Laiškas knygnešiui

March 16, 2022 12:00 am Published by Leave your thoughts
     
   Kovo 16-ą, Knygnešio dieną, prisiminkime tautos herojus, kurių dėka šiandien galime laisvai skaityti, rašyti, kalbėti savo gimtąja kalba. Tai žmonės, kurie nepabūgo bausmių, kankinimų, trėmimų ir net mirties. Lenkiame jiems galvas ir tariame ačiū!
    6b klasės mokiniai, įkvėpti knygnešių žygdarbių, nutarė parašyti jiems laiškus. Laiškai į praeitį liudija, jog šių žmonių padaryti darbai tikrai neliks užmarštyje ir yra ypač vertinami.



Juozo Zikaro skulptūra ,,Knygnešys”
Vilnius, 2022-03-16        
   Laba diena, knygnešy,    
   dėl jūsų pasiaukojimo ir vargo mes galime skaityti lietuviškas knygas. Ačiū, kad gabenote slapta knygas ir kad turėjote drąsos rizikuoti. Jeigu nebūtų knygnešių, tai tikriausiai ir dabar skaitytume rusiškai.      
   Aš dažniausiai imu knygas iš bibliotekos, o kartais skaitau elektroninėje skaityklėje. Mano mėgstamiausias knygų žanras yra fantastika. Aš knygas dažniausiai skaitau vakare. Džiaugiuosi, kad galiu skaityti skirtingas knygas ir kad jos yra išverstos į lietuvių kalbą. Dauguma mano skaitomų knygų autoriai yra ne lietuviai.     
   Viso geriausio!
                                                                                                                                                     Ugnė Alšauskaitė

Vilnius, 2022-03-16
    Gerbiamas, Jurgi Bielini!      
    Aš esu Vilniaus ,,Spindulio‘‘ progimnazijos mokinė Austėja Mačionytė. Jūs manęs nepažįstate, bet aš apie Jus ir Jūsų puikius darbus esu daug skaičiusi ir girdėjusi.            
    Rašau šį laišką, norėdama padėkoti už jūsų drąsą, pasiaukojimą ir nuostabius darbus Lietuvai. Jie labai prisidėjo prie šiuolaikinės mūsų tėvynės kūrimo. Ačiū už tai, kad nepasidavėte, kad tikėjote, kad rizikavote savo gyvybe dėl Lietuvos laisvės ir šviesios ateities.            
   Noriu Jums pranešti nuostabias naujienas! Lietuva jau daug metų laisva! Mes galime nevaržomai kalbėti ir mokytis lietuviškai, laisvai judėti į kitas šalis ir tai tik tokių žmonių, kaip jūs, dėka! Taip pat turiu paminėti, kad kovo 16 d. minima Knygnešių diena. Šaltiniai teigia, kad tai yra Jūsų gimimo diena, būtent Jūsų garbei ši diena ir yra paskelbta Knygnešių diena!     
 Austėja Mačionytė

  Lietuva, Vilnius, 2022-03-16    
    Mielas gerasis knygnešy,   
    ačiū už viską, ką esate mums padaręs. Jei ne jūs, būtume be lietuviškų knygų, laikraščių ir be lietuvių kalbos.    
   Jūsų dėka šiandien žmonės skaito lietuviškas knygas, daug jų perka. Tik problema, kad bendraamžiai nebelabai mėgsta skaityti knygas šiais laikais, bet, tikiu, knygos nedings, jos liks visam laikui. Niekas jų nepamirš. Dabar knygas gauti yra lengva. Reikia nueiti į mažus pastatus, vadinamus biblioteka, ir pasiskolinti kokią nori knygą.    
    Man laikas keliauti. Gaila, negalėjau prašyti daugiau. Turiu keliauti į mokyklą. Kada nors parašysiu vėl.
    Viso gero!  
Žilvinas Bitinas

  Vilnius, 2022-03-16 
   Gerbiamas Jurgi Bielini,     
   ačiū Jums už drąsą, pasiaukojimą, ryžtą ir atkaklumą stengiantis išsaugoti gimtosios lietuvių kalbos raštą, kalbą bei žinių ir idėjų plitimą. Jūs nepabijojote tykančių pavojų ir slapstydamasis nuo žandarų gabenote knygas. Džiaugiuosi jūsų ištverme, drąsa, užsispyrimu bei begaline meile tėvynei.            
    Šiandieną nepriklausomoje Lietuvoje galima laisvai įsigyti lietuviškų knygų. Jų pasirinkimas yra labai didelis – nuo vaikiškų pasakėlių iki rimtų mokslinių knygų. Man patinka skaityti knygas. Labai džiaugiuosi, kad yra didžiulė laisvė rinktis, kokią knygą nori skaityti. Šių dienų ,,knygnešiai“ yra knygynai bei bibliotekos. Knygynuose galima nusipirkti knygų, o bibliotekose nemokamai pasiskolinti įvairiausių leidinių. 
   Viso geriausio!  
                                                                                                                    Pagarbiai                                                                                                                              Akvilė Šakalytė

Categorised in: ŠIANDIENA, Ugdymo procesas

This post was written by Evelina Blaškienė

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>