Su Vasario 16-ąja!
Visą mokyklos bendruomenę sveikinu 
su prasminga Lietuvos švente, Vasario 16-ąja!
Linkiu, kad istorija Jums būtų pažįstama 
ne tik šį valstybingumo Šimtmetį, 
bet  žinotumėte ir didžiuotumėtės savo tautos šaknimis, 
mūsų praeities didvyriais, jų kovomis, darbais, 
o gal  ir klystkeliais… 
Linkiu, kad Lietuvą mylėtumėte ir 
prasidėjusį antrąjį Šimtmetį…
Pagarbiai 
direktorė Vilija Mozurienė
Apjuoskim mokyklą Trispalve
Kelias savaites “Spindulio progimnazijos priešmokyklinukai ir pradinukai ruošėsi svarbiausiai šių metų  šventei – Lietuvos valstybingumo Šimtmečio minėjimui. Visi kartu pagaminome daug geltonų, žalių ir raudonų  kaspinų, kurie  pavirto įspūdinga Trispalve.  Ši akcija pradžiugino ne tik mūsų mokyklos bendruomenę, bet ar aplinkinių namų gyventojus. 
Su gimtadieniu, Lietuva! 
Žiemos sporto šventė
Žiemišką sausio 25 dienos rytą
mokiniai į mokyklą rinkosi
nekasdieniškai – nešini rogutėmis,
čiuožynėmis ir snieglentėmis.
Mokiniai su nekantrumu laukė
šventės. Papietavę, apsirengę
šiltais drabužiais, iškeliavo į
mokyklos stadioną.
Renginio organizatorė Virginija
Baranauskienė pasveikino
mokinius su žiemos sporto švente,
kuri šiais metais sutapo su Vilniaus
gimtadieniu. Po sveikinimo mokiniai, išsirikiavę į koloną, energingu žingsniu apėjo 2 ratus aplink
stadioną, kur priešmokyklinukų ir pradinukų laukė įdomūs ir turiningi edukaciniai užsiėmimai,
kuriuos suplanavo mokytojos.
Priešmokyklinių grupių vaikai lipdė senius besmegenius. Pirmų klasių mokiniai su mokytojomis
lenktyniavo, kuris taikliau mėtys
sniego gniūžtes į taikinius. Antrokai
ir jų mokytojos organizavo rogių
traukimo varžybas. Trečiokai
rungėsi, kas toliau nuo kalniuko su
čiuožynėmis nučiuoš. Ketvirtokai
nulipdė puikią sniego pilį – jiems
pasisekė, sniegas lipo.
Su gera nuotaika mokiniai grįžo į
mokyklą.
Po pradinukų ir priešmokyklinukų
žiemos šventę pratęsė sportiškai
nusiteikę 5-8 klasių mokiniai, kurie
rungėsi, mesdami sniego gniūžtes į
tolį , čiuožykloje demonstravo
įvairias figūras, su rogutėmis lėkė
nuo kalniuko, dalyvavo rogučių tempimo estafetėje , mėtė sniego gniūžtes į taikinius. Grįžę į
mokyklą, mokiniai gėrė karštą arbatą ir dalinosi įspūdžiais.
Vaikai puikiai praleido laiką besidžiaugdami žiema ir būdami drauge. Kviečiame pasigrožėti
gražiausiomis šventės akimirkomis.
Meninio skaitymo konkursas ,,Ir knyga mane augina”
I-os vietos nugalėtojos Paulė Kožan ir Rūta Vaitiekūnaitė atstovaus ,,Spindulio” progimnaziją Vilniaus mieste meninio skaitymo konkurso II etape.    
   Linkime joms sėkmės!
Sausio 18 d. mūsų mokykloje vyko 1-4 klasių mokinių
meninio skaitymo konkurso ,,Ir knyga mane augina” I etapas,
kurį organizavo pradinių klasių mokytojos Kristina Budrytė,
Daiva Kudulytė ir Vilija Poškienė. Renginyje dalyvavo geriausi
kiekvienos klasės skaitovai. Konkursą pradėjo 5-8 klasių
skaitovų konkurso nugalėtoja Aistė Liukomavičiūtė.
Padeklamavusi eilėraštį, ji palinkėjo pradinukams sėkmės.
Kaip ir kiekviename konkurse, vieniems sekėsi geriau,
kitiems šiek tiek prasčiau – pakišo koją jaudulys , juk kai kurie į sceną skaityti eilių žengė pirmą kartą,
tačiau visi nusipelnė pagyrimo už pastangas, norą mokytis ir tobulėti.
Pasibaigus konkursui, direktorės pavaduotoja Rasa Petrikienė apdovanojo dalyvius ir
nugalėtojus dovanėlėmis, padėkomis ir diplomais.
Sveikiname progimnazijos meninio skaitymo konkurso I etapo nugalėtojus:
1-2 klasių grupėje geriausia skaitove išrinkta Paulė Kožan (1d),
2-ą vietą užėmė Akvilė Šakalytė (2b),
3-ą vietą užėmė Rusnė Kščenavičiūtė (1d), Jonas Bartusevičius (1b).
3-4 klasių grupėje geriausia skaitove išrinkta Rūta Vaitiekūnaitė (4a),
2-ą vietą užėmė Paulina Burokaitė (3c),
3-ą vietą užėmė Beatričė Vasiliauskaitė (4a), Greta Bankauskaitė (3a).
Pamokos kitaip „Metaforų eskizai“
       Išaušo nepakartojamas gruodžio rytas. „Spindulio“ progimnazija tarė „Labas rytas, Spinduly“ visai mokyklos bendruomenei. Negalime atsigrožėti į mokyklą žingsniuojančiomis šeimomis. Vaikai, laikydami už rankos tėtį ar mamą, vedė juos į mokyklą. Pamokos kitaip, pamokos kitur sudomino visus. 
      Lietuvių kalbos mokytojos Monika ir Kristina pakvietė „žaisti“ metaforomis.  Metafora susieja skirtingus dalykus, kurie atrodo nesusiejami. Metafora nutylėdama atveria. Tai puikiai pavyko pamokoje – žaidime dalyvavusiems mokinukams. Puikiai pavyko metaforiškai apibūdinti mokyklą (žinių loterija pamokose, ateities loterija), žiemą (spalvotos pusnynų rogės, speigo rogių miltai, aistros pirmieji vaistai, sušąlančios spalvos kalnuose), laimę (akys, dovanojančios eilėraštį). 
       Smagu, kad galėjome siūlyti savo idėjas, tobulinti jas, kad pamokoje mokėmės vieni iš kitų.  
Mokytojos Monika ir Kristina
Advento vainiko puošyba su svečiais
   Dorinio ugdymo (tikybos/etikos) mokytoja Danutė Bruzgienė ir pradinių klasių mokytoja Vilija Poškienė į bendruomenės šventę ,,Labas rytas, Spinduly“ atvykusius bei maloniai nusiteikusius svečius pasitiko su nupintais Advento vainikais ir medžio plokštėmis bei puošybai skirtomis priemonėmis. Gausiai susirinkusiems svečiams papasakojome Advento vainiko atsiradimo istoriją, jo simboliką bei reikšmę. 
    Advento vainikas – amžinojo gyvenimo simbolis. Vainiko ratas neturi nei pradžios, nei pabaigos, todėl reiškia Dievo amžinybę, sielos nemirtingumą ir Jėzaus Kristaus amžinąjį gyvenimą. Vainiko dekoratyviniai elementai, tokie kaip kankorėžiai ir riešutai, taip pat simbolizuoja gyvenimą ir prisikėlimą. Keturios žvakės – simbolizuota keturias advento laikotarpio savaites. Pagal tradiciją trys žvakės turėtų būti violetinės, o viena – rožinės spalvos. Violetinės žvakės – tai maldos, atgailos, aukų bei gerų darbų simbolis. III advento sekmadienis yra vadinamas džiaugsmo sekmadieniu, todėl tą dieną, kai kunigai per mišias vilki rožinį apdarą, uždegama rožinė žvakė. Žvakių degimas simbolizuoja laukimą ir viltį, kad Žemėje gims Dievo sūnus, kuris ateis gyvųjų ir mirusiųjų teisti. Kartais advento metu uždegamos tik baltos žvakės. 
    Susipažinus su Advento vainiko istorija, visi dideli ir maži kibome į kūrybinį darbą. Už karštus klijus buvo atsakingi vyresnieji, mažesnieji užsiėmė dekoravimu. Dalis svečių puošė vainikus, kita dalis kūrė nuostabias kompozicijas su medžių plokštėmis. Iš šilto bei smagaus žmonių bendravimo, matėsi, kad ši veikla suteikia malonias akimirkas, kai gali su savo atžalomis pasinerti kūrybinėje veikloje bei savo rankomis pagaminti širdį džiuginančius darbelius. 
   Ir net šiandieną, tie nuostabūs darbeliai – dekoruoti Advento vainikai bei puošniausios kompozicijos, puošia valgyklos stalus, suteikdami mokiniams gerumą, vidinę ramybę bei šilumą, Kalėdinę dvasią. Manau, kad Jūsų vaikai yra patys laimingiausi, kadangi turi pačius nuostabiausius ir mieliausius tėvelius, kurie visada šalia jų. 
    Ačiū Jums, kad atvykote į šią pamokėlę ir smagiai padirbėjote. 
    Šiltų, jaukių, dosnių Šv. Kalėdų ir sėkmę nešančių Naujųjų 2018 metų! 
Protmūšis
Matematikos mokytojos Jurgita ir Janina bendruomenės šventės „Labas rytas, Spinduly“ dalyvius pakvietė į protmūšį. 
Jo metu dalyviai sužinojo, ką reiškia kova, pakeitė nusistovėjusią nuomonę, kad didieji protai laiką leidžia tik prie knygų. Dalyviams teko atsakyti į 21 suktą klausimą, pavyzdžiui, kaire ar dešine ranka geriau maišyti kavą ar arbatą, kas yra tarp kalno ir slėnio, kuo visi tik vaikšto ir niekada nevažiuoja, kas džiovindamas sušlampa ir pan. Atsakymams pateikti buvo naudojamas internetinis įrankis kahoot.it. 
Pamačius klausimą  su atsakymais didžiajame ekrane, reikėjo paspausti teisingo atsakymo spalvos stačiakampį savo kompiuteryje. Po kiekvieno klausimo buvo matoma, kas pirmauja, kam reikia labiau pasitempti, o tai  skatino norą pirmauti.
Joga kūnui ir sielai
    Pagrindiniai jogos komponentai yra laikysena ir kvėpavimas.Užsiimant joga, siekiama tobulinti ir pasiekti natūralią pusiausvyrą tarp kūno, proto ir dvasios, O tai gerina gyvenimo kokybę.  Net jei jūsų sveikata puiki, jūs galite gauti naudos iš jogos. Įvairūs tyrimai rodo, kad užsiiminėjimas joga yra naudingas žmonėms, turintiems didelį kraujospūdį, kenčiantiems nuo širdies ligų bei skausmų, atneša naudos kvėpavimo bei nervų sistemoms taip pat atpalaiduoja, pagerina cirkuliaciją ir sumažina stresą bei nerimą. Be to jogos pratimai padeda sustiprinti jėgas, lankstumą, koordinaciją ir judesius. Svarbu, jog pagerina miegą ir virškinimą.  Akivaizdžiausia jogos nauda yra susijusi su streso sumažinimu, lankstumu ir atsipalaidavimu, tačiau pastebima nauda sveikatai. Nors joga nėra vaistas, ji gali būti efektyvi papildoma terapija daugeliui būsenų, pavyzdžiui vėžiui, artritui, astmai, diabetui, depresijai ir migrenoms. Joga padės jums geriau pažinti savo kūną – atrasite jo stipriąsias ir silpnąsias puses bei poreikius. Kadangi daugelis sveikatos problemų yra sukeltos streso, jo sumažinimas gali tik padėti, o kai praktikuojate jogą, jūs atpalaiduojate endorfinus, natūralius organizmo skausmo malšintojus. Jogai nereikia jokios specialios įrangos ar drabužių. Jūs galite daryti pratimus namie ar darbe. 
     Vieną gruodžio šeštadienį, šventės „Labas rytas, Spinduly“ dalyviai, sportavo.  Kartu su mokytojomis Edita ir Kristina atliko jogos užsiėmimus, ramius kvėpavimo ir atsipalaidavimo pratimus. 
     5000 metų senumo indų dvasinė disciplina turi naudos tiek fiziniam, tiek protiniam žmogaus gėriui, o ja užsiiminėja tokios įžymybės kaip Beyonce, Lady Gaga, brazilų supermodelis Gisele Bundchen bei Davidas ir Victoria Beckhamai.                      
Rūšiuoju – saugau Lietuvos gamtą
Bendruomenės šventės „Labas rytas, Spinduly!“ metu Marytė Papinigienė, biologijos ir chemijos mokytoja ir Ramunė Goberienė, fizikos mokytoja vedė netradicines pamokas „Rūšiuoju – saugau Lietuvos gamtą“. Nors informacijos apie rūšiavimo svarbą ir naudą yra pateikiama gana daug, tačiau gyventojams užsiėmus tuo praktiškai, dar kyla daugybė paprasčiausių klausimų, į kuriuos atsakymų reikėtų ieškoti žymiai atidžiau. Mokiniai ir tėveliai žaidė žaidimą ekologijos klausimais „Rūšiuok“, kurio metu pasitikrino savo žinias ar teisingai rūšiuoja atliekas. 
Iš antrinių žaliavų buvo pagamintos priemonės žaidimams „Taiklioji ranka“, „Akrobato kelias linu“. Surengta mokinių parodėlė „Prikelk daiktą naujam gyvenimui“. 
    Dalyviai po pamokų iškėlė šūkį „Mesk šiukšles tik į joms skirtą konteinerį. Neteršk miesto ir gamtos!“.
Bendruomenės šventė “Labas rytas , Spinduly!”
Labai simboliška, kad artėjant didžiosioms metų šventėms, šv. Kalėdoms , 
“Spindulio” bendruomenė susiburia, susirenka į kasmetinį renginį 
“Labas rytas, Spinduly!”, į netradicines pamokas tėvams ir vaikams.
246 dideli (tėvai) ir maži mokiniai kėlėsi šeštadienio rytą į mokyklą. 15 įdomių veiklų per 3 valandas! Tiek mokyklos mokytojai pravedė netradicinių pamokų. Atradimai savęs bei kitų  buvo ir patiems mokytojams, ir tėvams, ir vaikams.  Ne visi žinojote, kad mūsų mokytojos dvynukės Kristina ir Edita yra puikios  Jogos specialistės, kad mokytoja Alma tiesiog pašėlusi dėl gatvės šokių; mokytojos Danutės ir Vilijos Virginijos pamokoje visi drauge  kūrė ramią nuotaiką pindami adventinius vainikus, kalėdinę dvasią tęsė pradinių klasių mokytojos Virginija ir Irma,  profesionalumu viena kitai nenusileido geografė Lina ir istorikė Neringa, leidusios pažiūrėti į šimtmečio veidrodį, lituanistės Monika ir Kristina gilinosi į kalbos grožį ir jos subtilybes, protmūšiui, kaip ir dera,  vadovavo matematikės Jurgita ir Janina, “angliškai” Lietuvą mylėjo  Aušros ir Jolantos pamokėlėse, M.Mikutavičiaus ritmu sveikino vieni kitus su muzikos mokytoja Lina priešakyje, tikrą karavaną sporto salėje surengė mokytojas Marekas, verpstes, vyčius, tautinius kostiumus  mokiniai kūrė vitražo pamokose (mokytojai Vilija ir Audronis), pratimus dvasiai ir kūnui rengė mokytojos Gerda, Giedrė, Jūratė, Gailutė, praktiškai savo žinias apie ekologiją mokiniai pasitikrino Marytės ir Ramunės pamokose, o kad nepamestų rakto į laimę, mokytojas Rolandas pasiūlė visiems pasigaminti raktų pakabuką.
O kiek dar plušo šeštadienį nematomų padėjėjų: ir naujieji klasės auklėtojai, ir mokytojos, besirūpinančios, kad neliktume alkani ir ištroškę, ir direktorės pavaduotojai 
Rasa ir Valdas, viską kontroliavę ir koordinavę.
Visai mokyklos komandai nuoširdus Ačiū už bendrą darbą ir buvimą kartu.
O renginio pabaigos Aktų salėje aprašyti tiesiog neįmanoma – reikėjo būti, girdėti, matyti. 
Nes uždainavo ir tie, kurie niekad nedainavo,  šoko  tie, kurie niekad nešoka.  
Gražų finalinį stebuklą salėje sukūrė Lina Gubanovienė ir Alma Venslovaitė.