Pilietiškumo pamoka “Tėvynės labui”
   - Ne žodžiais, o darbais mes Tėvynę mylime, –  taip Pilietiškumo pamoką pradėjo Vilniaus Karaliaus Mindaugo šaulių 10 – osios rinktinės Perkūno 1012 – osios šaulių kuopos 4 būrio šaulys Arūnas, kuris būryje bei pratybų lauke labiau žinomas ir šaukiamas pravarde Pict‘as. Kiekvienas šaulys savo būryje turi pravardę, kitaip jie vienas į kitą nesikreipia :)
   Tad pamoka prasidėjo… Pict’as mus visus supažindino su Šaulių Sąjungos struktūra, tikslais, pagrindinėmis veiklomis. Sužinojome, kiek rinktinių, kuopų, šaulių bei jaunųjų šaulių šiuo metu priklauso šiai sukarintai organizacijai, kokia yra šaulio misija, kas buvo Lietuvos Šaulių Sąjungos sumanytojas bei įkūrėjas, kada Sąjunga įkurta. Apžvelgėme pirmųjų šaulių foto nuotraukas. Bet įspūdingiausia ir daugiausiai klausimų sukėlė pamokos dalis, kai  peržiūrėjome nufilmuotus vaikų su šauliais žygius bei šaulių profesionalų pratybas. Išgyvenimai gamtoje, karybos pradmenų įsisavinimas, karinių strategijų kūrimas, veiksmas „karo lauke“, šaudynės, sprogimai ne vienam sukėlė susidomėjimą bei klausimą: – Ar mes kada galėsim į panašų žygį, pratybas išeiti? Pict‘as pažadėjo pagalvoti ir gal … sugalvoti :). – Bet tokiu atveju teks visiems išmokti dešimt šaulių įsakymų, kaip „būk drausmingas ir mandagus“, „būk tiesus ir teisingas“, „tesėk žodį“ bei kitus. Ne tik išmokti, bet ir jų laikytis. Ir ne tik žygyje, bet ir vėliau, klasėje, kolektyve -  dar pridūrė šaulys. 
   Antroji pamoka prasidėjo trumpa, bet griežta rikiuote lauke. Ir visai neblogai mūsų komandai sekėsi. Kažkas gal ir sumaišė „kairėn“ ir „dešinėn“, kažkas į žygio „ritmą“ nepataikė, bet kaip pirmam kartui, buvo gerai. Pict‘as jaunąjį būrį pagyrė ir tvirtu žingsniu mūsų būrys nužygiavo ieškoti pavėsio. Suradom. Pasikloję kareivišką „brezentą“ bei susėdę ratu susipažinome su šaulio karine uniforma, ginklu, kitais būtinais pratybose ar karo lauke reikmenimis ir priemonėmis. Pasimatavome kareivišką kuprinę (ne kiekvienam ji buvo lengva :)), šalmą, kaukę, ausines ir net prie ginklo Pict‘as leido prisiliesti. Nors ginklas ir nėra tas „tikrasis mūšio ginklas“, bet nei svoriu, nei išvaizda nenusileidžia originalui. Patiko jis mums labai, oi oi kaip patiko! Pamoką užbaigėm taip, kaip visi šauliai užbaigia, t.y. rikiuote ir pagarbos atidavimu: Pict‘as – “Dėkoju už tarnybą”, būrys – „Tėvynės labui“. Išsiskyrėme su šauliu jau ne kaip 7b ir 5a klasės mokiniai, o kaip „Bravo“ ir „Alpha“ būriai. Kodėl šie vardai buvo būriams priskirti? Palikim tai kaip paslaptį. Karinę paslaptį ;)
   Išsiskyrėme su Pict’as, bet manau dar susitiksime visi kartu ir su didesne šaulių komanda jau  tikrajam žygiui. Kitais mokslo metais!
…Ne žodžiais, o darbais mes Tėvynę mylime…
- žodžiai, kuriuos birželio 12 dieną išgirdo 7b ir
5a klasių mokiniai, atėję į eilines matematikos
bei istorijas pamokas. Paklausite, ką bendro
turi istorija, matematika ir mokinių išgirsti
žodžiai? Atsakysiu, kad tai – Meilė. Meilė
mamai, tėčiui, sesei, broliui, artimam žmogui,
darbui, pomėgiui … ir Tėvynei. Būtent meilė
Tėvynei šią dieną ir sujungė du skirtingus
mokslus, dvi skirtingo amžiaus vaikų klases.
Sujungė Pilietiškumo pamokai. Juk apie meilę Tėvynei galime kalbėti bet kokio dalyko pamokoje, ir
nesvarbu, pirmokas joje dalyvauja ar dvyliktokas.
Noriu būti prezidentu…
Tokie žodžiai sklido šią popietę iš 1A ir 1D klasės mokinių lupų: „Aš padėčiau Lietuvos žmonėms“, “Aš padaryčiau viską, kad visiems būtų kuo geriau…“. 
Širdį užlieja džiaugsmo, pasididžiavimo jausmas. Nuostabu. 
 Ar dažnai iš vaikų išgirsime tokius žodžius? 
 Minint Kovo 11-osios dieną su vaikais apsilankėme Lietuvos Respublikos Seime. Mokiniai susipažino su Seimo veikla, sužinojo svarbius mūsų šaliai įvykius, apžiūrėjo ekspozicijas. Didžiausias įvykis jiems buvo – pasėdėti garbingų žmonių kėdėse, kalbėti iš tribūnos ir pasvarstyti, kuo norėtų būti ateityje. Mokinius sužavėjo ne tik aplinka, bet ir pažintis su kai kuriais seimo nariais. Juk šiuos žmones jie jau buvo matę ir žinoję žiūrėdami televiziją, o pažintis akis į akį buvo stulbinanti.
 Mes – tėvai, seneliai, mokytojai – skiepijame pačias geriausias vertybes Lietuvos mažajam piliečiui ir lyg švyturiai vedame juos teisingu keliu. Mes didžiuojamės, kad esame šių gabių, protingų, nuoširdžių ir žingeidžių vaikų ugdytojais.
LIETUVOS VALSTYBĖS ATKŪRIMO DIENA
 Maloniai kviečiame švęsti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną 
kartu su mūsų progimnazija.   
   Koncertas „Švenčiame laisvę“ 
vyks mokyklos aktų salėje kovo 8 d. 
   Per trečią pamoką koncertą stebės PM grupių ir 1-3 klasių mokiniai, 
per penktą pamoką koncertą stebės 
                          4-8 klasių mokiniai.                                                                                                                  Organizatoriai
“Spindulio” progimnazija visus sveikina su Vasario 16-ąja!
Tegul niekad mūsų vaikai nepraranda atminties, 
kad mes patys sukūrėme savo Valstybę!
Atkurtai Lietuvos valstybei – 101-eri
Praėjo lygiai metai po mūsų gražaus Lietuvos valstybės jubiliejaus, Šimtmečio, paminėjimo. Šią Vasario 16-ąją skirsime edukacinei veiklai, susipažinimui su Lietuvos istorija.
Vasario 14 d. mokiniai lankysis  įvairiuose Vilniaus miesto muziejuose, ekskursijose.
1a, 1d kl. – Vilniaus artilerijos bastėja, Vilniaus senamiestis. Atsakingos  V.Orlienė,  D.Malkauskienė.
1b, 1c kl. – Seni nauji Vilniaus herojai, Vilniaus senamiestis. Atsakingos D. Petruškienė, A. Aleksienė, A.Petrulėnaitė, L.Mickevičiūtė.
2a kl. – Vilniaus Nacionalinis muziejus. Atsakinga V.Poškienė.
2b kl. – Vilniaus katedros požemiai.  Atsakingos A.Venslovaitė, U.Laurinavičiūtė,
2c, 2d kl. – Vilniaus Pinigų muziejus. Atsakingos D.Opulskytė, D.Kudulytė.
3a kl. – Vytauto Kasiulio dailės muziejus. Atsakinga J.Mineikienė.
3b, 3c, 4a kl. – Vilniaus Nacionalinis muziejus. Atsakingos V.Baranauskienė, G.Rulevičienė, E.Bartusevičienė, V.Dovidovič, J.Povilenskienė, R.Beinerytė.
4b kl. _ Operos ir baleto teatras. Atsakinga S.Grėbliūnaitė.
4c kl. – LDK Valdovų rūmai. Atsakingos I.Zmejauskaitė, K.Urbutytė.
5a, 5b kl. – LDK Valdovų rūmai. Atsakingos D.Bruzgienė, L.Gubanovienė, E.Brusokaitė.
6a kl. – Lietuvos Respublikos prezidentūra. Valstybės pažinimo muziejus. Atsakingos L.Mažukėlė, R. Ziminskienė.
6b, 7a  kl. – LDK Valdovų rūmai. Atsakingos E.Blaškienė, I.Stonienė, L.Povilionienė.
7b, 8a kl. – Tuskulėnų memorialinis kompleksas. Atsakingos R.Goberienė, J.Zenevičiūtė, R.Vaitkevičiūtė. 
Sausio 13-osios Neužmirštuolės
  Ačiū visiems, dalyvavusiems pilietinėje iniciatyvoje 
„Atmintis gyva, nes liudija“.
Kviečiame dalyvauti pilietinėje akcijoje
  2019 m. pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ Lietuvoje vyks jau dvyliktą kartą. Prieš 28 metus Lietuva nebuvo NATO ir ES nare, mūsų teritorijoje vis dar šeimininkavo okupacinė kariuomenė, tačiau vieninga ir laisvės trokštanti tauta tomis dienomis apgynė Lietuvos nepriklausomybę ir pasipriešino agresoriui. Artėjantis Laisvės gynėjų dienos minėjimas yra puiki proga parodyti ne tik sau, bet ir visam pasauliui, kad ir šiandien esame vieningi ir pasiruošę apginti iškovotą laisvę. 
 „Spindulio“ progimnazijoje pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ vyks sausio 11 dieną, penktadienį. Iniciatyvos simbolis – žvakė, kuri simbolizuoja gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę. 
Pilietinės iniciatyvos  laikas: 8.00–8.15 val.    
7.50 – 7.55 val. mokiniai su mokytojais susirenka į klases. Ties kiekvienu kabineto langu padedama po žvakę. Kabinete pastatoma tiek žvakių, kiek yra langų. Žvakės turi būti kelių centimetrų aukščio, kad lango rėmas jų neužgožtų. 
8.00 val. mokiniai kartu su mokytojais uždega  žvakes. Kabinetuose penkiolikai minučių užgesinama šviesa. 
Apie Sausio 13 –ąją, Laisvės gynėjų dieną, siūlome pakalbėti sausio 11 d. pirmos pamokos metu. Praėjus 28 metams nuo nepavykusio valstybės perversmo ir visos tautos pasipriešinimo, daugelis mokinių nedaug žino apie tai, kas įvyko 1991 metais. Būtų labai prasminga ir įdomu, jei sausio 11 –osios rytą mokiniai papasakotų  savo klasės draugams ir mokytojams apie tai, ką išgirdo ir sužinojo iš savo tėvų, senelių, giminaičių ar pažįstamų, ką jie atsimena apie tų dienų įvykius, ką tuomet mąstė, ką jautė. Tokia mokinių sužinota informacija bus įdomesnė ir įsimintinesnė patiems mokiniams.  Minėdami Laisvės gynėjų dieną nepamirškime įsisegti neužmirštuolės žiedą. „Neužmirštuolė“ – tai popierinės gėlės žiedo simbolis. Jis pasirinktas norint pagerbti kovotojus už laisvę, o pačios neužmirštuolės pavadinime užkoduota mintis, jog kovotojai yra nepamiršti ir šiandien. 
II -asis Konstitucijos egzamino etapas įveiktas
   Penktokas Benediktas Užkuraitis buvo vienintelis mokyklos mokinys patekęs į II-ąjį Konstitucijos egzamino etapą (I etape dalyvavo dvidešimt du 5-8 klasių mokiniai). Tad spalio 18 d. antrajame etape Benediktas varžėsi su 623 geriausias žinias pademonstravusiais dalyviais iš visos Lietuvos. 
  Primename, kad I-ame egzamino etape Konstitucijos žinias tikrinosi virš 32 tūkst. žmonių įvairiose amžiaus grupėse. Benediktas varžėsi tarp 5-7 klasių mokinių. Šį kartą reikėjo atsakyti į 19 testinių klausimų ir vieną atvirą klausimą. Teste Benediktas nepadarė nei vienos klaidos. O 20-ąjį (atvirąjį) klausimą vertino centralizuota vertinimo komisija. Deja, bet 20-oji užduotis ir “pakišo” koją penktokui. Įdomu, ar visi galėtumėte išsamiai atsakyti į šį klausimą? - “Lietuvos Respublikos Konstitucijoje nustatyti šeimos, motinystės, tėvystės ir vaikystės apsaugos pagrindai. Prašome įvardyti keletą iš jų”.
   O kokie paties Benedikto Užkuraičio įspūdžiai po Konstitucijos egzamino?
Apie šį egzaminą nieko nežinojau, kol jo nepristatė istorijos mokytoja, pasiūliusi dalyvauti jame. Aš sutikau, nes man tai pasirodė įdomu.  Nesu dalyvavęs panašiuose konkursuose. Šiais metais pirmą kartą sužinojau apie Lietuvos Konstituciją ir skaičiau ją. Iki pirmo Konstitucijos egzamino etapo ją perskaičiau vieną kartą, praėjęs pirmą etapą perskaičiau dar du kartus. Lietuvos Konstitucijoje man viskas buvo nauja ir labai įdomu. Ką sužinojau naujo? Supratau, koks Lietuvoje valdymas, kokias pareigas atlieka valdžioje dirbantys asmenys, kokias mes, piliečiai, turime pareigas bei teises. Visiems mokytojams ir  mokiniams patarčiau perskaitykite bent vieną kartą svarbiausią Lietuvos dokumentą, o kitais metais pabandykite sudalyvauti Konstitucijos egzamine ir parneškite pergalę į “Spindulio” progimnaziją. Tai bus nepakartojamas ir nepamirštamas įspūdis”.
Konstitucijos egzaminas
LR Konstitucijos egzamino akimirka
Spalio 4 d. pirmą kartą Lietuvos Respublikos  Konstitucijos 
egzaminą laikė 22 mūsų mokyklos  5-8 klasių mokiniai.
Ačiū visiems dalyvavusiems. 
Manau didžiausias laimėjimas, kad  šie mokiniai 
perskaitė visą Lietuvos Respublikos Konstituciją. 
Pasak vaikų, buvo labai įdomu skaityti, nes sužinojo daug naujo. Gal čia auga būsimi politikai ir teisininkai !?
 Pirmame  egzamino etape reikėjo atsakyti į 30 testinių klausimų. O norint patekti į II-ąjį etapą, galima padaryti ne daugiau kaip 5 klaidas. Nemažai mokinukų buvo arti šio rezultato, tačiau tik vieninteliam penktokui Benediktui Užkuraičiui pavyko patekti į II etapą, kuris vyks spalio 18 d.
Laimėtojų apdovanojimai vyks spalio 25 d. Prezidentūroje.                        Sėkmės Benediktui gilinantis į teisines subtilybes.            
Konstitucijos egzaminas
LIETUVIŲ TAUTA
– prieš daugelį amžių sukūrusi Lietuvos valstybę,
– jos teisinius pamatus grindusi Lietuvos Statutais ir Lietuvos Respublikos Konstitucijomis,
– šimtmečiais atkakliai gynusi savo laisvę ir nepriklausomybę,
– išsaugojusi savo dvasią, gimtąją kalbą, raštą ir papročius,
– įkūnydama prigimtinę žmogaus ir Tautos teisę laisvai gyventi ir kurti savo tėvų ir protėvių žemėje – nepriklausomoje Lietuvos valstybėje,
– puoselėdama Lietuvos žemėje tautinę santarvę,
– siekdama atviros, teisingos, darnios pilietinės visuomenės ir teisinės valstybės,
atgimusios Lietuvos valstybės piliečių valia priima ir skelbia šią KONSTITUCIJĄ.
                                                                                                                                 
 Progimnazijos direktorė,
istorijos mokytoja metodininkė
Vilija Mozurienė
Spalio 25-ąją Lietuvoje minima Konstitucijos diena. 
Tai pagrindinis ir pamatinis mūsų valstybės dokumentas, 
svarbus kiekvienam piliečiui. 
Šia proga mūsų mokyklos 5-8 klasių mokiniai pirmą kartą dalyvaus
 Konstitucijos egzamine, kuris vyks keliais  etapais:
                            I etapas – spalio 4 d.  mokykloje;
                            II etapas – spalio 18 d. mokykloje;
                            Spalio 25 d. – nugalėtojų apdovanojimas LR Prezidentūroje.
Egzaminą organizuoja LR Teisingumo ministerija kartu su egzamino
 globėja – Lietuvos Respublikos Prezidente Dalia Grybauskaite.
Smulkesnė informacija: http://konstitucijosegzaminas.lt/
Lietuvos Respublikos Konstitucijos preambulė: