Antrokai sporto šventėje
Paskutinėmis mokslo metų dienomis, daugelis pamokų
vyko netradiciškai. Pradinių klasių mokiniai dalyvavo
sporto dienoje, kuri vyko mokyklos stadione.
Po rytinės pradinukų mankštos pirmokai ir antrokai
rungtyniavo estafetėse, kurios buvo smagios, linksmos,
reikalavo išradingumo bei vikrumo. Po to savo jėgas
išbandė žaisdami judriuosius žaidimus, sukdami lankus,
mėtydami ar spardydami kamuolius ir kt. Nors kaitino
šilta saulutė, tačiau energijos nepritrūko niekam.
Šventė baigėsi linksmai, nes visose rungtyse nugalėjo
DRAUGYSTĖ. Mokiniai džiūgavo, kad tai buvo viena iš
smagiausių dienų mokykloje.
1 c klasės išvyka į zoologijos sodą
Paskutinę mokslų metų dieną 1 c klasės mokiniai praleido Vilniaus miesto zoologijos sode.
Zoologijos sode gyvena apie 60 rūšių gyvūnų. Edukacijos vadovė išsamiai papasakojo apie
zoologijos sodo gyventojus, jų gyvenimo būdą ir iš kur jie atkeliavo. Mokiniai turėjo galimybę
susipažinti su gyvūnais iš arti, juos paliesti ir pamaitinti bei stebėti jų elgesį. Buvo galima
„paglostyti“ gyvatę, paimti į rankas gekoną, stebėti beždžionėlių išdaigas. Smagiausia dalis –
gyvūnėlių maitinimas. Mokiniai mielai maitino triušius ir papūgėles.
Laikas prabėgo labai greitai. Grįždami namo, įkvėpti įspūdžių mokiniai ėmė planuoti, ką norėtų
pamatyti ir sužinoti kitais mokslo metais. Idėjų daug, o svarbiausia, kaip viena mergaitė pasakė,
„reikia labai norėti ir viskas išsipildys“.
Turizmo diena „Pasakų parke“
Birželio 5 d. „Spindulio“ progimnazijos moksleiviai patraukė turizmo keliais. 1 b ir 1 c klasės mokiniai nusprendė žygiuoti pažinti „Pasakų parko“. Diena buvo karšta, tačiau miško didingų medžių prieglobstis visus vėsino. Parke pamatėme daug skulptūrų, kurios simbolizuoja įvairius pasakų bei mitologinius personažus. Mokiniai pamatė ne tik įvairių miške augančių medžių, krūmų bei kitų augalų, vabzdžių, bet ir susidomėjo parke esančiom  smulkiems gyvūnams įkurtom lesyklom. Mūsų džiaugsmui, pamatėme ir pūstauodegę voverytę. Taip įsitikindami, kaip svarbu yra prižiūrėti mišką, jame nešiukšlinti, gerbti jame esančius visus gyvus organizmus.
Mokiniai atliko ir stebėjimo, ir surašymo užduotį, lape pagal duotas raides teko ieškoti kuo daugiau miške esančių objektų. Na, o gerai padirbėję, galėjome atsipūsti, papietauti, pažaisti gražiai įkurtoje žaidimų aikštelėje ir net pašokti. 
Pažintis su Trakais
Vasarai prasidėjus, orams karštėjant, klasėje sėdėti nevalia – birželio 3 d. 1 b klasės mokiniai nusprendė pažinti Trakus. Pažintis prasidėjo jaukiai Alpakų ūkyje. Sužinojome apie pirmąjį alpakų atvežimą į Lietuvą, jos rūšis, vilnos savybes ir panaudojimą, kuo alpakos skiriasi nuo kupranugarių ar lamų, ar net avių. Pabendravome su šiais mielais gyvūnais, teko ir pavedžioti, ir pamaitinti iš rankų. Nustebome, kad ūkio šeimininkai dar turi ir kitų augintinių – mažų Čihuahua šunyčių. Diena prasidėjo tikrai puikia nuotaika, nes gyvūnai suteikė daug džiaugsmo. Toliau keliavome į pačius Trakus, aplankėme Trakų pilį, išklausėme ne vieną legendą apie supančius ežerus, Trakų pilį, jos valdovus, net apie Trakų salos pilies vaiduoklį. Kupini įspūdžių, sužinoję daug naujo apie Trakų pilį, susidūrėme ir su nauju žodžiu – karaimais. Todėl patraukėme toliau pažinti šios tautos – į Trakų krašto tradicinių amatų centrą. Ten mus pasitiko tikrų tikriausia karaimė – edukatorė, kuri būdama pati karaimė, papasakojo apie šią tautą ir pamokė gaminti šios tautos nacionalinį pyragėlį– kibiną. Išsikepę kibinų, skaniai papietavome ir dar lauktuvių tėvams parvežti liko.
5a klasės žygis Pilaitės apylinkėmis
      Birželio 5 dieną 5a klasės mokiniai išsirengė į žygį Pilaitės apylinkėmis kartu su patyrusiu skautu Audriumi. Per beveik keturias valandas mokiniai nuėjo šešis kilometrus, užkopė į piliakalnį, aplankė Pilaitės vėjo malūną, kur susipažino su senaisiais žemės ūkio padargais. Toliau smagiai traukdami dainas keliavo į laukinį stadioną, kur pažindinosi su augalais, ragavo tikros kareiviškos košės. Turiu pripažinti, maistas buvo skanus ir greit išgaravo. Toliau ėjome Salotės, Gilužio ežerų apylinkėmis, kol galiausiai pasiekėme savo stovyklavietę – Baltiešos ežero pakrantę.  
Skautas Audrius parodė, kaip susikurti laužą be degtukų, tik cukraus ir kalio permanganato milteliais, taip pat, kaip išsikepti bananų su šokoladu. Pabandykite, puikus receptas! Stovyklavietėje mūsų jau laukė tėveliai, tad prasidėjo smagūs žaidimai ir maudynės. Mokytojai ir tėveliams labiausiai patiko “Gandro” žaidimas, kurio metu reikėjo kuo ilgiau išstovėti ant vienos kovos. Sveikiname Osvaldą, kuris ant vienos kojos išstovėjo ilgiausiai – net 35 minutes! Vakarėlis užsitęsė iki 22.00 valandos, tačiau mes labai pareigingi, kitą dieną visi buvome pamokose.
Atostogų link…
   Beskaičiuojant paskutines mokslo metų dieneles, 1d klasės vaikai, atsisveikinę su vadovėliais, kibo į kūrybinius darbus. 
      Pasiskirstę grupelėmis iš atsineštų „Lego“ kaladėlių statė „Lego miestą“. Kiekvienas vaikas, kurdamas ir statydamas savo statinį, automobilį ar lėktuvą pritaikė įgytas matematines žinias. Rungėsi, kuris daugiausiai panaudojo detalių savo sukurtam darbui. 
    “Lego miestas“ iškilo nuostabus. Čia puikavosi statiniai nuo mažiausio iki didžiausio. Darbai ir jų tobulinimas vyksta nuolatos ir kas dieną. Džiugu, kad pasiūlyta idėja virto bendru kūrybiniu vaikų darbu. Su gera nuotaika pasitinkame vasarą. 
                                                          1 d klasės mokytoja 
Diana Malkauskienė
Svečiuose SMK
         Daug teigiamų emocijų suteikė užduotis, kurios metu  mokiniai paeiliui po vieną turėjo atkartoti prieš tai stovinčio draugo parodytą judesį, pirmajam mokiniui judesį parodė lektorė. Kiekvienas mokinys pamatytą judesį interpretavo savaip. Šia užduotimi buvo išsiaiškinta, kaip aštuntokai supranta ir perduoda informaciją kitiems. Paskutinio mokinio parodytas judesys labai visus nustebino, nes lektorės parodyto judesio nebuvo likę net užuominos. Kitos užduoties metu lektorė vienam mokiniui papasakojo istoriją, po to mokinys išgirstą istoriją papasakojo kitam ir t. t. Istorija ne tik sutrumpėjo, bet ir joje atsirado naujų detalių. Pakankamai sudėtinga perpasakoti išgirstą istoriją, nes kiekvienas išgirdęs persako savaip. 
            Ši klasės valandėlė aštuntokams buvo naudinga, įdomi ir prasminga.
         Gegužės 31 d. 8a klasei klasės valandėlę „Aš – po  dešimties metų“ vedė Socialinių mokslų kolegijos kūrybos projektų vadybininkė Simona Banytė. 
            Po lektorės prisistatymo aštuntokai popieriaus lape užrašė kaip save įsivaizduoja po dešimties metų (ką norėtų dirbti, kur gyventi, kokią šeimą norėtų turėti, kokius gyvūnus norėtų auginti). Aprašymų aptarimų metu  mokiniai sužinojo, kokią specialybę galėtų pasirinkti, kokia jiems būtų tinkama. Šį pratimą siūloma kartoti kiekvienais metais. Jeigu svajonė lieka ta pati, tai nepamesti ir siekti jos. Aštuntokai sužinojo, kokias studijų programas galima pasirinkti SMK.
Šeimos dienai
Mažieji mokyklos spinduliukai šiandien siunčia šypsenas ir švelnumo  pilnus glėbius savo saulėms – mamoms, tėčiams, senelėms ir seneliams. Taip, teisingai, ir mažosioms sesutėms bei vyresniesiems broliams! Kiekvienam šeimos nariui – mylimam žmogui, kuris visada šalia, pasirengęs paguosti ar švelniai priglausti, pradžiuginti nuoširdžia šypsena. Sveikiname šeimos dienos proga. Kaip gera ją minėti kartu! Jūs esate mūsų ramybės sala ir palaima. 
Šeima – gražiausias žiedas
Kur kitur, jei ne šeimoje, artimųjų apsuptyje, randame paguodą,
supratimą, palaikymą. Šeimoje visi kartu išgyvename gražiausias
akimirkas ir negandas. Šeima tai pats brangiausias žmogaus turtas!
2c ir 2d klasės mokiniai nuoširdžiai visus sveikina su šia nuostabia
švente!
2 b klasės projektas „Išaugink medelį“
2 b klasės vaikai nuo rudens įsitraukė į projektą „Išaugink medelį“
Rudenį jie  turėjo nuspręsti, kokį norėtų pamėginti iš sėklų išauginti medelį. Galėjo rinktis auginti ąžuoliuką arba kaštoną. Prisirinkę pilnas kišenes gilių ir kaštonų, pradėjo eksperimentą. Vieniems sekėsi puikiai. Jie jau po kelių savaičių išvydo savo vazonuose besikalančius pirmuosius medelių daigelius. Kitiems teko apsišarvuoti kantrybe ir daigelių palaukti net kelis mėnesius. O tretiems, kaip ir kartais nutinka atliekant bet kokį eksperimentą – teko nusivilti. Iš jų sėklų neišdygo niekas.
 Gegužės pirmosiomis dienomis vaikai į klasę atsinešė savo vazonėlius su jau paaugusiai medeliais. Jiems buvo smagu pasidalinti įspūdžiais. 
Jonas juokėsi, kad jo ąžuoliukas tiesiog nupuvo.  Jis nepaklausė savo mamytės patarimo taip dažnai nelaistyti. 
Natas sakė, kad ąžuoliuką teko uždengti metaline tvorele, nes jo katytė Nika kėsinosi apsigyventi šalia augančio medelio. 
O Gabrielė atėjo tuščiomis. Jos ąžuoliuku pasivaišino jos kačiukai Liončikas ir Kicė. Liko tik du maži stiebeliai. 
 Vaikai liko patenkinti savo pasiekimais. Užauginti medeliai surado vietas sodybose, soduose ir net močiutės sodelyje.