Laiškų draugų susitikimas ir pažintis su Pamariu
   Sako, kad tikra draugystė atstumų nebijo, o kai po ilgų laukimo mėnesių pavyksta susitikti gyvai – emocijos liejasi per kraštus. Tuo įsitikino mūsų mokyklos 3 c klasės mokiniai, kurie neseniai išsiruošė į ypatingą kelionę. Jie vyko į svečius pas Šilutės „Žibų“ pradinės mokyklos 3A klasės mokinius. Ši draugystė užgimė prieš dvejus metus – visą šį laiką vaikai reguliariai rašė vieni kitiems laiškus, dalinosi džiaugsmais bei kasdienybe. Pagaliau atėjo diena, kai popieriniuose laiškuose mirgėję vardai tapo gyvais, besišypsančiais veidais, o pati išvyka virto nepamirštama edukacine kelione po unikalų Pamario kraštą.
   Atvykusius svečius Šilutės „Žibų“ pradinukai pasitiko itin svetingai. Mūsų trečiokai apsilankė savo draugų klasėje ir kartu sėdo į tuos pačius suolus bendros pamokos metu. Šilutiškiai buvo paruošę įdomų pristatymą apie savo gimtąjį miestą, jo istoriją ir išskirtinę gamtą. Kad ši diena liktų atmintyje ilgam, klasės apsikeitė simbolinėmis dovanomis – kamuoliais, ant kurių kiekvienas vaikas užrašė savo vardą. Kultūrinę programą mokykloje vainikavo vyresniųjų draugų staigmena – Šilutės „Žibų“ mokyklos ketvirtokai svečiams parodė nuotaikingą spektaklį „Karaliaus drabužiai“. Vis dėlto, pati laukiamiausia dienos dalis vaikų laukė vakare. Visa didelė abiejų mokyklų draugų kompanija susirinko sodyboje, kur prasidėjo tikrosios linksmybės. Čia vaikai azartiškai žaidė kvadratą bei kitus judriuosius žaidimus, bėgiojo gryname ore, vaišinosi kvepiančiomis picomis ir tiesiog bendravo. Vakaro metu vaikai jautėsi taip laisvai, tarsi matytųsi kiekvieną dieną – gyvas ryšys visiškai ištrynė dvejus metus trukusį atstumą.   
    Išvykos metu 3 c klasės  mokiniai pamatė pačius gražiausius Pamario gamtos kampelius. Vaikai apsilankė Ventės rago paukščių žiedavimo stotyje, kur dalyvavo edukacinėje ekskursijoje. Čia jie savo akimis išvydo didžiąsias paukščių gaudykles ir stebėjo magišką procesą – kaip specialistai žieduoja sugautus sparnuočius. Ornitologo pasakojimai apie paukščių migracijos kelius ir jų kelionių ištisus tūkstančius kilometrų paslaptis tiesiog pakerėjo mažuosius klausytojus.   
   Kitą  išvykos  dieną mokiniai tęsė pažintį su Šilutės miestu ir apsilankė garsiajame Hugo Šojaus muziejuje. Čia vaikai dalyvavo edukacijoje „Lietuvininkų buitis ir drabužiai“. Trečiokai sužinojo, kuo išskirtinis buvo šio krašto žmonių gyvenimo būdas, kaip jie rengėsi, kokias tradicijas puoselėjo ir net turėjo progą iš arti apžiūrėti bei palyginti unikalius Mažosios Lietuvos tautinius kostiumus su kitų regionų apranga.   
   Toliau kelias vedė į Kintų Vydūno kultūros centrą. Jame mokiniai pasinėrė į edukaciją „Žuvininkai ir žuvys“. Trečiokai susipažino su Kuršių marių žvejybos amato ypatybėmis, sužinojo, kokios žuvų rūšys gyvena vietos vandenyse, kaip senovėje žvejai suprasdavo gamtos ženklus ir kokius įrankius naudojo kasdieniam darbui. Atminimui patys sau nuspalvino simbolinį šio krašto magnetuką – žuvytę.            
   Pažintinę kelionės dalį vainikavo nepamirštamas nuotykis – mokiniai atvyko į Lietuvos Venecija vadinamą Mingės kaimą. Iš čia jie laivu „Minija“ išplaukė į įspūdingą pasiplaukiojimą po Nemuno deltą. Vandens kelio ramybė, nendrynų platybės ir virš galvų skraidantys vandens paukščiai leido vaikams pajusti tikrąją šio krašto dvasią.   
    Ši kelionė įrodė, kad tradicinis laiškų rašymas šiais technologijų laikais turi magišką galią sujungti žmones, o gyvos pamokos gamtoje bei muziejuose palieka giliausius pėdsakus. Trečiokai namo grįžo pilni pačių geriausių emocijų, praturtinę istorijos, geografijos ir biologijos žinių bagažą. 
    Nuoširdžiai dėkojame Šilutės „Žibų“ pradinės mokyklos bendruomenei už nuostabų ir tokį šiltą  priėmimą. Kitais metais tikimės sulaukti Šilutės draugų Vilniuje ir parodyti jiems tikrą sostinės grožį. 
Pirmieji žingsniai į profesijų pasaulį
Mokslo metų pabaigoje 1c klasės mokiniai dalyvavo pažintinėse veiklose, kurių metu turėjo
galimybę iš arčiau susipažinti su įvairiomis profesijomis ir jų svarba kasdieniame gyvenime.
Pažintis su profesijomis prasidėjo įdomiu užsiėmimu „Minibioklasė“. Į mokyklą atvykusios dviejų
mokinių mamos supažindino vaikus su mokslininko profesija. Pirmokai sužinojo, kuo užsiima
mokslininkai, kokius tyrimus atlieka ir kodėl jų darbas yra svarbus. Didžiausią susidomėjimą sukėlė
praktinė veikla – mokiniai patys atliko bandymus ir tyrimus, stebėjo jų rezultatus bei pasijuto tikrais
mažaisiais mokslininkais.
Išvykos į Policijos komisariatą metu pirmokai turėjo galimybę iš arčiau susipažinti su policininko
profesija. Pareigūnai papasakojo apie savo kasdienį darbą, pagrindines pareigas ir atsakomybę
rūpinantis žmonių saugumu. Vaikai sužinojo, kad policininkai ne tik saugo viešąją tvarką, padeda
nelaimės ištiktiems žmonėms, ieško dingusių asmenų, bet ir rūpinasi eismo saugumu. Mokiniai
apžiūrėjo policijos naudojamą įrangą, uždavė daug klausimų ir sužinojo, kokių savybių reikia žmogui,
norinčiam pasirinkti šią profesiją – drąsos, atsakingumo, sąžiningumo ir noro padėti kitiems.
Lankydamiesi Priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje pirmokai susipažino su ugniagesio gelbėtojo
profesija. Vaikai sužinojo, kad ugniagesiai ne tik gesina gaisrus, bet ir skuba į pagalbą įvairių
nelaimių metu – gelbsti žmones iš avarijų, padeda stichinių nelaimių atvejais, ieško pasiklydusių
asmenų. Mokiniai apžiūrėjo specialiąją gelbėjimo techniką, ugniagesių aprangą ir įrangą, reikalingą
sudėtingoms gelbėjimo operacijoms. Pareigūnai papasakojo apie savo darbo kasdienybę, fizinį
pasirengimą ir komandinio darbo svarbą.
Ne mažiau įdomi buvo išvyka į alpakų ūkį. Čia vaikai ne tik bendravo su draugiškais gyvūnais, juos
maitino, bet ir susipažino su ūkininko darbu, sužinojo, kaip prižiūrimos alpakos ir kokios
atsakomybės reikalauja gyvulininkystė.
Pažintys su įvairiomis profesijomis pirmokams suteikė ne tik naujų žinių, bet ir įkvėpė svajoti apie
savo ateities kelią. Vaikai įsitikino, kad kiekviena profesija yra svarbi, reikalinga visuomenei ir
reikalauja atsakomybės, žinių bei atsidavimo. Dėkojame visiems, kurie prisidėjo prie šių prasmingų
veiklų ir padėjo mokiniams pažinti profesijų pasaulį.
Nuo mokslo eksperimentų iki šaltai saldžių atradimų
Dvi dienos, du miestai, daugybė įspūdžių ir dar daugiau atradimų.
Nuo istorija alsuojančių Estijos Tartu miesto gatvių, eksperimentų
AHHAA mokslo centre iki dešimties rūšių ledų degustacijos Latvijos
Rūjienos miestelyje – ši kelionė tapo puikia pamoka, kaip įvairiai
galima pažinti pasaulį. Kartais tam reikia ne vadovėlio ar sąsiuvinio, o
smalsumo, noro tyrinėti ir drąsos išbandyti naujus dalykus.
Pirmoji kelionės stotelė buvo Tartu AHHAA mokslo centras.
Šiuolaikinėje mokykloje vis dažniau kalbame apie patyriminį
mokymąsi. Jis yra viena svarbiausių sąlygų, kad mokymasis taptų
prasmingas. Būtent AHHAA centre mokslas neturi stiklinių vitrinų ar
užrašų „Nelieskite“. Priešingai – čia visur kviečiama bandyti ir atrasti.
Mokiniai, įveikdami aukščio baimę, mynė aukštai pakeltą dviratį,
išbandė savo reakcijos greitį, tyrinėjo optines iliuzijas, stebėjo gamtos
reiškinius ir technologijų galimybes.
Vėliau, susipažindami su Tartu senamiesčiu, septintokai galėjo įsitikinti, kaip istorija ir šiuolaikinis
gyvenimas susipina vienoje erdvėje, o kultūros paveldas tampa neatsiejama kasdienybės dalimi.
Ne mažiau įsimintinas buvo apsilankymas „Rūjienas Saldējums“ ledų gamykloje. Edukacijos metu
mokiniai susipažino su ledų gamybos procesu, sužinojo, kokių profesijų
atstovai dirba maisto pramonėje ir kiek kruopštumo reikia siekiant
užtikrinti produkto kokybę. Žinoma, daugiausia emocijų sukėlė
degustacija. Mokiniai ragavo net dešimties rūšių ledus – nuo gaivaus
rabarbarų skonio iki mėtų ir šokolado derinio. Kokį kiekį ledų žmogus
galėtų suvalgyti vienu ypu? Vis dėlto, kad ir kiek akys norėjo, įveikti
viso atnešto kiekio nepavyko.
Tokios išvykos vertė matuojama ne kilometrais ir ne nuotraukų
skaičiumi telefone. Ji slypi mokinių akyse, kai jie pamato, kad fizikos
formulės gali virsti eksperimentu, istorijos faktai – miesto pasakojimu,
o kasdienis ledų puodelis – sudėtingu gamybos procesu.
Būtent tokiose situacijose mokymasis tampa prasmingas. Mokiniai ne
tik išgirsta ar perskaito informaciją, bet ir patiria ją patys. Todėl žinios
įgauna kontekstą, o nauji atradimai išlieka atmintyje gerokai ilgiau.
Pažintis su muziejininko darbu Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje
Šiais laikais jaunam žmogui atsiveria daugybė profesinių kelių. Norint
pasirinkti tinkamą profesiją, svarbu ne tik mokytis, bet ir susipažinti
su įvairiomis veiklos sritimis bei jose dirbančiais žmonėmis. Tokią
galimybę turėjo ir 7a klasės mokiniai, Lietuvos nacionalinio dailės
muziejaus Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje dalyvavę pamokoje
„Muziejus – ne tik eksponatai, bet ir žmonės“.
Edukacijos metu mokiniai susipažino su muziejaus istorija ir kasdiene
jo veikla. Jie turėjo galimybę pažvelgti į muziejų ne tik kaip į vietą,
kurioje eksponuojami meno kūriniai, bet ir kaip į gyvą kultūros
įstaigą, kurioje dirba įvairių sričių specialistai.
Ypač daug dėmesio buvo skirta muziejininko profesijai. Mokiniai
sužinojo, kad muziejininkas – tai ne tik žmogus, prižiūrintis
eksponatus. Jo darbas apima istorinių ir meninių vertybių tyrinėjimą,
aprašymą, saugojimą, parodų rengimą, eksponatų atranką bei jų istorijų atskleidimą lankytojams.
Muziejininkai nuolat ieško informacijos apie eksponatus, bendradarbiauja su mokslininkais,
restauratoriais ir kitais kultūros specialistais. Ši profesija reikalauja smalsumo, kruopštumo,
atsakomybės ir noro nuolat mokytis.
Didelį įspūdį mokiniams paliko edukatoriaus Vyginto pasakojimas apie
savo profesinį kelią. Jis papasakojo, kaip susidomėjo kultūros ir istorijos
sritimi, kokios patirtys atvedė jį į muziejų. Mokiniai sužinojo, kad
karjeros kelias ne visada būna tiesus ir iš anksto suplanuotas – svarbu
būti smalsiam, nebijoti iššūkių ir nuolat tobulėti.
Muziejuje saugomi daiktai gali papasakoti
ne vieną įdomią istoriją apie žmonių
gyvenimą, tradicijas, meną ir svarbius
istorinius įvykius, todėl muziejininkų
darbas yra svarbus ne tik saugant
praeities liudijimus, bet ir perduodant
juos ateities kartoms.
Išvykos dalyviai praplėtė žinias apie muziejaus veiklą, susipažino su
kultūros srityje dirbančių žmonių profesijomis ir geriau suprato, kad
muziejus – tai ne tik eksponatai, bet ir žmonės, kurių darbas padeda
išsaugoti bei puoselėti kultūros paveldą. Edukacija buvo įdomi,
prasminga ir paskatino mokinius pažvelgti į muziejų iš naujos
perspektyvos.
Kur saugoma valstybės atmintis?
Atsakymų į šį klausimą 7a klasės mokiniai ieškojo Vilniaus
regioniniame valstybės archyve, dalyvaudami edukacijoje
„Susipažinkime su archyvaro profesija“.
Vizito metu mokiniai susipažino su archyvo veikla ir archyvaro
profesija, kuri dažnai lieka nepastebėta, tačiau yra itin svarbi
visuomenės kultūrinei ir istorinei atminčiai. Archyvaras – tai ne tik
dokumentų saugotojas. Tai specialistas, kuris atrenka, sistemina,
tiria, aprašo ir saugo dokumentus, užtikrindamas jų prieinamumą
tiek šiandienos visuomenei, tiek ateities kartoms.
Saugyklose mokiniai pamatė, kokiomis sąlygomis saugomi
dokumentai, kurių vertė dažnai matuojama ne pinigais, o juose
užfiksuota istorine informacija. Septintokus lydėjusi darbuotoja
papasakojo, kad saugomi dokumentai yra ne tik valstybės
institucijų veiklos liudijimai, bet ir paprastų žmonių gyvenimų istorijos, padedančios atkurti
praeities įvykius bei geriau suprasti visuomenės raidą. Mokiniai sužinojo, kaip šiuolaikinės
technologijos padeda išsaugoti vertingus istorinius šaltinius ir užtikrina jų prieinamumą visuomenei.
Šios edukacinės išvykos metu septintokai iš arčiau susipažino su profesija, kurios atstovai kasdien
rūpinasi tuo, kad praeities liudijimai išliktų prieinami ateities kartoms.
Naktis mokykloje
Turbūt ne vienas esame svajoję bent vieną naktį praleisti mokykloje kartu su draugais, klasiokais ir mokytojais. Mokinių taryba, vadovaujama direktorės pavaduotojos ugdymui J. Andriškevičiūtės-Raišienės, ryžosi smagiai avantiūrai ir pirmą kartą mokyklos istorijoje inicijavo Naktį mokykloje.
Ši ypatinga naktis tapo klasių vadovų dovana mokiniams Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga už gerus mokymosi rezultatus, pavyzdingą elgesį, aktyvų dalyvavimą mokyklos gyvenime ir bendruomeninėje veikloje. 
Pirmasis vakaro išbandymas, pareikalavęs mokinių susikaupimo, gebėjimo dirbti komandoje - 12-kos kliūčių ruožas, kurį parengė fizinio lavinimo mokytoja metodininkė R. Buzienė. Kiekviena kliūtis simbolizavo likusias dienas iki atostogų, tad mokiniai jas įveikinėjo su didžiuliu užsidegimu ir entuziazmu. 
Sėkmingai įveikę sportinį iššūkį, mokiniai atsikvėpė mokydamiesi nuotaikingo laimingų žmonių šokio, kurio mokė mokytoja Rasa. Šokio metu mokiniai ne tik aktyviai judėjo, dalinosi gera nuotaika, bet ir mėgavosi judesiu. 
Daug šurmulio ir linksmybių į vakarą įnešė penktokų krikštynos, kurias organizavo aštuntokai. Kūrybiškos užduotys, juokas ir draugiška atmosfera leido penktokams pasijusti tikrais mokyklos bendruomenės nariais. 
Didžiausią intrigą kėlė naktinis žygis po Karoliniškių apylinkes, kurį organizavo geografijos mokytoja metodininkė Lina Mažukėlė. Jo metu mokiniai ne tik grožėjosi vakariniais miesto vaizdais, bet ir turėjo progą geriau pažinti vieni kitus. Pokalbiai sukosi apie pomėgius, keliones, įsimintiniausius nutikimus mokykloje, ateities planus ir net pasaulio įvykius. 
Sugrįžę į mokyklą, atkakliausieji rinkosi į mokyklos aktų salę vakariniam kino seansui, kurį paruošė socialinė pedagogė L. Povilionienė. Jaukioje atmosferoje mokiniai galėjo atsipalaiduoti ir užbaigti kupiną įspūdžių vakarą. 
Tiek emocijų, juoko, bendrystės ir naujų patirčių retai telpa į vieną renginį. Naktis mokykloje parodė, kad mokykla yra ne tik vieta mokytis, bet ir erdvė stiprinti tarpusavio ryšius, ugdyti pilietiškumą bei puoselėti bendruomeniškumą. 
Tikimės, kad ši iniciatyva taps gražia kasmetine mokyklos tradicija, suburiančia mokinius ir mokytojus naujiems nuotykiams, prasmingoms veikloms ir nepamirštamoms akimirkoms. 
Nuoširdžiai dėkojame klasių vadovams už jų atsidavimą, rūpestį, meilę ir skirtą laiką mokiniams. Jūsų dėka mokyklinis gyvenimas tampa turtingesnis, spalvingesnis ir kupinas prasmingų patirčių.
Nuo lito iki euro
   Edukacijos metu jie leidosi į įdomią kelionę po Lietuvos pinigų istoriją ir susipažino su dviem mūsų šaliai svarbiomis valiutomis – litu ir euru. Didžiąją dalį užsiėmimo mokiniai dirbo savarankiškai, atlikdami įvairias užduotis, kurios skatino jų pastabumą, atkaklumą ir žingeidumą. Tyrinėdami ekspoziciją, jie ieškojo atsakymų į klausimus, analizavo pateiktą informaciją ir atrado daug įdomių faktų apie pinigų raidą Lietuvoje. Edukacijos metu mokiniai sužinojo, kaip atrodė litai prieš šimtą metų, kokie žmonės, simboliai ir istoriniai objektai buvo vaizduojami ant banknotų bei monetų. Taip pat aiškinosi, kokias paslaptis slepia litai ir eurai, kuo skiriasi įvairių šalių eurų monetos bei kaip atpažinti suklastotus pinigus. Praktinės užduotys ir savarankiškas darbas padėjo mokiniams ne tik pagilinti žinias apie Lietuvos pinigų istoriją, bet ir ugdė gebėjimą ieškoti informacijos, ją analizuoti bei pritaikyti praktiškai. 
    Iš ekskursijos mokiniai grįžo praturtinę savo žinias ir dar kartą įsitikinę, kad istoriją galima pažinti ne tik iš vadovėlių, bet ir tyrinėjant mus supančius daiktus.
 4b klasės mokiniai lankėsi Pinigų muziejuje, kur dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Nuo lito iki euro“.
Mano vakar, šiandien ir rytoj kartu su “Lietuva skaito” projektu
   Pamokos metu mokiniai tyrinėjo žmogaus gyvenimo kelią laiko juostoje ir aiškinosi, kaip praeitis, dabartis bei ateitis susijusios tarpusavyje. Edukacija skatino pažvelgti į savo gyvenimą kaip į unikalią istoriją, kuri nuolat pildoma naujais įvykiais, patirtimis ir svajonėmis. Didžiausia edukacijos dalis buvo skirta kūrybinei veiklai. Mokiniai kūrė savo gyvenimo knygutes, kuriose vaizdavo svarbiausius gyvenimo etapus – gimimą, vaikystės prisiminimus, dabartį bei ateities planus ir svajones. Kurdami asmenines laiko juostas, jie prisiminė reikšmingus įvykius, apmąstė savo pasiekimus ir pagalvojo apie tai, kuo norėtų būti bei ką nuveikti ateityje.
   Mokiniai ne tik lavino kūrybiškumą, bet ir mokėsi suprasti laiko tėkmę, nuosekliai dėlioti įvykius bei reflektuoti savo patirtis. Veikla skatino savęs pažinimą, gebėjimą pasakoti savo istoriją ir įvertinti, kiek daug jau nuveikta per pirmuosius gyvenimo metus.
   4b klasės mokiniai dalyvavo dar vienoje projekto „Lietuva skaito“ nuotolinėje edukacinėje pamokoje „Žmogaus gyvenimas istorijos laiko juostoje“, kurią vedė Lina Mickutė-Navidauskė. 
Dėkojame edukatorei Linai Mickutei-Navidauskei už šiltą, kūrybišką ir prasmingą pamoką, padėjusią mokiniams pažvelgti į savo gyvenimą kaip į ypatingą istoriją, kurią kiekvienas kuriame kasdien. 
Kelionė po tolimąją Australiją
   4b klasės mokiniai dalyvavo projekto „Lietuva skaito“ nuotolinėje edukacinėje pamokoje „Nuotykiai tolimojoje Australijoje – pažintinė pamoka apie pasaulį su smagiais slaptų žinučių kodavimo elementais“, kurią vedė rašytoja Viktorija Butautis. Pamokos metu mokiniai leidosi į virtualią kelionę po vieną įdomiausių pasaulio žemynų – Australiją. Jie susipažino su šios šalies unikalia gamta, gyvūnija, kultūra ir sužinojo daug įdomių faktų apie kasdienį gyvenimą kitame pasaulio krašte. Keliaudami kartu su edukacijos vedėja, mokiniai plėtė savo pasaulio pažinimo žinias ir atrado naujų, netikėtų dalykų apie tolimąjį žemyną. Pamoką paįvairino įvairios interaktyvios užduotys. Mokiniai ne tik klausėsi pasakojimų, bet ir patys aktyviai dalyvavo veiklose – sprendė užduotis, aiškinosi slaptų žinučių kodavimo principus, bandė iššifruoti užkoduotus pranešimus. Šios veiklos skatino smalsumą, loginį mąstymą ir kūrybiškumą. Ketvirtokai aktyviai įsitraukė į pamoką, dalijosi savo mintimis, drąsiai uždavė klausimus ir noriai dalyvavo diskusijose.
   Edukacija suteikė daug teigiamų emocijų, praplėtė mokinių akiratį ir paskatino dar labiau domėtis pasaulio pažinimu bei paslaptingu kodų pasauliu. Nuoširdžiai dėkojame rašytojai Viktorijai Butautis už įdomią, įtraukiančią ir nuotaikingą pažintinę kelionę po Australiją.
Kas slypi ant stalo? Atradimai Lietuvos nacionaliniame muziejuje
3b klasės mokiniai turėjo galimybę mokytis
kitaip – jie dalyvavo integruotoje dailės bei
lietuvių kalbos ir literatūros pamokoje
„Natiurmortas: Kas slypi ant stalo?“, kuri vyko
įkvepiančioje Lietuvos nacionalinio muziejaus
aplinkoje.
Supami muziejaus eksponatų ir istorijos
dvasios, mokiniai leidosi į kūrybinį nuotykį,
kurio tikslas – pažadinti vaizduotę, ugdyti
analitinį mąstymą ir išmokti kasdieniuose
daiktuose įžvelgti paslėptą grožį bei istoriją.
Pamokos metu mokiniai iš arti susipažino su
natiurmorto žanru. Jie tyrinėjo, kaip paprasti daiktai – indai, knygos, vaisiai ar senoviniai rakandai –
gali tapti meno kūrinio herojais. Jaunieji kūrėjai drąsiai eksperimentavo:
Dailės pamokoje: tyrinėjo formas, žaidė su šviesa bei šešėliais, transformuodami muziejuje
pamatytus daiktus į savitus vizualaus meno kūrinius.
Lietuvių kalbos pamokoje: tapo tikrais pasakotojais. Kiekvienas mokinys turėjo ne tik nupiešti, bet
ir „atgaivinti“ savo natiurmortą – sukurti ir papasakoti trumpą istoriją apie tai, kas ir kodėl atsidūrė
ant jo paveikslo stalo.
Ši integruota pamoka parodė, kad mokymasis muziejuje gali būti ne tik naudingas, bet ir
beprotiškai įdomus. Trečiokai namo grįžo pilni teigiamų emocijų, praplėtę savo kultūrinį akiratį ir,
svarbiausia, patys sukūrę nuostabius darbus bei istorijas.