Amatų ir profesijų savaitė
    Praėjusią savaitę 1 PM grupės ugdytiniai susipažino su įvairiais amatais ir profesijomis ir ypač aktyviai dalyvavo mūsų ugdomojoje veikloje tėveliai. Jie labai išradingai ir įdomiai pristatė savo profesijas vaikams. Mažieji susipažino su tokiomis profesijomis, kaip programuotojas, globotoja, picerijos darbuotoja, autokeltuvo vairuotojas,  žurnalistė, probacijos tarnybos pareigūnė, darželio auklėtoja, vadovas, administratorė,  reklamos kūrėja, matematikė-analitikė, vadybininkas, inžinierius ir kt. Daugelis tėvelių kartu su vaikais paruošė savo profesijos pristatymo plakatus, prisijungus prie Teams aplinkos demonstravo skaidres ir pasakojo  apie savo darbą ir profesijas. 
    Kai vaikai turi galimybę susipažinti su profesijomis iš arčiau, dažnam jos tampa svajonių profesijomis. Mums, mokytojoms, ypač smagu, kad vaikai planuoja pasirinkti pedagogo profesiją, yra norinčių net vadovauti mokyklai, o gal ir visai švietimo sistemai? Berniukai svajoja apie karininko, policininko, statybininko profesijas. Kelios mergaitės planuoja eiti mokslininko keliu, taigi lauksime naujų išradimų. Bus grožio specialistų, gaisrininkų, menininkų ir aišku daug norinčių dirbti informacinių technologijų srityje.
   Labai dėkojame už tokį aktyvų dalyvavimą ir tikimės toliau sėkmingai bendradarbiauti. 
  Kokiame amžiuje pirmą kartą susipažįstame su profesija? Šis klausimas neturi vieno atsakymo. Tikriausiai jau darželyje. Net patys mažiausi dažnai pasigiria, kokios profesijos atstovai yra jų tėveliai.          
 Kasmet su vaikais aplankydavome  tėvelių darbovietes, bet karantino sąlygomis to padaryti negalime, taigi persikraustėme į virtualią erdvę ir susipažinome su tėvelių profesijomis šiek tiek kitaip.
Respublikinė ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojų teorinė-praktinė konferencija „ Inovatyvus darželis su STEAM“
   Vasario 23- 24 d. Vilniaus l/d „ Šnekutis“ organizavo respublikinę ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojų teorinę – praktinę konferenciją „Inovatyvus darželis su STEAM“. 
    Konferencijos tikslas – skatinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų bendradarbiavimą bei dalijimąsi gerąją darbo patirtimi, populiarinti inovatyvių metodų taikymą organizuojant ugdymo procesą, naudojant STEAM metodiką. 
    Konferencijoje  dalyvavo apie 300 ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų iš visos Lietuvos, patirtimi pasidalino 52 pranešėjai. Renginio metu  išgirdome  neformaliojo švietimo organizatorės, STEAM vaikams „ Facebook“ puslapio įkūrėjos, edukologės iš Lietuvos vaikų ir jaunimo centro  Dovilės Žukauskaitės pranešimą „ STEAM vaikams: praktinė atmintinė mokytojui.“      
    Džiaugiuosi ir esu dėkinga organizatoriams už galimybę dalintis mano sukaupta pedagogine patirtimi taikant STEAM metodiką. Mano pranešimo tema „STEAM slypi mūsų kasdienėje veikloje“. Pranešimo turinys – tai mano sukaupta patirtis, atliekant su vaikais įvarius eksperimentus, bandymus, kūrybinė ir projektinė veikla. 
    Kiekvienas iš mūsų susiduriame su sunkumais norint sudominti šiuolaikinį vaiką. Svarbu įprastą vaiko ugdymo(si) dieną paversti atradimų ir išradimų diena, kuri būtų kupina neišdildomų įspūdžių, savaiminio mokymosi, mokslinių išdaigų, pašėlusių inžinerinių darbelių ir kartu kuo rimčiausios mokslinės veiklos, kokia tik gali užsiimti jaunasis mokslininkas, išradėjas, kūrėjas ar tiesiog vaikas!    
Respublikinė virtuali ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų kūrybinių darbų paroda “Plazdėk, trispalve, plazdėk!”
Ačiū visiems dalyviams, atsiuntusiems įdomius, originalius darbelius. Mūsų respublikinė paroda peržengė šalies sienas. Parodoje dalyvauja ne tik Lietuvos ugdymo įstaigos, bet į ją  įsijungė ir Baltarusijos, Lenkijos, Airijos, Vokietijos lietuviškų ugdymo įstaigų auklėtiniai.
Visi darbeliai publikuojami https://youtu.be/GbPPqHZSh3M
Gražios Vasario 16-osios šventės visiems!
Su gimtadieniu, Lietuva!
DĖKOJU AŠ TAU UŽ LAIMINGĄ VAIKYSTĘ
UŽ MAMĄ, UŽ TĖTĮ, UŽ MŪSŲ DRAUGYSTĘ.
GYVUOKI PER AMŽIUS IR BŪKI LAISVA,
GIMTINE MANOJI, BRANGI LIETUVA.

1PM ,,Spinduliukų” grupės vaikai 
sveikina Lietuvą su gimtadieniu!
Lietuvos mažųjų žaidynės
Norime pasidžiaugti, kad šiemet mūsų mažieji
priešmokyklinukai prisijungė prie nuostabaus projekto
„Lietuvos mažųjų žaidynės”. Tai jau septintas projekto
sezonas ir šiemet jame dalyvaus 325 ugdymo įstaigos iš visos
Lietuvos, apie 32000 ikimokyklinio ir priešmokyklinio
amžiaus vaikų. Projekto organizatoriai – Lietuvos tautinis
olimpinis komitetas (LTOK) ir Respublikinė ikimokyklinio
ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA). Projekto globėja – pirmoji šalies ponia Diana
Nausėdienė.
Projekto tikslas – didinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą, tenkinant
prigimtinį judėjimo poreikį ir skatinti Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų tarpusavio
bendravimą ir bendradarbiavimą, profesinę paramą ir pagalbą, ugdant sveikus ir fiziškai aktyvius
vaikus.
Projekto metu vaikai intensyviai sportuos pagal organizatorių sukurtus metodinius filmukus, jeigu
pasikeis dabartinė epidemiologinė situacija bus organizuojami sportiniai renginiai mokykloje.
Linkime sėkmės mūsų mažiesiems sportininkams.
Muzikos spalvos
Sausio mėnesį, visa savaitę,
2 PM ugdymo grupės vaikai
liejo savo teigiamas emocijas
muzikos garsų ir spalvų
apsuptyje.
Dailė ir muzika tarpusavyje
glaudžiai susijusios meno
rūšys, o jas abi sujungus
sustiprinama emocijų, jausmų,
minčių išraiška kūryboje.
Vaikai buvo supažindinti su
klasikinės muzikos
kompozitoriais V. A. Mocartu
M. K.Čiurlioniu bei jų kūryba. Klausantis klasikinės muzikos vaikai išgirdo naujus
garsus, atsipalaidavo. Šokio ritmu liejo spalvas ant popieriaus lapo. Galėjo
pasijusti tikrais dailininkais: piešė, tapė akvarele, guašu, tekstiliniais, akriliniais
dažais, kreidelėmis.
Meninės raiškos priemonės (dailė, muzika) labai svarbios lavinant vaikų kalbą.
Jomis galima atkreipti dėmesį į kalbą, skatinti ja domėtis, įsiklausyti, turtinti
žodyną. Meninė raiška suteikia galimybę tobulinti kalbos įgūdžius, nes ji į vaiko
gyvenimą ateina žaidžiant, stebint, analizuojant, tobulinti socialinius įgūdžius.
Vaikas išreiškia save, jo komunikacinė raiška tampa sėkmingesnė. Piešdami,
kurdami jie atsipalaiduoja, įsijaučia į savo kūrybą.
Muzikos ir dailės sąsajos mūsų vaikams suteikė daug džiugių akimirkų.
Trumpalaikis projektas ” Padovanok knygą”
   Prabėgo šventės ir vėl grįžtame prie planų, darbų, projektų. Pirmą savaitę po atostogų dalis priešmokyklinukų sugrįžo į mokyklą, kiti pasirinko nuotolinį ugdymą, bet tai nesutrukdė mums imtis kasmetinio trumpalaikio grupės projekto „ Padovanok knygą“. 
    Projekto tikslas – skatinti vaikus domėtis knygomis ir lavinti vaikų skaitymo gebėjimus.   
    Knygos yra vartai į stebuklų, paslapčių, mistikos, įdomybių pasaulį. Skaitymo džiaugsmą atradęs vaikas turi galimybes akimirksniu persikelti į žaismingą pasakų, nerealių istorijų pasaulį, aplankyti įvairias šalis ir miestus, susipažinti su kitų tautų gyvenimo būdu ir t.t. Galėtume vardyti ir vardyti, ką atranda ir kokią naudą gauna skaitantys vaikai. 
    Projekto metu 1 PM grupės vaikai, tiek grupėje,  tiek nuotoliniu sinchroniniu būdu pristatė knygas, kurias nusprendė padovanoti grupės bibliotekai. Pastebėjome, kad priešmokyklinio amžiaus vaikai  domisi pasakų, fantastinių istorijų ir net istorinės tematikos knygomis, pavyzdžiui Jokūbas prasitarė, kad jam patinka A. Šapokos „  Lietuvos istorija“. Smagu, kad daugelis vaikų jau bando skaityti patys, bet nemažiau svarbus yra gražus tėvelių pavyzdys.
Respublikinė, virtuali ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų, tėvų ir pedagogų kūrybinių darbų paroda „Laukimo ratas“
   Atėjo tas metas, kai visi laukia stebuklų, pirmo sniego ir aišku Šv. Kalėdų. 
   1 PM grupės vaikai pradėjo šį laikotarpį nuo dalyvavimo respublikinėje, virtualiojoje ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų, tėvų ir pedagogų kūrybinių darbų parodoje „Laukimo ratas“, kurią organizavo Vilniaus l. /d. „Žiedas“ . 
Paroda skirta paminėti artėjančių metų švenčių laukimui bei atsisukti į mus supantį pasaulį, pažvelgti į jį iš ekologiškumo pusės, kurti darbus panaudojant antrines žaliavas. Pasirinkome seną kartoną, kamštelius nuo vienkartinių butelių, ąžuolo giles ir šiek tiek blizgučių. 
   Mūsų darbo rezultatas – nuostabus Advento vainikas. 
Žibintų šviesoje
            Lapkritis – paskutinis rudens mėnuo. Lietuvoje dažnai niūrus, darganotas. Rodos taip norisi saulės, šviesos šilumos ir jaukumo.  Aplinkui viskas nurimsta, nutyla. Gamta panyra  į sapną. 
    Šiemet, kaip ir kiekvienais metais mūsų mokykloje vyko pramoga mažiesiems priešmokyklinukams „Žibintų šventė“. Nuo pat ryto pasipuošę nykštukų kepurėmis ir puikiai nusiteikę, vaikai keliavo į grupes, kur jų laukė nykštuko Tuko laiškas su užduotėlėmis. Mūsų mažieji dėliojo raideles, atliko nykštuko mankštelę sporto salėje, atspėjo gana sudėtingas mįsles ir lankstė popierinius nykštukus. Vakare, kai sutemo vaikai pasiėmę savo pagamintus žibintus, keliavo į mokyklos kiemą, ieškoti nykštuko Tuko palikto lobio. Netrukus lobis buvo surastas, vaikai su šviečiančiais žibintais nuskubėjo namo, nešdami mažą dalelę šilumos ir vilties savo artimiesiems. 
Mūsų senelių pasakos
Pasaka kalba tokiu būdu, kuris atitinka
vaiko mąstyseną ir pasaulio patyrimo būdą.
Todėl ji jam atrodo tokia įtikinama. Pasakos
paguoda daug geresnė nei ta, kurios vaikas
sulaukia, kai jį stengiamasi paguosti
remiantis suaugusiųjų mąstysena ir požiūriu.
Vaikas tiki tuo, ką sako pasaka, nes jos
pasaulėvaizdis atitinka jo pasaulėvaizdį.
Kaip ir kasmet, tradiciškai I
priešmokyklinės grupės vaikai dalyvavo
trumpalaikiame grupės projekte „Mūsų
senelių pasakos“, kurio rezultatas – trijų kartų knyga „ Mūsų senelių pasakos“. Projekto pagrindinis
tikslas – skatinti darnų ir glaudų ryšį ugdytinių šeimose. Projekte dalyvavo trys kartos: seneliai,
tėveliai ir vaikai. Seneliai vaikams pasakas sekė, tėveliai jas užrašė, vaikai atnešė į mokyklą, pristatė
ir nupiešė joms iliustracijas. Tarp surinktų pasakų yra tradicinių dažnai girdimų pasakų, bei tokių,
kurios buvo sukurtos specialiai anūkui ar anūkei.
Džiaugiamės, kad mūsų grupės bibliotekėlė pasipildė dar viena išskirtine knyga.