Darbo karantino sąlygomis planas COVID- 19
                                                                                    Dėmesio! 
Skelbiami svarbūs dokumentai:
     1. Vilniaus “Spindulio” progimnazijos direktorės įsakymas 2020-03-23 Nr. V-42 “Dėl COVID -19 situacijų valdymo grupės sudarymo”.
         2. Vilniaus “Spindulio” progimnazijos darbo karantino sąlygomis planas (COVID -19).
       3. Vilniaus “Spindulio” progimnazijos pasirengimo galimam užsikrėtimo virusu COVID-19 atvejui priemonių ir veiksmų, patvirtinus užsikrėtimo virusu COVID-19 atvejį švietimo įstaigoje, planas”.
KOVAS – sąmoningumo didinimo mėnuo
     Elektroninės patyčios plinta žaibiškai – „Vaikų linija“ kviečia sužinoti, kaip jas sustabdyti.
Kovą „Vaikų linija“ skelbia Sąmoningumo didinimo mėnesiu BE PATYČIŲ, šiemet kviesdama visuomenę sutelkti dėmesį į patyčias virtualioje erdvėje. Kas trečias tėvas teigia nežinantis, kaip reikėtų reaguoti, jei jo vaikas susidurtų su patyčiomis internete. „Vaikų linija“ kartu su partneriais pristato socialinę kampaniją „Internete BE PATYČIŲ“, kuria siekia suteikti reikalingų žinių suaugusiems ir vaikams, kaip tinkamai elgtis, susidūrus su elektroninėmis patyčiomis.
    Kampanijos nuoroda https://internete.bepatyciu.lt suaugusieji ras reikalingus atsakymus, kaip pastebėti, kad vaikas patiria elektronines patyčias, kaip apie tai prakalbinti vaiką, kokios yra elektroninių patyčių formos, ką daryti ir ko svarbu nedaryti, jei vaikas patiria žeminantį elgesį internete, kokių veiksmų imtis, jei vaikas pats tyčiojasi iš kitų arba stebi elektronines patyčias, ir daugelį kitų.     
     Tėvai savo žinias apie patyčias tarp vaikų gali pasitikrinti ir pagilinti, spręsdami specialų tėvams skirtą mokymų kursą internetu: https://mokymaitevams.bepatyciu.lt.                                                              Svetainėje bepatyciu.lt visada galima rasti aktualios informacijos vaikams, tėvams ir švietimo įstaigų darbuotojams apie patyčias, jų prevenciją, tinkamus reagavimo būdus ir patyčių situacijų sprendimą.
Teisinių žinių konkursas ,,Temidė”
   Kovo 2 dieną  Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato  pareigūnai subūrė aptarnaujamos teritorijos moksleivius į teisinių žinių konkursą „Temidė“. 
Konkurso tikslas – skatinti jaunimo atsakingumą ir pilietiškumą, ugdyti moksleivių kūrybiškumą, skatinti švietimo įstaigų bendruomenių bei teisėsaugos institucijų bendravimą ir bendradarbiavimą. Šiemet konkurso dalyviai varžėsi ir jėgas aiškinosi įvairių sričių klausimuose. 
     Dalyvavo dvi Vilniaus ,,Spindulio” progimnazijos 8A klasės mokinių komandos. Mokiniai dalyvavo protmūšyje, kurio klausimai buvo apie  teisės pažeidimų prevencijos veiksmingumą, policijos veiklą. 
,,Kaip spręsti tarp mokinių kylančius konfliktus?”
    Kasdieniame savo darbe dažnai girdžiu klausimą: ,,Ką daryti, susipykau su draugu?”, prašymų padėti išspręsti vienokį ar kitokį konfliktą, ypač paauglių tarpe.
   Vasario 2 dieną 6A klasės valandėlės metu, aptarėme, kas yra konfliktas, kokios jų rūšys, galimi sprendimo būdai ir pasekmės.
   Darbas vyko komandose, mokiniai, padedami klasės auklėtojos Jurgitos Perednienės, piešė konfliktines situacijas, pristatinėjo savo darbus ir pateikė konfliktinių situacijų sprendimo būdus.
    Ši pamoka buvo labai naudinga, nes išsiaiškinome, ką yra konfliktas? Dabar jau žinome, kad konfliktai – tai natūrali mūsų gyvenimo dalis, todėl labai svarbu išmokti valdyti savo emocijas, o taip atsitikus – mokėti juos taikiai spręsti. Sužinojome, kad konfliktas – tai stiprus energijos užtaisas, kurį svarbu nukreipti teisinga linkme. Pavyzdžiui, laiku sustoti ir ,,atvėsti“, kai pradedame jausti, kad mane ,,neša“, o tam reikalinga valia.
    Spręsti konfliktus galima išmokti. Taigi mokykitės tiesiog klausyti ir įsiklausyti, nepasiduokite savo vidiniams nusistatymams ir vertinimams.
,,Kurkime geresnį internetą kartu”
Šių metų Saugesnio interneto savaitės šūkis: ,,KURKIME GERESNĮ INTERNETĄ KARTU”. Su mokiniais kalbėjome apie tai, kad kompiuteris ir internetas yra puikūs išradimai, bet ir apie tai, jog reikia mokėti jais saugiai naudotis. Kalbėjome, jog norėdami apsisaugoti nuo tam tikrų grėsmių internete turime žinoti ir laikytis taisyklių. Vaikai ir jaunimas gali padėti sukurti geresnį internetą, būdami malonūs ir pagarbūs kitiems internete, saugodami savo ir kitų reputaciją. Kaip ir kiekvienais metais, įsitraukėme į ,,Draugiško interneto” svetainės veiklas. Trečiokams labai patiko pamokėlės ,,Apuoko pamokėlių” kortelių žaidimas. Vyresnių klasių mokinai, kartu su klasių vadovais, diskutavo temomis:
,,Privatumas, nuotraukos internete”; ,,Socialiniais tinklai: kas tavo draugai?”; ,,Pažink netinkamą turinį internete” ir pan. Penktų klasių mokiniams paskaitą apie saugų internetą vedė bendruomenės pareigūnė Laura Šimonienė.
OPKUS diegimas mokykloje
OPKUS diegimas mokykloje: 
• Padeda išlaikyti progimnazijoje Olweus programos įgyvendinimo laikotarpiu pasiektus rezultatus; 
• Sudaro prielaidas pasinaudoti progimnazijos personalo kompetencijomis, įgytomis Olweus programos vykdymo metu;
 • Padeda sistemingai vykdyti patyčių prevenciją;
 • Suteikia galimybę atlikti mokinių apklausą Olweus klausimynu ir tokiu būdu stebėti patyčių lygio ir ypatumų kaitą mokykloje. 
Olweus apklausos duomenimis nuo 2017 m. patyčių atvejų mokykloje sumažėjo 18 %.
 • Padeda telkti progimnazijos bendruomenę imantis veiksmų prieš patyčias bei leidžia įvertinti tų veiksmų efektyvumą. 
Olweus patyčių ir smurto prevencijos programos tikslas: kurti saugią aplinką, gebėti pastebėti patyčias ir tinkamai į jas reaguoti.
Pažink save
Visi pastebime, kokie staigūs kultūriniai, politiniai,
ekonominiai pokyčiai vyksta mūsų šalyje ir
pasaulyje. Todėl jau mokykloje siekiama, kad
mokiniai ne tik turėtų kuo daugiau žinių,
informacijos, bet ir būtų kūrybingi, mokėtų
diskutuoti, kritiškai mąstyti, gebėtų prisitaikyti prie
nuolat kintančių gyvenimo sąlygų. Taigi, mokykla
atlieka svarbų vaidmenį ugdant mokinių socialinius
įgūdžius. Socialiniai įgūdžiai padeda kurti
efektyvius santykius bei prisitaikyti prie aplinkos,
elgtis pagal priimtinas elgesio normas ir taisykles.
Svarbiausia yra tai, kaip jaučiamės viduje ir ką su jausmais darome. Vaikai, norintys išmokti būti
laimingais, liūdnais, piktais, nedrąsiais, džiugiais, užsispyrusiais, atvirais, renkasi į tikslinės socialinių
įgūdžių ugdymo grupės ,,Pažink save” užsiėmimus. Grupėje žaidžia, kalbasi, piešia, atlieka užduotis
ir puikiai leidžia laiką 3-4 klasių mokiniai. Grupės veiklų metu išbandyti būdus, padedančius nurimti,
mokytis laikytis taisyklių, priimtinais būdais spręsti konfliktus, ugdyti toleranciją bei pasitikėjimą
savimi, padeda mokyklos psichologė Raminta Beinerytė ir socialinė pedagogė, pradinių klasių
mokytoja Daiva Kudulytė.
Dažnai, po užsiėmimo grįždami į namus, vaikai parsineša užduotėlių, skirtų tėveliams. Jos primena,
kad tėvai nuolat būdami užimti, turi rasti laiko apkabinti savo vaiką, pasikalbėti, pasidžiaugti sėkme,
pasidalinti rūpesčiais, kartu paieškoti sprendimų ar tiesiog pabūti kartu…
,,Draugauk, bendradarbiauk, suprask, priimk, padėk, saugok”
    Šiuolaikiniame pasaulyje kasdien tenka bendrauti su aplinkiniais, priimti tam tikrus sprendimus, spręsti kylančias problemas. Labai svarbu ugdyti socialinius įgūdžius: jie padeda kurti efektyvius santykius bei prisitaikyti prie aplinkos, elgtis pagal priimtinas elgesio normas ir taisykles. Mokykloje labai svarbu mokytis tarpusavio santykių formavimo. Suvokti, ką jaučia kitas žmogus, mokėti džiaugtis, o kartais ir liūdėti. Išklausyti kitą, mokėti išbūti grupėje, atlikti bendras užduotis. Ieškoti ir rasti kompromisą konfliktinėse situacijose. Mokėti atsipalaiduoti, valdyti jausmus, kai kiti erzina, ginti savo teises, mokėti siekti užsibrėžtų tikslų.
     Jausmų supratimas, tinkama jų raiška, vertybės, tarpusavio bendravimas, komandinis darbas  – tai tik keletas emocinio intelekto komponentų. Ir tai  yra kasdieniai įrankiai, lavinami padedantys mums jaustis laimingais, spręsti sunkumus, mėgautis santykiu su savimi bei supančiu pasauliu. 
     Socialinių įgūdžių užsiėmimų metu kartu su mokiniais naudojamės ugdymo priemonėmis skirtomis tiek individualioms, tiek komandiniams užduotims atlikti. Žaidimų metu mokiniai atsipalaiduoja, mokosi lengviau pažinti jausmus, priimti tinkamus sprendimus.
Socialiniai partneriai
Vilniaus m. Vaiko teisių apsaugos skyrius 
 (Ševčenkos g. 26G, Vilnius ,  Vilniaus.miestas@vaikoteises.lt, 861351122)    
Vilniaus m. savivaldybės tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinavimo skyrius (Konstitucijos pr. 3,Vilnius, tbks@vilnius.lt  8-52 112000) 
   Vilniaus SOS vaikų kaimas, nevalstybiniai vaikų globos namai 
 (Ozo g.37, Vilnius, info@sos-org.lt, 8-52 705091) 
   VšĮ Pal. J. Matulaičio socialinis centras  
(J. Matulaičio a. 3, Vilnius, matulaitis.biuras@gmail.com,  8-5 246 17 72)   
 Šv. Jono Bosko parapijos vaikų dienos centras 
 (Erfurto g. 3, Vilnius, 8-52 447666)    
 Vilniaus apskrities VPK,Vilniaus miesto penktasis policijos komisariatas 
 (Laisvės pr. 80, vilnius.5pk.bd@vrm.lt, 8-5 271 8105)   
 Vilniaus m. pedagoginė-psichologinė tarnyba 
 (A. Vivulskio g. 2A, rastine@ppt.vilnius.lm.lt, 8-5 265 0908)  
 Vaiko raidos centras 
(Santariškių g. 7, raida@santa.lt, 8-5 272 0570)
Skubi psichiatrinė pagalba teikiama visą parą  
Santariškių g. 7, tel. (8 5) 2757564, tel.  8  659 73007    
 VšĮ „Vaikų linija“ 
 Algirdo g. 31, Vilnius, vilnius@vaikulinija.lt, 116 111   
Tolerancijos dienos renginys ,,Draugystės iššūkiai”
KAS YRA TOLERANCIJA? Tolerancija – tai pakantumas, mandagumas,  pagarba kitiems, supratimas, kad kitas žmogus gali skirtis nuo mūsų ir pripažinimas, kad jis turi teisę būti kitoks nei mes. Norėdamos plačiau pakalbėti apie toleranciją, lapkričio 14 dieną Vilniaus ,,Spindulio” progimnazijos socialinė pedagogė Lina Povilionienė ir muzikos mokytoja Lina Gubanovienė surengė Vilniaus m. 5-6 klasių mokinių kūrybos ir žinių konkursą ,,Draugystės iššūkiai”. Džiaugėmės sulaukę mokinių komandų iš Vilniaus ,,Ryto”, ,,Gerosios Vilties”, Simono Stanevičiaus progimnazijų. Stebėjome puikius komandų prisistatymus, įnirtingą kovą protmūšių metu, taip pat komandoms reikėjo pasirungti įveikiant judriąsias užduotis. Mokinių pasirodymus, atsakymus į klausimus stebėjo ir vertino Vilniaus m. 5-ojo PK bendruomenių pareigūnės Kristina Bikbajeva ir Laura Šimonienė bei Vilniaus ,,Spindulio” progimnazijos pavaduotoja ugdymui Lilija Simonaitienė.
Dėkojame šauniems renginio dalyviams bei jiems pasiruošti padėjusiems mokytojoms. Geros emocijos ir šypsenos lydėjo viso renginio metu.