Pilietiškumo pamoka “Tėvynės labui”
   - Ne žodžiais, o darbais mes Tėvynę mylime, –  taip Pilietiškumo pamoką pradėjo Vilniaus Karaliaus Mindaugo šaulių 10 – osios rinktinės Perkūno 1012 – osios šaulių kuopos 4 būrio šaulys Arūnas, kuris būryje bei pratybų lauke labiau žinomas ir šaukiamas pravarde Pict‘as. Kiekvienas šaulys savo būryje turi pravardę, kitaip jie vienas į kitą nesikreipia :)
   Tad pamoka prasidėjo… Pict’as mus visus supažindino su Šaulių Sąjungos struktūra, tikslais, pagrindinėmis veiklomis. Sužinojome, kiek rinktinių, kuopų, šaulių bei jaunųjų šaulių šiuo metu priklauso šiai sukarintai organizacijai, kokia yra šaulio misija, kas buvo Lietuvos Šaulių Sąjungos sumanytojas bei įkūrėjas, kada Sąjunga įkurta. Apžvelgėme pirmųjų šaulių foto nuotraukas. Bet įspūdingiausia ir daugiausiai klausimų sukėlė pamokos dalis, kai  peržiūrėjome nufilmuotus vaikų su šauliais žygius bei šaulių profesionalų pratybas. Išgyvenimai gamtoje, karybos pradmenų įsisavinimas, karinių strategijų kūrimas, veiksmas „karo lauke“, šaudynės, sprogimai ne vienam sukėlė susidomėjimą bei klausimą: – Ar mes kada galėsim į panašų žygį, pratybas išeiti? Pict‘as pažadėjo pagalvoti ir gal … sugalvoti :). – Bet tokiu atveju teks visiems išmokti dešimt šaulių įsakymų, kaip „būk drausmingas ir mandagus“, „būk tiesus ir teisingas“, „tesėk žodį“ bei kitus. Ne tik išmokti, bet ir jų laikytis. Ir ne tik žygyje, bet ir vėliau, klasėje, kolektyve -  dar pridūrė šaulys. 
   Antroji pamoka prasidėjo trumpa, bet griežta rikiuote lauke. Ir visai neblogai mūsų komandai sekėsi. Kažkas gal ir sumaišė „kairėn“ ir „dešinėn“, kažkas į žygio „ritmą“ nepataikė, bet kaip pirmam kartui, buvo gerai. Pict‘as jaunąjį būrį pagyrė ir tvirtu žingsniu mūsų būrys nužygiavo ieškoti pavėsio. Suradom. Pasikloję kareivišką „brezentą“ bei susėdę ratu susipažinome su šaulio karine uniforma, ginklu, kitais būtinais pratybose ar karo lauke reikmenimis ir priemonėmis. Pasimatavome kareivišką kuprinę (ne kiekvienam ji buvo lengva :)), šalmą, kaukę, ausines ir net prie ginklo Pict‘as leido prisiliesti. Nors ginklas ir nėra tas „tikrasis mūšio ginklas“, bet nei svoriu, nei išvaizda nenusileidžia originalui. Patiko jis mums labai, oi oi kaip patiko! Pamoką užbaigėm taip, kaip visi šauliai užbaigia, t.y. rikiuote ir pagarbos atidavimu: Pict‘as – “Dėkoju už tarnybą”, būrys – „Tėvynės labui“. Išsiskyrėme su šauliu jau ne kaip 7b ir 5a klasės mokiniai, o kaip „Bravo“ ir „Alpha“ būriai. Kodėl šie vardai buvo būriams priskirti? Palikim tai kaip paslaptį. Karinę paslaptį ;)
   Išsiskyrėme su Pict’as, bet manau dar susitiksime visi kartu ir su didesne šaulių komanda jau  tikrajam žygiui. Kitais mokslo metais!
…Ne žodžiais, o darbais mes Tėvynę mylime…
- žodžiai, kuriuos birželio 12 dieną išgirdo 7b ir
5a klasių mokiniai, atėję į eilines matematikos
bei istorijas pamokas. Paklausite, ką bendro
turi istorija, matematika ir mokinių išgirsti
žodžiai? Atsakysiu, kad tai – Meilė. Meilė
mamai, tėčiui, sesei, broliui, artimam žmogui,
darbui, pomėgiui … ir Tėvynei. Būtent meilė
Tėvynei šią dieną ir sujungė du skirtingus
mokslus, dvi skirtingo amžiaus vaikų klases.
Sujungė Pilietiškumo pamokai. Juk apie meilę Tėvynei galime kalbėti bet kokio dalyko pamokoje, ir
nesvarbu, pirmokas joje dalyvauja ar dvyliktokas.
Vaikų vasaros dieninė stovykla ,,Kartu-2019″
Vasara, atostogos  – pats smagiausias metų laikas…..      
Vilniaus ,,Spindulio” progimnazijoje 2019 m. birželio 7-13 vyko nemokama vaikų vasaros dieninė stovykla (Vilniaus m. savivaldybės lėšomis) ,,Kartu 2019″. Stovykloje dalyvavo  tikslinė grupė - 3-4 klasių socialiai remtini ir bendravimo įgūdžių grupę lankantys mokiniai. Stovykloje sulaukėme svečių iš Animacijos mokyklos: kūrėme filmą apie vasarą, dalyvavome Švietimo ir mokslo ministerijos projekto ,,Saugesnis internetas” organizuotoje paskaitoje. Keliavome Energetikos ir technikos muziejų, Pilaitės malūną, boulingą, Bernardinų sodą, mokykloje žaidėme smagias estafetes. Vaikai sakė, jog labai greitai prabėgo dienos stovykloje. Atrodo dar tik susitikome, o jau laikas atsisveikinti…. Norisi tikėti, kad ekskursijos, edukacinės pamokos, komandiniai žaidimai, sportinės varžybos, kiti įvairūs užsiėmimai bei atminimo dovanėlės dar ilgai neleis vaikams pamiršti gražių ir prasmingų stovyklos akimirkų.   
Sporto ir turizmo diena
Ankstų birželio 11-osios rytą, mes savarankiškai atvykome į Vilniaus geležinkelio stotį. Čia prasidėjo įspūdžių kupina diena. Visi kartu, 5-8 klasių mokiniai, vykome užsakytu dviaukščiu traukiniu maršrutu Vilnius – Kaunas link Lazdėnų geležinkelio stoties. 
Mūsų kelionės tikslas – pamokas karštoje mokykloje iškeisti į sporto ir turizmo dieną miške. 
 Kelionė traukiniu pasirodė pakankamai trumpa, išlipome, ir toliau mus pasitiko ilgas, vingiuotas tiek žvyrkeliu, tiek miško keliuku 2 km žygis į stovyklavietę. Buvo karšta, sunku, bet galiausiai pasiekėme kelionės tikslą, miško apsuptyje „Bražuolės“ stovyklavietę. Stovyklavietėje mūsų laukė įvairios pramogos ir sportiniai užsiėmimai. „Bražuolės“ stovyklavietė yra kairiajame Neries krante, ant Bražuolės upelio kranto. Nemeluosiu, ten buvo iš ties labai gražu ir įspūdinga. Apsidžiaugėme stovyklavietėje radę nuostabų upelį į kurį atėję sukritome su visais rūbais. Man labai įsiminė laužas, sportinės rungtis, skanus maistas, smagus laikas su draugais. 
Dėkojame organizavusiems mokytojams, geografijos mokytojai Linai Mažukėlei, kūno kultūros mokytojai Eglei Brusokaitei  bei klasių vadovams už neįkainojamus įspūdžius patirtus sporto ir turizmo dienoje. 
    Paulina Jankutė, 6b klasės mokinė          
Sveikiname 5-8 klasių mokslo pirmūnus!
Sveikiname 5-8 klasių mokinius
 šiuos mokslo metus užbaigusius labai gerais pažymiais (9-10).
5a klasė  – Urtė Varnaitė                                             Benediktas Užkuraitis        
6a  klasė – Kamilė Siliūtė                                             Rokas Mikelionis                                        Nerijus Tomkus                  
6b klasė - Lėja Kirlytė                                                 Augustė Stonytė               
7a klasė - Ieva Kairytė                        
8a klasė - Evelina Stomaitė                                        Vakaris Suchockas                                      Beatričė Vosyliūtė                                      Deimantė Zaripovaitė
,,Spindulio” progimnazijos uniformos matavimas
   Vilniaus ,,Spindulio” progimnazijos mokiniai kasdien dėvi mokyklinę aprangą, kuri yra privaloma -  mėlynas megztinis ir progimnazijos logotipas  (papildomai galima rinktis: liemenę, mergaitėms – sarafaną ar sijoną).
  Progimnazijos uniformą siuva UAB ,,Savitas Stilius” (Prekybos centras “Mada”, II aukštas).    
 UAB ,,Savito Stiliaus” atstovai atvyks į ,,Spindulio” progimnaziją 2019 m. birželio 17 d. nuo 14 iki 18 val. 117 kab.
   Kviečiame atvykti naujai priimtus ir besimokančius mokinius  kartu su tėveliais išsimatuoti ir užsisakyti progimnazijos uniformą.
  Taip pat galima kreiptis ir individualiai dėl užsakymo. Visą informaciją apie kainas ir užsakymą rasite prisegtame priede. 
   Pailgėjus mokslo metams ir atšilus orams siūloma įsigyti ir polo marškinėlius. Tinkamiausios spalvos: ryškiai geltona ir mėlyna. Trumparankovių polo marškinėlių kainos: vaikiškų polo marškinėlių – 8 eur/vnt (be logotipo), suaugusiųjų – 9 eur/vnt (be logotipo). Marškinėlių sudėtis 100 % medvilnė. Gali prisiūti mokyklos emblemą, papildomai tai kainuotų 3 eur. 
Polo marškinėlius galima įsigyti Vilniaus parduotuvėje PC „Mada“. 

“Spindulio” “kova” su karščiu ir pailgintais mokslo metais
     Mokslo metus Lietuvos mokyklos užbaigia trankiai. Visi visokiais būdais ieško išeičių, kaip karštąjį birželį tęsti ugdymo procesą. Situaciją dėl pailgintų mokslo metų ir tvyrančių karščių galima apibūdinti fraze: “Paleisti  negalime mokytis”. Kur padėti kablelį? 
    Klasėse mokiniams ir mokytojams išties nelengva, termometro stulpelis pastato viduje pasiekdavo ir 30-ties laipsnių padalą (administracijos kabinetuose buvo užfiksuoti net 34,3 laipsniai karščio), tad ėmėmės įvairių būdų “pasilengvinti” gyvenimą: sutrumpinome pamokas, rengėme turistinius žygius į miškus ar parkus, pamokas vedėme įrengtose Lauko klasėse, pasikvietę baikerius ar šaulių sąjungos narius klausėmės jų pasakojimų ir stebėjome pasirodymus, surengėme gaisrų gesinimo pratybas. Pasirūpinome ir paukšteliais – įrengėme mažą baseinėlį/girdyklą žvirbliams, varnoms ir kitiems paukščiams. Jame dar tilpo ir vandens lelija. Bet linksmiausia vaikams “kovos” su karščiu forma buvo paprasto fontano įrengimas kieme. Ir vaikams atgaiva, ir žolę pasilaistėme. O geriausią būdą pasislėpti nuo karščio  susigalvojo mūsų priešmokyklinukai – pasiėmę čiužinius, patalynę “surengė” turistinį žygį į mokyklos sporto salę (vėsiausią vietą mokykloje) ir ten miegojo pietų miego. Net kilo idėja – jeigu yra muziejų, kino, kultūros naktis, tai galime tėveliams, šeimoms pasiūlyti nakvoti mokyklos sporto salėje. Bus Spindulio naktis. Nemokama. Ir gaivu, ir atrakcija. Čia, juokais:).
     Žodžiu, išgyvenimo istorijos tęsiasi…
“Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!”
Jau antrus metus iš eilės pasiryžome
dalyvauti VŠĮ Mokyklų tobulinimo
centro projekte “Renkuosi mokyti”.
Kodėl? Nes projekto dalyvė, pradinių
klasių mokytoja Diana Petruškienė
labai sėkmingai “baigė” “Spindulio”
progimnazijos pirmąją klasę. Šių metų projektas
skirtas visos mokyklos bendruomenės kaitai, kad
kiekvienas mokinys patirtų mokymosi sėkmę ir
džiaugsmą, ir būtų savo mokyklos bei šalies kūrėjas.
Nuotraukų galerijoje akimirkos iš šventinio renginio Vilniaus šv. Kotrynos bažnyčioje.
Preliminarūs priimamų mokinių sąrašai į laisvas 1-8 kl. vietas 2019-2020 m. m.
   Skelbiame preliminarius mokinių, priimamų į 1-8 kl. laisvas vietas, sąrašus 2019- 2020 m. m. 

   Mokyklos pakvietimą (jei e. sistemoje prašymo statusas yra ,,Laukiama tėvų patvirtinimo“) tėvai turi patvirtinti elektroninėje prašymų pateikimo sistemoje (https://svietimas.vilnius.lt/)
 birželio 13-16 dienomis. 

   Patvirtinus e. sistemoje ar prašymo statusui esant ,,Laukiama sutarties pasirašymo“, kviečiame atvykti į Vilniaus ,,Spindulio“ progimnaziją  pasirašyti sutarties birželio 13–17 d. į mokyklos raštinę (101 kab.) darbo dienomis nuo 8 iki 17 val
Nuo rugsėjo 1 d. reikalinga pradinių klasių mokytoja
Kviečiame prisijungti prie šiuolaikinės progimnazijos bendruomenės. 
Siūlome įdomų darbą draugiškame, kūrybiškame  kolektyve, modernias mokymo priemones, nuolatines tobulinimosi galimybes ir dalyvavimą įvairiose projektinėse veiklose.
 Nuo 2019 m. rugsėjo 1 d. progimnazijai reikalingas (-a) pradinių klasių mokytojas(-a).  Prašymus dalyvauti konkurse ir CV siųsti iki 2019 m. birželio 30 d. el. paštu: spindulioprogimnazija@gmail.com arba siųsti adresu: R.Jankausko 17 , Vilnius.   
Tel. pasiteiravimui – 85 2444781
Turizmo diena „Pasakų parke“
Birželio 5 d. „Spindulio“ progimnazijos moksleiviai patraukė turizmo keliais. 1 b ir 1 c klasės mokiniai nusprendė žygiuoti pažinti „Pasakų parko“. Diena buvo karšta, tačiau miško didingų medžių prieglobstis visus vėsino. Parke pamatėme daug skulptūrų, kurios simbolizuoja įvairius pasakų bei mitologinius personažus. Mokiniai pamatė ne tik įvairių miške augančių medžių, krūmų bei kitų augalų, vabzdžių, bet ir susidomėjo parke esančiom  smulkiems gyvūnams įkurtom lesyklom. Mūsų džiaugsmui, pamatėme ir pūstauodegę voverytę. Taip įsitikindami, kaip svarbu yra prižiūrėti mišką, jame nešiukšlinti, gerbti jame esančius visus gyvus organizmus.
Mokiniai atliko ir stebėjimo, ir surašymo užduotį, lape pagal duotas raides teko ieškoti kuo daugiau miške esančių objektų. Na, o gerai padirbėję, galėjome atsipūsti, papietauti, pažaisti gražiai įkurtoje žaidimų aikštelėje ir net pašokti.