Respublikinė mokinių konferencija ,,Įtraukioji ateitis: prevencijos ir tolerancijos kelias mokykloje”
    Vilniaus ,,Spindulio” progimnazijos 6B klasės mokiniai Ivana, Ąžuolas ir 7C klasės mokinys Gytis, kartu su socialine pedagoge Lina Povilioniene ir specialiąja pedagoge Daiva Čižikiene kovo 27 d. dalyvavo respublikinėje konferencijoje ,,Įtraukioji ateitis: prevencijos ir tolerancijos kelias mokykloje.” Konferenciją organizavo Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazija. Ši konferencija buvo skirta atkreipti dėmesį į saugios (įtraukios) aplinkos mokykloje kūrimo svarbą, skirtumų pripažinimą ir puoselėjimą, pagarbą sau ir kiekvienam šalia esančiam. Ivana su Ąžuolu pristatė, kaip kuriame saugią mokyklą ,,Kokia ji saugi mokykla?”. Kiekvieną susirinkusįjį susimąstyti ir gerklėje užstrigusį gumulą nuryti privertė itin atviras ir jautrus Gyčio pranešimas „Patyčios – skaudus vaikystės šešėlis“

,,MES TURIME BŪTI POKYČIU, KURĮ NORIME MATYTI PASAULYJE” (Mahatma Gandhi).
Įtraukusis ugdymas
,,Remiantis  Europos specialiojo ir inkliuzinio ugdymo plėtros agentūros pozicija, svarbiausia įtraukiojo ugdymo sistemų vizija yra užtikrinti, kad visų amžiaus grupių  besimokantiems  asmenims kartu su bendraamžiais   vietos  bendruomenėje būtų suteiktos prasmingos ir labai  kokybiškos švietimo galimybės.” (Nacionalinė Švietimo Agentūra)

  Mokiniui, besimokančiam pagal priešmokyklinio, pradinio ar pagrindinio (I dalies) ugdymo programą, gali kilti mokymosi sunkumų dėl įvairių priežasčių. Mokiniui švietimo pagalba skiriama vadovaujantis ,,Mokinio specialiųjų ugdymosi poreikių (išskyrus atsirandančius dėl išskirtinių gabumų) pedagoginiu, psichologiniu, medicininiu ir socialiniu pedagoginiu aspektais įvertinimo ir specialiojo ugdymosi skyrimo tvarkos aprašu”. 
 Mokinių, turinčių specialiųjų ugdymosi poreikių, ugdymas organizuojamas vadovaujantis ,,Mokinių, turinčių specialiųjų ugdymosi poreikių, ugdymo organizavimo tvarkos aprašu”. 
 Ugdymo paskirtis – padėti mokiniui lavintis, mokytis pagal gebėjimus, įgyti išsilavinimą.
 Specialusis ugdymas įgyvendinamas vadovaujantis bendraisiais ugdymo planais, atsižvelgiant į formaliojo švietimo programą, mokymosi formą ir mokymo proceso organizavimo būdą specialiojo ugdymo ir švietimo pagalbos poreikį, mokyklos galimybes ir pedagoginės psichologinės tarnybos rekomendacijas.
 Pagalbą mokiniui teikia mokytojas bei švietimo pagalbos specialistai. Mokinius, jų tėvus bei mokytojus konsultuoja progimnazijos vaiko gerovės komisija, Vilniaus pedagoginė psichologinė tarnyba.