Konstitucijos egzaminas
 Šiandien, spalio 3 dieną, 27 mūsų mokyklos
 5-8 klasių mokiniai laikė Lietuvos Respublikos Konstitucijos egzaminą. 

Sveikiname 
Benediktą Užkuraitį 
ir linkime jam sėkmės Lietuvos Respublikos Konstitucijos
 egzamino antrajame etape!
Kai kurie moksleiviai  jau antrus metus dalyvauja visuotinėje žinių pasitikrinimo akcijoje, o kai kam tai buvo pirmas bandymas. Džiugu, kad šiais metais dauguma mokinių į egzaminą atėjo gerai pasiruošę ir  gražiai pasipuošę. Pirmame egzamino etape mokiniai atsakinėjo į 30 uždarų klausimų, kurie buvo atskirai paruošti 5-7 klasių ir 8 klasių mokiniams. Norint patekti į II konkurso etapą, moksleiviams buvo galima padaryti ne daugiau kaip 7 klaidas. Net penki mokiniai buvo arti šio rezultato, tačiau tik vėl, kaip ir pernai, vieninteliam, šiemet jau šeštokui, Benediktui Užkuraičiui (mokytoja V. Mozurienė) pavyko patekti į Konstitucijos egzamino II etapą, kuris vyks spalio 17 dieną. 
Konstitucijos egzaminas 2019
     Lietuvos Respublikos Konstitucijos egzaminas – 
jau 13-tą kartą vykstanti visuotinė teisinių žinių patikrinimo akcija.      Konstitucijos žinias mūsų mokyklos  moksleiviai pasitikrinti galės dalyvaudami dviejuose egzamino etapuose: 
                                                                                  I etapas         
  • Spalio 3 d., 9.00 val.  I etapas mūsų mokykloje vyks per Konstitucijos egzamino pamoką 207 kabinete. 
  • 5–8 klasių moksleiviai savo Konstitucijos žinias galės pasitikrinti spręsdami testą. I etapo metu 5–8 kl.  moksleiviai atsakinės į 30 uždarų klausimų. Mokiniai, teisingai atsakę į ne mažiau kaip 25 klausimus, bus kviečiami į II egzamino etapą. 
  •  Egzamino metu mūsų mokyklos 2b ir 3b klasių moksleiviai vykdys kūrybinę užduotį „Mano namai – Laisva Lietuva!“.  Su egzamino organizavimo taisyklėmis susipažinti galima www.konstitucijosegzaminas.lt
  •                                                                        II etapas       
  •  Spalio 17 d., 9.00 val., etapas, skirtas geriausiai I etape pasirodžiusiems 5–8 klasių moksleiviams. 
  •  Į antrą etapą patekę egzamino dalyviai apie antro etapo organizavimą bus informuoti individualiai.
  •                                                                 Kūrybinė užduotis       
  • Nuo spalio 9 iki spalio 18 d. portale www.delfi.lt lankytojai bus kviečiami balsuoti už  geriausiai kūrybinę užduotį atlikusių 1–4 klasių moksleivių darbus. Tiksli balsavimo data bus patikslinta www.delfi.lt 
  • Su kūrybinio konkurso organizavimo taisyklėmis susipažinti galima www.konstitucijosegzaminas.lt 
 Konstitucijos egzamino 2019 laimėtojai bus pasveikinti 2019 m. spalio 25 d. 13 val. per iškilmingą ceremoniją Prezidentūroje. Jiems bus įteikti organizatorių ir projekto partnerių įsteigti prizai.  
 Su egzamino taisyklėmis susipažinti galite čia: www.konstitucijosegzaminas.lt. Daugiau informacijos: konstitucija@inlinen.eu  
Tarptautinė kūrybinė iniciatyva “Pasaulio tautų teisuoliai”
6a klasės mokiniai Jokūbas Pažūsis ir Dominikas Mitev 
kartu su istorijos mokytoja V. Mozuriene dalyvavo tarptautinėje kūrybinėje iniciatyvoje “Pasaulio tautų teisuoliai”, skirtoje pasaulinei taikos dienai paminėti. 
   Pasaulio tautų teisuolis – tai garbės vardas, kurį suteikia Izraelio valstybė kitų šalių piliečiams, gelbėjusiems Holokausto aukas II pasaulinio karo metais. Pagal “Yad Vashem”  2019 m. sausio 1 d. duomenis Teisuolių sąraše buvo 24811 žmonių, iš jų – 891 Lietuvos pilietis. Šia kūrybine iniciatyva siekiama papasakoti gelbėtojų ir išgelbėtojų istorijas anglų kalba, ugdyti mokinių sampratą apie taiką, sąmoningumą, kovojant su diskriminacija, rasizmu, antisemitizmu.
   Sukurtoje tinklalaidėje Dominikas ir Jokūbas angliškai pasakojo apie vieną iš pasaulio tautų teisuolių, ką jam teko patirti gelbėjant žydus II pasaulinio karo metais bei nuotoliniu būdu (Skype pagalba) kalbino šiandien  Izraelyje gyvenantį vieną iš išgelbėtosios anūką. Šeštokams tai buvo nauja patirtis, atsakomybė, naujos pažintys.  Pasakojimą anglų kalba mokiniai pasiruošė savarankiškai.
Misija Sibiras 2019 pristatymas
Misija Sibiras“ – tai jau keturioliktus metus vykstantis projektas, kurio metu organizuojamos ekspedicijos į lietuvių tremties ir kalinimo vietas. Ekspedicijos tikslas – sutvarkyti mūsų tautiečių trėmimų vietas, apleistas kapines, pastatyti atminimo simbolius, lietuviškomis kryždirbystės tradicijomis puoštus kryžius žuvusiems lietuviams atminti. Ekspedicijos metu taip pat siekiama pabendrauti su svečiose šalyse tebegyvenančiais tautiečiais ar jų atžalomis.Siekiant prisidėti prie jaunosios kartos pilietiškumo bei didžiavimosi savo valstybe jausmo ugdymo, 5-8 klasių mokiniai dalyvaus Misija Sibiras 2019 pristatyme 
rugsėjo 30 d. per 3 pamoką Aktų salėje. Savo įspūdžiais dalinsis vienas iš šios misijos dalyvių. Renginį  organizuoja istorijos mokytojas Gytis Mockus.
Pilietiškumo pamoka “Tėvynės labui”
   - Ne žodžiais, o darbais mes Tėvynę mylime, –  taip Pilietiškumo pamoką pradėjo Vilniaus Karaliaus Mindaugo šaulių 10 – osios rinktinės Perkūno 1012 – osios šaulių kuopos 4 būrio šaulys Arūnas, kuris būryje bei pratybų lauke labiau žinomas ir šaukiamas pravarde Pict‘as. Kiekvienas šaulys savo būryje turi pravardę, kitaip jie vienas į kitą nesikreipia :)
   Tad pamoka prasidėjo… Pict’as mus visus supažindino su Šaulių Sąjungos struktūra, tikslais, pagrindinėmis veiklomis. Sužinojome, kiek rinktinių, kuopų, šaulių bei jaunųjų šaulių šiuo metu priklauso šiai sukarintai organizacijai, kokia yra šaulio misija, kas buvo Lietuvos Šaulių Sąjungos sumanytojas bei įkūrėjas, kada Sąjunga įkurta. Apžvelgėme pirmųjų šaulių foto nuotraukas. Bet įspūdingiausia ir daugiausiai klausimų sukėlė pamokos dalis, kai  peržiūrėjome nufilmuotus vaikų su šauliais žygius bei šaulių profesionalų pratybas. Išgyvenimai gamtoje, karybos pradmenų įsisavinimas, karinių strategijų kūrimas, veiksmas „karo lauke“, šaudynės, sprogimai ne vienam sukėlė susidomėjimą bei klausimą: – Ar mes kada galėsim į panašų žygį, pratybas išeiti? Pict‘as pažadėjo pagalvoti ir gal … sugalvoti :). – Bet tokiu atveju teks visiems išmokti dešimt šaulių įsakymų, kaip „būk drausmingas ir mandagus“, „būk tiesus ir teisingas“, „tesėk žodį“ bei kitus. Ne tik išmokti, bet ir jų laikytis. Ir ne tik žygyje, bet ir vėliau, klasėje, kolektyve -  dar pridūrė šaulys. 
   Antroji pamoka prasidėjo trumpa, bet griežta rikiuote lauke. Ir visai neblogai mūsų komandai sekėsi. Kažkas gal ir sumaišė „kairėn“ ir „dešinėn“, kažkas į žygio „ritmą“ nepataikė, bet kaip pirmam kartui, buvo gerai. Pict‘as jaunąjį būrį pagyrė ir tvirtu žingsniu mūsų būrys nužygiavo ieškoti pavėsio. Suradom. Pasikloję kareivišką „brezentą“ bei susėdę ratu susipažinome su šaulio karine uniforma, ginklu, kitais būtinais pratybose ar karo lauke reikmenimis ir priemonėmis. Pasimatavome kareivišką kuprinę (ne kiekvienam ji buvo lengva :)), šalmą, kaukę, ausines ir net prie ginklo Pict‘as leido prisiliesti. Nors ginklas ir nėra tas „tikrasis mūšio ginklas“, bet nei svoriu, nei išvaizda nenusileidžia originalui. Patiko jis mums labai, oi oi kaip patiko! Pamoką užbaigėm taip, kaip visi šauliai užbaigia, t.y. rikiuote ir pagarbos atidavimu: Pict‘as – “Dėkoju už tarnybą”, būrys – „Tėvynės labui“. Išsiskyrėme su šauliu jau ne kaip 7b ir 5a klasės mokiniai, o kaip „Bravo“ ir „Alpha“ būriai. Kodėl šie vardai buvo būriams priskirti? Palikim tai kaip paslaptį. Karinę paslaptį ;)
   Išsiskyrėme su Pict’as, bet manau dar susitiksime visi kartu ir su didesne šaulių komanda jau  tikrajam žygiui. Kitais mokslo metais!
…Ne žodžiais, o darbais mes Tėvynę mylime…
- žodžiai, kuriuos birželio 12 dieną išgirdo 7b ir
5a klasių mokiniai, atėję į eilines matematikos
bei istorijas pamokas. Paklausite, ką bendro
turi istorija, matematika ir mokinių išgirsti
žodžiai? Atsakysiu, kad tai – Meilė. Meilė
mamai, tėčiui, sesei, broliui, artimam žmogui,
darbui, pomėgiui … ir Tėvynei. Būtent meilė
Tėvynei šią dieną ir sujungė du skirtingus
mokslus, dvi skirtingo amžiaus vaikų klases.
Sujungė Pilietiškumo pamokai. Juk apie meilę Tėvynei galime kalbėti bet kokio dalyko pamokoje, ir
nesvarbu, pirmokas joje dalyvauja ar dvyliktokas.
Noriu būti prezidentu…
Tokie žodžiai sklido šią popietę iš 1A ir 1D klasės mokinių lupų: „Aš padėčiau Lietuvos žmonėms“, “Aš padaryčiau viską, kad visiems būtų kuo geriau…“. 
Širdį užlieja džiaugsmo, pasididžiavimo jausmas. Nuostabu. 
 Ar dažnai iš vaikų išgirsime tokius žodžius? 
 Minint Kovo 11-osios dieną su vaikais apsilankėme Lietuvos Respublikos Seime. Mokiniai susipažino su Seimo veikla, sužinojo svarbius mūsų šaliai įvykius, apžiūrėjo ekspozicijas. Didžiausias įvykis jiems buvo – pasėdėti garbingų žmonių kėdėse, kalbėti iš tribūnos ir pasvarstyti, kuo norėtų būti ateityje. Mokinius sužavėjo ne tik aplinka, bet ir pažintis su kai kuriais seimo nariais. Juk šiuos žmones jie jau buvo matę ir žinoję žiūrėdami televiziją, o pažintis akis į akį buvo stulbinanti.
 Mes – tėvai, seneliai, mokytojai – skiepijame pačias geriausias vertybes Lietuvos mažajam piliečiui ir lyg švyturiai vedame juos teisingu keliu. Mes didžiuojamės, kad esame šių gabių, protingų, nuoširdžių ir žingeidžių vaikų ugdytojais.
LIETUVOS VALSTYBĖS ATKŪRIMO DIENA
 Maloniai kviečiame švęsti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną 
kartu su mūsų progimnazija.   
   Koncertas „Švenčiame laisvę“ 
vyks mokyklos aktų salėje kovo 8 d. 
   Per trečią pamoką koncertą stebės PM grupių ir 1-3 klasių mokiniai, 
per penktą pamoką koncertą stebės 
                          4-8 klasių mokiniai.                                                                                                                  Organizatoriai
“Spindulio” progimnazija visus sveikina su Vasario 16-ąja!
Tegul niekad mūsų vaikai nepraranda atminties, 
kad mes patys sukūrėme savo Valstybę!
Atkurtai Lietuvos valstybei – 101-eri
Praėjo lygiai metai po mūsų gražaus Lietuvos valstybės jubiliejaus, Šimtmečio, paminėjimo. Šią Vasario 16-ąją skirsime edukacinei veiklai, susipažinimui su Lietuvos istorija.
Vasario 14 d. mokiniai lankysis  įvairiuose Vilniaus miesto muziejuose, ekskursijose.
1a, 1d kl. – Vilniaus artilerijos bastėja, Vilniaus senamiestis. Atsakingos  V.Orlienė,  D.Malkauskienė.
1b, 1c kl. – Seni nauji Vilniaus herojai, Vilniaus senamiestis. Atsakingos D. Petruškienė, A. Aleksienė, A.Petrulėnaitė, L.Mickevičiūtė.
2a kl. – Vilniaus Nacionalinis muziejus. Atsakinga V.Poškienė.
2b kl. – Vilniaus katedros požemiai.  Atsakingos A.Venslovaitė, U.Laurinavičiūtė,
2c, 2d kl. – Vilniaus Pinigų muziejus. Atsakingos D.Opulskytė, D.Kudulytė.
3a kl. – Vytauto Kasiulio dailės muziejus. Atsakinga J.Mineikienė.
3b, 3c, 4a kl. – Vilniaus Nacionalinis muziejus. Atsakingos V.Baranauskienė, G.Rulevičienė, E.Bartusevičienė, V.Dovidovič, J.Povilenskienė, R.Beinerytė.
4b kl. _ Operos ir baleto teatras. Atsakinga S.Grėbliūnaitė.
4c kl. – LDK Valdovų rūmai. Atsakingos I.Zmejauskaitė, K.Urbutytė.
5a, 5b kl. – LDK Valdovų rūmai. Atsakingos D.Bruzgienė, L.Gubanovienė, E.Brusokaitė.
6a kl. – Lietuvos Respublikos prezidentūra. Valstybės pažinimo muziejus. Atsakingos L.Mažukėlė, R. Ziminskienė.
6b, 7a  kl. – LDK Valdovų rūmai. Atsakingos E.Blaškienė, I.Stonienė, L.Povilionienė.
7b, 8a kl. – Tuskulėnų memorialinis kompleksas. Atsakingos R.Goberienė, J.Zenevičiūtė, R.Vaitkevičiūtė. 
Sausio 13-osios Neužmirštuolės
  Ačiū visiems, dalyvavusiems pilietinėje iniciatyvoje 
„Atmintis gyva, nes liudija“.