Sporto ir sveikatingumo diena
Pirmą vasaros dieną „Spindulio“
progimnazijos mokiniai ir mokytojai
pasitiko mokyklos kieme ritmingai
skanduodami „Viens, du, trys –
sportuoja Spindulys!“ Tarptautinės
vaikų gynimo dienos proga mokykloje
kasmet organizuojama Sporto ir
sveikatingumo diena. Bendruomenę
pasveikino direktoriaus pavaduotoja
ugdymui R. Petrikienė ir visiems
palinkėjo būti žvaliais, sportiškais ir
sveikais. Grojant ritmingai muzikai
mokytojas K. Andrijevskis pravedė
visuotinę rytinę mankštą.
Puikiai nusiteikę mokiniai sugužėjo į mokyklą. Klasėse diskutavo apie sveiko maisto naudą
žmogaus organizmui. Aptarė, kad netinkami mitybos įpročiai sąlygoja įvairių negalavimų atsiradimą.
Klasėse mokiniai gamino sveikuoliškus pusryčius vadovaudamiesi mokyklos visuomenės specialistės
M. Vitienės paruoštomis rekomendacijomis. Pasistiprinę susiskirstė į grupes ir atliko projektinį
darbą – kūrė plakatus sporto ir sveikatinimo tema. Sukurti plakatai fizinio aktyvumo tema, sveiko
maisto tema, asmens higienos tema. Taip pat mokiniai mokėsi užrašyti „Mokinio dienotvarkę“,
kūrė ketureilius sporto ir sveikatingumo temomis. Projektinių darbų pristatymas vyko klasėse. Visi
plakatai puošia mokyklos erdves ir dar kartą primena ir ragina mokyklos bendruomenę daugiau
dėmesio skirti sportui ir sveikam gyvenimo būdui.
Sportinės veiklos tęsėsi mokyklos stadione. Naujai renovuotas stadionas užsipildė nuotaikingai
nusiteikusių vaikų balsais. Buvo surengtos estafetės, kliūčių ruožas aplink mokyklą. Mokinių laukė
atnaujintas „Basakojų“ takas. 5-8 klasių mokiniai dalyvavo orientaciniame bėgime „Pirmas sudėk
prasmingus žodžius“ ir turėjo būti labai atidūs, nes bėgant teko ne tik sugebėti orientuotis
žemėlapyje, bet ir atlikti užduotis.
Sporto ir sveikatingumo dienos organizatoriai kviečia pasižvalgyti po mokykloje surengtą
projektinių darbų parodą ir linki būti sportiškais ir sveikais!
Kviečiame bendruomenę lankytis mūsų progimnazijos stadione, puikiai įrengtame
sportiniame aikštyne, naudotis sportiniais treniruokliais, gėrėtis mokyklos
išpuoselėtais gėlynais ir mėgautis aplinka.
Projektas ,,Mažais žingsneliais po Lietuvą”
      „Spindulio“ progimnazijos trečių klasių mokiniai dalyvavo projekte „Mokinys-mokiniui. Mažais žingsneliais po Lietuvą“. Trečiokai paruošė pateiktis ir stendinius pranešimus įvairiomis juos dominčiomis temomis ir pasidalino informacija vieni su kitais. Renginį moderavo 3a klasės mokytoja J. Mineikienė. Po kiekvieno pristatymo mokiniai sulaukė klausimų. Tai skatino pranešimų klausytis atidžiai susikaupus. Temų  įvairovė džiugino ir kėlė nuostabą. Mokiniai sužinojo apie muzikos instrumentų gaminimo amatą, sporto svarbą mūsų gyvenime, senovės lietuvių dievus ir deives, apie Lietuvos nykstančius paukščius, apie Lietuvos baseinus, Lietuvoje žaidžiamą ledo ritulį, čiuožimo ant ledo subtilybes, mokėsi piešti žmogų išlaikant tinkamas proporcijas. Pristatymų metu ,,keliavo“ po Lietuvos miestus ir miestelius, sužinojo jų atsiradimo istorijas, susipažino su heraldika, klausėsi legendų ir padavimų. 
     ,,Spindulio“ progimnazija garsėja puoselėjama tradicija – dalinimąsi gerąja patirtimi „Mokinys-mokiniui“, „Kolega-kolegai“. Mokiniai jau nuo pradinių klasių yra mokomi suprasti pasidalintosios lyderystės svarbą. 
       Dėkojame visiems dalyvavusiems ir padėjusiems pasiruošti  projektui.
   
                                    Organizatorės trečių klasių auklėtojos  J. Mineikienė, J. Vasilevskienė, A. Pesliak
Europos Sąjunga mūsų gyvenime
    Kiekvienų metų gegužės 9 d. švenčiama Europos diena. Tai yra taikos ir vienybės žemyne diena. Prancūzas Robertas Šumanas pasiūlė sukurti suvienytą Europą, nes manė, kad tik taip galima išsaugoti taikius santykius regione. Iš pradžių buvo šešios valstybės (Belgija, Italija, Liuksemburgas, Nyderlandai, Prancūzija ir Vokietija), kurios bendradarbiavo daugiausia prekybos ir ekonomikos srityse. Dabar Europos Sąjungai priklauso 27 šalys, kuriose gyvena beveik 447 milijonų žmonių. Šiemet sukako 19 metų, kai Lietuva įstojo į ES – tai įvyko 2004 m. gegužės 1 d. 
   Nors apie Europos Sąjungą žiniasklaida kalba daug, ne visada lengva suprasti, kodėl ir kaip Europoje priimami tam tikri sprendimai. Vis dėlto aišku, kad tie sprendimai turi įtakos kasdieniam mūsų gyvenimui. Svarbu, kad ne tik suaugusieji, bet ir vaikai bei paaugliai žinotų, kas yra Europos Sąjunga ir kaip ji veikia. Todėl gegužės 4 ir 5d. nusprendėme su 5a ir 7b klasėmis nuvykti į Europos Sąjungos informacijos centrą ir sužinoti atsakymus į visus rūpimus klausimus. Čia mokiniai sužinojo, kaip atsirado Europos Sąjunga, kokios šalys ir kelintais metais įstojo į Europos Sąjungą, žaidė įvairius žaidimus, ieškojome atsakymų, kaip ES įtakoja mūsų kasdieninį gyvenimą, palietėme ir išbandėme dirbtinio intelekto programėles (Chat GPT; DALL E2) bei gavome dovanėlių, leidinių ir kitos naudingos informacijos ne tik lietuvių kalba, bet ir anglų kalba! 
    Savo žinias ir emocijas vaikai parsinešė į namus ir šeimas. O jau kitą savaitę gegužės 9d. mokiniai pasisėmę naujų žinių, planuoja laikyti Europos egzaminą.
Šeštokų ekskursija į Prancūzų Institutą Vilniuje
   Šiais mokslo metais pirmą kartą “Spindulio” progimnazijoje šeštokai turi galimybę  mokytis prancūzų kalbos. Tad mokykloje šalia anglų, vokiečių, rusų kalbų  skamba ir prancūziškas “Bonjour”.
   Tad atšilus orams, balandžio 20 dieną, “prancūzai” šeštokai drauge su prancūzų kalbos mokytoja Alma, biologijos mokytoju Vadimu išvykome aplankyti Prancūzų Instituto ir Prancūzijos ambasados, įsikūrusios pačiame Vilniaus senamiesčio centre. 
   Praeidami pro Prancūzijos respublikos ambasados pastatą, mokiniai sužinojo, jog šis architektūrinis ansamblis pirmą kartą buvo paminėtas XVI amžiuje, kai medinį bei mūrinį namus nusipirko pats LDK valdovas  Žygimantas Augustas. 1804 metais šią pastatų grupę nusipirko Vilniaus Universitetas. Čia gyveno žymūs to meto žmonės, užsienio profesoriai: Vienos medicinos daktaras J. Frankas, prancūzų rašytojas Stendalis, kuris buvo apsistojęs dabartiniame Prancūzų Institute. Tą primena ir prie įėjimo pakabinta Atminimo lenta.
   Įėjus mus pasitiko meninio ir kultūrinio bendradarbiavimo skyriaus asistentė R. Vrubliauskienė, kuri nusivedė vaikus į Instituto kino salę bei parodė Martinikos režisierių sukurtą filmą „Vanille“. Filmukas (prancūzų klaba) buvo pamokantis ir vaikams labai patiko.
   Tuomet, pakilę į Instituto mediateką, šeštokai klausėsi mediatekos ir leidybos vadovės Agnės Judžentytės-Žalguvienės pasakojimo apie instituto įkūrimą, uždavinėjo ir atsakinėjo į klausimus bei sulaukė kvietimo apsilankyti dar daugybę kartų.
  Ir kviečiame dabartinius penktokus jungtis prie prancūzų kalbos mylėtojų.
Kelionė prie Laptevų jūros
  Planuojant kelionę svetur, dauguma nori patirti naujų įspūdžių, tačiau kuris šiandien rinktųsi kelionę laiku ir pakartotų kančios, bado ir skausmo kupiną kelionę į amžino įšalo žemę. Balandžio 18 d. 8a klasės mokiniai kartu su  matematikos mokytoja L. Simonaitiene bei lietuvių kalbos mokytoja S .Pušinskiene leidosi į kelionę prie Laptevų jūros. 
Mokiniai dirbdami grupėse ir pasitelkdami geografijos bei matematikos žinias, atkūrė lietuvių tremties maršrutą.
  Naudodami kelio, greičio, laiko ir  mastelio sąvokas apskaičiavo preliminarų maršruto ilgį bei laiką. Aktyvindami turimas žinias mokiniai paskaičiavo per kiek laiko šiandien jie įveiktų šį maršrutą keliaudami  pėsčiomis,  automobiliu ar skrisdami lėktuvu?
  Aktyvaus mokinių įsitraukimo ir diskusijos sulaukė D. Grinkevičiūtės atsiminimų knygos ištraukų analizė, aptariami vidiniai tremtinių išgyvenimai. Video medžiaga ir audio knygos ištraukos padėjo  įsijausti į tremtinių gyvenimo sąlygas. Aštuntokų laukė ir „maloni“ staigmena: atvykus į Trofimovsko salą jie turėjo pasistatyti baraką ir jame apsigyventi. Mokiniai, naudodamiesi geometrijos žiniomis, skaičiavo kiek plytų reikės barakui pastatyti ir  turėjo atsakyti į probleminį klausimą: Ar pavyks 450 žmonių, išsilaipinusiems prie Laptevų jūros šaltą naktį, pasistatyti baraką? O gal teks pirmąją naktį nakvoti po atviru dangumi su mažamečiais vaikais ir kūdikiais? 
  Mokiniai skaičiavo, projektavo, bendradarbiavo vieni su kitais, stengdamiesi padėti tremtiniams  kuo greičiau pasistatyti baraką.  Šios atviros integruotos pamokos metu mokiniai pakartojo  turimas žinias, pritaikė jas praktiškai, įgijo naujų žinių bei ugdė sąmoningo supratimo bei išvadų formulavimo įgūdžius. Sustiprino pažinimo, komunikavimo, kultūrinę, socialinę bei pilietiškumo kompetencijas. 
  Dar kartą įsitikinome, jog tarpdalykinis integravimas ne tik paįvairina pamokas, didina mokymosi motyvaciją, bet ir suteikia galimybę mokiniams dalyvauti bendroje grupės kūrybinėje veikloje ir įgyvendinti pačių sugalvotus projektus.
Socialinės reklamos kūrimas, pasitelkiant dirbtinį intelektą
Kad nepasiklystų tarp kiekvieną dieną matomų įvairiausių reklamų, mokiniai mokosi jas atskirti,
suvokti paskirtį ir patys sukurti. Kovo pabaigoje per dvi integruotas atviras IT ir lietuvių kalbos
pamokas, kurias vedė IT mokytoja Jolita Bačkienė ir lietuvių k. mokytoja Neringa Kaselytė, 6a klasės
mokiniai kūrė socialinę reklamą pasitelkę dirbtinį intelektą. Tai buvo viena ilgalaikio tarpdalykinio
projekto, papildomai įtraukusio etikos (mokytoja Rasa Petrikienė) ir dorinio ugdymo (mokytoja
Dana Bruzgienė) pamokas, dalių. Pirmiausia mokiniai perskaitė ir su lietuvių k. mokytoja N.
Kaselyte aptarė F. H. Burnett romaną „Paslaptingas sodas“. Kūrinyje minimi, šeštokų suvokti
socialiniai reiškiniai paskatino kurti atitinkamas socialines reklamas. Vis dėlto su IT mokytoja J.
Bačkiene aptartos dirbtinio intelekto galimybės kėlė tam tikrų iššūkių, nes kuriant raktiniais žodžiais
nebuvo galima rašyti jausmų ar kitų
abstrakčių daiktavardžių, o žmonių veidus
iškraipė. Nepaisydami kliūčių mokiniai
labai gerai atliko užduotis: sugalvojo
tinkamą frazę ir parinko sukurtą paveikslėlį.
Prieš atostogas mokiniai trumpai buvo
mentoriais – savo kūrybinio projekto
rezultatus pristatė 4a klasės mokiniams
(mokytoja Vilma Tuganauskienė). Be to, šį
projektą žadama pristatyti netrukus
vyksiančioje mokinių konferencijoje „Mano
sėkmė“.
Šv. Velykų belaukiant…
Progimnazijoje dvi savaites, technologijų
pamokų metu, 5-8 klasių mokiniai
susipažino su šv. Velykų papročiais ir
tradicijomis, stalo puošimo idėjomis ir
rankų darbo dekoracijomis bei patiekalais.
Praktinių užsiėmimų metu mokiniai
mokėsi gaminti Velykoms skirtus
patiekalus: pyragus, keksiukus, ,,
Skruzdėlyną“. Be to, margino margučius,
taikydami įvairias dažymo technikas:
skutimosi putas, vašką ir rišo kiaušinius
su siūlais, naudojo augalinius ir
sintetinius dažus. Velykines dekoracijas
mokiniai kūrė naudodami įvairias medžiagas: siūlus, spalvotą popierių, plastiką, vašką, kojines,
šieną ir pan. Rezultatai nustebino ne tik mokytojus, tėvelius, bet ir pačius mokinius. Mokyklos fojė
suorganizuota paroda ,,Šv. Velykų belaukiant“. Nuoširdžiai dėkodama mokiniams ir norėdama visus
pasveikinti su pačia gražiausia pavasario švente, šv. Velykomis, kviečiu pasigrožėti mūsų kūrėjų
darbais.
Technologijų mokytoja Agnė Kiselytė
Šventinių atvirukų paroda
Šv. Velykos! –  Pâques! – Ostern! – св. Пасха!Šios nuostabios šventės akimirkomis atgimkime tauresniems troškimams ir 
viltims, dalinkime žmonėms gerumą, šypsenas ir meilę! 
     6-7 klasių mokiniai sveikina su Šv. Velykom ir 
                        siunčia visiems atvirukus vokiečių, prancūzų ir rusų kalbomis.                                              
Mokiniams padėjo: 
prancūzų k. mokytoja Alma Raudonienė, 
rusų k. mokytoja Natalija Labakojienė ir 
vokiečių k. mokytoja Daiva Kvederienė
Saulė šypsosi pro langą 
Spinduliais parėmus dangų, 
Klega paukščiai, gėlės kvepia, 
Puošdamos Velykų taką
Vėl pavasaris pas mus,
Laikas puošti margučius!
Astrid Lindgren ketvirtokų darbuose
Astrid Anna Emilia Lindgren  – švedų rašytoja, kūrusi vaikams. Viena žymiausių vaikų rašytojų pasaulyje – jos kūriniai išversti daugiau nei į 95 kalbas.Rašytoja sukūrė tokius legendinius personažus kaip Pepė Ilgakojinė, Karlsonas bei Emilis iš Lionebergos.
Skatinant mokinių norą skaityti, 4A klasės mokiniai surengė perskaitytų Astrid Lindgren knygų vizualizaciją. Kiekviena perskaityta knyga tapo 3D kūrybiniu darbu.
 Bibliotekininkės Neringos Vaitiekūnienės pagalbos dėka, kūrybiniai darbai buvo eksponuojami šalia lankomiausios mokyklos vietos – bibliotekos.  
Parodoje pristatyti 27 kūrybiniai mokinių darbai. Paroda sulaukė labai daug teigiamų atsiliepimų. Vaikai, aplankę parodą, su dideliu noru bibliotekoje ieškojo knygų, kurių iliustracijas pamatė. 
Ketvirtokai džiaugėsi galėję prisidėti prie skaitymo skatinimo mokyklos bendruomenėje. 
Dorinio ugdymo (tikybos) pamokos kitaip – ,,Verbų rišimas”
“Ne aš mušu, verba muša, 
Tolei muš, kolei sulūš.
 Už savaitės viena diena, 
Tegul linksmina kiekvieną. 
Linkiu Tau sveikam būti. 
Ar žadi margutį? “
,,Spindulio” progimnazijoje Verbų rišimas jau yra tapęs tradicija. Kovo mėnesį tikybos pamokose bei etnokultūros būrelyje ,,Papročių kraitelė” mokiniai mokėsi  rišti verbas, o taip pat klausėsi pasakojimo, kaip švenčiamas Verbų sekmadienis Vilniaus krašte.  Mokymosi priemonės – žolynai – atkeliavo iš laukų, gėlės iš darželių, siūlas, pagaliukas. Vilniaus krašto verbos rišamos iš sausų gėlių bei žolynų. Vilniaus verba charakteringa tuo, kad ji rišama iš visų žolelių augančių gamtoje, nes tai yra žmogaus ryšys su gamta.  Mokiniai mielai sutiko patys išbandyti savo kūrybiškumą bei norą pasigaminti verbą. Įsižiebus kūrybiškumo kibirkštėlei – vaikai rišo verbas iš šių žolynų: spalvingų dobilų, motiejukų, šlamučių, zuikių ašarėlių, rugių, kviečių, avižų, nendrių, linų ir kt. Pagrindinis verbos elementas yra viršūnė, todėl verbų rišimas pradedamas  nuo viršaus iki apačios. Po vieną žolelę prie žolelės dėjo ir surišo sau gražiausią verbą. Pamokoje jautėsi gera mokinių nuotaika, teigiamos emocijos, kadangi darbas teikia džiaugsmą. 

 Tegul šiemetinė verba atneša į Tavo namus sveikatą ir sielos ramybę. 
Ramios Didžiosios savaitės ir Dieviškos palaimos!   

 Tikybos vyr. mokytoja Danutė Bruzgienė