Mokslo metų pradžia. Rugsėjo takas…
Laiškelis Mokiniui.
Rugsėjo mėnesį vis iš naujo prasideda Tavo Takas…vedantis į mokyklą, į klasę, į pasaulį, kur daug nepažinaus…
Takas, kuriuo einant visada sutiksi draugų, patirsi nuotykių ir rimtų išbandymų…Jei ir suklupsi, kelkis ir  eik į priekį…
Takas, kuriame sutiksi Mokytojus, norinčius Tau atiduoti savo žinias, patirtį, mokančius ne tik formulių ar taisyklių, bet ir perteikiančius Gyvenimo išmintį,  kantriai ir nuosekliai vedančius Tave nuo puslapio prie puslapio, nuo nepatyrimo prie pažinimo, saugančius ir ginančius Tave…
Tau tik tereikia eiti šiuo Taku ir viską aplink stebėti, klausytis bei girdėti, susidėti į kuprinę ne tik pieštuką, knygą ar sąsiuvinį, bet ir išgirstą žodį, išmoktą pamoką, suvoktą mintį…
Išmoktos mandagumo, tolerancijos, gerumo ir  nuoširdumo pamokos Tau tik padės einant pirmyn…
Tad eik šiuo Taku ir tegul kiekvienais metais jis tik platėja…
                                                                                                                                                         Direktorė        
Truputis statistikos.
Mokyklos slenkstį šį rugsėjo  peržengė  558 mokiniai (43 mokiniais daugiau nei pernai).
Juos mokys 47 mokytojai, iš jų: 1 mokytojas ekspertas, 7 mokytojai metodininkai, 20 vyresniųjų mokytojų. Mokytojų amžiaus vidurkis 44 metai. Tai viena jauniausių (mokytojų amžiumi) mokyklų Vilniuje.
Šiais metais (pagal ES projektą “Spindulio” progimnazijos efektyvumo didinimas”) jau rekonstravome Aktų salę, atnaujiname technologijų (berniukų), muzikos kabinetų įrangą, mokymo priemones, biblioteką, įrenginėjame laboratoriją, netrukus mokyklos koridoriai taps jaukiomis, patogiomis edukacinėmis poilsio zonomis.
Nuotraukų galerijoje - 
akimirkos iš mokslo metų pradžios šventės. Joje dalyvavo ir visus palaimino Žvėryno bažnyčios kunigas Aleksandras, mokinius sveikino mokyklos direktorė Vilija Mozurienė, pavaduotojos Lilija Simonaitienė ir Rasa Petrikienė, “Dainos studijos” merginos (vadovė muzikos mokytoja Lina Gubanovienė) bei mažieji šokėjai (vadovas šokių mokytojas Kęstutis Andrijevskis), scenarijaus autorė lietuvių kalbos mokytoja Jurgita Perednienė.
Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimas
Šių metų kovo 8 d.
„Spindulio“ progimnazijoje
vyko šventinis koncertas
„Švenčiame laisvę“, skirtas
Lietuvos nepriklausomybės
atkūrimo dienai paminėti.
Renginį vedė 5a klasės
mokiniai Neda Gudžiūnaitė
ir Jokūbas Pažūsis (mokyt. J.
Perednienė), kurie skatino
laisvę švęsti pakiliai,
džiaugsmingai, visa širdimi ir
protu pajusti šios dienos
svarbą. Mokyklos 5-8 klasių
vaikinų choras (mokyt. L. Gubanovienė) pasveikino visas dirbančias mokykloje moteris.
Renginio vedėjai taip pat priminė reikšmingiausias Lietuvos istorijos datas, kurias turi žinoti
kiekvienas save gerbiantis pilietis. Mokytis istorinių datų nėra taip lengva, tačiau kaip tai daryti
smagiai, parodė pradinių klasių mokiniai, sušokę šokį pagal humoristinį-muzikinį „Lietuvos istorijos
repą“ (mokyt. K. Andrijevskis).
Tėvynės bei lietuvių kalbos grožį atskleidė 7a klasės mokinė Aistė Liukomavičiūtė, padeklamavusi
E. Matuzevičiaus eilėraštį „Mano kraštas“ (mokyt. E. Blaškienė). Išgirdome smagų mokyklos 3-4
klasių mergaičių ansamblio „Dainos studija“ pasirodymą, antros klasės mokinių dūdelių ansamblį.
Mokiniai liko sužavėti išgirdę Beatričės Parnarauskaitės dainuojamą „Brolužį“, kuriai akompanavo
mokyklos gitarų būrelis (mokyt. L. Gubanovienė). O tik nuskambėjus pirmiesiems visiems gerai
žinomos dainos „Laisvė“ akordams, mokiniai pajuto bendrumo jausmą, atsistojo ir kartu su „Dainos
studija“ dainavo. Pagaliau buvo galima pajusti salėje džiaugsmą, kad esame laisvi ir nepriklausomi
Lietuvos piliečiai.
Koncertą užbaigė istorijos mokytoja ir „Spindulio“ progimnazijos direktorė V. Mozurienė, kuri
pasidžiaugė, jog ateinančią savaitę istorijos pamokų galėtų ir nevesti, nes mokiniai renginio metu
pakartojo svarbiausius Lietuvai įvykius bei datas. Mes tikri Lietuvos spinduliukai!
Bendruomenės šventė “Labas rytas, Spinduly!”
Pasiautėme. Esame užėmę valstybinį pastatą, švietimo įstaigą jau 40 metų ir  nežadame iš jos išeiti dar mažiausiai 50 metų… :).
O dabar rimtai.  Gruodžio 8 d., žvarbų šeštadienio rytą, sukvietėme visus mokytojus, mokinius, tėvelius į tradicinę bendruomenės šventę “Labas rytas, Spinduly!”, skirtą mokyklos 40-mečiui. Norėjome, kad mokyklos gimtadienyje būtume visi kartu ir mūsų būtų daug. 
Labai atsakingai  ruošėmės bendruomenės pamokoms: reikėjo ne tik idėjos, bet ir kiekvienas mokytojas turėjo apgalvoti metodus, priemones bei kaip  įdomiai pateikti savo temą pamokoje skirtingo amžiaus  ir išsilavinimo “mokiniams”. Juk klasėse sėdėjo ir antrokas, ir jo mama bei tėtis, kitame suole – močiute su anūke, trečiame – padykę ir žingeidūs paaugliai, ketvirtame… Ir manau tie, kas nepatingėjo atsikelti anksti ryte šeštadienį, tikrai nepasigailėjo. Mokytojų išradingumas pranoko lūkesčius. Kas galėjo pagalvoti, kad lietuvių kalbos mokytojos Jurgita ir Evelina pateikdamos  paprastą kokteilio receptą, mokys kalbėjimo meno, taisyklingų lietuviškų žodžių, vartojamų ruošiant maistą virtuvėje, o įdomiausia, kad “mokiniai” galėjo pasigaminti skanų kokteilį. O kuo fizikos mokytoja Ramunė ir biologijos mokytoja Marytė susijusios su šešėlių teatru? Susiję. Pirmiausia, fizikos mokytoja paaiškino, kaip susidaro šešėlis, po to kiekvienas turėjo šešėlio siluetą “aprengti” gamtinėmis medžiagomis. Fantazijos niekas neribojo. Mokytojos Jolita (dailės mokytoja) ir Neringa (istorijos) gamino šaldytuvo aksesuarą. Visi pamokoje buvę dideli ir maži  išsinešė puikią kalėdinę smulkmenėlę – magnetuką. Matematikė Jurgita ir kūno kultūros mokytoja Eglė savo mokinius sporto salėje susodino į improvizuotas baidares ir liepė irstytis.  Ir yrius skaičiuoti. O paskui pailsus dar ir bėgioti…Kai labai pavargdavo, tai tikra atgaiva buvo Burtų lazdelių gamybos pamoka Abra-Kadabra. Pamoką vedė pirmokų mokytoja Diana. Žodžiu, šeštadienio pamokų tvarkaraštis buvo idealus :). Tiesa, galime pasigirti, kad tik šeštadieniais, ir tik vieną kartą metuose, mokykloje vyksta suomių kalbos pamokos. Tam, kad artėjant šv. Kalėdoms galėtume susikalbėti su svetimšaliu Kalėdų seneliu. Suomiškai kalbėti mokė septintoko Vytauto mama N.Kaselytė, į anglų kalbą vertė mokytoja Renata. Iš viso vyko 15 pamokų, dirbo virš 30 mokytojų. Šventės pabaigos akcentas – aktų salėje grojo visos mokyklos Kavos puodelių orkestras. Meno vadovė ir vyriausia dirigentė muzikos mokytoja Lina Gubanovienė, choreografija – Kęstučio Andrijevskio. Tai tokia bendruomenės šventės ir gimtadienio pabaiga.
O  pradžioje buvo žodis. Daug gražių ir linksmų žodžių,  nuoširdžių sveikinimų. Daug gražios muzikos, improvizacijų, dainų ir šokių. Ačiū penktokui Jokūbui ir šeštokui Tadui už džiazavimą tiek žodžiu, tiek muzika, penktokei Beatričei, antrokui Gabrieliui, šokėjams, “Dainos studijai”, visiems mokiniams, talkinusiems mokytojams. Ačiū mokytojams,  ruošusiems šią šventę, inžinieriui Audroniui už renginio vizualizacijas.
Apie svečius ir dovanas. Labai džiaugiamės, kad mūsų pasveikinti  40-mečio proga  ir pabūti drauge su visa “Spindulio” progimnazijos bendruomene atvyko Vilniaus m. savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto departamento direktorė Alina Kovalevskaja ir  Bendrojo ugdymo skyriaus vedėja Diana Petkūnienė, kurios įteikė dovanas mokyklai  – 1000 eurų mokinių edukacinei veiklai, Vilniaus miesto mero Remigijaus Šimašiaus Padėką visai bendruomenei, Padėkos raštus mokytojams. Gimtadienio proga Bendruomenę sveikino ir Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazijos direktorius Eugenijus Manelis.
Mokyklos direktorė Vilija Mozurienė mokiniams ir mokytojams, dalyvavusiems gimtadienyje, įteikė spinduliškas dovanas: vaikams – kepures, o mokytojams – skėčius su progimnazijos simbolika.
Už pintines, prikrautas vaisių ir uogų, dėkojame tėveliams.
Daugiau informacijos nuotraukų galerijoje.
Išradingasis Bulviagalvis
     Tradiciškai, įsibėgėjus rudeniui, “Spindulio” progimnazijoje vyksta sodo ir daržo gėrybių paradas. Mūsų žavusis Bulviagalvis šiemet kaip niekad buvo išradingas. Puiki vasara – puikus ir derlius. Paganykite akis, kokias grožybes iš to derliaus padarė  1- 4 klasių mokiniai ir jų tėveliai, kiek kūrybos ir fantazijos “sudėjo” į moliūgus, cukinijas, paprikas ir kitas daržoves bei vaisius…
Papildyta.
   ”Bulviagalvio” šurmulys prasidėjo jau nuo ankstyvo ryto. Gausybė įvairiausių personažų iš įvairių daržovių ir vaisių ant palangių, suolų ir stalų išsirikiavo. Visiems 1 – 4 klasių mokiniams ir jų tėveliams buvo puiki proga savo darbus parodyti ir kitais pasidžiaugti. Po rytinių darbų, šurmulys persikėlė į klases. Diena tikrai buvo ypatinga, nes mokykloje klasės buvo pavadintos vaisių ir daržovių pavadinimais. Taip atsirado kriaušių klasė, moliūgų ir kitų 14 klasių su skirtingais daržovių, vaisių bei uogų pavadinimais. 1 – 4 klasių mokiniai burtų keliu susiskirstė į komandas ir keliavo į neįprastas klases atlikti kūrybinių darbų. O veiklos tikrai įdomios: šūkį sugalvoti, įdomią mintį apie sveiką gyvenseną parašyti, su  įvairiomis dailės priemonėmis ir įvairiomis technikomis užpildyti “stiklainio turinį“, o iš cukinijos, panaudojant atsineštas gamtos ir daržo gėrybes, istorijos personažą sukurti. Linksma buvo visiems. O smagiausia tai, kad visi buvoję vienoje komandoje -  ketvirtokai, pirmokai, trečiokai ir antrokai jautė bendruomeniškumo dvasią ir stengėsi padėdami vieni kitiems atlikti užduotis. Po kūrybinių darbų, susirinkę  į didžiąją Spindulio aikštę, kiekviena komanda pristatė  savo šūkį bei iškabino kūrybinius darbus. Visi smagiai pasibuvę, pasišokę ir pasiklausę skambių dainų, draugiškai keliavo į erdves prie bibliotekos, kur turėjo galimybę pasivaišinti ir kitą pavaišinti. „Bulviagalvis“ – tai ne tik linksma rudens šventė, bet ir priminimas, kad daržovių ir vaisių gausa tai nauda mums visiems – sveikatos ir energijos šaltinis. 
                                                                                                                      1C klasės mokytoja Asta Aleksienė
Mokslo metų pradžia
Mieli mokiniai, mokytojai, tėveliai, 
Mokslo metų pradžios šventė vyks 
rugsėjo 3 dieną 10 val. progimnazijos kieme.
Iki greito susimatymo! Mes laukiame Jūsų!
Ketvirtokų orientacinės varžybos po mokyklą
Praskriejo tarsi vėjas dar vieni mokslo metai…
Kaip ir kiekvienų mokslo metų pabaigoje, gegužės 23 dieną, penktos pamokos metu, mokykla ūžė: vyko jau tradicinėmis tapusios KETVIRTOKŲ ORIENTACINĖS VARŽYBOS PO ,,SPINDULIO” PROGIMNAZIJĄ. Tai buvo baigiamasis projekto ,,Kelionė į penktą klasę” etapas. 
Ketvirtokai turėjo įveikti nemažą kelią, kad spėtų įvykdyti visas jiems skirtas užduotis. Mokinukai įveikė ,,Spindulio” progimnazijos matematikos, technologijų, anglų ir lietuvių kalbų, istorijos, etikos, tikybos, kūno kultūros mokytojų skirtas užduotis. Paskutinė maršruto vieta buvo Spindulio aikštė, kur ketvirtokai ir sužinojo raktinius varžybų žodžius: ,,AŠ PENKTOKAS”. Būsimų penktokų emocijos ir gera nuotaika liejosi per kraštus:)

Šeimos diena „Spindulyje“
Jei staiga dingtų visi keliai, 
Tai kur tada eitų žmonės? 
Kur būtų kelio pradžia? 
 Kur būtų kelio galas?   

Eitų žmonės vienas prie kito,  
Be kelio, be takų eitų. 
Žmogus būtų kelio pradžia, 
 Žmogus būtų kelio galas.

Mes visi esame kilę iš šeimos, visi pradedame turėdami pavardę, visų mūsų lopšys
 buvo kokia nors šeima. Šeima yra pagrindas. 
Šeima visų pirma yra pirmosios meilės vieta. Labai svarbu, kad tėvai mylėtų vienas kitą
 ir kad vaikai būtų mylimi. 
Šeima yra pirmojo auklėjimo vieta. Vaikas gimsta tėvams atsakingai planuojant šeimą ir apie jo ateitį, jo augimą, jo išsilavinimą galvojama kiek įmanoma kompetentingiau. 
Žmogiška šeima taip pat yra vieta, kur gerbiama kiekvieno laisvė.
Gegužės 15-ąją minima Šeimos diena, kurią spinduliečiai paminėjo surengdami savo šeimoms šventę. Šventės metu skambėjo ne tik vedančiųjų gražūs žodžiai ir patarlės apie šeimą, bet ir nuoširdžiausios bei skambiausios dainos. Dainas jungtiniai priešmokyklinių grupių, pirmokų, antrokų ir trečiokų chorai atliko savo brangiausiems šeimos nariams: mamoms, tėčiams, seneliams, močiutėms, sesutėms ir broliukams. Taip pat jungtinės šokėjų trupės šoko nuotaikingus šokius. Neliko abejingas nė vienas, kiekvienas prisijungė bent galvos linkčiojimu į ritmą. Ką kalbėti apie šypsenas… Jos puošė visų šventės dalyvių veidus viso koncerto metu. Šventę vainikavo bendras visų dalyvavusiųjų šventėje ritminis šokis/žaidimas. Žaidimo metu netrūko pozityvios energijos, juoko ir šiltų tarpusavio žvilgsnių. 
Būkime laimingi ir nepamirškime, kiek galime dažniau, 
kartoti, kaip stipriai mylime savo šeimą!
Anglų kalbos popietė “Let’s sing and chant lunch”
Didįjį penktadienį,
susikaupiant prieš Šv.
Velykas, „Spindulio“
progimnazijos fojė
nuskambėjo pradinių
klasių mokinių atliekamos
dainos, eilėraščiai ir
skanduotės anglų kalba.
Popietėje „Let‘s sing and
chant lunch“ mokiniai
nuoširdžiai deklamavo
eiles ir dar skambiau
dainavo. Vaikai galėjo ne tik paklausyti kitų mokinių dainuojamų angliškų dainų, pasidžiaugti
originaliais dainų pateikimo būdais, bet ir išreikšti save. Juk anglų kalbos mokytis įdomu, kai ją gali
panaudoti kurdamas, improvizuodamas arba dainuodamas. Taip galima daug papasakoti ir apie
savo svajones, ir sapnus, iš kurių nesinori pabusti arba apie savo mylimiausius žaislus, kuriuos vis
dar norisi neštis į mokyklą ir laikyti juos suole. Ne veltui sakoma, kad muzika suteikia kalbai sparnus.
Abejingų neliko išgirdus visų klasių atliekamas dainas. Visi pasirodymai nuoširdūs ir atlikti su meile.
Dėkoju anglų kalbos mokytojoms Aušrai Čioglienei, Jolantai Andrijauskaitei, muzikos mokytojai L.
Gubanovienei, padėjusioms mokiniams pasiruošti šventei.
Taip pat dėkoju mokiniams už atliktas dainas ir kūrybiškus pasirodymus. Linkiu drąsos ir aktyvaus
dalyvavimo sekančiais mokslo metais!
Dailyraščio konkursui “Rašau Lietuvą” pasibaigus…
Sveikiname gražiausių rašysenų savininkus, laimėjusius prizines vietas:
2 a kl. mokinį Vakarį Petrauską bei istorijos mokytoją  Neringą Vaitiekūnienę, laimėjusius I- as vietas; 2 a kl. mokinį Daniilą Lazerevą bei Liną Vaitiekūnienę (Rūtos Vaitiekūnaitės, 4 a kl., mamytę), laimėjusius II – as vietas; 6 a kl. mokinę Ievą Kairytę ir Emą Gapon – Lazarevą (Daniilo Lazarevo, 2 a kl.,  mamytę), užėmusias III – ias vietas. 
Vaitiekūnų šeimos dailyraštis
Vieni rašome kaligrafiškai, kiti – puošniai, dar kiti –
tarsi paskubomis. Kiekvieno mūsų rašysena unikali,
galinti parodyti net slapčiausius mūsų polinkius,
maskuojamas baimes, amžių ar aistras. Kiekvieno iš
mūsų rašysena, nors kartais iš pirmo žvilgsnio atrodo ir
identiška, visgi yra skirtinga. Rašysena – tai vienas
unikaliausių dalykų žmogaus gyvenime tarsi veidrodis
atspindintis mūsų asmenybę. Kiekvieno žmogaus
rašysena yra specifinė, tik jam vienam būdinga, kaip,
pavyzdžiui, kraujo grupė, rankų linijos ar pirštų antspaudai. Atrodytų, jog kiekvieno rašysena turėtų
būti vienoda, nes pirmokus mokytojai moko dailiai, vienodai, taisyklingai pasvirusiomis raidelėmis
rašyti. Tačiau pirmųjų mokslo metų pabaigoje išryškėja kiekvienam būdingas raštas, kuriame
atsispindi tam tikri asmenybės bruožai.
Rašysena iki gilios senatvės išlieka tokia pati, kokia susiformavo pirmųjų mokslo metų pabaigoje, be
abejo, nepaisant kai kurių gyvenimo etapų. Pavyzdžiui, studijų metais rašysena būna it su vištos
koja arba maištaujančio paauglio raštas gali šiek tiek pakisti. (Grafologė Elona Petkelienė)
2018 – ieji Spinduly prasidėjo gražiu Kalbų metodinio būrelio dailyraščio konkursu “Rašau Lietuvą”
(tikrai taip: pavadinimas kilo pagal LRT vykusį projektą “Dainuoju Lietuvą”:)), kuris buvo skirtas
Lietuvos valstybės 100 – ečiui paminėti. Tačiau mes rašyseną vertinome ne grafologų, o estetų
žvilgsniu.
Džiaugiamės, kad konkurse dalyvavo ne tik vaikai, jų tėveliai, bet ir ne vienas
senelis, nepatingėję prisėsti, paieškoti, palinkti virš knygos ir balto
popieriaus lapo… Tikiu, kad tie, kurie prie vieno stalo susirinkę stropiai rašė,
dalinosi savo mintimis, jausmais, pajuto ir bendros veiklos jungties jėgą. Kas
gali labiau suartinti mus, jei ne buvimas kartu ir bendra veikla?
Dėkojame visiems tautiškai nusiteikusiems ir dalyvavusiems šiame konkurse
mokiniams: Saulei Šiekštelytei, 1 d kl., Gytei Daškevičiūtei, 2 a kl., Rūtai
Vaitiekūnaitei, 4 a kl., Gabrielei Venslovaitei, 4 b kl., Lukai Mijai Dirmontaitei,
4 b kl., Faustei Tumaš, 4 b kl., Karolinai Našlėnaitei, 8 a kl.; mokytojams:
Ninai Dineikienei, Jūratei Mineikienei, Ramunei Klymantienei, Reginai
Mažrimienei, Danai Bruzgienei, Daivai Čižikienei, Jurgitai Zenevičiūtei; vaikų
tėveliams ir seneliams: Anai Kulevič, Stasei Dulkienei, Laurai Dirmontienei,
Mindaugui Vaitiekūnui, Nijolei Rutavičienei, Albertui Rutavičiui, Gediminui
Vaitiekūnui.
Pasak žurnalisto V. Balkūno, neretai rašydami „pametame“ tam tikras raidžių detales tai yra „k“ ar
„l“ rašome be kilpelių, tai rodo, kad per gyvenimą einame septynmyliais žingsniais. Lad linkiu
visiems rašyti kilpeles ant k“, „l“ ir visų kitų raidelių, kur tas kilpeles rašyti reikia. Ir ne todėl, kad
tokia rašysena taisyklinga, o todėl, kad sulėtintume savo skubrų ėjimą per šį gražų ir vienintelį –
TOKĮ – SAVO – gyvenimą.
Su Vasario 16-ąja!
Visą mokyklos bendruomenę sveikinu 
su prasminga Lietuvos švente, Vasario 16-ąja!
Linkiu, kad istorija Jums būtų pažįstama 
ne tik šį valstybingumo Šimtmetį, 
bet  žinotumėte ir didžiuotumėtės savo tautos šaknimis, 
mūsų praeities didvyriais, jų kovomis, darbais, 
o gal  ir klystkeliais… 
Linkiu, kad Lietuvą mylėtumėte ir 
prasidėjusį antrąjį Šimtmetį…
Pagarbiai 
direktorė Vilija Mozurienė