Viduramžių menas – vitražas
Mokinių įspūdžiai: 
     ”Ši edukacinė išvyka buvo labai gera, mes sužinojome, kaip darosi tikri vitražai ir kokių skirtingų jų yra. Mes padarėme patys savo du mažus vitražiukus.” Agnė, 7a kl.
         ”Ši kelių valandų edukacija buvo labai faina. Darėme gražius vitražus iš skirtingų spalvų stikliukų. Buvome dar ir mažame, bet labai gerame vitražų muziejuje.” Kamilė,7a kl.
          “Nuvažiavę į Senamiestį ėjome iki vitražo dirbtuvių Stiklių gatvėje. Ten darėme iš stikliukų mažus pakabukus, bet prieš tai mums aprodė rūsiuose visus vitražus. Kai pabaigėme pakabukus, juos palikome ten kepti 24 valandas.” Laurita, 4a kl.
         ”Labai patiko Vitražo muziejuje daryti pakabukus iš stiklo. Matėme, 
kaip daromas tikras vitražas”. Sofija, 3b kl.
   ”Tikrose vitražo studijose buvo labai smagu. Labai laukiu mūsų kitos išvykos. 
Man labiausiai patiko muziejus rūsyje ir kai darėme sages.” Greta, 5b kl.
     ”Labai patiko pačiai gaminti vitražo pakabukus, net nežinojau, kad galima juos gaminti iš spalvoto stiklo. Labai laukiu kitos ekskursijos”. Ugnė, 5b kl. 
      Nuotraukų galerijoje: Užsiėmimo “Vitražo manufaktūroje” eiga.
Išvažiuojamasis būrelis. Taip prieš pat atostogas savo pirmadieninį užsiėmimą pavadino jaunosios vitražistės. Nes važiavome mokytis vitražo paslapčių pas tikrą vitražo meistrą, į tikras dirbtuves – “Vitražo manufaktūrą”, įsikūrusią vienoje gražiausių Vilniaus senamiesčio gatvelių – Stiklių
Vitražo specialistė Eglė labai maloniai mus priėmė, aprodė visus senuosiuose rūsiuose esančius vitražus, pasakojo jų istoriją, demonstravo, kaip daromi šie stiklo šedevrai. Muziejuje kabo žymiausių Lietuvos vitražistų darbai, kai kurios bažnyčių vitražų kopijos. 
Užsiėmimo metu susipažinome su vitražo kūrimo darbo procesu, įrankiais. Tai, išties, įdomu. Viskas prasideda nuo stiklo pjovimo rėžtukais, kartais ir deimantiniais. O spalvoto stiklo luitai atrodo vos pakeliami! Ant stiklo piešiama pagal pasiruoštą projektą (panašiai piešiame ir mes, tik naudojame paprastesnius dažus). Dažai tokiam piešiniui daromi iš geležies oksido miltelių su fliusu (rišamoji medžiaga), pridedant smulkiai malto stiklo. Kartais  dedama klijų ar cukraus, kad piešinys nenubyrėtų nuo stiklo. Dar reikia įvairių indų su grūstuvu, teptukų, šepetėlių, adatėlių, tinkliukų purškimui, elektrinių šlifuoklių, glazūros stiklų spalvinimui, ir, žinoma, elektrinės krosnies, kurioje temperatūra pasiekia 1000 laipsnių. Gaminiai  ilgai deginami, po to aušinami 4-7 val. ir tik tuomet galima juos išimti.
Mūsų pirmasis bandymas dirbtuvėje buvo kiek paprastesnis – darėme  pakabuką iš įvairių spalvų ir dydžių stikliukų. Kūrėme stiklinę mozaiką. Vaikus tiesiog užbūrė pats procesas, reikalaujantis ir kūrybos, ir subtilumo, ir kantrybės. Kiekviena mergaitė labai kruopščiai  dėliojo savo stiklinį piešinį, derino spalvas, mažesnius ir didesnius įvairių formų stikliukus, kai kurios mokinės kūrė net daugiasluoksnį  vitražiuką. Pagaminę savo šedevrus, palikome juos parai kepti (degti). Mūsų pagaminti pakabukai tiks visur: ir pakabukas ant kaklo (juo labiausiai apsidžiaugs mamos, pasikabinusios dukrų kurtus papuošalus), ir segė, ir lango papuošimas,  ir kalėdinis eglės žaisliukas. Žodžiu, plataus vartojimo prekė :). Kitą dieną, pamačiusios savo užbaigtus ir išdegtus kūrinėlius, merginos netvėrė džiaugsmu. Sutarėme, kad “Vitražo manufaktūroje” apsilankysime dar kartą ir kursime jau sudėtingesnį, tikrą vitražą. 
Vitražo būrelis
   Po beveik metų pertraukos savo veiklą mokykloje vėl atnaujino Vitražo būrelis.  Susirinko gražus būrelis menui neabejingų mokinukių – ketvirtokės, penktokės, šeštokės. Pirmieji “vitražiniai” bandymai (piešimas ant organinio stiklo) mergaitėms pavyko. Beveik visos  vitražiniais dažais piešė pirmą kartą, todėl nelengva buvo ne tik  tiksliai nubrėžti piešinėlio kontūrus, bet ir daug  kruopštumo bei atidumo reikalavo spalvinimas, spalvų derinimas. O čia jau atsiskleidė kiekvienos menininkės skonis – vienoms labiau patinka pastelinės spalvos, kitoms norėjosi ryškumo. Vitražo piešimas – tai ne tik estetikos, fantazijos ir kūrybiškumo lavinimas, bet ir puiki relaksacijos priemonė. Būrelio planuose  bus dar ne vienas eskizas, vitražo darbelis, skirtas mokyklai papuošti. Mokinės taip pat turės galimybę dekoruoti ir iš namų atsineštus buities daiktus (vazeles, stiklines ar pan.).
   O artimiausiu metu  mažosios vitražistės gilinsis į viduramžių vitražo istoriją, vyks į tikrąją Vitražo manufaktūrą, įsikūrusią Vilniaus senamiestyje, Stiklių gatvėje. 
   Norintiems prisiliesti prie vitražo paslapčių visada atviros būrelio durys – pirmadieniais per 7, 8 pamokas 206 kabinete.
Pirmieji  Lauritos, Sofijos, Ugnės, Gretos ir Gabrielės, Aya darbai
Renkama SpindulioTV komanda
RENKAMA SPINDULIO TV KŪRĖJŲ KOMANDA
Mes kursime ir transliuosime 
progimnazijos projektus, 
aktyviai dalyvausime mokyklos visuomeninėje veikloje,
ir turėsime vieną atstovą mokinių taryboje.
Nebus lengva, reiks pasimokyti,
bet, daug ką atrasime, daug ką patirsime, 
o komandos veikla mokykloje
paliks gražiausius įspūdžius visam gyvenimui…
Tad
jei esi 
kūrėjas
 ir nebijai 
iššūkių
Junkis 
prie 
Spindulio TV komandos!
Daugiau informacijos per pirmą susitikimą ketvirtadienį po pamokų 14.00 val. 211 kab.
Jaunųjų turistų būrelis
2019-2020 m.m. “Spindulio” progimnazijos būreliai
„Spindulio“ progimnazijos 
2019-2020 mokslo metų 
  būrelių darbo laikas 
Krepšinio būrelis (mokamas)
  Nuo rugsėjo 17 d. mokykloje vyks 
krepšinio būrelis (mokamas). 
Priimami berniukai, gimę 2012 metais ir mergaitės, gimusios 2008-2011 metais.
Trenerė – Šarūnė Valinskaitė, 
tel. 867461476
Vitražo būrelis
Sportiniai žaidimai tęsiasi!
Jei lankei – tai žinai, 
kad sportuot visiems smagiau, 
Į žaidimų sūkurį papult lengviau. 
Jei dar vis nesportavai – tad,  greičiau pas mus ateik!

Sportiniai žaidimai (5-8 kl.) vyksta pirmadieniais 14:35 – 15:20, sporto salėje.
                                                                                                         Jūsų  laukia kūno kultūros mokytoja 
                                                                                                                                                     Eglė Beneš
Kvadrato būrelis
Jeigu esi judrus, greitas, ištvermingas, mėgstantis žaisti
kamuoliu, kviečiu lankyti KVADRATO būrelį.
Būrelio užsiėmimų laikas:
1-2 klasių mokiniams – ketvirtadienis 8 pam.
3-4 klasių mokiniams – ketvirtadienis 7 pam.
Būrelio užsiėmimo vieta: sporto salė.
Būrelio vadovė Virginija Baranauskienė
Kvietimas į teatro būrelį