Pažintis su Alytumi
        Prieš vasaros atostogas 2b klasės mokiniai išvyko į šeštą pagal dydį Lietuvos miestą bei didžiausią Dzūkijos miestą – Alytų. Dzūkija tikrai turi kuo didžiuotis, ypač gamtos turtais – Alytus ne išimtis. Miestas labai žalias, apsuptas Nemuno kilpomis, čia yra net 11 gamtos parkų, 14 gamtos paminklų, 8 mitologinės vietos, 17 piliakalnių aplink Alytų. Du iš jų mes ir aplankėme – tai Alytaus piliakalnis -  šimtmečius menąs miesto įkūrimo liudininkas, istorijos ir kultūros paminklas.  Piliakalnis apipintas nesuskaičiuojama gausybe legendų. Viena iš jų byloja apie meilę ir miesto vardo atsiradimą. Kitas piliakalnis, į kurį įkopėme nėra labai aukštas, tačiau įspūdingas dėl savo formos -  nupjautos keturkampės piramidės formos, dėl kurios seniau piliakalnis dar vadintas Balnakalniu, vėliau imtas vadinti Napoleono kepure.
         Alytus turi ir 4 tiltus. Vienas iš jų yra aukščiausias Lietuvoje pėsčiųjų ir dviračių tiltas, pastatytas Alytuje 2015 m., įrašytas į Lietuvos rekordų knygą.  Jo aukštis – 38,1 m, ilgis – 240,52 m. Mokiniai patyrė didelį ispūdį praeinant šiuo tiltu. 
        Toliau mūsų pažintis su Alytumi tęsėsi miesto kraštotyros muziejuje. Čia mokiniai modernių ir interaktyvių ekspozicijų dėka susipažino su Alytaus istorija. Miesto raida perteikiama istoriniais dokumentais, žemėlapiais, atvirukais, fotografijomis, vaizdo medžiaga, įvairiomis interaktyviomis veiklomis. 
        Vėliau turėjome edukaciją apie tradicinę dzūkų veiklą – bitininkystę. Mokiniai sužinojo daug naudingos informacijos apie bitę ir jos šeimą. Išsiaiškino, kaip susidraugauti su bite, kad ji neįgeltų, susipažino su bitininkystės istorija, sužinojo, kaip gyvena bičių šeimyna, ką ji veikia, kaip dirba. Aptarėme vieną iš pagrindinių bičių produktų – vašką. Gamindami natūralaus vaško rankų darbo žvakes, sužinojome kaip atsirado žvakė, kaip keitėsi laikui bėgant jos reikšmė, kodėl tiek nedaug būta žvakių liejikų, ar tai amatas ar pomėgis, kodėl Dzūkijoje ilgiausiai išlaikyta autentiška tradicija. Išbandėme tris žvakių gamybos technikas ir pasigaminome sau puikų suvenyrą. 
       Mokiniams ir mokytojoms Alytus paliko tikrai didžiulį įspūdį ir pranoko visus lūkesčius. Žengdami į vasaros atostogas linkime nenustoti keliauti ir pažinti įvairiausius Lietuvos miestus ir miestelius. 
„Žaliųjų idėjų festivalyje 2024“
Birželio 5 d. su 2c klasės mokiniais vykome paminėti Pasaulinę aplinkos apsaugos dieną kasmetiniame  „Žaliųjų idėjų festivalyje 2024“, kuris vyko vidiniame Prezidentūros rūmų kieme ir parke.
Į šį festivalį susirinko moksleiviai ir jų mokytojai iš visų Lietuvos mokyklų.
  Žaliųjų idėjų mugėje vaikai susipažino su elektromobiliais, išbandė savo jėgas mindami muilo burbulais varomą dviratį. Sužinojo, kad Vilniuje greitai važinės autobusai, kurie bus varomi vandeniliu. Iškils žaliojo vandenilio gamykla, o miestas planuoja įsigyti 16 autobusų, iš kurių išmetamojo vamzdžio bėgs vanduo, gautas skylant vandeniliui. 
   Mergaites labai sudomino knygelių gamyba. Jos mokėsi išlankstyti ir sukurti knygelę apie mylimą žaisliuką. Žaislų edukatorė daug dėmesio skyrė kiekvieno puslapio apipavidalinimui.
   Kitose erdvėse buvo galima paragauti ir atskirti, kuo skiriasi Vilniaus ir Kauno bičių suneštas medus, pasimatuoti bitininko apsiaustą, sužinoti daugiau apie bičių gyvenimą, patyrinėti bičių gyvenimo ciklą. Berniukams labai patiko žaisti krepšinį, kurio metu jie turėjo rūšiuoti šiukšles. Dalyvaudami viktorinose apie švarų pasaulį, vaikai atsakinėjo į jiems pateiktus klausimus ir visada būdavo apdovanojami suvenyrais.
   Valstybinė miškų urėdija supažindino su miške augančiais augalais, priminė, kad labai svarbu saugoti gamtą, atsargiai elgtis miške su ugnimi.
   VGTU studentai vaikams pristatė augalų patologijos laboratoriją. Vaikai sužinojo, kurie augalai naudingi, o kurie kenkia gamtai ir kitiems augalams. Taip pat vyko pamokos ,,Kaip nesuvalgyti planetos? ir ,,Ką reiškia būti mokslininku?”. Pasisėmę naujų žinių antrokai laimingi grįžo į mokyklą ir dalinosi savo žiniomis su kitų klasių mokiniais.
     Šis festivalis skatino mokinius prisidėti prie ekologinių iniciatyvų įgyvendinimo. 
Susitikimas su susirašinėjimo draugais
 Visus mokslo metus 2b klasės mokiniai susirašinėjo su Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazijos antrokais, taip pat 2b klasės mokiniais. Susirašinėjimas vyko labai sklandžiai, laiškais mokiniai apsikeisdavo du kartus per mėnesį. Mokiniai lavino savo rašymo, skaitymo, komunikavimo, socialinius įgudžius. Kiekvieną kartą, kai tik vaikai gaudavo laiškus, jie džiaugdavosi kaip pirmą kartą. 
    Vasaros pradžioje įvyko lauktas susirašinėjimo draugų susitikimas Vilniaus Vingio parke. Visi buvo labai draugiški ir vieningi. Susirašinėjimo draugai pasirodė tokie savi, tokie laukti, tad susitikimas buvo vienas svarbiausių mokslo metų pabaigos įvykių ir mokiniai pažadėjo tęsti šią gražią draugystę. 
Susitikimas su draugais iš Kretingos
Jau penkeri metai Vilniaus ,,Spindulio” progimnazijos mokiniai bendradarbiauja su Kretingos Marijos Tiškevičiūtės mokyklos mokiniais. Mokslo metų eigoje mokiniai rašo vieni kitiems laiškus, sveikinimus, dalyvauja bendruose projektuose, piešinių parodose. Su mokytoja Gintare kuriame bendrus projektus, kuriuose dalyvauja ir kitų mokyklų mokiniai. 
Užbaigiant šiuos mokslo metus, aš ir mokytoja Gintarė, nusprendėme suorganizuoti mokinių susitikimą Kauno zoologijos sode. Ten mūsų laukė edukacinė pamoka apie graužikus, susipažinimas su zoologijos sodo gyventojais ir smagus bendravimas su draugais. Susitikimas įvyko informaciniame zoologijos sodo pastate, kuriame ir vyko mūsų bendros edukacijos. 
 Vaikai parašė laiškus savo draugams ir kiekvienas apsikeisdamas laišku su draugu galėjo gyvai jį pamatyti ir apkabinti. Vaikai su nekantrumu laukė šio susitikimo. Taip bus smagiau ateityje rašyti laiškus vienas kitam ir laukti sekančio susitikimo, o jų bus dar ne vienas.
Kitais mokslo metais planuojame pasikviesti savo draugus į Vilnių, parodyti įžymias Vilniaus vietas, suorganizuoti vaikams ,,Naktis mokykloje” pasibuvimą, o 4 klasėje aplankyti pajūrį ir savo draugus Kretingoje. 
Labai džiaugiuosi, kad vaikai noriai rašo laiškus draugams ir taip tobulina rašymo ir kūrybiškumo įgūdžius.
Pažintis su Lietuvos nacionaliniu radijumi ir televizija
       Vilniaus pažinimo dieną 2 b klasės mokiniai turėjo puikią galimybę susipažinti su Lietuvos nacionalinio transliuotojo – radijo ir televizijos istorija. 
         Mokiniai susidomėję klausėsi gidės pasakojimo apie tai, kaip Sausio 13-ąją buvo užgrobtas LRT pastatas, apžiūrėjo Sausio 13-osios šaudymus menančią sieną, klausėsi istorinių įrašų , apžiūrėjo unikalią radijo bei TV technikos ekspoziciją. Lietuvos nacionalinės televizijos ir radijo pastate, esančiame S. Konarskio 49,  susipažino su  moderniausia radijo ir TV studija Baltijos šalyse, stebėjo pasirengimą laidos „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ filmavimui. Ekskursijos metu mokiniai lankėsi senojoje Gustavo virtuvėlėje, stebėjosi ten esančiomis dekoracijomis. 
         Sužinoję daug naujo, kupini įspūdžių, laimingi grįžo į mokyklą.
4b klasės mokiniai – jaunieji miesto architektai
     4b klasės mokiniai Karjeros ugdymo savaitės metu gilinosi į architekto darbo subtilybes. Mokiniai pasirinko projektuoti miestą, kuriame būtų patogu gyventi. Prieš pradėdami kurti miesto planą išsiaiškino, kaip apskaičiuojamas mastelis, kodėl yra svarbu projektuojant pažymėti pasaulio šalis ar  upės tėkmės kryptį. Diskutavo, kokius sutartinius ženklus galima naudoti sudarant miestų planus.
      Džiaugiamės beribe mokinių fantazija ir puikiais pristatymais. Kviečiame apsilankyti progimnazijos Padūkėlių valdose ir išsirinkti patogiausią miestą, kuriame būtų gera gyventi kiekvienam.
Karjeros savaitė. Virtuvės šefas
Gegužės 27 dieną 3 c klasės mokiniai lankėsi „River Town“
restorane, kuris įkurtas dviejų ilgamečių kolegų, pasižymi aukšta
kokybe, tikslumu bei ypatingu dėmesiu detalėms. Restorano
šefas Šarūnas pasidalino savo patirtimi su vaikais bei leido
patiems išbandyti virėjo darbą tikroje virtuvėje.
Minėtas restoranas yra Vilniuje, pro kurio langus matoma
didinga Gedimino pilis. Čia svečius visada pasitinka su ypač
kokybiško maisto kultūra ir visada malonus ir profesionalus
aptarnavimas užtikrina geriausią patirtį. Šiame restorane galima
pasimėgauti ramuma dvelkiančia restorano atmosfera.
Restorano virtuvei vadovauja du patyrę šefai, Lietuvos
Vyriausiųjų virėjų asociacijos nariai, Šarūnas ir Darius, kaip
komanda dirbantys jau daugiau negu 10 metų.
Mokiniai edukacijos metu pagilino žinias apie sveiką maistą, susipažino su restorano virtuve,
ten dirbančiais žmonėmis, jų darbu bei išbandė savo jėgas virtuvėje. Ugdė pažinimo, kultūrinę,
komunikavimo, socialinę, emocinę ir sveikos gyvensenos kompetencijas. Atsidėkodami už
nuostabiai skanią edukaciją, vaikai padovanojo savo nupieštus piešinius „ Virtuvės šefas“ .
Mūsų klasės biblioteka po atviru Vilniaus dangumi
  Dažnai girdime, jog knygos yra lobis, kuris lavina vaizduotę, skatina kūrybiškumą, praturtina žodyną. O kodėl tuomet vaikai nenori skaityti? Gal jiems trūksta motyvacijos, vaizduotės sužadinimo?
Atsakyti į šį klausimą nusprendė 8a ir 8c kl. mokiniai, stengdamiesi sudominti skaitoma knyga savo klasės draugą.
  Pagal pasirinktą programą „Vilnius yra mokykla“ lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Sonata Pušinskienė vedė užklasinio skaitymo pamoką Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos prieigose po atviru dangumi.
  Aštuntokai pristatė vieni kitiems savo perskaitytas knygas, buvo pasiruošę jas skolinti susidomėjusiam klasės draugui.
  Po knygų pristatymų mokiniai ėjo pasižvalgyti po Lietuvos nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką, lankėsi specializuotose skaityklose, svečiavosi vaikų ir jaunimo literatūros departamente, sužinojo, kuriame bibliotekos skyriuje gali paimti skaityti knygas į namus.
Mokiniai susipažino su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo bibliotekos veiklos pradžia, sužinojo, kiek yra saugoma dokumentų, rankraščių, knygų šioje bibliotekoje, kodėl ši vieta 1991 metais virto laikina ligonine. Didžiausią nuostabą aštuntokams kėlė vidutinis lankytojų skaičius per dieną (845 lankytojai) ir vidutinis bibliotekos lankytojų skaičius per mėnesį (iki 30 000 skaitytojų).
  Vėliau aštuntokai tyrinėjo ir pažino gimtąjį miestą pagal maršrutą „Kur Vilniuje gyvena knygos“. Aplankė knygynus, Vilniaus Literatų namus, Menų spaustuvę, atsipūtė Stanislovo Moniuškos skverelyje, aplankė Alumnato kiemą.
  Užklasinio skaitymo pamoka po atviru dangumi ne tik leido aplankyti įvairias vietas Vilniaus mieste, lavinti pastabumą ir vaizduotę, bet ir ugdyti komunikavimo, kultūrinę, pažinimo ir socialines kompetencijas.
Lietuvos etnokosmologijos muziejus
2024 m. Gegužės 14-ą dieną 3c ir 3b
klasės mokiniai lankėsi Lietuvos
etnokosmologijos muziejuje. Ekskursijų
vadovas, skambant techniniams garsams,
per tambūrą, pakvietė į veidrodinę-
atspindžių salę, kurioje pristatė būsimos
ekskursijos programą, papasakojo
muziejaus istoriją. Tarp veidrodinių
atspindžių, skambant M. K. Čiurlionio
muzikos motyvams, pristatė vieną pirmųjų
Lietuvos etnokosmologų, o skambant
lietuvių liaudies muzikos motyvams
pasakojo, kaip namų erdvė siejasi su
kosminiu pasauliu. Po to vaikai pateko į
Laiko ir erdvės salę, kurioje supažindino su
„Tėviškės metų“ kalendoriumi, pristatė
interaktyvų įrenginį „Gravitacijos šulinys“. Astronomijos salėje, panoraminiame žvaigždžių dangaus
fone, skambant kosminiams garsams, pristatė teleskopų istoriją, supažindino su ekspozicijoje
esančiais „kosminiais ateiviais“ – meteoritais, jų klasifikacija, paieška. Pasakojo apie prietaisus,
kuriuos kūrė Lietuvos mokslininkai dangaus objektų tyrinėjimui. Astronautikos salėje pristatė
Lietuvių kilmės kosmonautus ir astronautus. Papasakojo apie raketų pradininką K. Simonavičių.
Pažinimo paribiuose – “Nežinomybės“ salėje buvo galybė klausimų apie žmonijos civilizacijos
istoriją – ar mes vieniši galaktikoje, Visatoje? Ar mes vienintelė „gyvybės sala“? Ar mus lanko proto
broliai? Kokia mūsų civilizacijos ateitis? Ar viskas mūsų rankose? Pačius įvairiausius Visatos vaizdus
vaikai pamatė Kino salėje .
Ekskursijos pabaigoje liftu pakilome į apžvalgos aikštelę, iš kurios atsivėrė puiki Aukštaitijos
miškų ir ežerų panorama. It iš paukščio skrydžio apžiūrėjome kalendorinį akmenų ratą ,,Lietuvos
Saulė“, tolumoje pamatėme stūksančias Aukštaitijos Nacionalinio parko kalvas, Molėtų ir Alantos
miestelių bažnyčių bokštus, Molėtų astronomijos observatoriją. Pasigrožėjome muziejaus gėlynais,
kalendoriniu akmenų ratu.
Mūsų mažieji SPINDULIEČIAI – laimingi vaikai!
    Minėdami Vaikų dieną progimnazijos mažieji nešini kreidelių rinkiniais sugužėjo į kiemą. Tiek  džiaugsmo, judesio ir klegesio kiemas jau buvo pasiilgęs…Pasirinkę po vieną ar kelias grindinio plyteles vaikai piešė LAIMĘ. Klasėse kalbėjome su mokiniais, kodėl esame laimingi, kas suteikia mums laimės, kaip suprantame, kad esame laimingi, ar gebame pradžiuginti savo artimuosius ir draugus. Diskutavome, kad kartais tikroji LAIMĖ slypi mažmožiuose, regis, visai nereikšminguose dalykuose.
        Pasižvalgykite ir pasidžiaukite mūsų mažųjų Spinduliečių LAIME!
Laimingų SPINDULIEČIŲ – laimingi MOKYTOJAI