,,Kitokia pertrauka”
      1-4 klasių mokiniai pasakojo, kad pertraukų metu žaidžia judriuosius, stalo žaidimus, bet įdomiausia tai, kad tie žaidimai yra susikurti jų pačių. Apklausus 5-8 klasių mokinius pasitvirtino tai, kad daugiausia laiko pertraukų metu mokiniai praleidžia su mobiliaisiais telefonais rankose. Tačiau  apklausos metu paaiškėjo, kad mokiniai turi puikių pasiūlymų, kaip leisti pertraukas šiek tiek kitaip ir kaip sukurti edukacines mokyklos erdves. Keletas pasiūlymų iš Vytauto darbo:
■  Judėjimo pertraukos (ypač šiltuoju laikotarpiu lauke);  
■  Pagalba budintiems mokytojams; 
■  Vyresniųjų klasių mokinių pagalba mažesniesiems; 
■  Veiklos pagal savaitės dienas (pirmadienis: judėjimo diena, antradienis: muzikos diena ir pan.).
■  Kiekviena klasė galėtų parengti pagal jos amžių tinkamą vietą veiklai pertraukų metu, edukacinę programėlę ar sugalvoti žaidimą, su kuriuo galėtų supažindinti kitas klases;
■  Žaidimų mugė (rugsėjo mėnesį galime susiorganizuoti ir 
     pristatyti klasių veiklas);
■  Mokykloje norėtume turėti ramų skaitymo arba 
    tylos kampelį, poilsio zonas.
 Mokinių konferencijoje  ,,Mano sėkmė” 7B klasės mokinys 
Vytautas Bitinas pristatė  neeilinį pranešimą – tyrimą 
,,Kitokia pertrauka”. Pristatymui paruošti  prireikė net 3 savaičių. Pirmiausia Vytautas nusprendė apklausti 1-8 klasių mokinius: 
ką šiuo metu veikiame pertraukų metu? 
Ir kitas klausimas buvo: ką gi norėtume veikti pertraukų metu? 
    Tikimės, kad kitais mokslo metais pavyks įgyvendinti mokinių išsakytas mintis ir idėjas. Džiaugiuosi ir didžiuojuosi Vytautu, kad nepabūgo apklausti visų mokyklos mokinių  ir atlikti išsamų tyrimą bei pristatymą.
Pasididžiavimo diena
      Praėjusioji savaitė  progimnazijoje buvo labai įdomi. Nuo pat pirmadienio ryto mokykloje jautėsi nemažas sujudimas, o kartu ir susikaupimas. Visi labai rimtai ruošėsi mokinių konferencijai “Mano sėkmė”. Vaikai buvo įnikę į savo pristatymų ruošimą, su mokytojais derino paskutinius pranešimų “akordus”, organizatoriai nespėjo fiksuoti programos pildymų ir keitimų. Jaudulys buvo jaučiamas visų. Ir tik įsivaizduoti galime, koks šurmulys vyko pradinukų namuose: vieni sportavo, mergaitės gimnastikavo (lituanistės gal atleis už naujadarą), savo šuniukus, kačiukus prausė, šukavo, tėveliai viską filmavo, fotografavo, o mums, vėliau sėdintiems salėje konferencijoje, beliko tik stebėtis, kokie talentingi ir įdomūs mūsų vaikai.
    Dvi dienas, ketvirtadienį ir penktadienį, 1-8 klasių mokiniai dalyvavo jau trečiojoje “Spindulio” progimnazijos mokinių mokslinėje konferencijoje “Mano sėkmė”. Šias dienas drąsiai galime pavadinti  Pasididžiavimo dienomis. Smagu buvo matyti, kokie pasitempę, pasitikintys, pasipuošę buvo mūsų “jaunieji studentai”. Ši konferencija – vienas geriausių mokyklos renginių, atspindintis  progimnazijos kultūrą, mokslo lygį, vaikų brandą ir atsakingumą, mokinių ir mokytojų bendradarbiavimą, tėvų įsitraukimą. 
    Pranešimų temos labai įvairavo. Svarbiausia mokiniui buvo parodyti, kuriose srityse jis talentingiausias, atskleisti  jo stipriąsias puses,  domėjimąsi viena ar kita mokslo sritimi ar  hobiu. Mažesnieji savo pranešimuose daug dėmesio skyrė savo pomėgiams – dainavimui, dailei, sportui, šaškėms, savo augintiniams, kelionėms, konferencijos metu vyko net ir savos gamybos ledų degustacija. Tačiau netrūko ir grynai mokslinių “traktatų” – apie kosmosą, matematiką, literatūrą. 45 pradinių klasių mokiniai perskaitė 39 pranešimus.
   Vyresniųjų klasių mokinių (5-8 kl. ) pranešimai, kaip ir priklauso pagal amžių, buvo solidesni. Mokiniai rinkosi temas pagal atskiras mokslo šakas:  tikslieji, gamtos, socialiniai mokslai, kalbos (net 5 pranešimai buvo užsienio kalba), menai ir sportas. Visi mokslo pranešimai buvo įdomūs, informatyvūs, aktualūs ir šiandien. Mokiniai pateikė ne tik faktinę informaciją, bet ir atliko įvairius tyrimus, analizavo jų duomenis, pademonstravo geras kompiuterinio raštingumo žinias (pranešimų temos prisegtame faile). Kai kurių mokinių pranešimuose, pavyzdžiui, 7 b klasės mokinio Vytauto Bitino “Kitokia pertrauka” (vadovė soc. pedagogė L .Povilionienė), išdėstyti pasiūlymai, kaip sutvarkyti mokyklos mokinių poilsio zonas  bus rimta pagalba mokytojams, kuriantiems mokyklos edukacines erdves. Arba šeštokių Lėjos Kirlytės ir Augustės Stonytės atliktas tyrimas apie mūsų progimnazijos mokinių mobiliųjų programėlių naudojimą (mokytoja J. Zenevičiūtė) rimtai vertė sunerimti, kad vis daugiau mokinių naudojasi išmaniaisiais telefonais  po 5-7 valandas per dieną, kai higienistai rekomenduoja ne daugiau 1 valandos. Ir daug kitų puikių mokinių pranešimų, tyrimų, kuriais galės pasinaudoti mokytojai kaip mokomąja medžiaga įvairiose  pamokose.
 Iš viso 53 mokiniai (5-8 klasių) pristatė 34 pranešimus.
  Nors konferencija vyko 4 pamokas, pranešėjai ir klausytojai šiek tiek pavargo (ypač mažieji), tačiau viską atpirko pasididžiavimo ir pasitenkinimo džiaugsmas. Beveik pusei mokinių tai buvo pirmoji konferencija, tad jaudulio lipant į sceną užteko visiems. Bet, kokie  smagūs ir užtikrinti visi dalyviai atrodė konferencijos pabaigoje. Nenuvylė ir prizai – padėkos, ledai ir bilietai į kino teatrą.
     O dabar - padėka visiems mokytojams, padėjusiems mokiniams ruoštis konferencijai.
    Atskira padėka konferencijos “Mano sėkmė” organizatoriams: pradinių klasių mokytojoms Jūratei Mineikienei ir Erikai Bartusevičienei (koordinavo 1-4 klases), muzikos mokytojai Linai Gubanovienei,  lietuvių kalbos mokytojai Jurgitai Perednienei ir geografijos mokytojai Linai Mažukėlei (koordinavo 5-8 klases), IT specialistui Audroniui Bliavui, pavaduotojoms ugdymui Rasai Petrikienei ir Lilijai Simonaitienei.
     Ačiū visiems dalyviams, mokytojams, klausytojams, tėveliams už puikią konferenciją!
Konferencija vyko 2 dienas, dalyvavo 98 mokiniai, 
perskaityti 73 pranešimai,
mokiniams padėjo ruoštis
 34 mokytojai
Antrokų ,,Mano sėkmė”
Gegužės 16 d. „Spindulio“ progimnazijoje trečią kartą vyko pradinių klasių mokinių konferencija
„Mano sėkmė“. Antrokai paruošė dešimt pranešimų.
Konferencijoje ,,Mano sėkmė‘‘ pranešimus skaitė 2a klasės mokinės Urtė Švilpaitė ir Emutė
Galatiltytė.
Urtė pranešime ,,Pėsčiųjų žygiai“ papasakojo apie savo šeimos pomėgį žygiuoti pėsčiomis. Pirmą
kartą žygyje ,,Walk 15‘‘ Urtė dalyvavo 6 metų ir nuėjo 5 km. Urtė papasakojo apie šiaurietiško
ėjimo su lazdomis naudą sveikatai ir be to tai yra puikus šeimos laisvalaikio praleidimo būdas
gamtoje.
Mokiniai, klausydami Emutės pranešimo ,,10 faktų apie biglius‘‘, sužinojo kad biglis tai anglų
mažasis skalikas, skirtas kiškiams medžioti, šios veislės gimtinė – Didžioji Britanija, dar sužinojo
daug įdomių faktų apie biglių elgesį, fizines ir charakterio savybes.
2b klasei atstovavo trys vaikai. Domantas Bernotas pristatė “Šaškių virtuozas”. Šaškės tapo
berniuko tramplinu siekti Europos čempiono taurės. Domantas nepabijojo į dvikovą pakviesti
mokyklos pavaduotoją Rasą. Dvikova buvo labai įdomi. Jonas Bartusevičius papasakojo apie lego.
Jis labai domisi kosmosu ir jo sukonstruoti kūriniai yra “Tankas Ieškotojas” ir kosminis laivas.
Berniukas juokavo, kad jis konstruoja net vėlai vakarai gulėdamas lovoje. Beatričė Guogytė pristatė
“Ledų karalystė”. Ji atliko tyrimą “Kokie ledai vaikams skaniausi: pirktiniai ar naminiai?”. Klasės
vaikai nusprendė, kad jiems labiau patiko naminiai ledai. O mokytojų komanda taip pat nusprendė,
kad namuose gaminti ledai jiems irgi labai patiko. Mergaitė labai džiaugėsi, kad jos sumanymas
pavyko.
2d klasės mokinė Rusnė Kščenavičiūtė paruošė stendinį pranešimą ,,Žirgai“. Pranešime mergaitė
papasakojo, kad žirgais pradėjo domėtis būdama 5 metų, nes žirgus mylėjo ir jos tėtis. Būdama
antrokė mergaitė lankosi Sudervės žirgyne, prižiūri žirgus, mokosi jodinėti. Rusnė nuostabiai piešia
žirgus. Savo žiniomis bei įspūdžiais noriai dalinasi su klasės draugais.
2d klasės mokinė Gabija Steponkutė pristatė pranešimą ,,Kūryba ir fantazija“. Mergaitė džiaugiasi,
kad jos mėgstamiausias užsiėmimas yra piešti, spalvinti, tapyti, daryti įvairius darbelius, papuošalus
ir kt. Gabija papasakojo klausytojams, kaip galima pasigaminti šiuolaikinį žaisliuką – ,,Slime“
šlykštuką.
Ne visi antrokai buvo tokie drąsūs, todėl dalis pranešimų buvo perskaityti savo klasės draugams ir
mokytojoms. Tikimės, kad po metų bus daugiau drąsos ir išgirsime dar daugiau įdomių pranešimų.
Nuoširdžiai dėkojame vaikams už norą dalyvauti konferencijoje, įdėtą darbą, drąsą… Ačiū ir jų
tėveliams už pagalbą ruošiantis bei skatinant savo vaikus.
Mano sėkmė technologijų pamokose gaminant Aukštutinės (Gedimino) pilies bokštą
    Darbo tikslai: surinkti informaciją apie  gotikos pastatų architektūros stilių; nubraižyti Gedimino pilies bokšto konstrukcijos detalių formas; iš įvairių medžių lukšto iškirpti pilies plytų formas; priklijuoti medžio lukšto gabaliukus ant faneros ruošinio, nuspalvinti paveikslo foną, pagaminti rėmelį.     Į Lietuvą gotika atkeliavo XIV a. pabaigoje ir klestėjo iki XVI a. pabaigos. Gotikos pastatus galima atpažinti iš rausvų netinkuotų sienų, kuriose plytos surištos gotikiniu būdu. Kartais naudojamos juodos (perdegtos) plytos įvairiems mūro raštams išgauti. Aukštutinės (Gedimino) pilies bokštas ( Vilnius, Arsenalo g. 5) pradėtas statyti XIV a., sutvirtintas ir perstatytas Vytauto valdymo metu po 1419 m. gaisro. Pilies teritorijoje stovėjo rezidenciniai Vytauto rūmai su gotikiniais skliautais. Išliko tik vakarinio aštuonkampio bokšto apatinė dalis. 1960 m. įrengtas Pilies muziejus ir apžvalgos aikštelė.        
   Projektavimo  idėjos: pilies bokšto konstrukcija  sudaryta iš aštuonių sienų; ant pagrindinės priekinės sienos nubraižomos durys ir langai; pilies viršuje Lietuvos Respublikos vėliava, vėliavos stiebas.     
     Darbo medžiagos: detalės braižomos ant 4 mm storio medžio drožlių faneros; apdaila atliekama naudojant vidutinio aštrumo šlifavimo popierių; pilies bokšto detalės sujungtos naudojant PVA klijus.  
    Darbo įrankiai: siaurapjūklis naudojamas paveikslo pagrindui išpjauti; žirklėmis iškerpamos plytos; briaunos šlifuojamos su šlifavimo kaladėle; klijavimui naudojami įvairūs teptukai.          
    Darbo rezultatas: Gedimino pilies bokštas pagamintas ant plokščios figūros, todėl galima naudoti interjero papuošimui; pilies bokšto plytos ant konstrukcijos  šonų iš įvairių spalvų medžio lukšto suteikia gaminiui žaismingą formą; mūsų darbo sėkmė – istorijos, dailės dalyko žinių praktinis pritaikymas technologijų pamokose.
7A klasės mokiniai Erikas Rutavičius ir Robertas Veličko kovo – gegužės mėnesiais ruošė ir pristatė pranešimą „Mano sėkmė  technologijų pamokose gaminant Aukštutinės (Gedimino) pilies bokštą“ mokyklos konferencijoje „Mano sėkmė“.        
Ketvirtokų sėkmė
Gegužės 16-ą dieną mokykloje vyko pradinių klasių mokinių konferencija ,,Mano sėkmė“. Kelis
mėnesius aktyviai ruošęsi – studijavę pasirinktas temas, rinkę ir tikrinę medžiagą, repetavę dainas,
šokius ar gimnastikos pratimus, vakar į aktų salę susirinko jaunieji talentai – konferencijos dalyviai.
Jų pranešimų klausėsi klasės draugai, mokytojai, tėveliai.
Pirmasis iš ketvirtokų su savo sėkme supažindino mokytojos Erikos Bartusevičienės mokinys
P o v i l a s K a v o l i s (4a klasė), išsamiai ir sudominančiai papasakojęs apie savo keliones po
Lietuvą. Povilas teigė, kad pasaulis – margas ir didelis, todėl norisi pamatyti kuo daugiau žemės
kampelių, tačiau pirmiausia reikia atrasti mūsų gimtąjį kraštą, kuriame gyvename. Jo pranešimas su
kelionių nuotraukomis buvo puikus to pavyzdys.
Mokytojos Sonatos Grėbliūnaitės mokinė J u s t ė G u d o n y t ė (4b klasė) sakė prieš renginį visai
nesijaudinusi ir pasitikėjusi savo jėgomis, mat mokslinė konferencija jai – ne naujiena. Mergaitė
pristatė savo sėkmės kelią į muziką ir patikrino susirinkusiųjų žinias, uždavusi keletą klausimų apie
muzikos instrumentus.
M a t a s K v a k š y s ir J u s t a s B i e l e v i č i u s (4a klasė) pradžiugino pranešimu ,,Sportuosi –
sveikas būsi“ ir pasidalijo patirtimi, sukaupta lankant krepšinio bei karatė būrelius. Vaikinai
atskleidė ir keletą patarimų, kaip sportuojant pasiekti puikių rezultatų, laimėjimų. Tie, kas atidžiai
klausėsi, išgirdo šią sėkmės paslaptį.
U g n ė S p a l i n s k a i t ė ir K a m i l ė V o l e i k a i t ė (4b klasė) privertė susirinkusiuosius
atsistoti. Mergaičių gimnastikos pratimų pasirodymą skambant šiuolaikinei muzikai norėjo išvysti
net ir sėdintys pačiame salės gale. Ugnė su Kamile meninę gimnastiką lanko jau ketvirtus metus,
todėl rankos ir kojos joms nesudrebėjo, o veidą puošė šypsena.
Pasirodo, gimnastika ne tik sveikatai naudinga bei fiziškai gana sudėtinga sporto rūšis, bet ir
populiarus užsiėmimas, nes sulaukėme dar dviejų mergaičių G a b r i e l ė s G i n e i k a i t ė s ir
E l i j o s Š i l i n e i k a i t ė s (4a klasė) pasirodymo ,,Gimnastika – mėgstamiausia sporto šaka‘‘.
Gabrielė ir Elija gimnastikoje dar naujokės, turinčios tik metų patirtį, tačiau tai joms nesutrukdė jau
pasiekti ne vieną laimėjimą, o stebėtojus pavergti plastiškų judesių tikslumu ir nuoširdumu.
Su prasminga ir daugeliui pradinukų dar nepažįstama veikla – savanoryste – supažindino G r e t a
B a n k a u s k a i t ė ir I e v a B i m b i r y t ė (4a klasė). Mergaitės papasakojo apie savo meilę
geriausiems žmonių draugams ir kaip ji virto neatlygintina veikla, kuri palengvina gyvenimą
beglobiams šuneliams.
Matas Kvakšys gražino į salę rimtį, kuomet papasakojo, kodėl gegužė laikoma Šv. Marijos mėnesiu.
Jis išsamiai ir informatyviai aptarė švenčiausios mergelės Marijos vaizdinius skirtingose kultūrose.
Projektą Matui atlikti padėjo tikybos mokytoja Dana Bruzgienė.
Ketvirtokų dalyvavimą konferencijoje užbaigė mokytojos Irmos Zmejauskaitės mokinė
P a u l i n a B u r o k a i t ė (4c klasė). Ji susirinkusiuosius supažindino su savo didžiausia aistra –
dainininko Maiklo Džeksono muzika. Trumpai papasakojusi apie žvaigždės karjerą, Paulina užlipo
ant scenos ir keletą minučių virto Maiklo Džeksono antrininke. Ji atliko kūrinio ,,Billie Jean‘‘
interpretaciją, o publika šį kartą jau negalėjo nusėdėti ramiai – mėnulio eisenos žingsneliai buvo
palydėti triukšmingais plojimais.
Džiaugiamės talentingais mūsų vaikais, nepabijojusiais ilgo ir kruopštaus pasiruošimo darbo ir
įveikusiais scenos jaudulį. Kitais metais tarp šių jau gerai pažįstamų pranešėjų veidų tikimės išvysti
ir tuos, kurie šiemet nespėjo ar nedrįso pasirodyti.
Pirmokus lydinti “Mano sėkmė”
Pirmokų sėkmė. Konferencijoje ,,Mano sėkmė“ dalyvių sąraše buvo ir pirmų klasių mokiniai. Jų sėkmė pati įvairiausia. Erika Žagarinskaitė, 1a klasės mokinė, labai žingeidi ir besidominti skaičiais, jos sėkmė – žaidimas šaškėmis. Mokykloje lankomas „Šaškių” būrelis leido suprasti, kad ne šiaip sau jos stumdomos. Šaškės – tai sportas ir „proto gimnastika“. Laimėtos šaškių „kovos“, prizinės vietos skatina ateityje tapti viena iš geriausių Lietuvos ar net Europos šaškininkių. „Mano sėkmė gyventi su daina“ pristatė Julija Povilavičiūtė, 1a klasės mokinė. Sėkmingai dainuojanti ir vaidinanti mergaitė savo gabumus atskleidžia pasirodymuose – festivalyje „Mūsų mažieji talentai Lietuvai“. Mokslo ir žinių kelią pradėjo rugsėjo 1-ąją su daina, o dabar tobulina savo meninius gebėjimus lankydama Karoliniškių muzikos mokyklą ir „Spindulio” progimnazijos Dainos studiją. „Sėkmė ir lyderystė“ kiekvieną mokslo dieną lydi Miglę Konarskytę, 1a klasės mokinę. Jos sėkmės formulė atrodo tokia – noras pažinti, siekti tobulumo. Visur ir visada šalia mylinti šeima ir įdomi knyga.                      
 Konferencijoje pristatyme „Skaitymas“ Miglė Graužaitė, 1b klasės mokinė, papasakojo apie savo pomėgį skaityti knygas. Vos tik pradėjusi jas skaityti suprato, kad didesnio malonumo už tai nėra. Vieną iš meno šakų pristatė Lėja Zinkevičiūtė, 1b klasės mokinė. Jos aistra yra čiuožimas. Šiuo sportu pradėjo užsiiminėti nuo 5 metukų. Kai kiti vaikai lekia po pamokų ilsėtis ir dūkti, Lėja savo užsispyrimu skuba į čiuožimo treniruotes. Nors patirties dar ne daug, tačiau jau gali didžiuotis laimėjimais. „Paslaptingoji Japonija“, apie tai nusprendė papasakoti 1b klasės mokinys Tijus Ąžuolas Lokis. Jis džiaugėsi turėdamas galimybę keliauti ir pažinti kitas šalis. Jo noras pamatyti visą pasaulį, kuo daugiau sužinoti apie skirtingas kultūras, žmones, tradicijas.                      
Savo talentą ir ryžtą per šokio judesius parodė Ieva Greičiūnė, 1c klasės mokinė. Ateityje planuoja tapti šokėja. Šokis ir judesys ją lydi kiekvieną dieną. Fausta Juodeikytė, 1c klasės mokinė, pristatė savo norą tapti dizainere. Pademonstravo drabužių madas, stilių ir įvardino, ko reikia norint tapti garsiu dizaineriu. Žingsnelis po žingsnelio 1d klasės mokinys Orestas Savickas  atskleidė savo sėkmės paslaptį „Šokinėjimas šokdyne“. Diena iš dienos užsispyrimas ir atkaklumas, užsibrėžto tikslo siekimas ir pagaliau pergalė – šuoliukai per šokdynę. Dabar Orestas sėkmingai sportuoja ir tai rekomenduoja daryti kitiems. Kūrybiškos sielos Kamilė Turčinaitė - 1d klasės mokinė. Savo sėkmės istoriją atskleidė per savo tapytus piešinius. Juose slypi Kamilės mintys, svajonės ir ateitis. Jos mintis popieriaus lape padeda išreikšti netik teptukas ir dažai, bet ir kitos meninės priemonės. 

Mes, mokytojos, džiaugiamės savo vaikais. Kokie jie visi kūrybingi, išmintingi ir talentingi. Geriausi mokytojai mums, suaugusiesiems. Dėkojame ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams kruopščiai  padedantiems savo vaikams.
Mokinių konferencija „Mano sėkmė 2019“
      Gegužės 16–17 d. kviečiame dalyvauti trečią kartą „Spindulio“ progimnazijoje rengiamoje mokinių konferencijoje „MANO SĖKMĖ“. Išgirsime daugiau nei 60 pranešimų, kuriuos mokytojų padedami parengė mūsų progimnazijos spinduliukai.
     Šios konferencijos tikslas – skatinti aktyvų mokytojų bei mokinių domėjimąsi moksline bei kūrybine veikla, ugdyti kūrybiškumą, kritinį mąstymą ir gebėjimus pritaikyti žinias praktikoje, skatinti mokinius atlikti tiriamąją bei kūrybinę veiklą ir dalintis gerąja patirtimi, ugdytis komunikacinius gebėjimus. 
     1–4 klasių mokiniai pranešimus skaitys gegužės 16 d. nuo 9.00 val.,
     5–8 klasių mokiniai – gegužės 17 d. nuo 9.00 val. 
     Renginys vyks progimnazijos Aktų salėje. 
     Žemiau pateikta konferencijos „Mano sėkmė“ programa.
Mokinių konferencija “Mano sėkmė” 2019-05-16 (1-4 klasės)
Mokinių konferencijos tikslas – skatinti
aktyvų mokytojų bei mokinių domėjimąsi
moksline bei kūrybine veikla, ugdyti
kūrybiškumą, kritinį mąstymą ir gebėjimus
pritaikyti žinias praktikoje, skatinti
mokinius atlikti tiriamąją bei kūrybinę
veiklą ir dalintis gerąja patirtimi, ugdytis
komunikacinius gebėjimus.
Konferencijos sąlygos:
• 1-4 klasių mokytojai konferencijai
pateikia po 2-3 pranešimus;
• Darbus galima pristatyti įvairiais metodais: pranešimas, paroda, plakatas, prezentacija;
• Rekomenduojama pasirinktos temos pristatymo trukmė ne ilgesnė kaip 5 min.;
• Pristatyme dalyvauti gali vienas mokinys arba grupė (2) mokiniai;
Konferencija vyks trimis etapais: I etapas (vasaris – balandis). Mokiniai ieško temų, atlieka savo
pasirinktos ar klasės vadovo, tėvų pasiūlytos srities įvairios apimties, tematikos darbus per
pamokas, neformaliojo ugdymo laiku ar namuose. Kuruojantis mokytojas konsultuoja mokinį.
II etapas. Mokytojai informuoja konferencijos organizatorius apie pranešimų temas (užpildo lentelę
intranete, priedas nr.1) iki 2019 m. gegužės 1 d.
III etapas. Mokinių konferencija vyks 2019 m. gegužės 16 d.
Konferencijos organizatoriai
“Spindulio” progimnazijos konferencijos veidas 2019
Gerbiami Tėveliai,
 klasės vadovai ir mokiniai,  šių metų mokinių konferencijai ieškome naujų veidų !!!
Nuotraukos turėtų būti:          
- kokybiškos,  gerai apšviestos, vienspalviame fone, maksimalios rezoliucijos, atspindinčios teigiamą emociją;
- gali būti vieno vaiko arba kolektyvinės (2-8 vaikai) nuotraukos ir būtinai su progimnazijos uniforma.

“Spindulio” veido kolekcijai taip pat reikia įdomių, įvairių emocijų nuotraukų judesyje, jos bus naudojamos mokyklos  tinklalapio teminiuose straipsniuose, lankstinukuose. 
Dalyvaukite, fotografuokite ir siųskite nuotraukas el. paštu: spinduliotv@gmail.com
Mokinių konferencija “MANO SĖKMĖ” 2019
„Spindulio“ progimnazijoje startavo 5-8 klasių mokinių 
konferencijos „Mano sėkmė “ 2019 pirmasis etapas. 

 Mokinių konferencijos tikslas - skatinti aktyvų mokytojų bei mokinių domėjimąsi moksline bei kūrybine veikla, ugdyti kūrybiškumą, kritinį mąstymą ir gebėjimus pritaikyti žinias praktikoje, skatinti mokinius atlikti tiriamąją bei kūrybinę veiklą ir dalintis gerąja patirtimi, ugdytis komunikacinius gebėjimus.   
 Konferencijos sąlygos:  
  • 5-8 klasių mokytojai dalykininkai konferencijai pateikia po 2-3 pranešimus;
  • Mokinys gali ruošti tik vienos mokslų srities pranešimą;
  • Darbus galima pristatyti įvairiais metodais: pranešimas, paroda, plakatas, prezentacija;
  • Rekomenduojama pasirinktos temos pristatymo trukmė ne ilgesnė kaip 5 min.;
  • Pristatyme dalyvauti gali vienas mokinys arba grupė (2) mokiniai;
  • Pristatyme aiškiai pasakoma tema, išvardinami darbo autoriai, pateikiama medžiaga, pasakoma, koks gautas rezultatas.   
Konferencija vyks trimis etapais: I etapas (vasaris – balandis). Mokiniai ieško temų, atlieka savo pasirinktos ar dalyko mokytojo, klasės vadovo, tėvų pasiūlytos srities (humanitarinių, gamtos ir tiksliųjų mokslų, socialinių, menų ir kūno kultūros.) įvairios apimties, tematikos darbus per pamokas, neformaliojo ugdymo laiku ar namuose. Kuruojantis mokytojas konsultuoja mokinį. 
II etapas. Mokytojai informuoja konferencijos organizatorius apie pranešimų temas (užpildo lentelę intranete, priedas nr.1) iki 2019 m. gegužės 1 d. 
III etapas. Mokinių konferencija vyksta srautais pagal mokslo sritis 2019 m. gegužės 17 d. 

Daugiau informacijos prisegtuke.