Kelias į sėkmę
Atnaujintas technologijų kabinetas
Po vasaros atostogų mokiniai sugrįžo į atnaujintą technologijų kabinetą. Pirmieji nustebo medžio
darbų būrelio mokiniai pastebėję naujas medžio tekinimo stakles. Medžio tekinimo staklės yra
puikios: dirba tyliai, didelės galimybės ištekinti įvairių formų paviršius.
Kabinete sumontuoti nauji darbastaliai, kurie tvirti ir stabilūs, yra tvirtinimo spaustuvai. 7A klasės
mokiniai įsitikino spaustuvų tvirtumu išpjaudami konstrukcijos – saldaininės detales. Puikiai dirba
naujos gręžimo staklės, į šias stakles yra galimybė įtvirtinti labai plonus 2 – 3 mm storio grąžtus. 7A
klasės mokiniai konstrukcijos detalėse išgręžė labai daug skylių. O 8A klasės mokiniai naudodami
naujų darbastalių spaustuvus pradėjo gaminti šaukštus: atliko plokštumų išpjovimo ir skaptavimo
darbus.
Visos naujos technologijų kabineto priemonės skatina mokinių kūrybiškumą, naujų technologijų
taikymą atliekant įvairias kūrybines užduotis!
Mokslo metų pradžios šventė
Mieli mokiniai, mokytojai, tėveliai!
Mokslo metų pradžios šventė vyks 
š.m. rugsėjo 2 d. 10 val. mokyklos kieme 
Laukiame jūsų visų!
                       
Rugpjūčio mėnesio veiklos planas
    Rugpjūčio 27 d. – 2- ųjų  
klasių mokinių tėvų susirinkimai: 
 2 a klasė – 17.30 val. – 119 kab. 
 2 d klasė – 17.30 val. – 212 kab. 
 2 c klasė – 17.00 val. – 105 kab.
Rugpjūčio  28 d. 11 val.   -   Mokytojų tarybos posėdis
      Rugpjūčio  29 d . 8.30 – 11 val. -  Pirmokų mokyklėlė  (Aktų salėje)   
Rugpjūčio 26 – 30 d. 9-12 val., 14-16 val. – mokytojų individualūs pokalbiai su administracija dėl darbo krūvio (etatinio apmokėjimo)
Artimiausiu metu progimnazijoje vyks:
Smulkesnė informacija prisegtame faile.
“Spindulio” progimnazijos ugdymo planas 2019 -2021 metams
Užbaikime antrą klasę linksmai!
2019-06-06 dieną Vilniaus Spindulio
progimnazijos antrokai sėkmingai užbaigė mokslo
metus. Juos pasveikinti ir įteikti diplomus atvyko
keletas ratuotų atstovų iš “LIETUVOS
MOTOCIKLISTŲ KLUBO (LMK)” bei atstovė iš
Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo
tarnybos, kuri mielai įteikė vaikams spalvingas
„Vaiko konstitucijos“ knygeles.
„Motociklininkai yra UŽ mokslą! Teisė mokytis,
vystyti savo talentus yra kiekvieno vaiko teisė, o
gerai mokytis, stengtis – kiekvieno vaiko pareiga“,
- mokiniams sakė vaiko teisių apsaugos specialistė S. Vasiliauskė, kuri atriedėjo savu motociklu
kartu su “LIETUVOS MOTOCIKLISTŲ KLUBO (LMK) atstovais.
Gražių žodžių antrokams negailėjo ir motociklininkai.
Savo įdomiu pasirodymu draugus pasveikino 2a klasės mokinys Margiris Navikis.
Vaikai džiaugėsi švente, negailėjo plojimų, šūksnių visiems atvykusiems svečiams.
Sporto ir turizmo diena
Ankstų birželio 11-osios rytą, mes savarankiškai atvykome į Vilniaus geležinkelio stotį. Čia prasidėjo įspūdžių kupina diena. Visi kartu, 5-8 klasių mokiniai, vykome užsakytu dviaukščiu traukiniu maršrutu Vilnius – Kaunas link Lazdėnų geležinkelio stoties. 
Mūsų kelionės tikslas – pamokas karštoje mokykloje iškeisti į sporto ir turizmo dieną miške. 
 Kelionė traukiniu pasirodė pakankamai trumpa, išlipome, ir toliau mus pasitiko ilgas, vingiuotas tiek žvyrkeliu, tiek miško keliuku 2 km žygis į stovyklavietę. Buvo karšta, sunku, bet galiausiai pasiekėme kelionės tikslą, miško apsuptyje „Bražuolės“ stovyklavietę. Stovyklavietėje mūsų laukė įvairios pramogos ir sportiniai užsiėmimai. „Bražuolės“ stovyklavietė yra kairiajame Neries krante, ant Bražuolės upelio kranto. Nemeluosiu, ten buvo iš ties labai gražu ir įspūdinga. Apsidžiaugėme stovyklavietėje radę nuostabų upelį į kurį atėję sukritome su visais rūbais. Man labai įsiminė laužas, sportinės rungtis, skanus maistas, smagus laikas su draugais. 
Dėkojame organizavusiems mokytojams, geografijos mokytojai Linai Mažukėlei, kūno kultūros mokytojai Eglei Brusokaitei  bei klasių vadovams už neįkainojamus įspūdžius patirtus sporto ir turizmo dienoje. 
    Paulina Jankutė, 6b klasės mokinė          
“Spindulio” “kova” su karščiu ir pailgintais mokslo metais
     Mokslo metus Lietuvos mokyklos užbaigia trankiai. Visi visokiais būdais ieško išeičių, kaip karštąjį birželį tęsti ugdymo procesą. Situaciją dėl pailgintų mokslo metų ir tvyrančių karščių galima apibūdinti fraze: “Paleisti  negalime mokytis”. Kur padėti kablelį? 
    Klasėse mokiniams ir mokytojams išties nelengva, termometro stulpelis pastato viduje pasiekdavo ir 30-ties laipsnių padalą (administracijos kabinetuose buvo užfiksuoti net 34,3 laipsniai karščio), tad ėmėmės įvairių būdų “pasilengvinti” gyvenimą: sutrumpinome pamokas, rengėme turistinius žygius į miškus ar parkus, pamokas vedėme įrengtose Lauko klasėse, pasikvietę baikerius ar šaulių sąjungos narius klausėmės jų pasakojimų ir stebėjome pasirodymus, surengėme gaisrų gesinimo pratybas. Pasirūpinome ir paukšteliais – įrengėme mažą baseinėlį/girdyklą žvirbliams, varnoms ir kitiems paukščiams. Jame dar tilpo ir vandens lelija. Bet linksmiausia vaikams “kovos” su karščiu forma buvo paprasto fontano įrengimas kieme. Ir vaikams atgaiva, ir žolę pasilaistėme. O geriausią būdą pasislėpti nuo karščio  susigalvojo mūsų priešmokyklinukai – pasiėmę čiužinius, patalynę “surengė” turistinį žygį į mokyklos sporto salę (vėsiausią vietą mokykloje) ir ten miegojo pietų miego. Net kilo idėja – jeigu yra muziejų, kino, kultūros naktis, tai galime tėveliams, šeimoms pasiūlyti nakvoti mokyklos sporto salėje. Bus Spindulio naktis. Nemokama. Ir gaivu, ir atrakcija. Čia, juokais:).
     Žodžiu, išgyvenimo istorijos tęsiasi…
STEAM
STEAM. Kas tai? 
Tai…mokslas, technologijos, menai, matematika ir dar daugiau dalykų yra pasislėpusių po šiuo trumpu žodžiu. 
Kiekvienas žmogus, nesvarbu, koks jo amžius savo gyvenime patiria bent vieną iš šių dalykų. Vis tik labiausiai žavi mažas žmogus, kuris, kaip ir “STEAM” žodis, savyje slepia ir kiekvieną dieną pasipildo naujais dalykais. Džiugu, kad Vilniaus „Spindulio“ progimnazijoje turime galimybę suteikti vaikams kuo turiningesnes pamokas, kuriose ne tik diskutuojame, kalbame, bet ir ieškome, tyrinėjame. Pagal projektą “Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologijų mokslo priemonėmis” gavome gamtos mokslų mokymo priemonių. Ši „gamtamokslinė spinta“ praturtino mokyklą, klases ir vaikų žinias. 
Kiekvienas vaikas turi galimybę savarankiškai atlikti tyrimą, eksperimentuoti, susipažinti su priemonėmis, kelti klausimus ir ieškoti atsakymų, daryti išvadas. Net ir nepavykus eksperimentui, idėjų ir klausimų tik daugėja, ieškoma sprendimo kaip atlikti tyrimą, ką tobulinti.  Po atliktos veiklos vaikai žino, kokios priemonės naudojamos, kaip vadinamos ir kam reikalingos. Nuolatiniai bandymai skatina ieškoti neatrastų dalykų  bei patikrinti jau žinomus faktus. Svarbu ir tai, kad gamtamoksliniai bandymai vyksta ne tik kabinetuose, bet ir lauke, gyvoje gamtoje. Juk čia slepiasi milijonai klausimų. Kas slepiasi po medžio žieve? Kuo skiriasi smėlis nuo žvyro?  Kas toliau nukeliaus – skruzdėlė ar sraigė? Į visus šiuos klausimus smalsūs ir žingeidūs mokiniai randa atsakymus. 
Dauguma vaikų jau spėjo įsitikinti, kad tyrimai ir bandymai, tai ne vien laboratorija. Juk labai smagu sužinoti, kaip ir kodėl, sudėjus maisto produktus, gauname vientisą tešlą ir, kas su ja atsitinka, kai įdedi kepti. Visi senai žinome, kaip smagu pūsti muilo burbulus, bet ar kas bandėte piešti muilo burbulais?  Darbai nuostabūs, juose slypi spalvų ir minčių įvairovė. O kodėl ir kaip užsidega elektros lemputė?  Iš pasakojimų ir vaizdo įrašų žinome, kad žemėje yra vieta, kur galima pamatyti pačius  įvairiausius kristalus.  Visai sėkmingai kristalai augo ir ant klasės palangės, tik pareikalavo begalinės vaikų kantrybės. O  kur dar  vandens ženklų kūrimas, pareikalavęs kūrybiškumo ir lavinantis vaikų vaizduotę.  Augalai ir jų auginimas, sėklų daiginimas. Visa tai atskleidžia, kokie vaikai rūpestingi, atsakingi. Patys daigindami sėklas, praktiškai įsitikina, ko reikia augalui, kad sėkmingai augtų.  Įsitikina, kad ne visos sėklos gali sudygti, o sudygusios ir pamirštos nunyksta. Eksperimentuojant ne visada rezultatai džiugina, tačiau pasiektas rezultatas atperka nusivylimą.
Taigi, klasė plyšta nuo vaikų juoko, neaprėpiamų lūkesčių. Todėl su paskutiniais bandymais buvo nutarta, kad daug visko buvo ir dar daug visko bus…
Paroda ,,Keistoji penklinė”
 Šeštų klasių mokiniai projektu ,,Keistoji penklinė” įtvirtino moderniosios muzikos temą. Pamokų metu mokiniai sužinojo, kad modernizmo vienas iš tikslų – laužyti nusistovėjusias taisykles muzikoje.

Šeštokai ėmė ir ,,sulaužė”  muzikos pamokų taisyklę – natas rašyti tik su pieštuku.

Mokiniai penklines konstravo iš makaronų, natas klijavo iš akmenukų, siūlų, sagų, sėklų ir net saldainių.
Eksperimentuodami pagamino net kelis fortepijonus moderniajai muzikai atlikti.

Kviečiame į muzikos projekto 
,,Keistoji penklinė”
kūrybinių darbų parodą, kuri yra eksponuojama progimnazijos Ia fojė.