Projektas ,,Kelionė į penktą klasę”
 Kovo pradžioje lankiausi ketvirtokų klasėse, pristačiau,  kas gi tai yra Gyvenimo įgūdžių pamokos ir ką mes veikiame jų metu. Mokiniai labai aktyviai įsitraukė į pamokos veiklas ir diskusiją. Gyvenimo įgūdžių pamokos padeda mokiniams tapti atsakingais, kritiškai mąstančiais ir empatiškais asmenimis, kurie gerai prisitaiko prie gyvenimo iššūkių ir lengvai bendrauja su kitais. Toks ugdymas yra svarbus, nes leidžia jauniems žmonėms ne tik gerai išgyventi kasdienybėje, bet ir prisidėti prie sveikesnės, saugesnės ir bendradarbiaujančios visuomenės kūrimo.   
   Progimnazijoje tęsiamas projektas ,,Kelionė į penktą klasę”, kurio metu dalykų mokytojai pristato pamokas būsimiems penktokams.
Projektas „Kelionė į 5 klasę“. Pirmoji pažintis su geografija
Mokykloje jau tapo tradicija, kad ketvirtų klasių mokiniai aktyviai susipažįsta su vyresnėmis klasėmis ir naujais mokytojais bei mokomaisiais dalykais. Šis projektas  padeda mokiniams lengviau pereiti į naują mokymosi etapą ir sužinoti, kas jų laukia penktoje klasėje. 
 Geografijos mokytoja Lina Mažukėlė ne tik papasakojo, apie ką mokiniai mokysis penktoje klasėje, bet ir pasiūlė jiems užsidėti „geografinius akinius“ – metaforiškai pažvelgti į pasaulį kitomis akimis. Vedant pamokas talkino ir vyresnių klasių mokiniai, kurie moderavo komandinį darbą, bendravo, vedė protmūšį. Pamokos metu mokiniai aktyviai dalyvavo, noriai įsitraukė į mokymosi procesą. 
 Ketvirtokai džiaugėsi netradicine pamoka ir išėjo iš jos kupini įspūdžių bei smalsumo. Jie ne tik sužinojo daug naujų faktų apie pasaulį, bet ir įsitikino, kad geografija gali būti labai įdomi.
Matematinio Šventinio Atviruko konkursas
Visą gruodžio mėnesį kasdien į Vilniaus “Spindulio” progimnazijos mokyklą užsukdavo paštininkas, atnešdamas konkursui skirtus atvirukus. Šis konkursas tapo ne tik puikia proga pademonstruoti savo matematikos žinias, bet ir smagiai praleisti laiką kartu. Norime nuoširdžiai padėkoti mokytojams už Jūsų indėlį į mūsų matematinio šventinio atviruko konkursą. Jūsų kūrybiškumas, entuziazmas ir skatinimas mokinius prisijungti prie šios veiklos sukūrė tikrą šventinę nuotaiką. Džiugu matyti, kaip matematika tampa meno ir švenčių dalimi. Jūsų palaikymas ir idėjos padėjo atskleisti mokinių talentus ir suteikė galimybę kurti ką nors ypatingo. Visi konkurso darbai bus eksponuojami Vilniaus „Spindulio“ progimnazijos socialinės žiniasklaidos paskyroje nuo gruodžio 23 d. iki sausio 8 d. Kviečiame apsilankyti ir balsuoti už labiausiai patikusį matematinį šventinį atviruką! 
Visus matematinius šventinius atvirukus galite peržiūrėti čia 
o balsuoti – paspaudę šią nuorodą 
Linkime, kad artėjančios šventės būtų jaukios ir kupinos džiaugsmo, o
 Nauji metai atneštų dar daugiau kūrybingų idėjų! 
Tikimės, kad šis konkursas taps gražia tradicija, kasmet suburiančia mokytojus ir skatinančia puoselėti meilę matematikai. Sausio 10 d. paskelbsime labiausiai patikusio atviruko rezultatus. 

Konkurso organizatorės: 
matematikos mokytoja Laura Daniškevičienė, 
direktoriaus pavaduotoja ugdymui  Jolita Andriškevičiūtė-Raišienė
Pradinukų skaitymo čempionatas
Kuo daugiau vaikų, šeimų, mokytojų įsitrauks į šį skaitymo čempionatą, tuo smagiau bus mums visiems.  O laimi šiame čempionate visi perskaitę bent vieną knygą. Visi mėgstantys skaityti žino, kad  knygos atneša patirčių, žinių, emocijų ir smagumo.
Praeitame skaitymo čempionate dalyvavo  23 mokyklos, knygas registravo 1373 vaikai, gaunasi, kad vienas vaikas vidutiniškai perskaitė 6,5 knygos.  Tėvai perskaitė 18 proc. visų užregistruotų knygų, o mokytojai – 5 proc.  Iš viso buvo užregistruota beveik 9 tūkstančiai knygų! (8950).
Tikiuosi, kad šiame skaitymo čempionate visi aktyviai skaitysite ir garsinsite mūsų mokyklą puikiomis skaitymo žiniomis.

Mūsų pradinių klasių vaikai, jų tėvai ir mokytojai, skaitydami knygas lapkričio – vasario mėnesiais dalyvaus Pradinukų skaitymo čempionate. Skaitydami knygas galės jas registruoti ir kaupti taškus knygų ir puslapių pavidalu už save, savo klasę bei mokyklą. Kovo mėnesį bus skaičiuojami rezultatai ir  skelbiami nugalėtojai bei atsiunčiami  prizai.
Kviečiu tėvelius, senelius, mokytojus paskatinti savo vaikus skaityti, o taip pat patiems įsitraukti į šį čempionatą.
Respublikinio projekto ,,Ritmuojama ir kuriame kartu” finalas
Tarptautinę vaikų gynimo dieną 6a klasės mokinės paminėjo respublikinėje mokinių konferencijoje ,,Lietuvos vaikų balsas”, vykusioje Mykolo Riomerio universitete. 
Kartu su projektu ,,Ritmuojame ir kuriame kartu”, apjungiančiu Lietuvos muzikuojančius vaikus, dalyvavome konferencijos uždarymo koncerte. 
Projekto tikslas – plėtoti bendradarbiavimą tarp švietimo įstaigų, tęsti projektinę veiklą skatinant mokinių ir mokytojų saviraišką bei kūrybiškumą pamokų ir popamokinėje veikloje. Projektu siekta apjungti  Lietuvos muzikos ir meno mokyklas, progimnazijas, gimnazijas, darželių bei Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centro auklėtinius.  

Projektas šiais metais baigiasi, todėl finaliniame koncerte, kartu su daugiu kaip 100 mokinių iš įvairių Lietuvos mokyklų, apsiginklavę perkusinėmis lazdomis atlikome ritmines-melodines kompozicijas, išmokome dainą gestų kalba, kūno perkusijos bei šokio judesius pritaikėme dainoms.
Respublikinis konkursas „Čiulba ulba Lietuva 2023“
„Spindulio“ progimnazija vykdo gražia tradicija tapusį
respublikinį 1-4 klasių kūrybinių darbų konkursą „Čiulba
ulba Lietuva 2023“. Konkurso tikslas – ugdyti vaikų
kūrybiškumą, saviraišką, meilę gimtajam žodžiui ir
Lietuvos gamtai. Konkurso nugalėtojai ir jų klasės bus
apdovanotos vertingais mūsų rėmėjų prizais – bilietais į
Vilniaus zoologijos sodą „Zoopark“, Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejų, Ventės Rago
ornitologijos stotį. Bilietai skirti ne tik laimėtojui, bet ir jo klasės mokiniams bei mokytojui.
Mūsų progimnazijos pradinukai visą kovo mėnesį domėjosi Lietuvos paukščiais. Priešmokyklinio
ugdymo grupės vaikai stebėjo viščiukų ritimąsi iš kiaušinio. Visą mėnesį rūpinosi augančiais
viščiukais. Pradinukai šventė Gandrines. Integruotų pamokų metu sukūrė puikių pristatymų.
Dalyvaujantys respublikiniame kūrybinių darbų konkurse „Čiuba ulba Lietuva 2023“ kūrė ketureilį
apie pasirinktą paukštį ir jį iliustravo. Mokykloje surengtas pirmasis konkurso etapas – kūrybinių
darbų paroda. Ketvirtų klasių mokiniai buvo pakviesti tapti
vertinimo komisijos nariais ir pareikšti savo nuomonę.
Mokiniai balsavo ir išrinko nugalėtojus, kurių darbai
dalyvaus II-ame konkurso etape. Linkime sėkmės Tėjai Š.,
1c kl. mokinei (mokytoja I. Jančioraitė Tichomirova), Jonei
M., 2c kl. mokinei (mokytoja D. Bakienė), 3b klasės
mokinei Rusnei B. (mokytoja J. Vasilevskienė), 4c klasės
mokinei Amelijai K. (mokytoja K. Povilavičienė).
Kviečiame aplankyti parodą.
Pažangiausios klasės projekto ,,Visi už vieną, vienas už visus” tarpiniai rezultatai po II trimestro
Džiaugiamės II-ojo trimestro klasių rezultatais, 
aktyviu mokinių dalyvavimu mokyklos ir miesto renginiuose. 






Primename, kad mokyklinės uniformos dėvėjimas yra privalomas.
Klasėms, kurių mokiniai nuolat dėvės uniformas mokykloje,
 taškai nuo III trimestro bus dvigubinami:)
Projektas „Informatika ir technologinė kūryba pradiniame ugdyme“
    Vilniaus ,,Spindulio” progimnazijos pradinėse klasėse dirbantys mokytojai dalyvauja ilgalaikiame 2021–2024 m. Vilniaus švietimo pažangos centro projekte „Informatika ir technologinė kūryba pradiniame ugdyme“.
    Projekto tikslas – padėti Vilniaus miesto pradinių klasių mokytojams įgyti kompetencijų, įgalinančių ugdyti mokinių informatinį mąstymą ir gebėjimus sumaniai ir kūrybiškai naudotis šiuolaikinėmis technologijomis, plėtoti skaitmeninį raštingumą.
    Projektą organizuoja ir koordinuoja Vilniaus švietimo pažangos centras.
    Projektą įgyvendina UAB ,,Vedliai”  naudojantis platforma „Vedliai“, EDU Vilnius ir Vilniaus miesto savivaldybė. Projektą finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė.
    Projekte dalyvaujantiems mokytojams mokymai vyksta visus metus skaitmeninėje mokymosi platformoje “Vedliai”:  
       - mokytojai mokosi nuosekliai visus metus;
       - pateikiami bent du moduliai per mokslo metus;
       - mokytojų dalyvauja 18 nuotolinių praktinių užsiėmimų su mentoriais per metus (2 kartus per mėnesį). Virtualiuose praktiniuose susitikimuose mokytojai turi galimybę su mentorių pagalba susipažinti su technologiniu įrankiu, tema;
       - savaitė po užsiėmimų – mokytojams skirtas laikas pritaikyti žinias ir praktiką klasėje.
     Projekte siūloma mokymų programa apima unikalų ir inovatyvų mokymo(si) turinį, personalizuotą skaitmeninę mokymosi platformą bei struktūruotą mokymosi procesą. Mokymosi turinys apima tokias temas kaip: kūrybinis programavimas, 3D modeliavimas, virtuali realybė, dirbtinis intelektas, duomenų mokslas. Temos yra pritaikytos pradinio ugdymo mokomiesiems dalykams (pasaulio pažinimas, lietuvių kalba, matematika ir pan.). Daugiau apie projektą: https://www.vedliai.lt/
    
   Edu Vilnius, bendradarbiaudami su “Vedliais” jau antrus mokslo metus ir įgyvendindami projektą „Informatika ir technologinė kūryba pradiniame ugdyme“ 2023 m. vasario 13 d. suorganizavo seminarą dėl  projekto įgyvendinimo  aptarimo, pasidalinimo patirtimis bei įžvalgomis. Daugiau dėmesio susitikime buvo skirta galimai IT startegijai mokyklose.
   
    Pristatyti savo patirtį buvome pakviesti ir mes. Mūsų progimnazijos projekto koordinatorė direktoriaus pavaduotoja ugdymui R. Petrikienė bei mokytoja metodininkė I. Jančioraitė Tichomirova pasidalino savo strategijomis įgyvendinant projektą.
   Progimnazijos pradinių klasių mokytojai šioje programoje  mokosi jau antri metai, tad kurti su informacinėmis technologijomis ne tik moko vaikus, bet ir mokosi patys.  Mes susidūrėme su vienu iš didesnių iššūkiu, kaip užtikrinti sklandesnį mokinių informacinio raštingumo ugdymą. Nors ir mokytojai mokosi individualiai, padedami Vedlių komandos narių, dalyvauja nuolatiniuose virtualiuose užsiėmimuose, bet dažnai iškyla klausimų, kaip įgyvendinti užsiėmimų turinį į pamokas, kaip pritaikyti temas.  Tuomet mokytojai mokosi kartu – vyksta aptarimai metodinėse grupėse, kassavaitiniuose trumpuose mokytojų susirinkimuose, organizuojamuose mokymuose, kai jau pažengę mokytojai perduoda savo patirtį kitiems. Vyksta nuolatinis bendravimas ir bendradarbiavimas ,,Kolega – kolegai”. Mokytojas mentorius gali patarti individualiai ar kartu su kolega pravesti pamoką integruojant informatiką. Įgavę patirties mokytojai patys moko mokinius, organizuodami pratybas, kuriose pritaiko užsiėmimų turinį, savo patirtį. 
   Džiaugiamės, kad galime dalyvauti „Informatikos ir technologinės kūrybos“ projekte bei tobulėti kartu su vaikais bei nuolat ugdytis informatikos gebėjimus.
Kelionė į Linksnių šalį
Kas mokosi „Spindulio“ progimnazijoje? Suprantama, Spinduliukai.
Būtent apie Spinduliuko kelionę į Linksnių šalį vasario 8 dieną 4a klasės
mokiniai kūrė pasakojimą su lietuvių kalbos mokytoja Neringa Kaselyte.
Pirmiausia visi vieningai sutarė, kokį vardą keliauninkui duoti, kuriose
šalyse Spinduliukas jau lankėsi. Po to sumanieji patarėjai diskutavo,
kokius daiktus reikėtų pasiimti į kelionę. Kurdami ketvirtokai taip pat
vardijo kelionėje sutiktus linksnius, minė mįsles, atsakinėjo į brolių
linksnių užduotus klausimus. Spinduliukui grįžus į namus, dvi
komandos sugalvojo ir pasakojo, kokį sapną Spinduliukas galėjo
sapnuoti prisimindamas savo dienos įspūdžius.
Tai buvo smagi pamoka pagal projektą „Kelionė į 5-ą klasę“. Norisi
palinkėti, kad būsimieji penktokai ir toliau būtų tokie žingeidūs ir
kūrybingi.
Proto mankšta būsimiems penktokams
Apie tai, jog reguliariai mankštindamiesi esame sveiki ir turime daugiau energijos, turbūt nesiginčys niekas. Tačiau, ar kada susimąstėme, jog palaikyti „gerą“ formą būtina ir mūsų smegenims. Tiesą sakant, nors jos sudaro vos 2 proc. viso kūno svorio, tačiau reguliuoja visus mūsų atliekamus veiksmus. Mokslininkai įrodė, jog neduodami smegenims naujos neįprastos veiklos, kenkiame savo intelektui.
    Mūsų mokykloje, tęsiant projektą ,,Kelionė į 5-ą klasę” lietuvių kalbos mokytoja Sonata Pušinskienė pakvietė 4c klasės mokinius naujai veiklai. Ketvirtokai susipažino su rebusais, jų kilme ir atsiradimo istorija, aptarė aktualumą šiomis dienomis. Mokiniai nustebo, jog trumpinius, užkoduotus po raidžių ir skaičių simboliais, aktyviai naudoja vyresnių klasių mokiniai, susirašinėdami sms žinutėmis tarpusavyje. Rebusai naudojami pamokos įtvirtinimui, ir kartojimui, įgytų žinių taikymui kaip interaktyvus mokymosi metodas. Būsimieji penktokai nekantravo susipažinti su pagrindinėmis rebusų kūrimo taisyklėmis ir patys norėjo išbandyti naują veiklą, savotišką žaidimą, kuris primena šnipinėjimo programą.
   Būsimieji penktokai „laužė“ galvas, spręsdami užkoduotas mįsles ir patarles. Susikaupę žaidė loginį žaidimą, pasikartojo galūnių rašybos taisykles, leksines raiškos priemones, dalijosi savo patirtimi apie įmintų mįslių paukščių rūšis, gamtos reiškinius. Skatinant mokinių domėjimąsi šiuo interaktyviu mokymosi metodu, paskelbtas konkursas. Mokiniai, kurie patys sukurs rebusus, bus apdovanoti, o savo kūrybiniais darbais galės pasidalinti su visa mokyklos bendruomene per „Spindulio TV“. Pasibaigus pamokai mokiniai pakviesti įsivertinti savo dalyvavimą pamokoje. Ketvirtokai dėkojo ir džiaugėsi nauja veikla ir patikino, jog sprendžiant rebusus smegenys „įtemptai“ mankštinosi ir „augino“ raumenis. 
    Puiku! Pamokos tikslas įgyvendintas su kaupu! Iki pasimatymo, ketvirtokai, penktoje klasėje!
Pamoką organizavo 
lietuvių kalbos mokytoja Sonata Pušinskienė