESĮ Saja K. Gvidono apsiaustas
5. VASARIO MĖNESĮ Nostlinger Ch. (Nöstlinger Ch.) „Pirmadienį viskas kitaip“
6. KOVO MĖNESĮ Main Ridas T. (Th. Mayne Reid) „Raitelis be galvos“
7. BALANDŽIO MĖNESĮ Porter E. „Poliana“
8. GEGUŽĖS MĖNESĮ Žilinskaitė V. „Kintas“
1. RUGSĖJO MĖNESĮ Bebit N. (N. Babit) „Amžinieji Takiai“
2. SPALIO MĖNESĮ Kriusas Dž. (J. Krüss) „Timas Taleris, arba Parduotas juokas“
3. LAPKRIČIO MĖNESĮ Morkūnas G. „Iš nuomšiko gyvenimo“
4. SAUSIO MĖNESĮ Lauri L. (L. Lowry) „Suskaičiuotos žvaigždės“
5. VASARIO MĖNESĮ Poznanski U. „Erebas“
6. KOVO MĖNESĮ Harper L. „Nežudyk strazdo giesmininko“
7. BALANDŽIO MĖNESĮ Una R. „Atjunk“
8. GEGUŽĖS MĖNESĮ Maršalas A. (A. Marshall) „Aš moku šokinėti per balas“
1. RUGSĖJO MĖNESĮ Morpurgo M. „Karo žirgas“
2. SPALIO MĖNESĮ Cicėnaitė A. „Niujorko respublika“
3. LAPKRIČIO MĖNESĮ Opolskaitė D. „Ir vienąkart, Riči“
4. VASARIO MĖNESĮ Grynas Dž. (J. Green) „Dėl mūsų likimo ir žvaigždės kaltos“
5. KOVO MĖNESĮ Frank A. „Dienoraštis“
6. GEGUŽĖS MĖNESĮ Hadon M. (M. Haddon) „Tas keistas nutikimas šuniui naktį“
Tradiciniams velykiniams skaitymams nuriedėjus…
Fizikas, gamtos mokslų daktaras, etnologas, mokslo istorikas, Lietuvos edukologijos universiteto profesorius Libertas Klimka padūsavo, kad laikas bėga tik šiandien, seniau jis slinko, lašėjo, byrėjo, net degė. Tikrai taip ir yra. Atrodo lyg vakar dar šventėme Kalėdas, o štai jau Velykos nuriedėjo… Velykų bobutė ir ilgaausiai zuikiai išdalino geriems vaikams dovanėles ir iškeliavo ruoštis kitiems metams… Skubantis laikas net nespėjo pasidžiaugti kovo 12-29 dienomis bibliotekoje vykusiais jau tradicija tapusiais Velykiniais skaitymais „Gera, šilta ir smagu, kai Velykos prie namų!“. Šiemet PM grupių ir 1-4 klasių mokiniai ir jų mokytojos klausėsi gražios, paslaptingos istorijos „Kaimynė už kampo“, kurią parašė talentingas lietuvių rašytojas ir dailininkas Kęstutis Kasparavičius. Prieš įdomiosios istorijos skaitymą vaikai susipažino su kitomis išleistomis šio rašytojo ir iliustratoriaus knygelėmis, trumpai prisiminė Šv. Velykų papročius. O po to… „iškeliavo“ susipažinti su smalsiuoju triušiu Rausvanosiu, kuris neįtikėtinai bijojo gyvačių, nors jų nei girdėjo, nei regėjo. Sprendimas buvo vienas – nepabijoti ir susipažinti su naująja kaimyne, kuri vis pradingdavo už kampo! Ši istorija nejučia privertė suklusti: gal mums dažniau reikėtų nepabūgti ir pasikviesti savo baimes į svečius? Po šaunios istorijos skaitymo ir aptarimo bibliotekoje vyko spalvų burtai: klasių atstovai turėjo pasirinkti vieną margutį. Jo viduje rado nuorodą, kokios spalvos bus jų margutis parodoje „Pasaulis margas, o margutis dar margesnis“. Kaip visada, po velykinio susitikimo gražūs pavasariški palinkėjimai ir Velykų bobutės – bibliotekininkės – dovanėlės. Šiais metais Velykiniuose skaitymuose apsilankė 280 mokinių ir 18 mokytojų! Šaunu: geros tradicijos tęsiasi!
Kviečiame suteikti knygoms antrą gyvenimą
Dar kartą kviečiame atidžiai peržiūrėti savo namų bibliotekėles ir „užmirštoms“ įdomioms knygoms bei knygelėms suteikti  antrą gyvenimą – padovanoti mūsų mokyklos VDM grupių mokinukams. Dovanojamos knygos turėtų būti tokios, kurias norėtumėte patys skaityti. 
Knygas renkame mokyklos I aukšto foje.
Iš anksto dėkojame.
Kviečiame suteikti knygoms antrą gyvenimą
   Nuo 2012 metų vasario 14 dienos pasaulyje minima kaip Tarptautinė knygų dovanojimo diena. Tai puiki iniciatyva. Dauguma mūsų neįsivaizduoja gyvenimo be geros knygos. Jas skaitome, apie jas pasakojame savo draugams, artimiesiems, jas rekomenduojame taip pat perskaityti. Knygos padeda mums augti, mokytis, tobulėti, atrasti knygą, kurią skaityti tiesiog smagu ir gera. Bet yra viena bėda. Knygas perkame, perskaitome, dar kartą pavartome ir, jei neturime mažesnių broliukų ar sesučių, tai… jas paliekame stovėti ir dulkėti ant lentynos savo namų bibliotekoje. 
Kviečiame atidžiai peržiūrėti „užmirštas“ įdomias knygas ar knygeles ir suteikti joms antrą gyvenimą – padovanoti mūsų mokyklos VDM grupių mokinukams. Dovanojamos knygos turėtų būti tokios, kurias norėtumėte patys skaityti. Atrinktas knygas sudėkite į dėžutę arba plastikinį maišelį. Galite užrašyti, kas ir kam dovanoja bei atnešti į mokyklą ir paduoti mokyklos budėtojai, kuri dovanas įdės į dovanų dėžę. Kovo 15-ąją, penktadienį – vieną dieną prieš Knygnešio dieną – dovanotos knygos bus išdalintos VDM grupėms. Štai ir viskas. Geras darbas bus padarytas! Tikimės, kad naujomis knygomis ir knygelėmis džiaugsis ne tik pirmokas, bet ir ketvirtokas! Iš anksto nuoširdžiai dėkojame visiems už dosnumą!  
Kalėdiniai skaitymai ir… sniego seniai
  Ne vienas žiemą statė senį besmegenį. Bet, manau, daugelis nežino, kad sniego senis – viena pirmųjų žmonijos liaudies meno formų. Būtent jis pasirodė ant pirmųjų atvirukų, vaidino pirmuosiuose nebyliuose filmuose ir buvo užfiksuotas keliose ankstyviausiose nuotraukose, darytose dar XIX amžiuje. Sniego senis buvo viduramžių fenomenas, statytas labai sumaniai ir apgalvotai. Sniegas buvo tarsi iš dangaus nukritusios nemokamos meno priemonės. Žmonės mėgo apžiūrėti laikinus meno kūrinius. Kai kuriuos jų kūrė garsūs menininkai, tarp jų ir devyniolikmetis Mikelandželas, kuriam 1494 metais Florencijos valdovas užsakė dvaro kieme išdrožti sniego žmogų…
Ką dar žinome apie besmegenius? Kad jie nulipinti iš sniego, kad jų nosys – tai morkos. Jie stovi ramūs ir niekur nekeliauja. Jie nieko nedirba ir neturi pinigų. Ar tikrai? Jei taip manote, vadinasi, dar neskaitėte puikiai pažįstamos Lietuvoje rašytojos Danguolės Kandrotienės knygelės vaikams „Besmegeniai ir dingusios nosys“, kurią iliustravo taip pat žinomas vaikų knygų iliustratorius ir rašytojas Dainius Šukys. 
 Jau lapkričio mėnesį mokyklos biblioteka pajuto, kad atėjo… žiema. Taip! Taip! Tikra žiema! Už lango buvo daug sniego, nosis kando nedidelis šaltukas, o jaukioje mokyklos bibliotekoje atsidarė kalėdinės dirbtuvės. Vyresniųjų klasių mokiniai per pirmąsias pamokas, arba po pamokų iš spalvoto popieriaus karpė snaiges, žalias eglutes, baltus skritulius sniego senių „statybai“. Buvo papuoštas mokyklos Žiniukų skveras, išgražinta biblioteka. Artėjo TA DIENA – lapkričio 27-oji – pirmoji kalėdinių skaitymų diena, kurios labai laukė priešmokyklinių grupių ir pradinių klasių mokiniai.  
 Minėtoje D. Kandrotienės knygelėje vaikų nulipdyti keturi besmegeniai ne bet kokie. Jie šmaikštūs, drąsūs, išradingi, aktyviai domisi įvairiausiomis naujienomis, užsiima sportu, linksminasi. Tiesa, linksmybės baigiasi nekaip, nes vieną rytą besmegeniai atsibunda be nosių. O čia išaiškėja, kodėl dingo tos jų nosys. Jas sugraužė labai alkani kiškiai! Ir kaip besmegeniams suskaudo širdis dėl tų kiškių! „Nesvarbu, kokia yra tavo nosis. Svarbiausia – kokia yra širdis“ – skelbia rašytoja savo knygelėje. Na, o ką sugalvojo sniego seniai ir kuo baigėsi ši smagi istorija su netikėta pabaiga žino mūsų mokyklos pradinių klasių mokinukai. Jie juk matė ir girdėjo šią istoriją! O šios nuostabios besmegenių istorijos įkvėpta kiekviena pradinukų klasė „pastatė“ po sniego senį ir labai kviečia pasižiūrėti savo darbų parodos „Linksmieji sniego seniai“ į mokyklos biblioteką. Tiesa, pirmąjį besmegenį parodai „nulipdė“ 7c klasės mokinės Gytė, Gabija ir Milda. 
 Ir dar. Šios nuostabios kalėdinės istorijos skaitovė bibliotekininkė Neringa džiaugėsi, kad per keturiolika skaitymo rytmečių bibliotekoje apsilankė net 287 mokiniai ir 20 mokytojų! Iki kitos įdomios kalėdinės istorijos!
Privalomų perskaityti knygų sąrašas 5-8 klasei 2023-2024 m. m.
Privalomų skaityti knygų sąrašas. 2023–2024 m. m.
5 kl.
1. Andersenas H. K. (H. Ch. Andersen) 10 pasirinktų pasakų
2. Baris Dž. M. (J. M. Barrie) „Piteris Penas“
3. Bernet F. H. (F. H. Burnett) „Paslaptingas sodas“
4. Lindgren A. „Rasmusas klajūnas“
5. Tvenas M. (M. Twain) „Tomo Sojerio nuotykiai“
6. S. Nėris „Eglė žalčių karalienė“
7. de Sent Egziuperi A. (A. de Saint-Exupéry) „Mažasis princas“
8. Šatrijos Ragana „Irkos tragedija“
6 kl.
1. Itagaki L., Vilė J. „Sibiro haiku“
2. Londonas Dž. „Baltoji iltis“.
3. Žilinskaitė V. „Kintas“
4. Morkūnas G. „Vasara su Katšuniu“
5. Šatrijos Ragana „Irkos tragedija“
6. Zylė K. „Siela sumuštinių dėžutėje“
7. Paterson K. „Smarkuolė Gilė Hopkins“
8. Malo H. „Be šeimos“.
7 kl.
1. Bebit N. (N. Babit) „Amžinieji Takiai“
2. Kriusas Dž. (J. Krüss) „Timas Taleris, arba Parduotas juokas“
3. Lauri L. (L. Lowry) „Suskaičiuotos žvaigždės“
4. Maršalas A. (A. Marshall) „Aš moku šokinėti per balas“
5. Morkūnas G. „Iš nuomšiko gyvenimo“
6. Harper L. „Nežudyk strazdo giesmininko“
7. Poznanski U. „Erebas“
8. Una R. „Atjunk“
8 kl.
1. Morpurgo M. „Karo žirgas“
2. Cicėnaitė A. „Niujorko respublika“
3. Frank A. „Dienoraštis“
4. Ganc D. (Gancevskaitė D.) „Lota“
5. Hadon M. (M. Haddon) „Tas keistas nutikimas šuniui naktį“
6. Opolskaitė D. „Ir vienąkart, Riči“
7. Šaltenis S. „Riešutų duona“
8. Šepetys R. „Druska jūrai“
Paskutiniam margučiui nuriedėjus…
Po nejaukios, tikrai nežiemiškos žiemos pagaliau atėjo pavasaris – šaltas, bet labai laukiamas. Juk su pavasariu atrieda pati džiugiausia ir linksmiausia šventė – šv. Velykos! Ją mokyklos bibliotekoje kasmet lydi velykiniai skaitymai, jau tampantys tradicija. Tris savaites iki šios pavasariškos šventės kiekvieną dieną iki pat mokinių pavasario atostogų pas bibliotekininkę Neringą rinkosi priešmokyklinių grupių ir pradinių klasių mokiniai. Šiais metais į velykinius skaitymus „Kai rasa kieme išdžius – mes ridensim margučius!“ mokinukai ėjo padarę namų darbus: kiekviena pradinukų klasė nešėsi po gražiai, kruopščiai iš spalvotų siūlų padarytą margutį, skirtą būsimai velykinių darbų parodai. Margučiai skirtingi, bet visi savotiškai žavūs.
 Pasidžiaugę vieni kitų darbais, mokinukai klausėsi apie šv. Velykas. Bibliotekininkė Neringa papasakojo, kodėl žmonės Šv. Velykas vadina stebuklinga pavasario švente, iš kur kilęs Velykų pavadinimas. Pradinukai patys mėgino vardinti šios pavasario šventės svarbiausius simbolius, aiškinosi, ką reiškia posakiai „pagauti kiškį“, „kiškio pyragai“ bei džiaugėsi, kad žino, ką reiškia palyginimai „Eina kaip su kiaušiniu ant galvos“ ar „Bliauna kaip Velykų veršis“. Vis dėlto ilgai spėliojo, kas yra „Velykų boba“. Mokiniai klausėsi skaitomų ir skaidrėse rodomų lietuvių sakmių apie tai, kad pasaulis atsirado iš kiaušinio bei sužinojo, kodėl nuo seno žmonės jį taip garbino. Po nuskambėjusio ketureilio „Anksti rytą saulė teka, o Velykė garsiai šneka: – Jau Velykos netoli, Rinkit kiaušinius visi!“ mokiniai skaitė pasaką apie Velykę ir aktyviai ginčijosi, kas ji ir ar, iš viso, egzistuoja. Pasiginčiję, padiskutavę apie Velykę ir jos nešamas dovanas mažiesiems, mokiniai susipažino su taip vaikų laukiamo Atvelykio tradicijomis ir išklausę pasaką „Kiaušinio svajonė“ sužinojo, ar išsipildė velykinio kiaušinio svajonė. Na, ir koks velykinis susitikimas be palinkėjimų ir dovanų! Velykų bobutė – bibliotekininkė – nepamiršo nė vieno.  Visi – ir maži, ir dideli – buvo apdovanoti šokoladiniais margučiais bei pakviesti po pavasario atostogų mokyklos bibliotekoje apžiūrėti bibliotekininkės išmargintų margučių, o mokyklos Žiniukų skvere – 1–6   klasių mokinių darbų parodą „Kaip pavasario žiedas žeme margutis rieda…“
Kviečiame į parodą
Pavasariniai skaitymai bibliotekoje

  „O lyja, smulkiai dulkia gegužio lietūs kvapūs.
   Alyvos – tartum gulbės plasnoja šilko kekėm“.

Prieš beveik dvidešimt metų lietuvių poetės Marijos Meilės Kudarauskaitės  parašytame eilėraštyje „Baltos alyvos žydi“ gegužės mėnuo nesikeičia: lyja, dulkia alyvų žiedais ir taip pat keičia Velykinį balandį. O jis, kaip ir gruodis, 1-4 klasių mokiniams ir priešmokyklinių grupių vaikams buvo intensyvus. Pirmą kartą visos klasės skirtingomis dienomis skubėjo į progimnazijos biblioteką klausytis „Velykinių skaitymų“. 
Šį kartą skaitėme Juditos Ožeraitytės eiles apie verbas, Šv. Velykas, margučius bei Kęstučio Kasparavičiaus „Tinginių Velykas“. Ir dar stengėmės susipažinti su šv. Velykų papročiais ir…kuo daugiau išvardinti kiaušinių marginimo būdų. Po gražių palinkėjimų ir eilėraščių deklamavimo – užduotis mokiniams pavasario (Velykų) atostogoms: kuo gražiau išmarginti iš kartono iškirptą kiaušinį (jų mokytojų padėjėjos Ramunė ir Iveta iškarpė vos ne tris šimtus!). Mokiniams kiaušinių marginimas – kruopštus ir atsakingas. Todėl paskutiniai margučiai į biblioteką „atkeliavo“ tik gegužės mėnesį, o paroda „Margučių magiškas raštas“ ant progimnazijos Šviesuolių prospekto sienų nugulė tik gegužės trečiąją savaitę. Kviečiame, nors ir pavėluotai, pasigrožėti 1-4 klasių mokinių darbeliais. Parodą paruošti padėjo Goda Spalinskaitė (5a kl.), Emilija Činčikaitė (5a kl.), Urtė Švilpaitė (5a kl.), Lina Borkovskaja (7b kl.), Karolis Adomavičius (7b kl.), Laura Čeberiakaitė (7c kl.), Margiris Namikis (5a kl.), Šarūnas Saladžius (5a kl.), Kajus Adomas Rimša (8b kl.).                                                                                                                                                                                 Bibliotekininkė Neringa
Kviečiame skaityti elektronines „Vyturio“ leidyklos knygas
  Sudominti šiuolaikinius mokinius knyga neretai tampa vis didesniu iššūkiu. Vaikų dėmesį dabar užkariauja socialiniai tinklai, mobilieji žaidimai ir kitas skaitmeninis turinys. Todėl seniausia Lietuvoje specializuota vaikų ir jaunimo literatūros leidykla-biblioteka „Vyturys“, atgimė elektroniniu formatu. „Vyturyje“ knygos pateiktos šiuolaikiškai ir patraukliai. Aišku, yra mokinių, kuriems skaityti knygą, paimtą iš bibliotekos ar namų lentynos, yra didelis džiaugsmas. Kitus mokinius mūsų mokyklos biblioteka kviečia nemokamai naudotis skaitmenine „Vyturio“ leidyklos biblioteka. Kūrinius galima skaityti asmeniniu, planšetiniu kompiuteriu bei išmaniuoju telefonu. Reikalinga tik naršyklė.
Todėl siūlome kelis paprastus žingsnius, jei norite tapti išmaniuoju skaitytoju: 
  •  Skaitytojai gali naudotis nemokama prieiga prie elektroninės „Vyturio“ bibliotekos namuose, kelionėje, troleibuse ar autobuse! Savo interneto naršyklėje (kompiuteryje, planšetėje ar telefone) suveskite adresą vyturys.lt ir, užėję į puslapį, spauskite Registruotis. Registracijos metu reikės suvesti dovanos kodą, kurį jums suteiks jūsų pradinių klasių mokytoja ar lietuvių kalbos mokytoja. 
  •  „Vyturio“ bibliotekoje rasite beveik 500 elektroninių knygų, kurios jūsų patogumui suskirstytos pagal amžiaus grupes. 
  •  Skiltyje MOKYKLAI pateikiami kūriniai pagal atnaujintą lietuvių kalbos ir literatūros programą, suskirstyti pagal klases. 
  •  Greičiausias būdas sužinoti, ar kūrinys yra bibliotekoje yra per paieškos funkciją. Kūriniai randami pagal autorių, kūrinio pavadinimą, dalis – pagal veikėjų vardus.
  • NAUJIENA! Socialinis skaitymas. Diskusijos su klasės draugais knygos aplinkoje ir informacija mokytojui apie mokinių aktyvumą.
  • Jau yra prieiga prie garsinių knygų bibliotekos. 
           Susidomėjote? Kviečiame išbandyti!