M. K. Čiurlionio 150-osios gimimo metinės
  Šie metai Lietuvai ir mums visiems yra labai ypatingi. Švenčiame vieno garsiausių šalies menininkų, kompozitoriaus ir dailininko Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 150-ąsias gimimo metines. Jo kūryba yra unikali sintezė tarp muzikos ir dailės, tapusi ne tik Lietuvos kultūros, bet ir viso pasaulio meno paveldo dalimi. 150-osios gimimo metinės tapo puikia proga dar kartą įvertinti kūrėjo įtaką mūsų kultūrai, prisiminti jo kūrybinį genialumą bei atrasti naujus būdus, kaip jo darbai galėtų įkvėpti šiuolaikinį žmogų.
   Kovo 6 dieną Vilniaus „Spindulio“ progimnazijoje vyko integruotos pamokos, skirtos Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 150-osioms gimimo metinėms paminėti. Susipažinimas su nepakartojamojo kūrėjo asmenybe ir jo darbais buvo viena iš Pilietiškumo savaitės mokykloje veiklų. Per informatikos pamoką mokiniai kartu su mokytoja apsilankė M. K. Čiurlionio muziejaus internetinėje svetainėje, susipažino su unikalia multisensorine erdve „Angelų takais“. Fizikos mokytoja nagrinėjo 12-kos paveikslų ciklą ,,Zodiakas“, ieškojo meno, fizikos ir astronomijos sąsajų. Per matematikos pamokas M. K. Čiurlionio darbuose vaikai analizavo simetriją bei ieškojo geometrinių figūrų. Geografijos mokytoja aptarė kompozitoriaus kūrybos geografiją. Dailės mokytoja padėjo mokiniams įsigilinti į gimtojo krašto gamtą M. K. Čiurlionio darbuose. Etikos mokytoja diskutavo su šeštokais, kaip tapti žmogumi, kurio niekas nepamirštų, akcentavo M. K. Čiurlionio genialumą. Muzikos mokytoja pasinėrė su mokiniais į talentingojo kūrėjo muzikos ir garsų pasaulį. Fizinio ugdymo mokytojos surengė smiginio ir baudų metimo varžybas, skirtas M. K. Čiurlionio taurei laimėti. Šalia bibliotekos buvo išsamiai pristatyta menininko biografija, kurią pristatė mokyklos bibliotekininkė.
   Kadangi kompozitoriaus ir dailininko gyvenimo bei kūrybos neįmanoma apžvelgti per dieną, lietuvių k. mokytojos dar diktuos septintokams diktantą, kurį Sofija Kymantaitė-Čiurlionienė diktavo būsimam vyrui, mokydama jį lietuvių kalbos. Muzikos ir dailės mokytojos dar gilinsis su mokiniais į M. K. Čiurlionio darbus rudenį.
   Mokykloje taip pat buvo surengta ir dailės olimpiada ,,Menas – beribis. M. K. Čiurlioniui 150“, kurioje vaikai tapatinosi su garsiuoju menininku ir kūrė savo dailės darbus.
Mikalojus Konstantinas Čiurlionis buvo ir išliks vienas ryškiausių Lietuvos kultūros simbolių. Jo kūryba – tai ne tik meninis palikimas, bet ir kvietimas ieškoti gilesnių sąsajų tarp meno, muzikos ir dvasinio pasaulio. Minėdami jo 150-ąsias gimimo metines, turime progą ne tik pagerbti jo atminimą, bet ir atrasti naujus būdus skleisti jo idėjas ateities kartoms. Jo darbai ir toliau įkvepia mus kurti, tyrinėti ir atrasti, o jo vizijos tampa kelrodžiu mūsų bendriems kūrybiniams atradimams. Tegul M. K. Čiurlionio kūrybinė dvasia gyvuoja tarp mūsų, kviesdama į prasmingas meno ir minties keliones.
Integruotos pamokos pradiniame ugdyme
2025 m. kovo 5–7 dienomis mokykloje vyko Pilietiškumo savaitė, kurios metu mokytojai vedė integruotas pamokas, o mokiniai gilino žinias apie Lietuvos istoriją, kultūrą ir meną.  
Kovo 5 d. Lietuvos pasiekimų diena 
Šią dieną pradinių klasių mokytojai pamokų metu su mokiniais diskutavo apie Lietuvos pasiekimus, pokyčius ir įvykius, nutikusius per 35-erius Nepriklausomybės metus. Pamokų metu buvo prisiminti žymiausi Lietuvos sportininkai ir jų pasiekimai, apžvelgta naujoji vaikų literatūra, analizuotas Nepriklausomybės atkūrimo aktas, diskutuojama apie vaikų teises ir pareigas ir k.t.
Kovo 6 d. M.K. Čiurlionio diena
Ši diena skirta M.K. Čiurlionio metinėms paminėti. Pamokų metu mokiniai susipažino su M.K. Čiurlionio biografija ir kūryba, analizavo jo darbus, kūrė paveikslus, klausėsi muzikos. Integruotų pamokų metu buvo gilinamasi į menininko kūrybos subtilybes.
Kovo 7d. Etnografinė diena 
Mokiniai buvo supažindinami su Lietuvos etnografiniais regionais, kviečiami sudalyvauti etnografinėje viktorinoje „Pažink Lietuvą“, po pamokų mokiniai su klasių vadovais ir mokytojais dalyvavo pilietiškumo akcijoje ir padovanojo  Karoliniškių bendruomenės nariams savo pačių nupintas trispalves apyrankes. 
Pilietiškumo savaitė
Vilniaus ,,Spindulio“ progimnazija kasmet organizuoja tradicija tapusią Pilietiškumo savaitę, skirtą Kovo 11-ajai paminėti. Šie metai ypatingi – Lietuva mini 35-ąsias Nepriklausomybės atkūrimo metines. Pirmąją Pilietiškumo savaitės dieną per įvairių dalykų pamokas aptarti Lietuvos pasiekimai. Istorijos mokytojas pristatė mokiniams lietuvių kovas už laisvę nepriklausomybės pradžioje. Anglų kalbos mokytojos kartu su mokiniais diskutavo apie Lietuvos pasikeitimus per 35-erius nepriklausomybės metus, dalijosi sėkmės istorijomis, susijusiomis su Lietuvos laisve, aptarė  Lietuvos laisvės simbolius, pasakojo apie reikšmingus įvykius, susijusius su nepriklausomybės atkūrimu.
   Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos supažindino mokinius su gramatinių taisyklių pasikeitimais, naujais literatūros kūriniais, su mokiniais rašė laišką Lietuvai.  Per etikos pamokas mokytojai pristatė mokiniams etikos ir moralės pokyčius, matematikos mokytojos supažindino su pastarųjų dešimtmečių olimpiadomis ir inovacijomis, pasakojo vaikams apie Lietuvos valstybines šventes ir įsimintinas datas, skaičių reikšmes. Neliko nuošaly ir gyvenimo įgūdžių pamokos mokiniai susipažino su nepriklausomybės metais svarbiomis tapusiomis tvaraus gyvenimo galimybėmis. Technologijų mokytojai kalbėjosi su mokiniais apie technologijų, medžiagų, įrankių, staklių įvairovę ir naujoves, supažindino mokinius su lietuvių liaudies tautinių kostiumų raštais ir tautinių juostų pynimo ypatumais.  Muzikos mokytoja su aštuntokais kalbėjosi apie populiariąją muziką, o per geografijos pamokas mokiniai mokytoja susipažino su technologijų raida per 35 nepriklausomybės metus. Dorinio ugdymo mokytoja diskutavo su mokiniais apie lietuviškąsias tradicijas nuo senųjų laikų iki šiandienos. Per fizinio ugdymo pamokas mokytoja ir mokiniai sekė sportininkų, Lietuvos ambasadorių, pėdomis. 
   Įdomios buvo prancūzų kalbos pamokos: šeštokai, septintokai  vertė lietuviškas patriotines dainas į prancūzų kalbą ir jas kūrybiškai pristatė ant dekoruotų popieriaus lapų. Taip pat mokiniai gamino Kovo 11-osios atvirukus su Lietuvos valstybės simboliais. Rusų ir vokiečių kalbos pamokose mokiniai rašė laiškus ir palinkėjimus Lietuvai. 
  Ketvirtadienį paminėtos M. K. Čiurlionio 150-ųjų gimimo metinės. Mokytojai pristatė talentingo kūrėjo asmenybę, kūrybą, kėlė hipotezes, kodėl kūrėjas namuose kalbėjo lenkų kalba, akcentavo jo kūrybos svarbą pasauliniame kontekste.  
  Penktadienį per lietuvių kalbos pamokas mokiniai dalyvavo etnografinėje viktorinoje ,,Pažink Lietuvą“, 15 septintokų ir aštuntokų rašė Nacionalinį diktantą.  
   Po pamokų mokiniai su klasių vadovais ir mokytojais dalyvavo pilietiškumo akcijoje ir dovanojo Karoliniškių bendruomenės nariams savo pačių nupintas trispalves apyrankes. Ne visi mokiniai drąsiai užkalbino nepažįstamus žmones, be to, ne visi praeiviai norėjo priimti dovanojamas apyrankes iš mokinių.  Tačiau dauguma karoliniškiečių su šypsena priėmė mokinių sveikinimus ir trispalves apyrankes.
   Pirmadienį, Kovo 11-osios išvakarėse, Pilietiškumo savaitės veiklas vainikavo šventinis koncertas. Šio koncerto metu klasės eksponavo savų pačių pagamintas vėliavas. Mokiniai stebino savo kūrybiškumu, išradingumu ir darbštumu – vėliavas mezgė, siuvo, pynė, rišo, kūrė iš tautiškų raštų, piešė, klijavo, naudodami įvairias gamybos technikas. 6a klasė pagamino net dvi. Antrojo aukšto edukacinėse erdvėse dailės mokytoja surengė mokinių dailės darbų parodą „Kas yra Lietuvos herojus“, 3c kl. mokiniai pasidalino savo rašytais laiškais Lietuvai, o bibliotekininkė eksponavo nuostabius vaikų darbelius, kuriuos jie sukūrė naudodami mūsų vėliavos spalvas.  
  Pilietiškumo savaitė vienijo visus bendromis veiklomis, noru padėti vienas kitam. Tikimės, kad mokykloje skatinamas pilietiškumas, sąmoningumas atsispindės ir mokinių kasdienėje veikloje bei darbuose.  
 Ačiū visiems mokytojams, klasių vadovams už Pilietišką savaitę mokykloje.
Su Kovo 11-ąja!
Pilietiškumo akcija “Dovanoju trispalvę apyrankę”
 Kovo 7 dieną Vilniaus „Spindulio“ progimnazijoje vyko pilietiškumo akcija, skirta Kovo 11-osios dienai, Lietuvos valstybės 35-mečiui paminėti. 
 Ši iniciatyva buvo viena iš pilietiškumo savaitės veiklų, kurios metu 1-8 kl. mokiniai pynė trispalves apyrankes ir jas dovanojo Karoliniškių bendruomenės nariams. Tai buvo ne tik kūrybinė veikla, bet ir iniciatyva, kuri ugdo atsakomybės jausmą, stiprina kartų dialogą bei formuoja pilietiškumo sampratą. Mokiniai dovanojo praeiviams gatvėje nupintas trispalves apyrankes bei sveikino su artėjančia Kovo 11-tąja.
Pilietiškumo akcijos dalyviai lankėsi Vilniaus lopšeliuose-darželiuose „Delfinukas“, „Prie pasakų parko”, „Medynėlis”, „Šilelis”, „Strazdelis”, „Raktelis“, Palaimintojo Teofilijaus Matulionio gimnazijoje. 
Pilietiškumo akcija pasiekė ir prekybos centrus, leidyklą „Didakta“, sporto klubą „Lemon Gym“, „Sodrą“, Karoliniškių polikliniką, Vilniaus priešgaisrinę ugniagesių gelbėtojų stotį bei Užimtumo tarnybą.
Pagal Kembridžo programą besimokantys 5b klasės mokiniai tądien nusprendė su valstybingumo švente pasveikinti pagal Kembridžo programą besimokančius Vilniaus Žemynos gimnazijos devintokus, kuriems taip pat dovanojo trispalves apyrankes. Penktokus pasitiko draugiškas devintokų būrys, kuris pakvietė ne tik pasivaikščioti gimnazijos koridoriais, bet ir pakvietė į integruotas chemijos ir biologijos pamokas anglų kalba. Mokiniai aktyviai įsitraukė į gamtamokslines tiriamąsias veiklas ir padedami savo mentorių devintokų atliko įvairiausiaus bandymus.
Ši pilietiškumo akcija parodė, jog kiekvienas iš mūsų galime prisidėti prie bendruomeniškumo stiprinimo, pilietiškumo ir atsakomybės ugdymo. Dovanodami apyrankes mokiniai ne tik džiugino kitus, bet ir patys patyrė, ką reiškia dalintis gerumu, megzti tarpusavio santykius ir prisidėti prie bendruomenės vienybės stiprinimo.
Tikime, kad tokia pilietiškumo akcija taps ne tik gražia kasmetine tradicija, bet ir įkvėpimu aktyviai veikti bei būti atsakingais savo šalies piliečiais.  
Lietuvių kalbos mokytoja 
Sonata Pušinskienė
Kaziuko mugė
Kaziuko mugė ne tik kasmet Lietuvoje organizuojama mugė, bet ir pavasario atidarymo šventė, kurioje galima paskanauti ne tik populiarių tradicinių kepinių, bet ir įsigyti rankų darbo gaminių iš medžio, keramikos, vilnos, džiovintų augalų.
Kaziuko mugė turi bene giliausias istorines šaknis ir siekia net XVII amžių, kai šv. Kazimieras buvo paskelbtas šventuoju ir prasidėjusi religinė procesija ilgainiui tapo didžiule prekybos ir liaudies amatų švente.
Pasitinkant Kovo 11-tąją ši šventė ne tik ugdo bendruomeniškumą, skatina tradicijų puoselėjimą, bet ir atskleidžia mūsų šalies autentiškumą, žmonių kūrybiškumą.
Kviečiame kovo 12 d. (trečiadienį) 1–6 klasių mokinius per 3 ir 4 pertraukas progimnazijos 1 aukšto fojė „Spindulio aikštėje” aktyviai dalyvauti Kaziuko mugėje, pirkti ir parduoti savo darbelius, kepinius ar kitus rankų darbo gaminius.
Šurmuliuokime Kaziuko mugėje skambant liaudiškai muzikai, ragaukime šventinius kepinius ir džiaukimės atbundančia gamta.
Pilietiškumo savaitė
Kovo 5-10 dienomis „Spindulio“ progimnazijoje organizuojama Pilietiškumo savaitė, skirta Kovo 11-osios paminėjimui. Jos metu 1–8 kl. mokiniai ir mokytojai, pasipuošę šventine atributika, dalyvaus integruotose pamokose, kūrybiškumo dirbtuvėse, šurmuliuos Kaziuko mugėje. Pilietiškumo savaitės metu mokiniai ugdys meilę gimtajai kalbai, istorijai ir kultūrai. 
Kovo 5 d. (trečiadienis). Mokytojai supažindins mokinius su pasiekimais ir pasikeitimais, kurie įvyko Lietuvoje per pastaruosius trisdešimt penkerius metus (pokyčiai istorijoje, mene, literatūroje). Tądien organizuojama ir Kaziuko mugė, kurioje ilgųjų pertraukų metu bus prekiaujama mokinių pagamintais skanėstais ir rankdarbiais. 
Kaziuko mugė perkeliama į kovo 12 d.

Kovo 6 d. (ketvirtadienis). Tai diena, skirta mokykloje paminėti M. K. Čiurlionio 150-tosioms  gimimo metinėms. Mokytojai pristatys mokiniams M. K. Čiurlionio asmenybę, supažindins su jo biografija bei padės kelti įvairias hipotezes, kurios, tikime, paskatins tolimesnį vaikų domėjimąsi šia talentinga asmenybe.    

 Kovo 7 d. (penktadienis). Etnografinė diena. Mokiniai bus supažindinami su Lietuvos etnografiniais regionais, kviečiami sudalyvauti etnografinėje viktorinoje „Pažink Lietuvą“, po pamokų mokiniai su klasių vadovais ir mokytojais dalyvaus pilietiškumo akcijoje ir padovanos  Karoliniškių bendruomenės nariams savo pačių nupintas trispalves apyrankes.   

 Kovo 10 d. (pirmadienis). Pilietiškumo savaitę vainikuos mokyklos aktų salėje organizuojamas šventinis koncertas 1–4 kl. bei  5–8 kl. mokiniams, kurio metu bus  eksponuojamos kiekvienos klasės mokinių pagamintos vėliavos.     

 Pilietiškumo savaitės metu mokiniai turės galimybę pagilinti bendrąsias žinias apie Lietuvą, susipažinti su M. K. Čiurlioniu bei jo kūryba, prisiminti Lietuvos etnografinius regionus bei jiems būdingus elementus, sužinoti istorinius, kultūrinius, socialinius pokyčius, įvykusius per 35 Lietuvos nepriklausomybės metus. 
Valstybinės šventės – trispalviai darbeliai
Turime daug progų švęsti valstybines šventes, prisiminti
Lietuvos istoriją ir kartu džiaugtis Lietuvos pasiekimais.
4c klasės mokiniai ugdo meilę, pagarbą savo šaliai ir
patriotiškumą ne tik žodžiais, klausymu, bet ir kurdami
nuostabius darbus.
Vaikai noriai ir su entuziazmu įsitraukė į veiklą „Viskas apie
Lietuvą“, ieškojo žemėlapiuose įžymių vietų Lietuvoje,
informacijos apie jas įvairiose šaltiniuose ir po to apie visa tai ką
rado ir ką pagamino dalinosi vieni su kitais. Tokiu būdu rasta informacija vaikams įsimins ilgam.
Atmintis ir laisvė: Kodėl Vasario 16-oji turi gyventi mūsų širdyse?
Jei kas paklaustų mokinių – kokios dienos Lietuvai yra pačios svarbiausios,
ką manote, kokie būtų jų atsakymai? Ir kitas jautrus klausimas mums
suaugusiems, o nuo ko priklauso, kokius jų atsakymus išgirsime?
Manau, kad visi žinome atsakymą – nuo kiekvieno iš mūsų. Jei šeimose
tokios dienos yra svarbios ir minimos, jei mokykloje mokytojai myli Lietuvą ir
dalijasi ta meile su savo mokiniais, tuomet Lietuva gyvuos ir klestės. Nes mus
vienys kažkas daugiau ir aukščiau, kažkas ko negali apčiuopti, gali tik pajausi.
Vasario 16 – osios rytą mūsų mokyklos mokiniai, mokytojai ir tėveliai
jungėsi prie Vilniaus miesto savivaldybės, Lituanistų sambūrio ir Lietuvos
istorijos mokytojų organizuojamos eisenos „Lietuvos valstybės keliu“, nešini
trispalvėmis, „Spindulio“ progimnazijos vėliavomis kartu keliavome istoriniais
keliais, pakeliui kalbėjomės kodėl turime eiti, kur nueisime, kokias svajones
nešamės ir kam turime būti dėkingi, kad galime eiti.
Vasario 16 – osios minėjimas, tai ne tik proga prisiminti praeitį, bet ir
galimybė išreikšti savo pilietiškumą, parodyti, kas esame ir ko siekiame ateityje.
Toks minėjimas tampa gyvu ryšiu tarp kartų ir svarbiu pamatu, ant kurio
remiasi mūsų tautos vertybės.
Ši diena mums primena ir moko, kad nepriklausomybė nėra tik istorinis
faktas, bet ir kasdieninė atsakomybė ir darbas už savo šalį, mūsų laisvę, mūsų
vertybes ir tradicijas. Tai diena, kai visi kartu galime sustoti ir su dėkingumu bei
pasididžiavimu pasakyti: „Esame laisvi, esame Lietuva!“
Kviečiame į šventinę eiseną Vasario 16-ąją
    Prieš devynerius metus Vilniuje kilo šauni idėja – Vasario 16-ąją pakviesti mokinius, mokytojus į jaunimo eiseną “Lietuvos valstybės keliu”. Šventinės eisenos iniciatoriai ir organizatoriai tuomet ir dabar yra Vilniaus miesto savivaldybė, Lituanistų sambūris ir Lietuvos istorijos mokytojų asociacija.
    Kelis kartus jaunimo eisenoje dalyvavo ir “Spindulio” progimnazijos mokiniai, mokytojai, tėvai. Tad ir dabar, po kelerių metų pertraukos,  kviečiu mūsų mokyklos mokytojus, mokinius, tėvelius kartu švęsti Lietuvos Nepriklausomybė paskelbimo dieną, Vasario 16-ąją, pačioje Vilniaus širdyje. Ten, kur kiekvienas pastatas, nuostabaus senamiesčio gatvelės alsuoja Lietuvos istorija. Eisime Lietuvos valstybės keliu, kuris nesibaigia…
  Šitas kelias mena didžiuosius mūsų kunigaikščius, Gedimino pakviestus užsienio pirklius, amatininkus ir vienuolius, Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės meilės istoriją, Europos karalius ir didikus. Deja, bet matėme ir Vilnių niokojančias bei trypiančias priešų kojas. 
 Vienas sudėtingiausių, bet ir sėkmingiausių Lietuvos istorijos puslapių yra Lietuvos Nepriklausomybės paskelbimas 1918 m. vasario 16 dieną. Nepriklausomybės Aktą pasirašė Lietuvos Taryba Vilniuje, dabartiniuose Signatarų namuose. Prieš 107 metus 20 drąsių vyrų, kupini vilčių, tikėjimo, baigiantis I-ajam pasauliniam karui, tiesiog virtuoziškai išlaviravo tuometiniuose geopolitiniuose sūkuriuose. 
   Tie vyrai tai - Jonas Basanavičius, Kazimieras Bizauskas, Mykolas Biržiška, Saliamonas Banaitis, Pranas Dovydaitis, Steponas Kairys, Petras Klimas, Donatas Malinauskas, Vladas Mironas, Stanislovas Narutavičius, Alfonsas Petrulis, Jurgis Šaulys, Kazimieras Šaulys, Jokūbas Šernas, Aleksandras Stulginskis, Antanas Smetona, Jonas Smilgevičius, Justinas Staugaitis, Jonas Vailokaitis, Jonas Vileišis.   Nedaug tų pavardžių. Turėtume kiekvienas jas žinoti. Viena klasė.

   Tad kviečiu “Spindulio” bendruomenę Vasario 16-ąją 10 val. į Katedros aikštę žygiuoti Lietuvos valstybės keliu.
  Eisenos programa prisegtuke. Smulkesnė informacija, atributika, susirinkimo vieta derinama su klasės vadovu.
Progimnazijos direktorė 
Vilija Mozurienė