Vilniaus pažinimo dieną
Akimirką stabtelime, svajingai džiaugiamės, tačiau staiga atsidūstame, prisimename, jog ,,tai ne pavasaris, tai šiltas raudonas ruduo”(M.Monroe). Bet nusiminti neverta. Nusišypsokime ir džiaukimės šiuo aukso spalva apdovanotu metų laiku!      
      Kaip ir kiekvienais mokslo metais, taip ir šiemet tęsiama tradicija susipažinti su gimtuoju Vilniumi. 8b klasė nuostabų rugsėjo 22 d. rytą iškeliavo į rudeniškų spalvų kupiną Sereikiškių parko Bernardinų sodą. Puiki galimybė džiaugtis gamtos pokyčiais ir pamąstyti, kaip jie veikia žmogų.
      Štai 8b mokinės Gabrielės Noreikaitės mintys šia tema.      
      Gamtos pokyčiai veikia tiek fizinę, tiek psichinę žmogaus būklę. Gamtoje, gryname ore praleistas laikas mus nuramina. Pro medžių šakas prasisverbusi saulė priverčia kiekvieną nusišypsoti. Nuo švelnaus vėjelio siūbuojantys gelsvi, žalsvi, raudoni ir rudi lapeliai teikia akims malonumo. Sraunioje Vilnelėje plaukiojančios antelės vis prašo praeivių duonos. 
      Aplankę nuostabųjį Bernardinų sodą, 8-okai keliavo į Energetikos ir technikos muziejuje numatytą edukacinę programą ,,Fotografija: pasaulis degtukų dėžutėje”. Čia mokiniai buvo supažindinti su pirmosios fotografijos sukūrimo istorija, archaiškiausio ,,fotoaparato” – akies ir šiuolaikinio fotoaparato veikimo principais, fotolaboratorijos įranga bei juostelės ryškinimo procesu. Po teorinės dalies pateikimo pereita prie praktinės užduoties – fotoaparato gamybos iš paprasčiausios… degtukų dėžutės. Tai darbas, reikalaujantis kruopštumo ir atidumo, tačiau rezultatas stulbinantis – veikiantis įrenginys. Mokiniai trumpam buvo palydėti į fotolaboratoriją, kur gimė nuostabūs kūriniai. Kviečiame pasigrožėti. Juk ,,Fotografija – tai piešimas šviesa, kurio išmokti gali visi!” (emt.lt)

      Kartu su 8b klasės mokiniais pažino Vilnių lietuvių kalbos mokytoja Evelina Blaškienė ir vokiečių kalbos mokytoja Daiva Kvedarienė.
6A klasė Vilniaus pažinimo metu
6a klasė kartu su savo klasės vadovu Gyčiu Mockumi ir
informatikos mokytoju Žydrūnu Ožalu, rugsėjo 22 dieną
dalyvavo jau tradicinėje tapusioje Vilniaus pažinimo
dienoje. Jos metu 6A klasė vyko į Valstybės pažinimo centrą,
kuriame mokiniai galėjo susipažinti su savo valstybe iš
arčiau, suprasti, kaip veikia Lietuvos valstybės valdymas.
Edukacijos metu mokiniams buvo išdalinti planšetiniai
kompiuteriai, mokiniai
paskirstyti į grupes ir
vyko orientacinės
varžybos po visą pažinimo centrą. Mokiniai sėkmingai įvykdė
užduotis, o apibendrinimui buvo sužaistas ir Kahoot žaidimas.
Mokiniams įsiminė ne tik edukacija, tačiau ir patikrinimas prie
įėjimo, kuriame 3 juodais kostiumais apsirengę apsauginiai
kruopščiai patikrino visų mūsų daiktus. Keliaudami į ir iš
pažinimo centro, spėjome apsidairyti ir po patį Vilniaus
senamiestį, aplankyti Gedimino prospektą, Islandijos bei
Totorių gatves.
Pažintis su „Žalgirio“ mūšiu
Rugsėjo 22 d. „Spindulio“ progimnazijoje vyko Vilniaus pažinimo diena. 3 b klasės mokiniai tą
saulėtą dieną Lietuvos nacionaliniame muziejuje pažindinosi su vienu svarbiausiu įvykiu
viduramžiais, po kurio įvyko lemiamas posūkis istoriniame procese – Žalgirio mūšiu. Žalgirio mūšio
pergalė reikšminga net ir po 600 metų. Mokiniai buvo supažindinti su mūšio lauku – atkartojant
natūralų reljefą, sukurtame didžiausiame Žalgirio
mūšio makete. Mūšio makete pavaizduotas
kulminacinis momentas, kai į mūšio lauką grįžta
Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto pulkai.
Besikaunančias puses vaizduoja daugiau nei 1000
kareivių figūrėlių. Vėliavos, šarvai, karių ginklai ir
apranga atkurti pagal išlikusius istorinius šaltinius.
Išsamiai pristatoma mūšio vietovė, svarbiausi
mūšyje dalyvavę karo vadai. Ekspozicijoje
susipažinome su autentiškais kovų su kryžiuočiais
ginklais. O praktinėje veikloje – vaikai gaminosi
mūšio vėliavėlę.
Jungtinė 5a ir 5c edukacinė išvyka
Saulėtą rugsėjo 22 dienos rytą 5a ir 5c klasės mokiniai dalyvavo integruotame projekte Vilniaus pažinimui ir vyko į edukacinę išvyką „Vilniaus mamuto pėdsakais“. Pakeliui į Geologijos muziejų, mokiniai turėjo galimybę pasivaikščioti po Žvėryno mikrorajoną, daugiau sužinoti apie gimtojo miesto istoriją, prisiminti itin reikšmingą LDK Radvilų giminę, jų augintus žvėris bei medžioklės plotus Žvėryno mikrorajone. Moksleiviai susipažino su Radviloms priklausiusiu vandens malūnu, į kurį iš aplinkinių vietovių, tame tarpe ir Karoliniškių dvaro, buvo vežami malti grūdai.
Visi drauge aplankėme šaltiniuotas vietas, pasivaikščiojome po Vingio parką bei apžiūrėjome VU Chemijos ir geomokslų fakulteto pastatų ansamblį.
Iš Sibiro atvežtas ir Vilniuje eksponuojamas mamuto Gošos skeletas, gyvenęs prieš 45 tūkstančius metų, mokinius paliko be žado. Jie be perstojo uždavinėjo VU ekskursijų vadovei klausimus ir negalėjo patikėti tuo, ką mato savo akimis! Įspūdingas mamuto skeleto dydis, eksponato kaina, jo transportavimas. Štai keletas penktokų atsiliepimų po edukacinės išvykos: 
„Neįtikėtina! Taip gerai išsilaikęs mamuto skeletas net po 45 tūkstančių metų.“
„Kokie įspūdingi ir didžiuliai mamutai! Jų ūgis siekia net trečią gyvenamo namo aukštą!“
„Kaip būtų smagu ir vėl juos matyti gyvus, skabančius žolę ir auginančius savo mažylius.“ 
Edukacinėje išvykoje „Vilniaus pažinimo dienos“ dalyvavo 5a ir 5c klasės auklėtojos – Sonata Pušinskienė ir Ramunė Goberienė bei lydinti mokytoja Eglė Beneš.
Išvyka į botanikos sodą
Rugsėjo 22 d. buvo puiki diena. Tai buvo Vilniaus pažinimo diena
ir 4c, 4d klasės nutarė aplankyti VU botanikos sodo Vingio skyrių.
Mus maloniai sutiko botanikos sodo darbuotojos ir pradėjome
pažintį su augalais.
Pirmiausia teko išsirinkti gražiausią rožę. Nustebome, kad kai
kurios jų yra pavadintos garsių žmonių vardais. Paskui nuėjome
prie siendrėkės ir mus pažymėjo jos lapais. Nukeliavę prie
baseinėlio susipažinome su mažiausiais augalais – plūdenomis. Po
graikiniu riešutmedžiu pasisekė rasti jo vaisių, kurie yra labai
naudingi. Sužinojome, kad juodauogis šeivamedis yra labai
naudingas ir saugo nuo įvairių virusų. Įspūdingai atrodė ir smaugikas, kuris besistiebdamas viniojasi
ant kitų augalo šakų ir jas smaugia. Dar apžiūrėjome amūrinį kamštenį – iš jo žievės gaminami
kamščiai, citrinvytį – kvepiantį citrina ir daug kitų augalų.
Po to visi ėjome į Vingio parką, susipažinome su jo istorija, žaidėme aikštelėje. Išvyka labai patiko,
buvo smagu, įdomu, naudinga.
Įspūdžiais pasidalino 4d klasės mokiniai Rusnė ir Simas
Vilniaus katedros požemiai – nematoma pastato dalis
     Rugsėjo 22 dieną, 6B klasės mokinai kartu su klasės auklėtoja Lina Povilioniene ir technologijų mokytoja Irma Zmejauskaite aplankė Vilniaus katedros požemius. 
Vilniaus katedros požemiai – nematoma pastato dalis – ten pristatoma šventovės, stovinčios vienoje seniausiai gyvenamų Vilniaus vietų, istorija, pastato kaita, čia palaidotus Lietuvos valstybei ir Bažnyčiai nusipelniusius asmenis. Kriptose ir koridoriuose yra įrengta ekspozicija, kuri supažindina su laidojimo tradicijomis, archeologiniais radiniais, atveria Karališkąjį mauzoliejų.
Po ekskursijos požemiuose, žaidėme orientacinį žaidimą, kurio metu pažinome nors dalelę nuostabaus Vilniaus senamiesčio objektų. 
Vilniaus lobių beieškant su 8a kl. mokiniais
Edukacinė veikla kitose erdvėse vertinga ne vien įspūdžių gausa, bet ir galimybe naujai pamatyti supančia aplinką. Juk kartais užtenka pakeisti savo požiūrį ir buvusi įprastinė aplinka nušvinta dar neregėtomis spalvomis. Neatsitiktinai nedidelė kelionė, Vilniaus pažinimo diena, atskleidė daug privalumą. Per gana trumpą pusdienį galėjome
išvysti labai daug. 
Mūsų pažintis su Vilniumi parsidėjo nuo Literatų gatvės. Tai viena iš lankomiausių Vilniaus senamiesčio vietų. Kaip visa tai pasidarė? Buvo sau gatvė kaip gatvė – sienos ramiai sau pelijo ir trupėjo, džiugindamos “širdį nevieną”…
Manoma, kad Literatų gatvė šį savo pavadinimą gavo tik XIX a. pirmojoje pusėje šios gatvės pradžioje gyvenusio rašytojo Adomo Mickevičiaus garbei. Tai liudija ir trys lentos ant namo sienos su užrašais lietuvių, rusų bei lenkų kalbomis. 2011 m. gegužės 28 d. Literatų gatvėje buvo iškilmingai atidengta siena, kurioje dailininkai ir kitų sričių menininkai du metus kūrė metalo, medžio, stiklo ir kitas plokšteles ar objektėlius skirtus literatams. 
Toliau keliavome į Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčią. Ji stovi kairiajame Vilnios krante šalia Bernardinų sodo. Tai viena didžiausių Lietuvos gotikinių bažnyčių, XVII-XVIII a. įgijusi šiek tiek renesanso ir interjere – baroko bruožų. Aplankėme Irenos Jomantienės tapybos parodą „Žolynų sugrįžimas“ Bernardinų bendruomenės centre.
Po to sekė pažintis su Vilniaus senamiestyje, Šv. Mykolo bažnyčios ir buvusio Bernardinų vienuolyno ansamblyje, įsikūrusiu unikaliu Bažnytinio paveldo muziejumi. Čia saugomos ir visuomenei pristatomos sakralinės vertybės. Muziejaus erdvėse įrengtose ekspozicijose pristatomi vertingiausi eksponatai, surinkti iš Vilniaus miesto šventovių: katedros, Šv. apaštalų Petro ir Povilo, Šv. Mikalojaus, Šv. Teresės bažnyčių. Čia akį traukia prabangūs auksakalystės šedevrai, puošnūs bažnytinės tekstilės pavyzdžiai.
8a klasės mokiniai išklausę ir išgirdę katedros lobyno istoriją, pasiskirstė į komandas ir pasileido ieškoti paslėpto lobio. Užuomina sekė užuominą, sudėtingas rebusas – mįslę, paieškoms reikėjo istorinių, fizikinių ir geografinių žinių. Kartu su mokytojų pagalba pavyko viską  išspręsti ir atverti lobio skrynią. Po lobio paieškos patraukėme link Vilnelės. Upės dešiniajame krante šalia Trijų kryžių kyšanti kalva vadinama Bekešo kalnu. Kalno aukštis 139,70 m virš jūros lygio. Norint ji pasiekti turėjome įveikti kelis šimtus laiptelių.
Trijų kryžių kalno apžvalgos aikštelėje aptarę dienos išpūdžius padarėme išvadą, kad ir kiek keliautum po Vilnių, visada atsiras dar nematytų ir nebūtų vietų. 
Vilniaus pažinimo diena 2c klasėje
    Mokykloje tradiciškai vyko Vilniaus pažinimo diena. Šią saulėtą ir šiltą rugsėjo 22 dieną 2c klasės mokiniai praleido vykdami į edukacinę pamoką “Vilniaus senamiesčio gatvelėmis. Vilniaus Rotušė”. 
     Ryte susitikę mokykloje, peržiūrėjome filmuką apie Vilniaus    legendą, lankytinas vietas, kalbėjomės. Vėliau keliavome  autobusiuku į Vilniaus Rotušę, kurioje mus pasitiko puiki gidė  Laimutė. O tada ir prasidėjo mūsų paslaptinga kelionė po  senamiesčio gatveles, Rotušės aikštę ir net požemius!  Susipažinome su Vilniaus istorija, kalbėjomės apie Vilniaus  metraštininką, kuris Vilnių pristatė Europos miestams.  Aplankėme paslaptingiausius senamiesčio kiemelius, gėdos  stulpą. Sužinojome, kur vykdavo meškų pasirodymai, kur buvo  žuvų ir mėsos turgus.
    Vilniaus Rotušės pastate buvome Vilniaus mero kabinete,  apžvelgėme paveikslų galeriją ir vaikštinėjome požemiais, kur pasak legendų iki dabar yra vaiduoklių!      
    Buvo labai įdomu klausytis gidės pasakojimų, tad grįžę atgal į  mokyklą negalėjome nustoti dalintis įspūdžiais.  Lauko klasėje  surengėme piešinių parodą “Mano įsimintiniausia išvykos   akimirka”. 
5b kl. mokinių veiklos edukacinėje dienoje “Vilniaus dienos”
Prieš ekskursiją 5B klasės mokiniai susirinko į mokyklą matematikos kabinete. Mokiniai atidžiai
išklausė klasės vadovės Jurgitos Zenevičiūtės pasakojimą apie ekskursijos programą ir užsirašė
pateiktus klausimus, nurodė, ką reikės išvykos metu stebėti, kokią informaciją surinkti. Klausimai
susiję su matematikos, technologijų, gamtos mokslų dalykais.
Nuotaiki puiki, oras gražus! Visa klasė organizuotai ir tvarkingai nuvyko į M. K. Čiurlionio gatvę,
kurioje yra VU Chemijos ir geomokslų fakultetų pastatų ansamblis, mokiniai sustojo viename
vidiniame kieme, kuriame pamatė orų stebėjimo stotį. Stotyje yra sumontuoti prietaisai, kurie
fiksuoja oro, slėgio, vėjo, temperatūros ir kitus parametrus. Pastatai seni ir įspūdingi, mokiniai labai
nustebo pamatę VU vidines patalpas ir auditorijas, kuriose vyksta studentams paskaitos ir yra
atliekami moksliniai tyrimai. Vienoje auditorijoje mus pasitiko VU ekskursijų vadovė
dr. E. Rudnickaitė, kuri labai daug ir įdomiai papasakojo apie mamutų tyrinėjimą, nes 5B klasės
mokinių tikslas aplankyti parodą “Vilniaus mamuto pėdsakais”. Ekskursijos vadovė pakomentavo
visus parodos eksponatus, papasakojo apie atliktus mokslininkų tyrimo metodus, kurie labai
sudomino mokinius. Klausydami mokiniai uždavė daug klausimų. Didžiausias įspūdis buvo pamatyti
didžiuliai mamuto griaučiai paskutinėje ekskursijos auditorijoje, šis eksponatas yra labai brangus ir
įspūdingas!
Po išvykos mokiniai sugrįžo į mokyklą, savo klasės kabinete parašė refleksijas – įspūdžius apie
ekskursiją ir atsakė į pateiktus klausimus. Ekskursiją organizavo ir vykdė 5B klasės vadovė Jurgita
Zenevičiūtė ir technologijų mokytojas Rolandas Matulevičius.
“Vilniaus pažinimo diena” su geležinkeliais
Vilniaus “Spindulio” progimnazijos 3a klasės mokiniams
pamokos per „Vilniaus pažinimo dieną“ vyko Vilniaus
geležinkelių stoties rūmų lauko muziejuje. Edukacinio
užsiėmimo metu mokiniai susipažino su garvežiu ir
palygino jį su šių dienų dyzeliniu lokomotyvu, sužinojo,
kuo skiriasi akmuo nuo akmens anglies. Susipažino su
geležinkelių kelių valdymu ir kam skirtas vairas. Trečiokai
išbandė lokomotyvo mašinisto kabiną, įspūdį paliko, kad
viską buvo galima išbandyti ir paliesti. Mokiniai mokėsi
saugaus elgesio geležinkelyje ir sužinojo, ką reiškia geležinkelių signalai. Vaikai daug smalsavo ir
domėjosi traukiniais.