Pasakojimas iš (ne)pamokos
Vartydama F. Miralleso romaną „MAŽI DALYKAI DIDELI“, prisiminiau vieną pamoką.    
 Laikydamiesi aiškaus bei taisyklingo kalbėjimo ir tinkamos intonacijos etiketo, atsižvegdami į nežodinį bendravimą (laikyseną, mimiką), 5a klasės mokiniai ruošėsi pasakojimui Mano gyvenimo istorijos. Galima buvo pasirinkti potemę MANO GIMIMO DIENA, ŠVIESUS VAIKYSTĖS PRISIMINIMAS, MANO MAMOS / TĖČIO VAIKYSTĖS PRISIMINIMAS, NUOTYKIS, KURIO NEGALIU PAMIRŠTI, MANO VAIKYSTĖS ŽAISLAI. 
    Kalbėjo visi penktokai, visi skirtingai: vieni prajuokindami draugų auditoriją, kiti nuteikdami rimtai. Visi jie būvo šaunūs. Tačiau, kai Otonas Vainys praskleidė iš namų atsineštą tikrai nemažą maišą, visi net pakilo nuo savo kėdžių. Jis atsargiai pradėjo traukti iš karto sunkiai atpažįstamą daiktą. Po kelių akimirkų prieš bendraklasių akis nusileido didžiulis erdvėlaivis. Taip, tikrai didžiulis, o sudėtas jis iš mažyčių (tų pačių mažiausių) Lego detalyčių. Vaikai negalėjo atplėšti akių nuo žaislo, o aš žavėjausi vaikinuko užsidegimu. Užsidegimu kalbant apie tai, kad tai tėčio dovana, kada jis gavo tą rinkinį, kiek panaudota detalių, kiek laiko užtruko konstruodamas, kiek ten yra valdymo stočių, kad šis aparatas gali šaudyti raketas, vežti (tiksliau skraidinti) įvairiausią įrangą. Net nebegaliu išvardinti visų to aparato specifikacijų. Kalbėjo Otonas vos atsikvėpdamas, tiek norėjo ir galėjo apie tą, savo paties padarytą, žaislą papasakoti. Net šiek tiek gaila pasidarė, kai berniukas pasakė, kad šią aistrą jau išauga, kad dabar jau pradeda ieškoti kitų įdomybių.   
 Linkiu Otonui su tokia pat kantrybe ieškoti ir, žinoma, rasti arba sukurti daug nuostabių dalykų.
Saugaus elgesio pamokos ,,Būk saugus, šito mokyk ir draugus”.
Spalio 26 d. 5a ir 5b klasių mokiniai dalyvavo Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos
organizuotoje prevencinėje saugaus elgesio pamokoje ,,Būk saugus, šito mokyk ir draugus”.
Mokiniai susitiko su priešgaisrinės tarnybos darbuotoja Egidija Balkute, susipažino su galimais
pavojais, mokėsi saugaus elgesio taisyklių, kaip elgtis tam tikrose situacijose, kad nesukelti
neigiamų padarinių aplinkai ir patiems išvengti tykančių pavojų.
Penktokai dalyvavo aktyviausio mokinio konkurse, kuriuos apdovanojo dovanėlėmis – atšvaitais .
Jų žinios buvo tikrai puikios, todėl priešgaisrinės tarnybos darbuotojai sunku buvo išrinkti penkis
geriausius ir aktyviausius mokinius.
Manau, kad bendravimas su įvairių profesijų atstovais, leidžia mokiniams labiau įtvirtinti žinias ir
mokėjimus ir juos taikyti praktikoje.
Tarptautinė „KINGS“ olimpiada
Spalio 17 – 23 dienomis 5-6 klasių mokiniai dalyvavo tarptautinės matematikos olimpiados „Kings“ kvalifikaciniame etape
Mokiniai galėjo pasitikrinti matematikos žinias ir sėkmingai įveikę kvalifikacinį etapą, lapkričio mėnesį, galės dalyvauti finaliniame etape ir laimėti įspūdingus prizus.
Bulviagalvis 4 b klasėje
Ruduo.  Koks nuostabus ir gražus metų laikas.  Jis ryškiomis spalvomis nuspalvina miškus, sodus,  daržus. Jis mums dovanoja pintines  vaisių ir daržovių.  Kiekvienais metais šiuo  metu mokykloje vyksta Bulviagalvio šventė. Nuo pat ryto, 4 b klasės  mokiniai, nešini  iš įvairių vaisių ir daržovių pagamintais darbeliais, kartu su tėveliais iškeptais pyragais,  pilnais maišais rudens gėrybių, skubėjo į mokyklą. Klasę pasipuošėme nuostabiais, įdomiais, net juokingais darbeliais. O patys didžiausi -  Evelinos padarytas ,,kiškis“ ir  Beatričės ,,vėžliukas“ -   papuošė mokyklos kiemą. Obuolys – tai vitaminų šaltinis. O kur jis gali nukeliauti nukritęs nuo medžio? Įvairias istorijas kūrė mokiniai. Vienas obuolys nukrito ant ežio ir juo džiaugėsi maži ežiukai, kitas – atsidūrė turguje, trečias – mišrainėje, ketvirtas – kompote, penktas  – peržiemojo ant obels šakos, šeštas …..  Kokių tik nuotykių jie nepatyrė.  Vaikų kūrybiškai  papje maše technika pagamino obuolį ir   jį nuspalvino.  Darbas buvo gana sunkus, bet įdomus. Mokiniai labai mėgsta rungtyniauti. Šį kartą rungtynės – kas greičiau ir švariau nuskus bulvę. Kai kurie vaikai ją skuto pirmą kartą gyvenime. Kai kurie   net skustuko į rankas nemokėjo paimti, o ką jau kalbėti apie skutimą. Pasižiūrėję į draugus, visi stengėsi neatsilikti.  Kiek daug  patiekalų ant 4 b klasės mokinių stalo. Vaikai papasakojo, kaip pagamino šiuos patiekalus ir kvietė paskanauti. Daug džiugių  emocijų suteikė Bulviagalvio šventė. Buvome linksmi, draugiški ir išradingi.       
Pirmoji didelė šventė pirmokams
Bulviagalvio šventė  1 C  klasės mokiniams kaip ir mokytojai  Irmai  buvo  pirmoji rudens šventė mokykloje.  Pirmasis pasiruošimas prasidėjo nuo sveikiausios ir skaniausios rudens gėrybės rinkimų.  Vienbalsiai  mokiniai išrinko ir rudens karaliaus karūną dedikavo „OBUOLIUI“ .  Bulviagalvio šventės išvakarėse vaikai kartu su tėveliais kepė pačius įvairiausius obuolių pyragus ar kitokias gėrybes iš obuolių, kuriuos  šventės metu pristatinėjo savo klasės draugams . Vaikai kartu su 1D klase kūrė floristinį obuolio kilimą ir džiaugėsi  linksma mokyklos  švente.  
Pirmokai Bulviagalvio šventėje
1d klasės mokiniai su džiaugsmu ir nerimu laukė
pirmosios ,,Bulviagalvio“ šventės mokykloje. Tą
dieną pamokos vyko neįprastai. Pirmoji pamoka
prasidėjo pokalbiu apie sveiką maistą, filmuko
herojus Meškutis pasakojo ką reikia valgyti, kad
augtum sveikas ir stiprus… Įdomu buvo
pamatyti, kas nutiko Zuikučiui, kuris nenorėjo
valgyti mamos pagaminto maisto. Mokiniai
susiskirstė grupelėmis ir darė daržovių
aplikacijas.
Nors dangus grasino lietumi, tačiau
mokinukams labai patiko gaminti floristinį kilimą mokyklos kieme. Drauge su 1c klasės mokiniais
sudėjome didžiulį obuolį. Netoliese įkurdinome savo rankomis pagamintą Bulviagalvį.
Daug emocijų sukėlė linksmosios užduotys: krepšinis su bulvėmis, estafetės su kaštonais ir kt.
Tačiau labiausiai nudžiugino kartu su mamytėmis iš rudens gėrybių paruoštos vaišės ir jų
degustavimas.
Šventės metu lydėjo puiki nuotaika, nauji įspūdžiai ir klausimas ,,kada vėl bus šventė?“.
Šok per lysvę – opa pa!
   Ruduo… Akį džiugina ne tik gausybe margaspalvių lapų, bet ir vaisių, daržovių, uogų, riešutų galybe, na, o sielą ramina skaidrūs lietaus lašai ir rudeniško šaltuko kvapas.
  Spalio 6 d. rytą 2 a klasė „Bulviagalvio“  sutikimui pasiruošė: derlius nuimtas, surinkti kaštonai, gilės, stalai nukrauti džiovintais vaisiais, riešutais, garuoja vaistažolių arbatos, na ir žinoma visi linksmai nusiteikę. Visi kartu puošėme daržovę, gaminome spalvotus vaisių ir daržovių kubus, žaidėme žaidimą, kurio metu bandėme nukeliauti „Rudens gėrybių“ taku iki raidžių, o iš jų dėliojome vaisių ir daržovių pavadinimus. Taip pat susipažinome su neįprastomis daržovėmis. 
   Taigi, antrokai jau galėtų papasakoti kas yra durijus, kaip atrodo juodosios morkos ir iš kur atsiranda ufonautai lėkštėje?
Skambanti virtuvė
 Muzikos pamokų metu pirmokai, beimprovizuodami įvairiausia garsine medžiaga, greičiau pajunta ritmo pulsaciją, pradeda skirti ilgąsias ir trumpąsias natas. 
 Tema ,,Skambanti virtuvė” įtraukė net tėvelius ir mamytes, kurie vaikams padėjo pasigaminti instrumentus iš virtuvėje randamų daiktų.
 Skambėjo šaukštai ir šaukšteliai, aidėjo puodai ir dubenėliai…
Kaip smagu muzikuoti visiems kartu!!!
Klaidžiojimas kukurūzų labirintais
Rugsėjo 30  d. 7a klasės mokiniai ir tėveliai kartu su auklėtoja Jurgita Zenevičiūte lankėsi Kukurūzų labirinte, esančiame tarp Vilniaus ir Trakų.  Visi pasiskirstę komandomis klaidžiojo labirintais. Nepaklydo, nors kai kurie rado ne visus punktus. Po sėkmingai įveikto labirinto buvo  išbandytos ir kitos aktyvos pramogos:  šiaudų rulonų pilis, vamzdinės sūpynės, kukurūzų krepšinio lenta, virvučių labirintas, gravitacinis nusileidimo vamzdis. 
 Tai edukacinė, pramoginė, sportinė ir komandinio bendradarbiavimo išvyka.
3 b klasėje gyvena vietnamietiškos gyvalazdės
 Vieną dieną 3B klasės mokinys Aronas Antanaitis su tėveliais į klasę atnešė terariumą su vietnamietiškomis gyvalazdėmis. Kiekvienos pertraukos metu mokiniai stebėjo gyvalazdžių gyvenimą terariume, kaip jos maitinasi, laipioja. Iš terariumo išimtos gyvalazdės suteikė daug džiaugsmo ir leido išarti susipažinti su jų sandara, įpročiu laipioti, viską liesti.
   Mokiniai sužinojo kokiu būdu jos pažysta aplinką, kaip išlėto kramto įvairius lapus. Kelias dienas tik stebėję nusprendėme auginti jas klasėje. 
    Taigi klasės valandėlės metu visi balsavo ir daugumos balsų dėka mūsų klasėje nuo šiol gyvena gyvalazdės. Galite užsukti ir įsitikinsite tuo patys.
  Vietnamietiškų gyvalzadžių auginimas ir priežiūra visai nesudėtinga. Jei norite pradėti jas auginti tereikia nusipirkti arba pasigaminti terariumą, iškloti dugną durpėmis, pridėti šakų, parūpinti lapų ir rūpintis. Tikimės, kad mūsų surinkta informacija Jums padės.
   Gyvalazdės – panašios į šakeles, tarp kurių gyvena, ir taip puikiai maskuojasi gamtos prieglobstyje. Jos būna ne tik įvairios išvaizdos, bet ir dydžio – mažiausios nesiekia nė dvylikos milimetrų, o didžiausių kūno ilgis – beveik 33 centimetrai. Pilnai ištiestomis galūnėmis tokios gigantiškos gyvalazdės gali siekti daugiau, nei 55 centimetrus. Gyvalazdės įprastai imituoja aplinkos spalvą, dažniausiai žalią ar rudą. Kai kurios gyvalazdžių rūšys būna spalvotos, ir net sparnuotos. 
    Gamtoje rūšis aptinkama Vietname, Pietryčių Azijoje. Patinų kūno ilgis – 65–75 mm, patelių – 85–110 mm. Patelės yra besparnės, rudos arba žalsvos, jų antenos yra trumpos, o ant galvos yra pora išaugų, primenančių ragelius. Auginant nelaisvėje vietnamietiškos gyvalazdės laikomos terariume. Šis turi būti aukštesnis, kad neriantis galėtų užsikabinti ir išsinerti žemyn. Nėrimosi metu vabzdžiui gali ataugti ir pažeistos galūnės - kojos, antenos. Geriausias substratas – durpės, kokoso durpės, kad į jas vabzdys galėtų padėti kiaušinius, o jūs galėtumėte pasodinti lapinių augalų. Gyvūnas vandens gauna maitindamasis lapais, terariume turi būti pakankamai drėgna. Drėgmė reikalinga gyvalazdei nėrimosi periodu, tada drėkinti terariumą purškiant tiesiog būtina. Papildomo vandens inde statyti nereikia. Taip pat terariume turi būti šakų ar kitų dekoro elementų, už kurių gyvalazdė galėtų užsikabinti ir išsinerti.
    Maitinasi vietnamietiškos gyvalazdės ąžuolo, aviečių, žemuogių, mėtų, melisos, ir kai kurių kitų erškėtinių šeimos augalų lapais. Taip pat mėgsta daigintus javus. Kuo labiau paįvairinsite vabzdžio racioną, tuo gyvūnas gaus įvairesnių aminorūgščių, ir, tikėtina, gyvens ilgiau. Kai kuriuos lapinius augalus – melisą, mėtą ar daigintus javus galima įsodinti tiesiog į terariumo substratą, ir gyvalazdės visada turės šviežio maisto. Kitą maistą tiesiog reikia įdėti ar pakabinti terariume.