Kartu kurkime saugią mokyklą
   Patyčių stabdymas – suaugusiojo atsakomybė ir pareiga. Mokytojai daug dėmesio skiria mokiniams, kartu dalyvauja veiklose. Mokykloje yra aiškiai susitarta dėl teisingų ir tvirtų elgesio ribų bei nuosekliai taikomų priemonių, kuomet ribos yra peržengiamos. Kiekvieno mokyklos darbuotojo kompetencija – gebėti atpažinti patyčias bei mokėto tinkamai į jas reaguoti.
  Tačiau be tėvų pagalbos negalėsime sukurti problemų sprendimo rato. Tėvai gali padėti kurti saugią mokyklą. Kad ir kokį vaidmenį atliktų Jūsų vaikas – skriaudėjo, nukentėjusiojo ar stebėtojo – svarbiausia, kad spręsdami patyčių problemą tinkamai informuotumėte apie tai mokyklos darbuotojus.   
PATARIMAI TĖVAMS:
 • Aptarkite su savo vaiku mokyklos tvarką. Parodykite, kad gerbiate taisykles, ir padėkite vaikui suprasti, kodėl jos yra būtent tokios. 
 • Įtraukite savo vaiką į tinkamo elgesio namie taisyklių kūrimą. 
 • Kalbėkite su savo vaiku apie prievartą, agresiją, kurią jis mato per televiziją, vaizdo žaidimuose, ir pan. 
 • Padėkite savo vaikui suvokti agresyvaus elgesio padarinius, žalą. 
 • Mokykite savo vaiką spręsti problemas ne smurtu. 
 • Padėkite savo vaikui rasti būdų, kaip išreikšti pyktį nežeidžiant kitų žmonių nei žodžiu, nei fiziškai. 
 • Atkreipkite dėmesį į bet kokį savo vaiko elgesį, keliantį nerimą.
 • Būkite atviri bendrauti su savo vaiku. 
 • Išklausykite savo vaiką, jei jis dalijasi savo rūpesčiais. 
 • Būkite įsitraukę į savo vaiko mokyklos gyvenimą, bendraukite su jo mokytojais, lankykitės susirinkimuose. 
 • Įsitraukite į įvairią mokyklinę veiklą, kuria sprendžiama smurto, patyčių problemas.   
 Šiais mokslo metais mokykla ir toliau tęsia OLWEUS patyčių ir
smurto mažinimo programos veiklas. Klasės auklėtojai veda prevencines klasių valandėles, kartu su mokyklos specialistais nagrinėja patyčių atvejus.
,,Kai žinai-esi saugus”
     Ketvirtadienio rytas  Vilniaus ,,Spindulio” progimnazijoje prasidėjo pamokėlėmis apie saugų eismą, 1-2 klasių mokiniams. Vaiko aplinka turi būti saugi ne tik namų, šeimos apsuptyje, bet ir už jos ribų. Todėl Vilniaus miesto 5-ojo PK bendruomenių pareigūnė Kristina Bikbajeva vedė prevencines pamokėlės apie saugų eismą, supažindino su svarbiausiomis Kelių eismo taisyklėmis, kurių reikia laikytis pakeliui į mokyklą ar grįžtant iš jos.   Mokinukai sulaukė svarbių patarimų, kad kelyje neištiktų nelaimė ir kiekvienas iš mūsų laimingai pasiektume kelionės tikslą. Dar kartą priminė, kaip taisyklingai pereiti gatvę pėsčiųjų perėjoje ir šviesoforu reguliuojamoje sankryžoje, kaip eiti užmiesčio keliu, priminė, kaip taisyklingai naudoti atšvaitus, mokė pažinti kelio ženklus. 
Skatinkime vaikus saugiai elgtis kelyje.
Saugus eismas
Viena pagrindinių suaugusiųjų užduočių ruošiantis rugsėjui-pasirūpinti vaikų saugumu. Svarbiausia, vaikams priminti, kad kelyje reikia būti atidiems ir neskubėti.
Obuolio draugai
  Programą „Obuolio draugai“ sudaro šešios dalys arba temos: „Jausmai“, „Bendravi­mas“, „Draugystė“, „Problemų sprendimas“, „Pokyčiai“ ir „Mes galime įveikti.“  Kiekvienai temai skirtos 4 valandėlės, kurių kie­kvienos trukmė – 45 minutės. Valandėles vienus mokslo metus vaikams klasėje veda specialiai paruoštas įgyvendinti programą vaikų klasės ar grupės pedagogas. Programa „Obuolio draugai“ padeda ugdyti vaikų socialinius ir emocinių sunkumų įveikimo gebėjimus: moko vaikus suvokti ir kalbėti apie jausmus, pasakyti tai, ką nori pasakyti, įdėmiai išklausyti, susidraugauti ir išsaugoti draugystę, kreiptis pagalbos ir padėti aplinkiniams, įveikti vienišumą, atstūmimą, patyčias ar priekabiavimą, spręsti konfliktus, lengviau išgyventi pasikeitimus, netektis ir netgi mirtį.
 Sėkmingai baigus programą mokiniams įteikti diplomai.
  “Spindulio”progimnazijos pradinukai šiais mokslo metais dalyvavo tarptautinėje prevencijos programoje “Obuolio draugai”.  Tarptautinė programa „Obuolio draugai“ yra  programos „Zipio draugai“ tęsinys, skirtas  8 – 10 metų mokiniams. Dabar šios dvi programos apsijungia į vieną tęstinę dvejų metų ankstyvosios prevencijos programą, kurios pirmoji dalis yra „Zipio draugų“ programą, o antroji – „Obuolio draugų“ programa.
Talentų šou
     3C klasė mokslo metus užbaigė neįprastai. Per klasės valandėlę diskutavome apie pomėgius ir supratome, kad dar yra dalykų, kurių nežinome apie klasės draugus. Todėl kartu nusprendėme, kad paskutinę mokslo metų dieną klasėje surengsime  „Talentų šou“. Klasėje turime ir dainuojančių, grojančių, šokančių pramoginius šokius, baletą, breiką, rašančių eilėraščius, lankančių įvairius sporto būrelius ir t.t. 
Toliau talentą pademonstravo Eisvilė, kuri be muzikos turi aistrą gaminti. Labiausiai gaminti ji mėgsta sausainius, kuriais vaišino visus bendraklasius ir mokytoją. Taip pat pasidalino ir sausainių receptu. Receptų mergaitė ieško ne tik šiuolaikiniuose žurnaluose ar internete, bet naudoja ir beveik devyniasdešimties metų senumo knygą. 
  Paskutinį siurprizą mums pateikė mergaičių grupė, kuri susijungė būtent šiam šou. Liepa, Dovilė, Laura ir Rūta intensyviai ruošėsi kelias savaites ir atsakingai kūrė šokį. Pagal mėgstamą dainą repetavusios mergaitės ne tik smagiai leido laiką, bet ir dar geriau viena kitą pažino ir susidraugavoSavos choreografijos šokis smagiai nuteikė visus bendraklasius, po šio pasirodymo vyko tikrų tikriausia diskoteka klasėje! :)
    Buvo labai smagu matyti, kaip vaikai noriai pristato savo pomėgius ir kaip įdėmiai juos stebi bendraklasiai. Skatinkime vaikų kūrybiškumą, motyvuokime juos užsiimti mėgstamomis veiklomis.
    Klasės renginio dieną mus stebino Paulina. Vien ištraukus instrumentą - saksofoną - vaikai buvo sužavėti, o išgirdus grojant klasės draugę visi nuščiuvo ir pasigėrėjimo, buvo nustebinti instrumento garsaus skambesio ir neįprasto ausiai garso. Pirmą kartą išgirdome Pauliną grojant ir buvo be galo gera matyti, kaip mergaitė su pasimėgavimu tai daro. 
      Kitą savo talentą - lego konstravimą pristatė Ieva. Ji mums ne tik parodė savo konstruotus pastatus iš lego, bet ir papasakojo apie architekto profesiją ir atskleidė savo svajonę užaugus tapti architekte. 
1A klasės kelionė į ,,Triušiukų slėnį“
1A klasės mokiniai, lydimi savo mokytojos ir padėjėjos Jūratės, pirmuosius mokslo metus užbaigė
,,Triušiukų slėnyje”, Utenos rajone. Vaikai klausėsi įdomaus gido pasakojimo apie įvairias triušių
veisles, kurių slėnyje yra net 50. Mažieji ne tik klausėsi, bet galėjo paglostyti ir pamaitinti triušiukus.
,,Triušiukų slėnyje” mokiniai taip pat grožėjosi tauriaisiais elniais, Kamerūno ožiukais, avytėmis,
alpakomis, nutrijomis, įvairiais paukščiais: stručiais, fazanais, kalakutais, dekoratyvinėmis vištomis,
žąsimis, antimis, putpelėmis ir kitais šio slėnio gyventojais. Po ilgos, bet įdomios ekskursijos visų
laukė žaidimai ir pramogos. Vaikai jodinėjo poni arkliukais, šokinėjo ant batuto, suposi ant supynių
arba tiesiog ilsėjosi pavėsinėje.
Namo visi grįžo pavargę, bet laimingi. Kitą dieną klasėje aptarėme kelionę, vaikai piešė savo
įspūdžius.
Evakuacija 2018
Balandžio 25 d. ryte per pirmą pamoką netikėtai suskambo penkių
signalų skambutis. Ir mokiniai, ir mokyklos darbuotojai žino, kad tai
pavojaus signalas kilus gaisrui. Išgirdę signalą, mokytojai paprašė tylos
klasėse ir pranešė, kad vykdoma žmonių evakuacija iš mokyklos pastato.
Mokytojai sustatė mokinius po du į koloną priešais klasės duris ir įsitikino,
kad joje yra visi klasės mokiniai. Ramiu balsu pranešė apie evakuacijos
tikslą ir priminė apie griežtą tvarką judant kolonoje per mokyklos
patalpas. Mokytojai turėjo priimti sprendimą pasirenkant trumpiausią ir
saugiausią kelią iš pastato.
Pratybų tikslas – užtikrinti tikslius veiksmus, saugų mokinių, mokytojų ir kitų darbuotojų
evakavimąsi.
Tikslą “Spindulio” progimnazija pasiekė. Visi mokyklos vaikai, mokiniai ir mokytojai saugiai ir greitai
evakavosi iš mokyklos ir susirinko stadione prie ženklo “Susirinkimo vieta”.
Ačiū visiems, per evakavimosi pratybas vykdžiusiems jiems pavestas funkcijas pagal veiksmų planą
kilus gaisrui.
Direktorės pavaduotoja ūkio reikalams
Daiva Čižikienė
3 C klasės protmūšis
    Klasės tėvų susirinkimai gali būti pakreipti visai kita linkme. Būtent tai gegužės 22 d. padarėme 3C klasėje. Susirinkime ne tik aptarėme metinius mokinių pasiekimus ir kitus formalius su ugdymu susijusius klausimus. Susirinkome su tėveliais ir vaikais sudalyvauti mokytojos Gerdos organizuotame 3C klasės vaikų ir tėvų protmūšyje.
   Išsimaišėme komandomis, kiekviena pasirinko savo komandos kapitoną ir susigalvojo pavadinimą. Protmūšio metu vyko trys turai: I-asis apie Lietuvą ir jos istoriją; II-asis apie gamtą ir gyvūnus; III-iasis buvo sudarytas iš įvairių klausimų. Būtent pastarasis etapas ir sukėlė daugiausia emocijų. 
    Smagu buvo stebėti dalyvius, nes tiek vaikai, tiek tėvai tryško didžiuliu entuziazmu bei teigiamomis emocijomis. Ne tik vaikams, bet ir tėveliams teko nemenkai pasukti galvas, prisiminti mokykloje besimokytus dalykus. Kiekviena komanda pademonstravo puikias žinias ir tarpusavio bendradarbiavimo įgūdžius. Mokytojai skaičiuojant surinktus taškus, dalyviai nenuobodžiavo. Vaikai mokė tėvus mėgstamų žaidimų. Ritminis žaidimas “soco bate vira” sukėlė daug juoko, taip pat jam prireikė susikaupimo ir greitos reakcijos. Vaikai didžiavosi galėdami  mokyti tėvus ir net juos pranokti. 
    Suskaičiavus taškus paaiškėjo, kad visos penkios komandos labai puikiai pasirodė ir vos vienu kitu tašku nusileido viena kitai. Vakarą vainikavo padėkų ir diplomų įteikimas. Visi, ir tėvai ir vaikai, džiūgavo gavę diplomus. Tai rodo, kad mums visiems reikia žaidimų. 
Tad nenustokime žaisti su savo vaikais! :) 
Garsų pasaulyje
Yra žinoma, jog formuojant visapusę ir harmoningą
vaiko asmenybę, svarbu muzikinis jo ugdymas. Viena iš
muzikinio ugdymo sričių – grojimas instrumentu vaikams
savaime labai patrauklus, nes susijęs su judesiu (mušimas,
pūtimas, stygos užkabinimas, stryko traukymas, klavišų
spaudymas, dūdelės skylučių dangstymas ir t.t.).
Instrumentinis muzikavimas viena iš aktyviausių muzikinio
ugdymo veiklos formų. Šia veikla skatinama asmenybės
saviraiška ir stimuliuojamas savarankiškumas. Mums labai
pasisekė, nes Leonardo tėtis Aleksandras pakvietė ,,
Spinduliukus“ susipažinti su muzikiniais instrumentais, jų
skleidžiamais garsais ir išgaunama muzika. Tuo pačiu
supažindino su savo profesija – orkestro muzikantu,
grojančiu tūba.
Gegužės 17 d. lankėmės LR VRM reprezentacinio
pučiamųjų orkestro repeticijoje. Mažieji klausėsi
muzikantų grojamų kūrinių, kuriuos pristatė kolektyvo
meno vadovas ir dirigentas Eimantas Anskaitis. Vaikai
susipažino su muzikos instrumentais, jų pavadinimais ir skleidžiamais garsais. Nuotaikinga muzika
taip užbūrė, padrąsino ir atpalaidavo mažuosius klausytojus, kad nusėdėti savo vietose
nebepavyko: visi šoko ir improvizavo. O grojimas profesionaliais muzikiniais instrumentais sukėlė
tiek veiksmo, garsų ir teigiamų emocijų, kad jų užteko visai dienai ne tik vaikams, bet ir
orkestrantams. Dėkojame tėčiui Aleksandrui už gerą laiką muzikos garsų pasaulyje!
Sporto šventė “Augu sveikas ir stiprus”
Sveikas vaikas – tai visų tėvų svajonė ir
auklėtojų tikslas. Ar vaikas toks užaugs,
priklauso nuo suaugusiųjų – kokias sąlygas
vaikui augti ir vystytis jie sudarys. Vaiko
organizmą labai stipriai veikia jam
skiepijamas gyvenimo būdas bei aplinka,
kurioje auga. Judėjimo stoka lemia
nevisavertį vystimasį ir augimą.
Gegužės 10 dieną mūsų mokykloje įvyko
kasmetinė sporto šventė „ Augu sveikas ir
stiprus“ , kurioje dalyvavo mūsų mokyklos
priešmokyklinių grupių ugdytiniai bei svečiai iš l\d „ Delfinukas“ ir „Šilelis“. Visi vaikai smagiai
leido laiką mokyklos sporto salėje, kur jiems buvo organizuotos smagios estafetės ir žaidimai.
Kiekviena komanda buvo stipri ir visos buvo vertos apdovanojimų. Vaikai labai džiaugėsi , kad
sportavo kartu ir laimėjo draugystė. Visos komandos gavo atminimo taures ir padėkas.