Bendruomenės šventė “Labas rytas , Spinduly!”
Labai simboliška, kad artėjant didžiosioms metų šventėms, šv. Kalėdoms , 
“Spindulio” bendruomenė susiburia, susirenka į kasmetinį renginį 
“Labas rytas, Spinduly!”, į netradicines pamokas tėvams ir vaikams.
246 dideli (tėvai) ir maži mokiniai kėlėsi šeštadienio rytą į mokyklą. 15 įdomių veiklų per 3 valandas! Tiek mokyklos mokytojai pravedė netradicinių pamokų. Atradimai savęs bei kitų  buvo ir patiems mokytojams, ir tėvams, ir vaikams.  Ne visi žinojote, kad mūsų mokytojos dvynukės Kristina ir Edita yra puikios  Jogos specialistės, kad mokytoja Alma tiesiog pašėlusi dėl gatvės šokių; mokytojos Danutės ir Vilijos Virginijos pamokoje visi drauge  kūrė ramią nuotaiką pindami adventinius vainikus, kalėdinę dvasią tęsė pradinių klasių mokytojos Virginija ir Irma,  profesionalumu viena kitai nenusileido geografė Lina ir istorikė Neringa, leidusios pažiūrėti į šimtmečio veidrodį, lituanistės Monika ir Kristina gilinosi į kalbos grožį ir jos subtilybes, protmūšiui, kaip ir dera,  vadovavo matematikės Jurgita ir Janina, “angliškai” Lietuvą mylėjo  Aušros ir Jolantos pamokėlėse, M.Mikutavičiaus ritmu sveikino vieni kitus su muzikos mokytoja Lina priešakyje, tikrą karavaną sporto salėje surengė mokytojas Marekas, verpstes, vyčius, tautinius kostiumus  mokiniai kūrė vitražo pamokose (mokytojai Vilija ir Audronis), pratimus dvasiai ir kūnui rengė mokytojos Gerda, Giedrė, Jūratė, Gailutė, praktiškai savo žinias apie ekologiją mokiniai pasitikrino Marytės ir Ramunės pamokose, o kad nepamestų rakto į laimę, mokytojas Rolandas pasiūlė visiems pasigaminti raktų pakabuką.
O kiek dar plušo šeštadienį nematomų padėjėjų: ir naujieji klasės auklėtojai, ir mokytojos, besirūpinančios, kad neliktume alkani ir ištroškę, ir direktorės pavaduotojai 
Rasa ir Valdas, viską kontroliavę ir koordinavę.
Visai mokyklos komandai nuoširdus Ačiū už bendrą darbą ir buvimą kartu.
O renginio pabaigos Aktų salėje aprašyti tiesiog neįmanoma – reikėjo būti, girdėti, matyti. 
Nes uždainavo ir tie, kurie niekad nedainavo,  šoko  tie, kurie niekad nešoka.  
Gražų finalinį stebuklą salėje sukūrė Lina Gubanovienė ir Alma Venslovaitė.
Sveikuoliai – šaunuoliai
Renginio „Labas rytas, Spinduly“ metu taip pat netrūko sveikatinimo veiklos.  Mokiniai ir tėveliai turėjo progą prisiminti sveikos mitybos taisykles. Visi dalyviai buvo suskirstyti į grupes. Kiekviena grupė gavo po plakatą, kuriame buvo nubraižyta piramidė ir voką, kuriame buvo daug skirtingų maisto produktų nuotraukų. Užduotis pasirodė ne iš lengvųjų, kadangi reikėjo patiems suskirstyti produktus į atitinkamą piramidės aukštą bei sektorių ir pristatyti savo darbą kitoms grupėms. 
Kilo daug diskusijų:  Ar sveika valgyti bulves? Ar galima kasdien valgyti riešutus? O kaip gi su visų vaikų mėgstamais saldumynais bei bulvių traškučiais? 
 Į šiuos klausimus atsakėme visi drauge išnagrinėję Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintą maisto pasirinkimo piramidę. Po piramidės aptarimo kiekviena grupė įvardijo savo klaidas. 
Užsiėmimą vedė psichologė Raminta Beinerytė bei visuomenės sveikatos specialistė Marta Vitienė
Vitražo pamoka šeštadienio rytą
Susidomėjimas mokykloje vitražu neslūgsta! Į vitražo  pamokėlę šeštadienio rytą susirinko pilna klasė mokinių: ir  mažų, ir didelių. Kai kurie “didieji” mokiniai vitražui neabejingi jau antrus metus iš eilės. Pamoką vedė direktorė  Vilija Mozurienė ir mokyklos inžinierius Audronis Bliavas.  Šių metų pasirinkta tema susijusi su artėjančiu Lietuvos šimtmečiu. Visi galėjo pasirinkti vitražo siužetą – etnografinių regionų Lietuvos žemėlapį, tautinius kostiumus, karūnas (karaliaus Mindaugo ir negautą, bet įsivaizduojamą Vytauto Didžiojo karūną), Vytį ir kt. Kiek netikėta, tačiau populiariausia buvo lietuviška verpstė.  Vitražistai jas puošė įvairiausiomis spalvomis, dirbo susikaupę, nes tai didelio kruopštumo, fantazijos reikalaujantis darbas. Vienos pamokos mums neužteko. Kai kam ir dviejų pamokų buvo per maža – teko “likti po pamokų”. Visi tėvų ir vaikų darbai ras savo vietą ir papuoš mokyklos langus. 
Visiems ačiū už aktyvų dalyvavimą bendruomenės šventėje “Labas rytas, Spinduly!” 
Pamoka Šimtmečio veidrodis
Kuriais metais Lietuvos krepšininkai pirmą kartą tapo Europos čempionais? 
Kas pirmininkavo Lietuvos Tarybos posėdžiui, kai buvo pasirašytas Vasario 16-osios Nepriklausomybės aktas? Kada Lietuvoje minima Vėliavos diena? 
Visa tai ir daugiau klausimų turėjo atsakyti šį šeštadienį dalyviai susirinkę į pamoką  - 
Šimtmečio veidrodis. 
Pamokos aktualumas pasirinktas neatsitiktinai. 2018 m. vasario 16 d. švęsime svarbią sukaktį – Valstybės atkūrimo šimtmetį. Praeitis suvokiama kaip paskata susimąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pamoka buvo skirta prisiminti ir atpažinti Lietuvos įvykius ir herojus. 
 Pamokos dalyviai dirbo grupėse, užduotis diferencijavome pagal dalyvius, mažesnieji dėliojo dėlionę, vyresnieji atsakinėjo į klausimus, ir net gi į pagalbą pasikvietė „google“. Be to, dalyviai tobulino komunikavimą, aktyvų interpretavimą ir bendradarbiavimą tarpusavyje. 
 Džiaugiamės pavykusia dinamiška ir kūrybiška pamoka.   

 Pamoką vedė istorijos mokytoja Neringa Vaitiekūnienė ir geografijos mokytoja Lina Mažukėlė
Gaminame raktų pakabuką
Bendruomenės šventės  “Labas rytas, Spinduly” dalyviai puikiai nusiteikę atvyko į “Spinduliukų dirbtuves” technologijų 110 kabinetą. Technologijų mokytojas Rolandas Matulevičius paaiškino kaip gaminamas raktų pakabukas: išsirenkama gaminio forma, po to atliekamas briaunų ir plokštumų šlifavimas ir kūryba – paviršiaus spalvinimas, deginimas. Visi pamokos dalyviai pasigamino po kelis išskirtinius, vienetinius, spalvingus raktų pakabukus!
Tarptautinė nerūkymo diena
Kiekvienais metais trečiąjį lapkričio ketvirtadienį (šiais metais tai lapkričio 16 d.) minime Tarptautinę nerūkymo dieną. Cigaretėse esantis nikotinas sukelia priklausomybę, todėl rūkymas išlieka labiausiai paplitusia priklausomybės forma. Gilinantis į rūkymo sukeliamas problemas dažniausiai rūkančių asmenų klausiama, kodėl jie pradėjo rūkyti. Tuo tarpu mes nusprendėme paklausti „Spindulio“ bendruomenės narių, kodėl verta nerūkyti ir nuo pat ryto visi atvykstantys į progimnaziją buvo kviečiami prisidėti prie akcijos ir užbaigti sakinį: 
 „Nerūkau, nes …“
„… rūkyti nemadinga.“
„… noriu ilgai gyventi.“
„… tai labai kenkia sveikatai ir labai brangu!“
„…rūpinuosi savo ir aplinkinių sveikata!“
„… noriu būti sveika ir graži.“
„… man nepatinka rūkymas.“
 „… noriu turėti gražius baltus dantukus.“
„… dėl rūkymo smirda drabužiai, rankos ir burna, pagelsta dantys.“
 Mokinių dėmesį taip pat patraukė „Miestiečio aikštėje“ rodomas filmukas „Ar tikrai viską žinai apie rūkymą?“ . Kuris pateikė dar daugiau įrodymų, kodėl verta pasirinkti sveikatą ir nerūkyti.
Konferencija ,,Sėkmė matematikoje”
   Lapkričio 17 dieną vyko Vilniaus miesto 5-8 klasių mokinių matematikos konferencija „Sėkmė matematikoje“, skirta Valstybės šimtmečiui. 
  Konferencijos tikslas – skatinti mokinius domėtis matematikos mokslu, skleisti mokinių matematikos vykdomus projektus ir kūrybinius darbus, skatinti mokinius ir mokytojus patirti kūrybinę bendradarbiavimo sėkmę. Iššūkį pasidalinti savo sėkme matematikoje priėmė aštuonios Vilniaus miesto mokyklos. 
   Susirinkusius  pasveikino „Dainos studija“ (mokytoja Lina Gubanovienė) ir direktorės pavaduotojas ugdymui Valdas Žekonis. 
  Pirmąjį pranešimą ,,Matematika kasdieniniame gyvenime“ skaitė A. Vladimirova (A. Puškino mokykla). Apie mentorystę mokantis pristatė D. Kuklytė ir E. Rimšelytė pranešime ,,Jungtinė matematikos pamoka  ,,Geometrinių figūrų perimetras” antroje ir šeštoje klasėse“ (Trakų Vokės gimnazija). Kaip matematiką galima pritaikyti muzikoje kalbėjo mūsų progimnazijos mokinės U. Rimkutė ir S. Rimkutė pranešime  ,,Matematika ir muzika“ (,,Spindulio“ progimnazija). Ką galima nuveikti matematikoje per 5 minutes pateikė B. Balcevič pranešime ,,Plokštumos figūrų plotai per 5 min.“ (Vilnius International Meridian School). Informacinių technologijų taikymo matematikoje gerąja patirtimi pasidalino U. Deveika, N. Bukolovaitė, M. Simanavičius pranešime ,,Mokomės matematikos naudojant informacines technologijas“ (Martyno Mažvydo progimnazija).  Kaip su matematika susipažįstame nuo mažens pristatė A. Liukomavičiūtė ir V. Kudriašova pranešime ,,Tangramos“ (,,Spindulio“ progimnazija).  Sėkminga integruotos projektinės veiklos patirtimi pasidalino M. Aviženis ir E. Kosač pranešime ,,Simetrija“ (Gerosios Vilties progimnazija).   
  Matematikos – IT vyr. mokytoja Jurgita Zenevičiūtė pranešime ,,Šimtmečio matematikos faktų suvestinė“ apžvelgė, kas įvyko matematikos pasaulyje per šimtmetį.    
  Pranešime ,,Įdomūs galvosūkiai – fleksagonai“ A. Firsanovaitė ir J. Poliščiuk įrodė, matematika gali būti nenuobodi (J. Lelevelio inžinerijos gimnazija). Pranešime ,,Skaičiai matematikoje“ Š. Povilaika ne tik kalbėjo apie skaičius, bet privertė ir dalyvius paskaičiuoti (,,Spindulio“ progimnazija). Trys mokinių grupės (dvylika mokinių) ne tik pristatė projekto ,,Judesio matematika su Geogebra“ veiklas, bet ir privertė salės auditoriją pašokti projekto metu sukurtą šokį (Balsių mokykla).    
  Visi pranešimai buvo aktualūs, informatyvūs, naudingi, todėl išrinkti pačio originaliausio, svarbiausio, įdomiausio yra neįmanoma, nes visi pranešėjai labai stengėsi, nugalėjo scenos baimę. Pranešėjai pasidalino savo sėkmėmis matematikoje, sėkmingai atliktais projektais, pristatė įrankius, kuriuos naudojant galima patirti sėkmę matematikoje.
   Ir visi pažadėjo sugrįžti po metų su naujais pranešimais!
Tarptautinė Tolerancijos diena
Lapkričio 16-oji-TARPTAUTINĖ TOLERANCIJOS DIENA, šią dieną mini daugelis demokratinių valstybių nuo 1995 m., kai UNESCO šią dieną paskelbė Tarptautine tolerancijos diena. Tarptautinė istorinio teisingumo komisija kasmet, nuo 2003 metų,  inicijuoja šios dienos minėjimą. Lietuvoje, kuri nuo seno garsėjo kaip tolerantiška valstybė, dar vis susiduriama su netolerancijos pavyzdžiais prieš kitataučius, kitokį socialinį statusą ar mąstymą turinčius žmones. 
Šių metų tolerancijos dienos simbolis – RANKA. Šios idėjos esmė – žmogaus rankomis pasaulyje daromi geri ir blogi darbai. Rankos sukuria ir rankos sugriauna. Vilniaus ,,Spindulio” progimnazijos visų klasių mokiniai piešė rankas, kūrė komplimentų medžius. Tą dieną mokytojai, kartu su mokiniais diskutavo, kas yra TOLERANCIJĄ. Ką mums kiekvienam reikškia šis žodis?
7a klasės pamoka „Be sienų“
Matematikos – anglų kalbos pamokoje „Rudens kraitė“ mokiniai prisiminė geometrijos figūras, išmoko jų pavadinimus anglų kalba. Pagal angliškai pateiktas savybes turėjo pasakyti, apie kokią geometrinę figūrą kalbama. Vėliau, dirbdami poromis, kūrė geometrinį vaisių arba daržovių natiurmortą, kurį turėjo sudaryti rudeninės gėrybės iš lygiai 30 geometrinių figūrų (apskritimų, trikampių, kvadratų, stačiakampių, šešiakampių). Angliškai pristatė savo darbus, iš kokių vaisių arba daržovių sudaryta bei kokias geometrines figūras panaudojo. 
Į rudens kraitę sudėjo ne tik rudens gėrybes, bet ir matematikos bei anglų kalbos žinias.
   Ruduo – turtingiausias iš visų metų laikų: jo kišenės prikimštos aukso. (Jim Bishop)
         Matematikos – IT vyr. mokytoja Jurgita Zenevičiūtė,
         anglų kalbos vyr. mokytoja Aušra Čioglienė
An apple a day keeps the doctor away
Mūsų sveikata yra neatsiejama nuo to, ką valgome kiekvieną dieną. Britai sako “An apple a day keeps the doctor away“. 
6b klasės mokiniai, klasės auklėtoja Janina Januškevičienė ir anglų kalbos mokytoja Jolanta Andrijauskaitė anglų kalba aptarė sveikos mitybos principus, prisiminė sveiko maisto piramidę. Po to mokiniai „statė“ maisto piramidę popieriuje. Pristatydami projektą mokiniai papasakojo apie kiekvieną piramidės bloką bei įvardijo jame esančius produktus angliškai. Buvo smagu ir gera dirbti drauge.