Iš praeities mūsų. Kovo 11-osios atgarsiai „Spindulio“ progimnazijoje. II dalis.
     Šventei mokiniai ir mokytojai ruošėsi atsakingai. Mokyklos koridoriai pasipuošė Kovo 11-osios trisdešimtmečio simboliais – vėjo malūnėliais, antro aukšto fojė – stendu „Švęskime Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos 30-metį!“, skirtu Kovo 11-osios Akto signatarui, mūsų mokyklos pirmajam direktoriui Pranciškui Tupikui atminti. Mokiniai edukacinėms veikloms „Pristatau Lietuvą užsieniečiams“ pradėjo ruoštis iš anksto. Reikėjo sugalvoti kuo originaliausiu būdu tai atlikti.   
  Kovo 9 d. 1-2 klasių mokiniai  su savo mokytojais Kovo 11-ąją paminėjo nuotaikingomis dainomis ir linksmais šokiais. Visam šiam šurmuliui vadovavo muzikos mokytoja L. Gubanovienė ir šokių mokytojas K. Andrijevskis. Kol mažiausieji koncertavo, mokyklos koridoriai ir klasės dūzgė kaip bičių aviliai. Prasidėjo edukacinės veiklos: trečiokai dalinosi žiniomis, ką žino apie Lietuvą, piešė plakatą „Mano Lietuva“, „pynė“ tautines juostas. Ketvirtokai aiškinosi, kokie paukščiai gyvena Lietuvoje, rinko gražiausią Lietuvos vietą ir miestą.   
  Vėliau pirmokai  žaidė lietuvių liaudies žaidimus, mokėsi lietuviškų ratelių ir šokių, susipažino su Lietuvos simboliais. Mažieji mokinukai net Lietuvai laišką parašė. 2b klasės mokiniai rinko medžiagą apie pasirinktą Lietuvos miestą: įžymias vietas, piešė ir gamino koliažą, vaizduojantį tą miestą, Lietuvos kontūrinio žemėlapio makete žymėjo miestų pavadinimus. 1c, 2b ir 3a klasių mokiniai ryžosi smagiam iššūkiui – sukurti šventinį piešinį ant marškinėlių su specialiais tekstilės rašikliais. Tad mokinių marškinėliai pražydo trimis Lietuvos vėliavos spalvomis – geltona, žalia, raudona!   
    5-8 klasių mokiniai taip pat labai kruopščiai ruošėsi Pilietiškumo dienai mokykloje. 5a klasės mokiniai kartu su auklėtoju G. Mockumi nutarė, kad geriausiai Lietuvą reprezentuoja žymiausi Lietuvos pastatai, atspindintys visą Lietuvos istoriją bei jos charakterį. Mokiniai savarankiškai ieškojo informacijos, piešė, fotografavo bei aprašė šias Lietuvos vietas. Savo darbų pristatymus nufilmavo.    
  5b klasės mokiniai rinko medžiagą bei sukūrė plakatus apie žymiausius Lietuvos žmones, skaniausius lietuviškus valgius, svarbiausias istorines datas. Vieną plakatą skyrė tautodailės metams paminėti. Klasės auklėtoja L. Povilionienė ir anglų kalbos mokytoja A.Čioglienė džiaugėsi mokinių darbštumu, darant šiuos pristatymus. 
   5c klasės mokiniai, vadovaujami auklėtojos R. Ziminskienės ir dailės mokytojos R. Vaitkevičiūtės paruošė atvirutes ir sveikino lietuvių – anglų kalbomis Lietuvą su 30-mečiu.     
  Muzikos mokytoja L. Gubanovienė ir 6a klasės auklėtoja J. Perednienė šeštokams pasiūlė pažvelgti į liaudies dainą netradiciškai. Mokiniai susiskirstė į  grupes, kiekviena išsirinko jiems patinkančią lietuvių liaudies dainą. Ir naudodami visus muzikos kabinete esančius instrumentus, pasirinktą dainą modernizavo, o geriausios dainos nuskambėjo šventinio koncerto mokykloje metu. Džiugu, kad šeštokai išsiaiškino, kad folkšokas – tai šiuolaikinis liaudies dainos pristatymo būdas.   
  6b klasės mokiniai ir kūno kultūros mokytoja E. Beneš bei anglų kalbos mokytoja I. Stonienė paruošė stendinę medžiagą „Lietuvos tradiciniai amatai“. 
  7a klasės mokiniai, vadovaujami auklėtojos L. Mažukėlės, užsieniečiams pristatė „Lietuvos TOP dešimtuką“. Septintokai pasirinko temas, surinko ir susistemino geografinę-geopolitinę Lietuvos padėtį, pasidomėjo lietuvių pasiekimais pasaulyje, taip pat įdomiais, neįprastais faktais apie Lietuvą. Šie pristatymai buvo padaryti 3D formatu, tam panaudojant kartonines dėžes, kad užsieniečiai ne tik išgirstų, bet ir pamatytų „Lietuvos TOP dešimtuką“.   
  Na, o 7b klasės mokiniai ir jų auklėtoja E. Blaškienė ne tik parengė plakatą „Istorinės asmenybės”, kuriuo simboliškai išreiškė pagarbą tiems, kurie kūrė Lietuvą, bet ir „pagamino“ filmą pagal grupės „Šventinis bankuchenas“ kūrinį „Lietuvos istorijos repas“. Visą savaitę iki Pilietiškumo dienos šventės mokiniai filmavo vaizdus, vėliau juos karpė, montavo ir derino su atliekama daina. Kovo 9-ąją septintokai parengė trumpą filmuko pristatymą. Sukurtas filmukas pralinksmino visus vaikus ir mokytojus! Tai buvo sensacija ir geriausias įvertinimas 7b klasės mokiniams!     
  8a klasės mokiniai su auklėtoja J. Zenevičiūte pristatė „Lietuvos nacionalinę virtuvę pagal etnografinius regionus“. Mokiniai rinko, sistemino medžiagą ir visiems pristatė nacionalinių valgių žemėlapį pagal etnografinius regionus.   
  Neatsiliko ir 8b klasės mokiniai su biologijos mokytoja M. Papinigiene. Jie paruošė stendinę medžiagą, kurioje visus supažindino su Lietuvoje augančiais vaistiniais augalais.   
  Pilietiškumo dieną vainikavo edukacinių veiklų pristatymas, mokyklos roko grupės „Turbulencijos“ pasirodymas bei mokinių koncertas „Laisvės vėjas“.   
  Po koncerto „Spindulio“ progimnazijos direktorė Vilija Mozurienė nuoširdžiai padėkojo mokyklos svečiams – šauliams už įdomias pilietines pamokas, mokytojams ir mokiniams – už  puikų pasiruošimą netradiciškai paminėti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos 30-metį.
Iš praeities mūsų. Kaip mes šventėme Kovo 11-ąją. I dalis
Praeitis yra ateities pamatas. Dar žymus
graikų tragikas Sofoklis yra sakęs: „Ne dabartis, o
praeitis yra didžiausias apdovanojimas, geriausia,
ką turime“. Manau, dėl tos praeities šiandien
esame pilnaverčiai pasaulio dalyviai tiek moksle,
tiek versle, tiek kultūroje. O svarbiausia – esame
laisvi. Laisvi – po pusę amžiaus trukusios mūsų
valstybės okupacijos.
Tad Kovo 11-ąją – atgimusios Lietuvos šventę
„Spindulio“ progimnazijoje minėjome smagiai ir
netradiciškai. Kovo 9-ąją paskelbėme PILIETIŠKUMO diena ir padedami Lietuvos Šaulių sąjungos
narių vykdėme įvairias edukacines veiklas.
Vienas iš Pilietiškumo dienos uždavinių buvo supažindinti mokinius su Lietuvos Šaulių sąjungos
veikla. Tad šaulių apsilankymas mokykloje buvo didžiulė staigmena ir mokiniams, ir mokytojams!
Šauliai su visa savo amunicija atvyko dar neprasidėjus pamokoms ir „okupavo“ visą mokyklos pirmo
aukšto fojė. Šiam susitikimui buvo pasiruošta iš anksto: sudarytas mokinių susitikimo su šauliais
tvarkaraštis, surinktas 30 mokinių būrys rikiuotės pratyboms, kurios gerą valandą vyko mokyklos
sporto salėje. Rikiuotei vadovavo patyręs šaulys Arūnas Simonaitis. Jaunieji „kariai“ ne tik žygiavo
„kairę, kairę…“, bet ir išmoko atiduoti pagarbą vyriausiam mokyklos vadui – direktorei bei atliko
drausminius pratimus.
Šaulių pravestose pamokėlėse mokiniai išsiaiškino, kad šaulys – Tėvynės gynėjas, kuris savo
užduotis atlieka ne tik su ginklu rankose, bet, svarbiausia, naudodamasis savo protu. Su didžiausiu
smalsumu mokiniai susipažino su ekipiruotės komplektacija, karine maskuote (galėjo patys
išbandyti ir iš arti pamatyti, kaip tai daroma ir atrodo), matavosi šalmą, laikė rankose butaforinį
ginklą. O kiek džiaugsmo buvo pirmokams, kai jų mokytojos „pasipuošė“ visais šaulio atributais ir
pamėgino pabėgioti! Net sušilo, kaip buvo sunku!
Susitikimas su šauliais pagilino ir mokinių, ir mokytojų žinias apie Lietuvos kariuomenę, sustiprino
supratimą apie savanorišką krašto tarnybą ir padėjo suvokti, kad mūsų valstybės saugumas yra visų
mūsų bendras reikalas. Savo misiją Vilniaus Šaulių sąjungos karaliaus Mindaugo 10-osios rinktinės
šauliai atliko su kaupu!
Mes mokame švęsti!
   2020 m. kovo 9 d. pagal veiklos planą mokykloje buvo numatyta Pilietiškumo diena, skirta Kovo 11-osios 30-mečio minėjimui. 5-8 klasių mokiniai turėjo parengti pranešimą tema ,,Pristatau Lietuvą užsieniečiui“. 7b klasės mokiniai turėjo daugybę idėjų. Bet kuriuo keliu žengti? Tradiciniu – 
ir pristatyti lankytinas vietas, tradicinius patiekalus, gamtos turtus ar išteklius? O gal pamėginti pateikti keletą Lietuvos istorijos faktų savaip? 7 b klasės mokiniai nutarė sukurti savo versiją pagal grupės ,,Šventinis bankuchenas“ kūrinį ,,Lietuvos istorijos repas“ . 
    Visą savaitę prieš šią šventę mokiniai filmavo vaizdus, vėliau juos karpė, montavo ir derino su atliekama daina. Susirinkę kovo 9 d. rytą septintokai kartu su auklėtoja parengė trumpą filmuko pristatymą. Visiems buvo smalsu, koks bus rezultatas. O 
rezultatas pranoko lūkesčius! Sukurtas filmukas pralinksmino visus – ir vaikus, ir suaugusiuosius. Tai geriausias įvertinimas 7b klasės mokiniams!
    Be šios veiklos septintokai parengė plakatą ,,Istorinės asmenybės, svarbiausi darbai”. Taip simboliškai išreikšdami pagarbą tiems, kurie kūrė Lietuvą. 
  Vėliau visi klasės mokiniai suformavo rėmą plakatui – ant trispalvių lapelių užrašė palinkėjimus ateities Lietuvai.      
    Taip pat labai svarbu paminėti, jog šį sykį beveik visi klasės mokiniai įsitraukė į įvairias veiklas. Be minėtų darbų mokiniai savanoriai kūrė klasės draugams trispalvius malūnėlius, šventinį rytą kepė ir 
vaišino draugus sausainiais, didžioji klasės dalis dainavo šventiniame koncerte.     
    Šypsenos ir juokas – geriausias įrodymas, jog šią ypatingą Lietuvai dieną mokiniai jautėsi laimingi. Sukurtos nuotaikos receptas paprastas – bendrumo, reikalingumo, atsakomybės jausmai, kurie patiriami dirbant, veikiant kartu.
   7b mokinių patirtys, emocijos dalyvaujant Pilietiškumo dienai skirtose veiklose:  
     ,,Man labiausiai patiko kurti filmuką. Supratau, kad myliu savo klasę labiau nei galvojau. Buvo smagu leisti laiką su draugais po pamokų.“  Evita   
      ,,Labiausiai džiaugiuosi, jog pavyko dar labiau pažinti, susidraugauti su klasės draugais, galėjome  
būti kartu. Manau, kad tokios akimirkos ilgai išliks atmintyje.“ Gabija 
       ,,Aš supratau, jog galiu dalyvauti organizuojamoje veikloje.“ Nojus 
      ,,Patiko filmuoti ir žiūrėti kitų klasių pristatymus“. Silvija 
      ,,Filmukas buvo labai geras. Mačiau, kaip klasės draugai ruošiasi ir juokiasi kartu. Pati jaučiausi  puikiai“. Gabrielė 
      ,,Patiko vaidinti. Nesifilmavau dėl to, kad reikėjo, o dariau tai, ko pati norėjau.“ Austėja M. 
     ,,Man patiko šis renginys. Buvo linksma ir šaunu.“ Paulina  
     ”Labiausiai man patiko gaminti malūnėlius.“ Skaistė 
     ,,Man patiko girdėti ir matyti, kaip mokyklos vaikai džiaugiasi mūsų sukurtu video. Taip pat pastebėjau,  kad kiekvienas mano draugas tikrai gali dalyvauti svarbiuose renginiuose, t.y. būti ne tik stebėtoju, bet ir aktyviu dalyviu.” Simonas 
      ,,Labiausiai man patiko dainuoti, nors ir buvo šiek tiek baugu tai daryti viešumoje. Mane labai  nustebino kai kurių mokinių aktorystės gebėjimai, linksmumas filmuke.“ Austėja G.
     ,,Dalyvavau kelis kartus mūsų klasės filmuko kūrime. Buvo nuostabiai smagu bei malonu. Labai  džiaugiuosi savo nuotaikingais klasės draugais.“ Evelina 
LIETUVAI!
Kovo 9-oji – Pilietiškumo diena mokykloje
Kovo 11-oji – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena - svarbi kiekvienam lietuviui. Visi randa savų būdų paminėti šią dieną. Mūsų progimnazijoje Nepriklausomybės
 atkūrimo 30-metį švęsime netradiciškai. 
Pirmadienis – kovo 9-ji – skelbiama Pilietiškumo diena! 
Jos tikslas ir uždaviniai yra:
     1. Netradiciškai paminėti Lietuvos Respublikos Nepriklausomybės atkūrimo 30-metį, organizuojant edukacines veiklas. 
    2. Skatinti mokyklos bendruomenės pilietiškumą. 
    3. Ugdyti mokinių tautiškumą, supratimą, kad laisvė yra vertybė, ir didžiavimąsi savo šalimi. 
    4. Supažindinti mokinius su Lietuvos Šaulių sąjungos veikla.
Pilietiškumo dienos veiklos:
    8.00 – 8.30 val. – 1-2 klasių mokinių koncertas mokyklos aktų salėje.
   1-4 pamokos metu -  1-8 klasių mokiniai susitiks su Lietuvos Šaulių sąjungos kariais.
    9.50 – 10.50 val. 5- 8 kl. 30-ties mokinių kuopa dalyvauja rikiuotės pratybose.  
                                  1-4 pamokos metu taip pat vyks edukacinės veiklos:
   1-4 klasių edukacinės veiklos „Pristatau Lietuvą užsieniečiams“: 
     1a kl.: „Pažink Lietuvos miestus. Atvirukas“. 
    1b kl.: „Lietuvių liaudies žaidimai, šokiai ir rateliai“.
    1c kl.: „Piešimas ant marškinėlių“. 
    2a kl.: „Lietuvos simbolika“.
    2b kl.: „Lietuvos miestų herbai“.
    2c kl.: „Piešimas ant marškinėlių“. 
    3a kl.: Viktorina „Ką žinai apie Lietuvą“.
    3b kl.: Plakatas „Mano Lietuva“.
    3c kl.: „Tautinė juosta“.
    3d kl.: „Pažink Lietuvą“.
    4a kl.: „Lietuvos paukščiai“. 
    4b kl.: „Mano gražiausia Lietuvos vieta“. 
    4c kl.:  „Lietuvos miestai“.
 5-8 klasių edukacinės veiklos „Pristatau Lietuvą užsieniečiams“: 
     5a kl.: „Pastatai, kurie atspindi Lietuvos charakterį“ (G. Mockus). 
     5b kl.: „Šypsausi Tau, Lietuva!“ (L. Povilionienė, A. Čioglienė)
     5c kl.: „Sveikiname Lietuvą su jubiliejumi! Atvirukas Lietuvai“(R. Ziminskienė, R. Vaitkevičiūtė).
     6a kl.: „Folkšokas – šiuolaikinis liaudies dainos pristatymo būdas“(J. Perdnienė, L. Gubanovienė). 
     6b kl.: „Lietuvos tradiciniai amatai“ (E. Beneš, I. Stonienė). 
     7a kl.: „Lietuvos TOP dešimtukas“ (L.Mažukėlė). 
     7b kl.: „Lietuvos istorija pagal 7b“ (E.Blaškienė). 
     8a kl.: „Lietuvių nacionalinė virtuvė pagal etnografinius regionus“ (J.Zenevičiūtė). 
     8b kl.: „Laisvės vėjas“ (M.Papinigienė).
5 pamokos metu (12.00 val.) – 3-8 klasių mokiniams  koncertas „Laisvės vėjas“ 
ir   5-8 klasių mokinių prezentacijos „Pristatau Lietuvą užsieniečiams“.
                                                                                                                                                      Organizatoriai: N.Vaitiekūnienė, L.Gubanovienė, 
V.Tuganauskienė, G.Mockus
Sukurk savo Lietuvos marškinėlius!
Kovo 4 d. 2 b ir 3 a klasės mokiniai ryžosi smagiam iššūkiui – sukurti savo Lietuvos marškinėlius. Pakalbėję apie artėjančią Lietuvai svarbią datą – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmečio minėjimą, aptarėme Lietuvos simbolius. Mokiniai įsivaizdavo savo būsimus marškinėlius, ką galėtų sukurti, kokie ženklai, datos, įvykiai ar simboliai jiems svarbūs kalbant apie Lietuvą.  Į svečius pasikvietėme “Švenčių mišką”, kurie padėjo šią idėją įgyvendinti. Ant kokybiškų medvilninių marškinėlių su specialiais tekstilės rašikliais mokiniai kruopščiai dirbo beveik dvi pamokas. Veikla buvo tiek raminanti, tiek smagi, kūrybiška ir įkvepianti. Su nekantrumu laukiame kovo 11-osios minėjimo, kuomet pasipuošime savo sukurtais marškinėliais. 
Kvietimas
Dėmesio!
Dėl koronaviruso Vilniaus įgulos karininkų ramovės vyrų choro „Aidas“ koncertas nukeliamas vėlesniam laikui 
(koncerto data derinama).
 Kovo 9 d. 12.00 val. mokyklos aktų salėje vyks mokinių koncertas  
„Laisvės vėjas”
                                    Organizatoriai
Jaunimo eisena “Lietuvos valstybės keliu”, skirta Vasario 16 d.
Miela “Spindulio” bendruomene,
kviečiame prisijungti  prie gražios Vilniaus  miesto tradicijos – dalyvauti 
Vasario 16-osios  jaunimo eisenoje ”Lietuvos valstybės keliu”.
Laikas ir istorija nenumaldomai tolsta, tad labai svarbu, kad jauni žmonės 
nepamirštų nei savo, nei tautos šaknų ir didžiuotųsi Lietuvoje gimę. 
O mes, vilniečiai, turime ypatingą dovaną – tiesiog gyvename prie čia pat 
pulsuojančios valstybės istorijos. 
102-eji metai  praėjo nuo Lietuvos Nepriklausomybės paskelbimo,
 tad prisimindami šią datą, eikime visi drauge su trispalvėmis ir mokyklos vėliava rankose didžiuoju keliu – nuo Katedros aikštės, Pilies gatve iki Rasų kapinių, 
kur ilsisi mūsų tautos patriarchas J. Basanavičius,  kompozitorius ir dailininkas 
 M. K. Čiurlionis, signataras M. Biržiška, rašytojai B. Sruoga,
 V. Mykolaitis Putinas ir kiti žymūs Lietuvos žmonės.
Visi norintys renkasi vasario 16 d.(sekmadienį)  9.45 val. V. Kudirkos aikštėje ir kartu keliausime link Katedros, kur 10 val. prasidės eisena “Lietuvos valstybės keliu”. 
Smulkesnę informaciją apie renginį rasite čia:
Pagarbiai Direktorė Vilija Mozurienė
Atmintis gyva
Sausio 13-osios rytas progimnazijos PM grupėse prasidėjo
skambant dainai „Laisvė“. Uždegdami žvakeles languose
prisidėjome prie visuotinės pilietinės iniciatyvos ,,Atmintis
gyva, nes liudija“. Priešmokyklinukai pastebėjo, kad rytą TV
bokštas švietė kiek neįprastai – vėliavos spalvomis. Taigi,
pasitelkusios vaizdinę medžiagą, skirtą susipažinti su šios
dienos istorija vaikams pasakojome apie Sausio 13-sios įvykius
Vilniuje. Kaip ir kasmet keliavome prie TV bokšto uždegti
žvakutes, taip pagerbdami žuvusiuosius. Mažieji sužinojo, kad
ši diena paskelbta Laisvės gynėjų diena, todėl iškeliamos
vėliavos, renkasi žmonės, kūrenami simboliniai laužai,
degamos atminimo žvakės, pasipuošiama Neužmirštuolės
žiedu. Daugelis nustebo sužinoję, kad mokykla, kurioje mokosi
ir gatvė, kurioje gyvena pavadintos didvyrių pavardėmis. Po
kelionės savo įspūdžius perteikė meniniais – kūrybiniais
darbeliais.
Šiandien laisvas gyvenu,
Nėra tų baisių laikų.
Lietuvoj, kurioj gimiau,
Saulė šviečia man ir tau…
Tryliktoji pilietinė iniciatyva
 
Ačiū visiems, Sausio 13-osios rytą dalyvavusiems 
visuotinėje pilietinėje iniciatyvoje 
„Atmintis gyva, nes liudija“.