Vilniaus miesto pradinių klasių mokinių konferencija “MANO MAŽASIS PASAULIS”
  2018 m. kovo 29 d. Vilniaus ,,Spindulio” progimnazijoje vyko Vilniaus miesto pradinių klasių mokinių konferencija ,,MANO MAŽASIS PASAULIS”. Pagrindinis konferencijos tikslas skatinti mokinių smalsumą, domėjimąsi supančia aplinka, diskusijų kultūrą ir kritinį mąstymą, mokyti raiškiai kalbėti, sklandžiai dėstyti savo mintis, naudoti informacines, komunikacines technologijas. Ugdyti mokinių kūrybingumą, norą pažinti save, pasitikėjimą savimi. 
  Konferencijoje dalyvavo šešių skirtingų mokyklų atstovai, buvo perskaityta trylika pranešimų, buvo galima susipažinti su dvylika stendinių pranešimų ir šešiais projektiniai darbais. 
    Šv. Kristoforo progimnazijos mokiniai pristatė tris pranešimus ,,Pemzos, kiaušinių lukštų, koralo bei kriauklių poveikis filtruojant vandenį”, ,,Australijos augmenija” ir ,,Afrikinis strutis”. Pranešimus parengę ketvirtokai dalinosi savo patirtimi ir su vandeniu atliktais eksperimentais bei jų rezultatais.
  “Šviesos” pradinės mokyklos mokiniai buvo jauniausi konferencijos dalyviai, bet tai nesutrukdė parengti labai intriguojančių pranešimų  ,,Augo girioj ąžuolėlis” ir ,,Baltosios meškos: tirpstančio ledo tyrimas”. 
   Pagrindinė mokykla ,,Pažinimo medis” mus supažindino su vandens apytakos ratu. Jų pranešimo tema buvo  ,,Vandens apytakos ratas”.
    Trakų Vokės gimnazijos pradinukai atvežė du pranešimus: ,,Gamtos mokykla” - apie mus supančią aplinką ir eksperimentus gamtoje bei ,,Šiaurės šalių bibliotekų savaitė” - apie jų dalyvavimą tarptautiniame projekte.
   Pranciškaus Skorinos gimnazijos mokinio pranešimas “Bulvių traškučių tyrimo istorija” prikaustė visų dėmesį, nes visi mėgstame kartais ragauti traškučius, bet ar tai sveika?
   ,,Spindulio” progimnazijos pradinių klasių mokiniai visus sužavėjo savo pranešimais. Trečiokės Ugnė ir Justė skaitė pranešimą apie nykstančius, į Lietuvos Raudonąją knygą įrašytus paukščius, jų nykimo priežastis ir išsaugojimo galimybes “Lietuvos nykstantys paukščiai”. Dovilės pranešimas ,,Aktorė manyje” visus sužavėjo nuoširdumu, Dovilė tikrai puiki aktorė. Antroko Vakario pranešimas ,,Kristalai”, eksperimentai ir išauginti kristalai labiausiai sudomino norinčius eksperimentuoti su cheminėmis medžiagomis. Jo darbai privertė aikčioti ne vieną konferencijos dalyvį. ,,Spindulio” progimnazijos krepšininkai pademonstravo savo puikius krepšinio žaidimo įgūdžius, bet ir pristatė pranešimą ,,Mano mažasis pasaulis – krepšinis”.  Beatričės pranešimas  ,,Beatričės sėkmė” apie jos sėkmę Dainų dainelėje, planus dalyvauti Eurovizijoje ir balso grožis užbūrė salėje sėdinčius. 
  Pertraukos metu konferencijos dalyviai ne tik energingai šoko, bet ir susipažino su stendiniais pranešimais bei projektiniais darbai. Stendinius pranešimus pristatė šv. Kristoforo progimnazijos ,,Rozmarino, čiobrelio ir imbietro poveikis maisto šviežumui išlaikyti”  ir Maironio progimnazijos ,,Juodojo ir baltojo gandro palyginimas” mokiniai. Projektinius darbus pristatė ,,Spindulio” progimnazijos mokiniai. Sėklų daiginimo ir augalų auginimo projektą ,,Žalioji palangė”, pilį – ,,Vaiduoklių pilis” ir laivą – ,,Juodasis perlas” pristatė trečiokai. Būrelis ,,Sodo tyrinėtojai” pristatė ilgalaikį projektinį darbą ,,Gyvalazdės”. Antrokai pristatė projektinius darbus ,,Kristalai” ir ,, Šaškės”.
     Visi konferencijos dalyviai pripažino, kad buvo labai įdomu pasidalinti savo patirtimi ir išgirsti kitų vaikų mintis bei pasisemti patirties.
              Nuoširdus ačiū visiems dalyvavusiems.  Labai lauksime kitų susitikimų.
Vilniaus miesto pradinių klasių mokinių konferencijos ,,Mano mažasis pasaulis” nuostatai
2018 m. kovo 29 d. 10 val. 
Vilniaus „Spindulio“ progimnazijoje vyks 
Vilniaus miesto pradinių klasių mokinių konferencija
 „Mano mažasis pasaulis“.    

Laukiame įdomių ir originalių pristatymų!
Vilniaus m. 3-4 klasių gabiųjų mokinių konkursas “Mano mažasis pasaulis 2017”
Kviečiame registruotis į 3-4 klasių gabiųjų mokinių konkursą 
“Mano mažasis pasaulis”,  
kuris vyks kovo 14 d.
Paraiškas pateikti  iki kovo 8 d. el. paštu: 
spinduliomokykla@gmail.com
Informacija pasiteiravimui: 852444781