Tęsiasi ketvirtokų kelionė į penktą klasę…
Vykdant mokyklos projektą ,,Kelionė į penktą
klasę”, vasario 12 d. per pirmą pamoką biologijos
kabinete apsilankė 4B klasės mokiniai su mokytoja
Jūrate Mineikiene.
Biologijos mokytoja metodininkė Marytė
Papinigienė būsimus penktokus supažindino su
Žemės kilme, mokiniai stebėjo vulkano išsiveržimą,
sužinojo, kodėl ląstelės traukia viena kitą, stebėjo
ląsteles pro mikroskopą. Žiūrėdami Robotuko filmą,
pakartojo skeleto ir virškinimo sistemos sandarą
bei atliko praktines užduotis: vieni magnetinėje lentoje dėliojo žmogaus skeletą, kiti – virškinimo
sistemos modelį. Ketvirtokai teisingai atsakė į klausimus apie pilnavertę mitybą ir visi gavo belgiško
šokolado.
Mokinius maloniai nustebino nematomas užrašas, kuris atsirado pamokos pabaigoje, kai
mokytojai papurškus purkštuku, ant lentos išryškėjo raidės – SĖKMĖS PENKTOJE KLASĖJE .
Kalno – ugnikalnio modelis
Geografija – kompleksinis mokslas, todėl čia atsiskleidžia neabejotinai daug praktinės -projektinės veiklos galimybių, atsiranda įvairių naujai interpretuojamų temų. Projektinė veikla skatina ugdymo proceso individualizaciją – padeda visavertiškai į mokymo procesą įsitraukti įvairaus charakterio, skirtingo pasirengimo vaikams, leidžia jiems atskleisti savo kūrybinius sugebėjimus, sudaro galimybes kiekvienam vaikui pasijusti gabiam ir reikšmingam.
Šeštų klasių mokiniai vykdė geografijos praktinį – projektinį darbą, gamino kalnų- ugnikalnių modelius. Ugnikalnis (alternatyvus pavadinimas vulkanas, pagal senovės romėnų dievo Vulkano vardą) – kalnas su krateriu, pro kurį iš gelmių veržiasi lava, akmenys, pelenai, dujos. Ugnikalniai yra svarbus Žemės reljefo ir klimato formavimo faktorius. Jie yra tarsi perkaitusio katilo dangčiai, išleidžiantys susikaupusį karštį. Žemėje veikia daugiau kaip 500 aktyvių ugnikalnių, ir dar daugybė „snaudžia“. Ugnikalniai veikia ne tik sausumoje, bet ir vandenynų ir jūrų dugne, ne tik Žemėje, bet ir kitose Saulės sistemos planetose. Jų išsidėstymas Žemės paviršiuje ne atsitiktinis, 
bet susijęs su tektoninių plokščių judėjimu. 
 Kalnų- ugnikalnių modelių gamybai pasitelkta labai daug įvairios technikos: laikraščiai, statybinės putos, molis, cementas ir kt. Mokiniai pristatė savo kūrybinius darbus, apibendrinant rezultatus buvo akcentuojamos naujos moksleivių įgytos žinios, gebėjimas bendradarbiauti 
bei – įvertinimas ir įsivertinimas.
Kviečiame aplankyti mokinių kūrybinių darbų parodą progimnazijos II aukšte, šalia geografijos kabineto.
Jaunieji sveikatos lyderiai-savanoriai
Toliau dalyvaujame projekte ,,Mokiniai-mokiniams”, mažais žingsneliais keliaujame, mokomės savanoriauti. Lapkričio 16 dieną jaunieji sveikatos ugdytojai-savanoriai: 6A klasės mokinės: Aistė, Miglė, Kamilija, Joana, Ieva ir projekto lyderis, jaunasis savanoris Erikas dalyvavo Vilniaus miesto savivaldybėje. Pristatė nuveiktas veiklas, aptarė tolimesnius darbus. Susitikime Erikas pasakojo, kokios turi būti asmeninės sveikatos ugdytojo kompetencijos, pasakojo kaip sekėsi kartu su klasės drauge Ieva vesti užsiėmimus priklausomybių tema, ką patys naujo sužinojo ir išmoko.
Šiaurės šalių bibliotekų savaitė jau trečią kartą Spindulyje
  2017 m. lapkričio 13-19 dienomis Spindulio progimnazijos mokiniai trečią kartą dalyvaus Tarptautiniame projekte: Šiaurės šalių bibliotekų savaitė.
  Ši savaitė tradiciškai pradedama garsiniais skaitymais, kasmet suburiančiais daugiau kaip 150 tūkstančių žmonių.
  Lapkričio 13 dieną, pirmadienį, dideli ir maži knygos mylėtojai susėda klausytis istorijų, skaitomų tuo pačiu metu visose Šiaurės šalyse, Baltijos šalyse ir kitur Europoje. Šiaurės šalių bibliotekų savaitė tūkstančiams vaikų ir suaugusiųjų nuo pat Grenlandijos iki Baltarusijos – tai istorijų klausymasis jaukioje žvakių šviesoje, tai nauja literatūra iš Šiaurės, tai įvairios parodos, susitikimai ir kiti renginiai su Šiaurės šalimis susijusiomis temomis. 
   Šių metų tema: Šiaurės salos.
   Šiemet minimos ir Suomijos 100-osios nepriklausomybės metinės. Šia proga Šiaurės šalių bibliotekų savaitė išskirtinį dėmesį šiemet skiria suomių literatūrai. 
   Skaitymams siūlomi tekstai iš suomių autorių knygų: Lobių sala (aut. Mauri Kunnas), Maresė (aut. Maria Turtschaninoff), Ledas (aut. Ulla-Lena Lundberg).
      Artimiau susipažinti su projektu galima tinklapyje:
http://bibliotek.org/lt
       Kviečiame visus kartu skaityti!!!
Jaunieji sveikatos ugdytojai
,,Mokiniai-mokiniams“ projekto tikslas – sudaryti galimybę mokiniams perteikti informaciją apie priklausomybę sukeliančių medžiagų vartojimo grėsmę iš savo bendraamžių. 
Spalio 24 dieną, 6A klasės mokiniai pristatė šio projekto veiklas,
kokios temos bus nagrinėjamos, t.y: rūkymo, alkoholio, kitų
narkotinių medžiagų, priklausomybė nuo kompiuterinių žaidimų,
azartinių lošimų, mobiliųjų telefonų. Mokiniai dalyvaudami projekte
,,Mokiniai-mokiniams“, mažais žingsneliais mokosi būti jaunaisiais
sveikatos ugdytojais, lyderiais, savanoriais. Yra mokslinių įrodymų,
kad bendraamžių švietimas gali pakeisti nuostatas ir elgseną,
susijusią su narkotinių medžiagų vartojimu, ir tai gali padaryti
žymiai veiksmingiau negu suaugusiųjų vykdomas švietimas.
Jaunimui aktyviai dalyvaujant prevencinėje, socialinėje veikloje
sėkmingai padeda spręsti savo pačių problemas. Jaunieji savanoriai
turi būti pavyzdžiais savo bendraamžiams: sveikai gyventi,
geranoriškai nusiteikę, taktiški, pakantūs komunikabilūs.
Psichoaktyvių medžiagų prevencijos projektas ,,Mokiniai – mokiniams”
Jau antrus metus bendradarbiaudami kartu su Vilniaus miesto Visuomenės sveikatos biuru, dalyvausime psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevencijos projekte 
 ,,MOKINIAI-MOKINIAMS”, kuriame dalyvaus 6-7 klasių tikslinė mokinių grupė. Projekto tikslas – suteikti jauniesiems sveikatos lyderiams psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevencijos klausimais reikiamų žinių ir sudaryti galimybę perteikti informaciją apie priklausomybę sukeliančių medžiagų vartojimo grėsmę savo bendraamžiams.  Toks bendraamžių pripažinimas ir suvokimas priklausomybę sukeliančių medžiagų vartojimo prevencijos aktualumo, sveikatos lyderius motyvuoja dirbti toliau ir siekti žinių šioje srityje. Projekto metu mokiniams seminarus ves VU ligoninės Toksikologinio skyriaus gydytoja Gabija Laubner, VU dėstytoja psichologė Sandra Simanauskaitė, mokiniams metodinę medžiagą ruoš Vilniaus m. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro sveikatos stiprinimo vyr. specialistė Rita Rukštelytė.   
Projekto “KNYGŲ ŠVIESA” apdovanojimai
        Visus mokslo metus Vilniaus Spindulio progimnazijoje vyko projektas  “KNYGŲ ŠVIESA”
         Projekto metu perskaityta daugybė knygų. 
        Skaitė mums, skaitėme mes,  organizavome susitikimus su rašytojais, dalyvavome vaikų knygos dienos renginiuose, spektakliuose, rinkome perliukus iš knygų, patys kūrėme knygas, organizavome projektinius darbus klasėse ir štai mokslo metams baigiantis, mūsų projektą vainikuoja geriausio skaitovo konkursas ir projekte dalyvavusių klasių apdovanojimai. Apdovanojimų metu išdalinta daugybė įdomių knygų, kurios taps puikia laisvalaikio praleidimo forma.
       Džiaugiamės  vaikų noru skaityti, bendruomenės, tėvelių dalyvavimu ir bendradarbiavimu.
          Linkime gražios vasaros su knyga!!!
Mano darbo ir poilsio kampelis namuose
Apie mokymosi aplinką ir erdves kalbama ir Bendrosiose ugdymo programose:
  • Aplinka, kurioje mokomasi, turėtų būti funkcionali, t. y. pritaikyta įvairių poreikių mokiniams ir įvairiems jų poreikiams, mobili.
  • Mokymosi aplinka turėtų būti saugi ir higieniška, t. y. darbo ir veiklos vietos (patalpa, baldai, įranga, reikmenys ir kt.) turi būti ergonomiškos, tinkamai apšviestos, vėdinamos, nekenksmingos sveikatai, jose palaikoma optimali darbui temperatūra.
  • Vaikų buvimo vieta turi būti estetiška: jauki ir skoninga, darni erdvės, daiktų ir spalvų kompozicijos požiūriu, pasižyminti mokinių darbų eksponavimo kultūra.
Norint, kad vaikas galėtų produktyviai mokytis ir ilsėtis visus metus, reikia nepamiršti jo darbo ir poilsio vietos, tiek mokykloje, tiek namuose. 
Svarbiausia moksleivio vieta namuose – jo mokymosi erdvė, kurioje jis dirba ir mokosi. Jaunesniųjų klasių mokiniams reikia pritaikyti jų darbo vietą: stalas ir kėdė turėtų būti pritaikyti pagal vaiko ūgį. Tinkamai parinktas rašomasis stalas  nedeformuos vaiko nugaros, netrukdys koncentruotis ir neleis per greitai pavargti. Taip pat būtina pasirūpinti  tinkamu kambario apšvietimu. Kad vaikas sistemingai ir gerai mokytųsi yra svarbi ne tik jo darbo vieta ir mokymasis, bet ir poilsis. Labai gerai, jei įmanoma atskirti vaiko darbo vietą nuo poilsio, žaidimų ir miego vietos. 
Taigi, jei norime, kad vaikai rytais pabustų žvalūs ir darbingi, sukurkime jiems sveikatą tausojančią aplinką!     
Dalinamės mažųjų spinduliukų mokymosi erdvėmis namuose.
2016-2017 mokslo metais mokykloje vykstantis sveikos gyvensenos projektas  
„Kaip sveikai gyventi?“ balandžio mėnesį vykdė akciją: „Mano darbo ir poilsio kampelis namuose“. Mokiniai ir jų tėveliai fotografavo ir siuntė savo nuotraukas,  kuriose įamžintos vaikų mokymosi erdvės namuose. 
Pažangiausios klasės projektas ,,Visi už vieną, vienas už visus”
 Kartu su pavasariu į ,,Spindulio” progimnaziją sugrįžo paukščiai….
Pradinių klasių mokinukai su savo mokytojomis sukūrė nuostabių paukščių kolekcijas, kurios puošia klasių durų stendus. Šie darbai bus vertinami ir klasėms skiriami taškai.
Norime dar kartą priminti ir visus paraginti įsitraukti į pažangiausios klasės projektą ,,Visi už vieną ir vienas už visus”, nes mokslo metai labai greitai artėja prie pabaigos, laimėjusių klasių laukia nuostabi kelionė.
Projektas ,,Iš širdies į širdį”
    Turtingiausias lietuvių kultūros paveldas yra kalba, kuri yra vienas iš didžiausių žmonijos pasiekimų. Ji pralenkia daugelį Europos kalbų savo antikiškumu, garsų grynumu ir savo ypatinga gramatine struktūra. Vasario 21 – ąją dieną - Tarptautinę gimtosios kalbos dieną – mes, ,,Spindulio” progimnazijos lietuvių kalbos mokytojos pakvietėme visus mokyklos mokinius pamąstyti, kas kiekvienam šiuolaikiniam XXI a. žmogui, kurio erdvė visas pasaulis, yra jo gimtoji kalba. 
   Pradinių klasių mokinukai darė gražiausias gėles ir rašė jose žodžius, skirtus Lietuvai. Gėlėmis dekoravo aktų salę Kovo 11-osios renginiui. Ir rašė laiškus Lietuvai, jais puošė savo aplinką.
   Kiekvienas penktųjų ir šeštųjų klasių mokinys sukūrė knygą – širdelę, kurioje įrašė žymiausių pasaulio žmonių mintis apie gimtąją kalbą. Pamokos metu perskaitė tekstus ir įvardino,
kodėl kiekvienas žmogus turi mylėti, saugoti ir puoselėti savo
gimtąją kalbą. Vaikai labai jautriai suvokė, kad ji yra motinos
kalba, kad tik jos pagalba galime kurti ir kad tik ji leidžia geriausiai suvokti save bei kitą.
      Septintokai rinko medžiagą apie signatarus, kurie daug prisidėjo prie kalbos puoselėjimo.  Savo rankomis pagamino paukščius ir prie jų prisegė signatarų nuveiktus darbus.
     Aštuntųjų klasių mokiniai perskaitė Kazio Borutos romaną ,,Baltaragio malūnas”, pasižiūrėjo kiną filmą ,,Velnio nuotaka” ir pasiklausė pačio autoriaus įskaitytos poemos fragmentų ,,Keturios ugnys”. Mokiniai aptarė veikėjus, aiškinosi, kas būdinga romanui, kuriame susipina realybė ir fantazija, lyrizmas ir epiškumas.
      Džiaugiamės, kad projekto vyko nuo vasario mėnesio vidurio iki kovo mėn. ,,Iš širdies į širdį” tikslas yra ne tik skatinti mylėti bei puoselėti savo gimtąją kalbą, bet ir dalintis mintimis, idėjomis, kurias pagimdo  mūsų kalba ir literatūra.          
 R. Polučanskė, A. Krukonienė, K. Žukienė