Naujas būrelis antrokams
Kiekvieną pirmadienį 2a klasės mokinius kviečiu į informatikos būrelį.
Susitikimo laikas: 14:55 – 15:40
Susitiko vieta: informatikos kabinetas (211kab).

Mokytoja Laura Daniškevičienė
Spalio 4-oji – Pasaulinė gyvūnų globos diena
    Atlikus apklausą paaiškėjo, kad mūsų šeimose karaliauja katės. Jų murkimu džiaugiasi net 103 mokiniai. Antroje vietoje mūsų ištikimieji sargai – šunys. Budrių sargybinių turime 94. Akvariumo ramybe grožisi 17 mokinių. Vikruoliai žiurkėnai nepailstamai suka 13 ratukų. Jūrų kiaulyčių draugija  ir papūgėlių  plepėjimu džiaugiasi 10 mokinių.  Auginame 6 išmintingąsias žiurkes, 6 pūstauodeges šinšilas, 5 gyvalazdes, dvi sraiges,  du degu, smilkpeles, driežą, triušį ir vėžlį. O kokių gi svajonių turi mūsų mokiniai? Labiausiai vaikai norėtų turėti šuniuką arba kačiuką. Yra norinčių auginti triušį, žiurkę, šinšilą, jūsų kiaulytę, smilkpelę, papūgą, šešką, vorą, sraigę. Turime ir gyvačių, driežų, žalčių smauglių  mylėtojų. Yra svajojančių auginti tinginį, tigrą, pandą ir erelį.    
     Prieš 89 metus spalio 4 d. Tarptautinės ekologų konferencijos dalyviai pasiūlė šventojo Pranciškaus –  visų gyvų Žemės padarų globėjo atlaidų dieną, švęsti kaip Pasaulinę gyvūnų dieną. Minėdami šią dieną mūsų mokyklos neformalaus švietimo būrelis „Smalsučiai“ atliko tyrimą, kuriame dalyvavo 1-4  klasių mokiniai.  Siekėme išsiaiškinti, kokius gyvūnus mūsų mokiniai augina namuose.
   1 b klasės mokiniai surengė piešinių parodą „Mano mylimiausias augintinis“ ir pasidalino linksmomis istorijomis apie savo augintinius. Diskutavo apie gyvūnų svarbą žmonių gyvenime. Dalinosi mintimis kiek daug džiaugsmo ir gerų emocijų suteikia mums mūsų augintiniai. Sužinojo, kad gyvūnų pažinimo ir globos papročiai visada buvo lietuvių gyvenime ir kultūroje.     
 Organizuodami šią veiklą stengiamės skatinti abipusę žmogaus ir gyvūno draugystę bei mažiuosius mokinukus mokyti rūpintis savo draugais. Vaikai suprato, kad gyvūnai, būdami panašūs į mus, turi teisę būti mylimi ir globojami.    
Nemokamas programavimo būrelis
Programavimo būrelis trečiokams 
su mokytoja Rūta Šileiko
Nemokamas Robotikos būrelis pirmokams
Robotikos būrelis iš namų :)
Mūsų pirmokai netinginiauja, bet namie konstruoja iš Lego kaladėlių. Štai jų keletas autorinių darbų.
Robotikos būrelis nuotoliniu būdu
Balandžio, gegužės mėnesiais 
antrokai konstravo, kūrė, mąstė ir nufotografavę mums parodė savo autorinius Lego konstruktorius.
Maži stebukliukai dailės būrelyje
     Kas gali būti mokytojui mieliau, nei šviesos pilni vaikai. Atrodo, kad dailės būrelin subėgo visi “Spindulio” progimnazijos spinduliukai: savitai mąstantys, kūrybingi, pilni gėrio, nekantrūs, žingeidūs pradinukai.   
    Dailės būrelyje dirbame dvi pamokas. Mokiniams – tai turiningai praleistas laikas, o man -profesinės laimės akimirkos.   
    Čia renkamės  ne ,,išmokti”, o ,,kurti”, būti draugais. Čia drausmė nevaržo mokymosi ir kūrybos proceso. Čia mes kuriame, bendraujame, dalinamės, juokiamės ir pykstame, džiaugiamės.   
    Mokinių kūrybiškumą ir atsakomybę ugdo parodų rengimas. Paroda – tai pirmas rimtas savęs pristatymas, laukimas atsiliepimų, ,,dailininko batų” pasimatavimas. Paroda iš esmės – tai pasirodymas, noras būti pamatytam, kaip to nori aktorius. Surengėme savo pusmečio darbų parodėlę.     
     Mokiniams labai patiko užduotis – miniatiūra ,,Mano paukštelis”.  Popieriaus plastikos užduotis sekėsi kiek sunkiau. Tema ,,Žiurkytės”. Iš popieriaus gaminome žiurkytes su judančiomis akytėmis. Žiurkės metai juk. Smagi, nors nelengva užduotis buvo eskizas iš natūros ,,Karvytė”. Kaip įdomu buvo tyrinėti muliažo kanopas, snukį. Įdomu buvo apžiūrėti ,,pieno fabriką”. Vaikai piešė karvę ne tik tą, kurią matė, bet ir taip, kaip ją jautė. Tai ir pažinimas, ir linijos raiškos galimybių mokymasis. Visų darbai puikūs. O kiek gerų emocijų patirta.  Parodoje galite pamatyti romantišką kompozicijos plokštumoje užduotį ,,Miestas naktį”.   
     Vaikai žingeidūs. Jiems įdomu naujos technikos, naujos darbo priemonės. Dailės technikos teikia daug įspūdžių, lavina vaizduotę, verčia ieškoti naujų darbo atlikimo būdų, savarankiškai nutarti ką ir kaip galima padaryti. Atlikome didelį kūrybinį grafikos darbą nauja kalkografijos technika ,,Akiniai”. Piešėme eskizus, lipdėme klišes, darėme atspaudus, vėliau darėme bendrą didelį paveikslą. Pavyko.   
     Gaila, karantinas trumpai leido aplinkiniams pasigėrėti nuoširdžia dailės būrelio mokinių kūryba.   Įkeliu jums keletą nuotraukų iš parodos. Geros peržiūros.
Pasaulis tas pats, skiriasi tik akiniai, per kuriuos į jį žiūrime. Pasaulio nepakeisi, bet akinius pasikeisti gali”.
Dailės būrelio mokytoja metodininkė Rima Vaitkevičiūtė
Pogrupio varžybose II-oji vieta
    Sausio 23-ąją dieną kunigaikščio Gedimino progimnazijoje vyko 2019-2020 m.m. Vilniaus miesto mokyklų žaidynių „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ estafečių (2007 m. g. ir jaun.) VI pogrupio varžybos.                   ”Spindulio” progimnazijos mokiniai varžėsi 8-iose  rungtyse (greičio, kūlversčio kamuolio varymosi apie kliūtis, šuolių per suoliuką, šuolių su kamuoliu, grindų riedulio „slalomo“, futbolo „slalolo“, snaiperių). Mūsų varžovais buvo kunigaikščio Gedimino progimnazijos ir Jono Pauliaus II progimnazijos sportininkai. Vienose rungtyse užėmėme pirmąsias vietas, kitose – antrąsias. Tačiau po visų atliktų estafečių, susumuotų taškų nusileidome Jono Pauliaus II progimnazijos mokiniams ir pogrupyje užėmėme II-ąją vietą. 
      “Spindulio” progimnazijos (5-6 kl.) rinktinės komanda: Karolis Baukys, Paulius Baukys, Joris Franckevičius, Dominik Mitev, Matas Žvirblis, Kernius Simonaitis, Jokūbas Pažūsis, Lukas Sapitavičius, Einoras Šimėnas, Arijus Amtukas, Kajus Adomas Rimša, Paulina Radžvilaitė, Urtė Varnaitė, Evelina Reichimbach, Faustė Tumaš, Gabrielė Vasiljevaitė, Milana Šimėnaitė, Ugnė Spalinskaitė, Emilė Staugaitytė, Aleksandra Andriuškevičiūtė, Adriana Griciukaitė.
Robotukai
Šiais metais mokykla savo lėšomis įsigijo penkias Lego robotų dėžes. Nuo rugsėjo mėnesio mūsų progimnazijos pirmokai “Robotikos” būrelyje (mokytojas Ž.Ožalas) pradėjo konstruoti su Lego robotukais. Mokinukai jau sugeba prie robotuko prijungti varikliuką, krypties ir matymo daviklius, savarankiškai programuoti ir „bliutufo“ pagalba robotukus valdyti per atstumą. Mokinių sukurti robotukai tarpusavyje lenktyniauja. Norinčių lankyti daug yra, visi stengiasi, nori būti gudrūs pirmokai :).
Paroda „Medžio konstrukcijos“
Nuo gruodžio 10 d. iki gruodžio 17 d. progimnazijos pirmame aukšte „Spindulio aikštėje“
vyksta medžio darbų būrelio 5 – 8 klasių mokinių dirbinių paroda „Medžio konstrukcijos“.
Per medžio darbų būrelio pamokas 5 – 8 klasių mokiniai gamina įvairias konstrukcijas iš
medžio: konstrukcijos rašymo reikmenims sudėti – ežiukai, namelis – taupyklė, kubo formos
erdvinės dėžutės su dangteliu, šaukštai, mentelės, įvairūs išskaptuoti paveikslai, kvadrato formos
lėkštės, dėžutės papuoštos medžio lukšto mozaika, buriniai laivai, raktų pakabukai iš natūralaus
medžio papuošti medžio dildėmis, žaisliukai – kubai, kalėdiniai žaisliukai iš faneros.
Mokiniai dirba individualiai atlikdami įvairias kūrybines užduotis. Daug projektų – praktinių
darbų idėjų sugalvoja ir realizuoja patys būrelio mokiniai. Mokiniams smagu kurti, nes technologijų
110 kabinetas iš ES struktūrinių fondų finansuojamo projekto „Vilniaus
“Spindulio” progimnazijos efektyvumo didinimas“, Nr. 09.1.
3-CPVA-R-724-01-0009 gavo daug naujos įrangos ir mokymo priemonių
bei įrankių. Visi būrelio mokiniai gali dirbti prie puikių medžio
darbastalių, su naujomis elektrinėmis gręžimo staklėmis puikiai išsigręžia
įvairių dydžių skyles, medžio darbų apdailai naudoja tvirtas ir puikias dildes.
Šiuo metu būrelio mokiniai ruošiasi gražiausiai metų šventei – Šv. Kalėdoms. Tai įvairios
snaigės iš medžio lukšto, kalėdiniai žaisliukai iš baltos faneros, kurie puikiai dera prie žalios eglės
šakelių! Visi būrelio mokiniai turi galimybę savo namus papuošti pačių pagamintais papuošimais!