eTwinning projekto “Sveikos šypsenos receptas” gerosios patirties sklaida tarp bendraamžių
  Visą mėnesį pamokos prasidėdavo rytmetine mankšta, sportuodavome, kiekvieną savaitę atlikdavome naujus iššūkius. 
  Pirmąją projekto savaitę su mokiniais diskutavome apie dantų higieną, priežiūrą, kūrėme ketureilius ar šūkius. 
  Antrąją projekto savaitę vyko integruotos pamokos, mokiniai rašė rašinėlius „Kaip užaugti sveikam“, skaičiavo kalorijas, piešė sveikų produktų kompoziciją lėkštėje, gamino namuose sveikus patiekalus ir aprašė jų receptus. 
   Trečiąją projekto savaitę mes aptarėme, o kas gi mums padeda augti sveikiems, kas rūpinasi mūsų sveikata, kas mums padeda ištikus nelaimei. Mokiniai domėjosi profesijomis ir patys ruošė lankstinukus apie žmones, kurie mums padeda. 
   Ketvirtąją savaitę daugiausiai laiko skyrėme sveikai mitybai. Ne tik gaminome sveikus patiekalus, bet ir leidomės į iššūkį savaitę praleisti be saldumynų. 
  Apibendrindami diskutavome, kuo mums šis projektas buvo naudingas. Kiekvienas mokinys reflektavo, ko jam asmeniškai reikia norint būti sveikam, sportiškam, drąsiam, stipriam. Iš vaikų darbų ir pasidalintos patirties matome, kad šis projektas buvo išties naudingas, suteikė vaikams ne tik naujų žinių, bet ir gebėjimų atidžiau rūpintis savo sveikata.
 3b ir 3c klasių mokiniai vasario mėnesį aktyviai įsitraukė į tarptautinį projektą “Sveikos šypsenos receptas”, kurį mėnesio pabaigoje Teams aplinkoje pristatė vieni kitiems. Savo patirtimi apie projekto eigą ir veiklas pasidalino 3b kl. mokiniai: Lėja, Fausta, Karolina M. ir 3c klasės mokiniai: Kamilė, Matas, Smiltė. 
Kovas – sąmoningumo didinimo mėnuo
Amatų ir profesijų savaitė
    Praėjusią savaitę 1 PM grupės ugdytiniai susipažino su įvairiais amatais ir profesijomis ir ypač aktyviai dalyvavo mūsų ugdomojoje veikloje tėveliai. Jie labai išradingai ir įdomiai pristatė savo profesijas vaikams. Mažieji susipažino su tokiomis profesijomis, kaip programuotojas, globotoja, picerijos darbuotoja, autokeltuvo vairuotojas,  žurnalistė, probacijos tarnybos pareigūnė, darželio auklėtoja, vadovas, administratorė,  reklamos kūrėja, matematikė-analitikė, vadybininkas, inžinierius ir kt. Daugelis tėvelių kartu su vaikais paruošė savo profesijos pristatymo plakatus, prisijungus prie Teams aplinkos demonstravo skaidres ir pasakojo  apie savo darbą ir profesijas. 
    Kai vaikai turi galimybę susipažinti su profesijomis iš arčiau, dažnam jos tampa svajonių profesijomis. Mums, mokytojoms, ypač smagu, kad vaikai planuoja pasirinkti pedagogo profesiją, yra norinčių net vadovauti mokyklai, o gal ir visai švietimo sistemai? Berniukai svajoja apie karininko, policininko, statybininko profesijas. Kelios mergaitės planuoja eiti mokslininko keliu, taigi lauksime naujų išradimų. Bus grožio specialistų, gaisrininkų, menininkų ir aišku daug norinčių dirbti informacinių technologijų srityje.
   Labai dėkojame už tokį aktyvų dalyvavimą ir tikimės toliau sėkmingai bendradarbiauti. 
  Kokiame amžiuje pirmą kartą susipažįstame su profesija? Šis klausimas neturi vieno atsakymo. Tikriausiai jau darželyje. Net patys mažiausi dažnai pasigiria, kokios profesijos atstovai yra jų tėveliai.          
 Kasmet su vaikais aplankydavome  tėvelių darbovietes, bet karantino sąlygomis to padaryti negalime, taigi persikraustėme į virtualią erdvę ir susipažinome su tėvelių profesijomis šiek tiek kitaip.
Respublikinė ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojų teorinė-praktinė konferencija „ Inovatyvus darželis su STEAM“
   Vasario 23- 24 d. Vilniaus l/d „ Šnekutis“ organizavo respublikinę ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojų teorinę – praktinę konferenciją „Inovatyvus darželis su STEAM“. 
    Konferencijos tikslas – skatinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų bendradarbiavimą bei dalijimąsi gerąją darbo patirtimi, populiarinti inovatyvių metodų taikymą organizuojant ugdymo procesą, naudojant STEAM metodiką. 
    Konferencijoje  dalyvavo apie 300 ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų iš visos Lietuvos, patirtimi pasidalino 52 pranešėjai. Renginio metu  išgirdome  neformaliojo švietimo organizatorės, STEAM vaikams „ Facebook“ puslapio įkūrėjos, edukologės iš Lietuvos vaikų ir jaunimo centro  Dovilės Žukauskaitės pranešimą „ STEAM vaikams: praktinė atmintinė mokytojui.“      
    Džiaugiuosi ir esu dėkinga organizatoriams už galimybę dalintis mano sukaupta pedagogine patirtimi taikant STEAM metodiką. Mano pranešimo tema „STEAM slypi mūsų kasdienėje veikloje“. Pranešimo turinys – tai mano sukaupta patirtis, atliekant su vaikais įvarius eksperimentus, bandymus, kūrybinė ir projektinė veikla. 
    Kiekvienas iš mūsų susiduriame su sunkumais norint sudominti šiuolaikinį vaiką. Svarbu įprastą vaiko ugdymo(si) dieną paversti atradimų ir išradimų diena, kuri būtų kupina neišdildomų įspūdžių, savaiminio mokymosi, mokslinių išdaigų, pašėlusių inžinerinių darbelių ir kartu kuo rimčiausios mokslinės veiklos, kokia tik gali užsiimti jaunasis mokslininkas, išradėjas, kūrėjas ar tiesiog vaikas!    
Elkitės atsakingai virtualioje erdvėje
Primename virtualaus bendravimo etiketą 
  • Svarbiausia taisyklė internete – pagarba vienas kitam.   
  • Nepamirškite pradėti pokalbį nuo pasisveikinimo, baigę pokalbį – atsisveikinkite.         
  • Prieš vaizdo pokalbį įsitikinkite, ar aplinka, drabužiai, šukuosena yra tvarkingi, tinkami oficialiam bendravimui.   
  • Pašnekovas neturėtų matyti kambaryje išmėtytų daiktų, žaislų ir kitų dėmesį trikdančių dalykų.  
  • Venkite daryti kelis darbus vienu metu. Pašnekovui skirkite visą laiką ir dėmesį.    
  • Tikrinkite rašybos klaidas.    
  • Nekelkite į internetą, nesiųskite nepadorių nuotraukų, vaizdo įrašų.   
  • Nevartokite necenzūrinių žodžių.    
  • Nuotolinę pamoką filmuoti, fotografuoti griežtai draudžiama be mokytojo sutikimo.   
  • Nuotolinio mokymosi metu visiems privaloma laikytis etikos principų, asmens duomenų, autorinių teisių apsaugos reikalavimų bei neperduoti suteiktų prisijungimų tretiesiems asmenims.  
Nacionalinė saugesnio interneto viktorina
Internetas teikia daugybę galimybių
vaikams mokytis, konstruktyvių pramogų ir
saviugdos būdų. Tačiau pasitaiko nemažai
pavojų, su kuriais vaikai susiduria
naršydami tinkle.
Internete bendraujame, dalijamės savo
mintimis, informacija ir nuotraukomis. O
kaip atsirinkti, ką internete galima viešinti,
o ką geriau pasilikti tik sau ir artimiesiems?
Kodėl internetiniai žaidimai taip įtraukia
bei kaip juose žaisti saugiai? Kas yra
žalingas turinys internete ir ką reikėtų daryti su juo susidūrus? Kiek draugų turime žaidimuose,
socialiniuose tinkluose ar susirašinėjimo programėlėse, ar visus juos pažįstame? Kas yra
elektroninės patyčios ir kaip su jomis kovoti?
Į šiuos ir daugelį kitų klausimų, atsakymų 4d klasės mokiniai ieškojo prisijungę prie Saugesnio
interneto dienos renginių. Saugesnio interneto diena – tai daugelyje pasaulio šalių minima
iniciatyva, prasidėjusi nuo ES SafeBorders iniciatyvos 2004 m. Saugesnio interneto diena dabar
minima 150 pasaulio šalių.
Saugesnio interneto savaitės metu stebėdami edukacines pamokėles, kuriose Draugiško interneto
meškiukas bendravo tiek su vaikais, tiek su ekspertais. Kiekvieną dieną dalyvavome Nacionalinėje
saugesnio interneto viktorinoje, visi kartu atsakinėjome į lengvus ir nelengvus klausimus.
Į Nacionalinėje saugesnio interneto viktoriną prisijungė 391 komanda iš visos Lietuvos. Nors šį kartą
sėkmė labiau šypsojosi kitoms komandoms, tačiau ir mes džiaugiamės savo žiniomis. Suklydome tik
keletą kartų. Buvo smagu diskutuoti, ginčytis, ieškoti teisingų atsakymų ir įgyti naujų žinių.
Kompiuterinių atvirukų paroda – konkursas ,,Lietuva – mano namai”
    Kaip ir kiekvienais metais vasario ir kovo mėnesiai yra skirti prisiminti ir paminėti Lietuvos gimimo dieną. Pamokų metu mokiniai rašo rašinėlius apie Lietuvą, deklamuoja eilėraščius, dalyvauja Lietuvoje organizuojamose parodose.      
    Šiais metais 3a, 3b ir 3c klasių mokiniai su savo klasių auklėtojomis dalyvavo Kretingos Marijos Tiškevičiūtės organizuojamoje virtualioje atvirukų apie Lietuvą parodoje   “Lietuva – mūsų namai”.
   Šios parodos tikslas – ugdyti mokinių kompiuterinę kultūrą, skatinti jų kūrybinius gebėjimus. Kurdami atvirukus mokiniai plėtojo informacinių technologijų pažinimą, savo kūrybai pritaikė kompiuterines grafikos programas. Konkurse dalyvavo apie 40 mokinių. Visų darbuose atsispindi Lietuvos vėliava, legendomis apdainuota Gedimino pilis, o svarbiausiai -  meilė Tėvynei ir savo gimtam kraštui.      
    Kviečiu pasivaikščioti po virtualią parodą ir pamatyti Lietuvos vaikų, dalyvavusių parodoje “Lietuva – mūsų namai” darbus.  
       Mūsų mokyklos mokinių darbeliai:   

Virtuali 5-6 klasių mokinių technologijų darbų paroda “Užgavėnių kaukės”
    Užgavėnės – žiemos šventė, simbolizuojanti žiemos išvarymą siekiant prisišaukti pavasarį.  Šventė žavi liaudiško humoro grožiu ir kūrybingumu. Užgavėnės – neabejotinai viena linksmiausių žiemos švenčių. Visų pirma, Užgavėnės – liaudies kultūros paveldas, puoselėtas ilgus šimtmečius. Lietuvių sodybose ši šventė, kaip ir pavasario pradžia, buvo itin laukiama. Tradiciškai šventės metu į gatves išeina persirengėliai. Kaukės bei persirenginėjimas – vienas pagrindinių Užgavėnių šventės atributų. Svarbiausia, kad Užgavėnių drabužis nebūtų kasdienis, jis turi būti kažkuo išsiskiriantis, neįprastas. 
     Vilniaus “Spindulio” progimnazijos 5 -6 klasių mokiniai,  technologijų pamokoje gamino pačias baisiausias ir linksmiausias Užgavėnių kaukes, kad žiema būtų išvyta ir pavasaris jau būtų ne už kalnų.
7b klasės mokinio Kevino Prakapo dalyvavimas 2021 m. Lietuvos mokinių technologijų olimpiados Vilniaus miesto II etape
Vilniaus mieste vykdomo 2021 m. Lietuvos mokinių
technologijų olimpiados II etape „Kūrybos virusas 2021 m.“,
kuris vyks nuotoliniu būdu – virtualioje aplinkoje 2021 m.
vasario mėn. 24 d. 10.00 val. (technologijų olimpiadą
organizuoja Vilniaus miesto savivaldybės administracijos
Bendrojo ugdymo skyrius, Vilniaus miesto technologijų
mokytojų metodinė taryba ir administruoja Vilniaus
savivaldybės Grigiškių „Šviesos“ gimnazija) dalyvaus mūsų
mokyklos 7b klasės mokinys Kevinas Prakapas. Technologijų
olimpiadai pasirengti padeda mokyklos administracijos
deleguotas asmuo – mokinio technologijų mokytojas ekspertas Rolandas Matulevičius.
Technologijų olimpiados tikslai yra šie: sudaryti mokiniams galimybę atskleisti technologines ir
bendrąsias kompetencijas; skatinti mokinius domėtis technologijomis, tobulinti ir plėsti jų dalykines
žinias; ugdyti mokinių kūrybiškumą, savarankiškumą; ugdyti bendradarbiavimo, projektinio darbo ir
kitus gebėjimus; pastebėti ir ugdyti gabius technologiniam ugdymui mokinius; atskleisti mokinių
savitą požiūrį į tautinį paveldą, modernumą, šiuolaikiškumą, kūrybiškumą; skatinti mokytojų
iniciatyvumą, bendradarbiavimą.
Registruodamasis kiekvienas olimpiados dalyvis pateikia (įkelia el. versiją) savo
projektinį-kūrybinį darbą, atitinkantį Olimpiados temą, kartu su darbo aprašu. Namų
projektinio-kūrybinio darbo eksponavimas vyksta pagal atitinkamą technologijų programą/kryptį.
Kevino Prakapo pasirinkta technologijų programa/kryptis yra konstrukcinės medžiagos ir
elektronika, 2021 – 02 – 09 pateikto darbo pavadinimas – „VIKŠRAS – KONSTRUKCIJA RAŠYMO
REIKMENIMS“.
Namų projektinio – kūrybinio darbo idėja yra pagaminti nestandartinę konstrukciją rašymo
reikmenims, kad būtų ir darbo stalo puošmena ir būtų galima susidėti įvairiais mokymo priemones:
pieštukai, flomasteriai, parkeriai, tušinukai, teptukai ir kita. Konstrukcija sudaryta iš šešių ritinių,
kurie yra antrinių žaliavų panaudojimas, tai tualetinio popieriaus ritinėliai, kurie tarnauja kito
dirbinio gaminimui. Konstrukcijos paieška buvo vykdoma www.google.lt, įvedus raktinį žodį
„vikšras“ ir „pieštukinė“. Vikšro forma yra lenkta ir spalvinga, todėl pieštukinės forma yra spalvinga,
o vikšro nareliai – iš tualetinio popieriaus ritinėlių bokšteliai. Numatomas gaminys yra vikšras –
konstrukcija rašymo reikmenims.
Planuojami atlikti darbai: atsižvelgiant į drugelio vystymosi evoliuciją ir drugelio vikšro spalvinę
įvairovę bus pasirinkta tualetinio popieriaus ritinėlius dekoruoti įvairių spalvų popieriumi.
Pagrindas – forma turėtų būti panaši į vikšro, kuris yra banguota ir nėra tiesi. Ant pagrindo priekyje
bus tvirtinama galva. Po dekoravimo vyks tvirtinimas prie pagrindo. Detales – galvą ir ritinėlius
suklijavus prie pagrindo yra numatoma pritvirtinti sumontuotą LED lempučių konstrukciją. LED
lempučių konstrukcija pieštukinei suteiks daugiau spalvingumo bei žaismingumo.
Kūrimo idėjos sprendimas: medžiagų parinkimas namų darbui – pagrindas yra iš kieto 1 mm storio
spalvoto kartono, galva iš spalvoto kieto 1 mm storio kartono. Ant pagrindo bus tvirtinami šeši
tualetinio popieriaus ritinėliai. Ritinėliai apklijuojami spalvotu lipdukiniu popieriumi, ant kurio yra
apsauginė plėvelė. Nuėmus plėvelę spalvoto popieriaus paviršius yra lipnus. Šiuo atveju klijų
naudoti nereikia, nes lipnus spalvoto popieriaus paviršius puikiai prilimpa prie tualetinio popieriaus
ritinėlių. Namų darbo atlikimui pasirinktos šios darbo priemonės: žirklės, kanceliarinis peiliukas,
LED lempučių juosta, maitinimo elementas, jungiamieji laidai, izoliacija – juosta, jungtukas.
Konstravimas. Gaminio konstrukcijos technologiniai veiksmai (jo dalys, jungimo būdai): prie
pagrindo pritvirtinami tualetinio popieriaus ritinėliai, ant ritinėlių priklijuojamas lipnus spalvotas
popierius, vikšro galvos dekoravimas, LED lempučių konstrukcijos tvirtinimas.
Darbui naudojamos saugios ir ekologiškos darbo priemonės: vandenyje tirpstantys tualetinio
popieriaus ritinėliai.
Galutinis darbo rezultatas yra spalvinga ir puošni bei nestandartinė konstrukcija rašymo
reikmenims!
Saugesnio interneto savaitei prabėgus
                                                                                        
                                                                                   Kiekvienais metais Saugesnio interneto savaite                                                                                                siekiama atkreipti dėmesį į labai dažnai kylančias                                                                                          problemas internete. Internetas suteikia ne tik labai                                                                                        dideles galimybes, bet ten gali tykoti ir dideli pavojai.                   Saugesnio interneto savaitės metu klasių auklėtojai kartu su mokiniais dar kartą prisiminė saugaus naudojimo internetu taisykles, aptarė grėsmes ir pavojus.
4-6 klasių mokiniams vyko nuotolinės edukacinės pamokėles: 
,,Internetiniai žaidimai”, edukacinės pamokėlės metu aptarta, kodėl internetiniai žaidimai taip įtraukia bei kaip juose žaisti saugiai. O taip pat, kaip suprasti, ar nesi priklausomas nuo internetinių žaidimų?
,,Asmeninė informacija internete”, internete bendraujame, dalijamės savo mintimis, informacija ir nuotraukomis. O kaip atsirinkti, ką internete galima viešinti, o ką geriau pasilikti tik sau ir artimiesiems?
,,Žalingas turinys internete”, naršydami internete susiduriame su visokiausiu turiniu. Edukacinės pamokėlės metu pasiaiškinome, kas yra žalingas turinys ir ką reikėtų daryti su juo susidūrus?
 ,,Internetiniai draugai”, kiek draugų turime žaidimuose, socialiniuose tinkluose ar susirašinėjimo programėlėse, ar visus juos pažįstame? Edukacinės pamokėlės metu kalbėjome apie bendravimą su internetiniais draugais bei apie elektronines patyčias.
,,Pasikartokime”, paskutiniosios pamokėlės metu dar kartą pasikartojome Saugesnio interneto savaitės metu išmoktas saugesnio elgesio internete taisykles.

Nacionalinėje saugesnio interneto viktorinoje savo jėgas išbandė 4D (auklėtoja D. Petraitienė), 5B (auklėtoja J. Zenevičiūtė) ir 6B (auklėtoja L. Povilionienė) klasių mokiniai.

Naudokimės internetu saugiai, atsakingai ir kurkime saugų internetą kartu.