Turizmo diena „Pasakų parke“
Birželio 5 d. „Spindulio“ progimnazijos moksleiviai patraukė turizmo keliais. 1 b ir 1 c klasės mokiniai nusprendė žygiuoti pažinti „Pasakų parko“. Diena buvo karšta, tačiau miško didingų medžių prieglobstis visus vėsino. Parke pamatėme daug skulptūrų, kurios simbolizuoja įvairius pasakų bei mitologinius personažus. Mokiniai pamatė ne tik įvairių miške augančių medžių, krūmų bei kitų augalų, vabzdžių, bet ir susidomėjo parke esančiom  smulkiems gyvūnams įkurtom lesyklom. Mūsų džiaugsmui, pamatėme ir pūstauodegę voverytę. Taip įsitikindami, kaip svarbu yra prižiūrėti mišką, jame nešiukšlinti, gerbti jame esančius visus gyvus organizmus.
Mokiniai atliko ir stebėjimo, ir surašymo užduotį, lape pagal duotas raides teko ieškoti kuo daugiau miške esančių objektų. Na, o gerai padirbėję, galėjome atsipūsti, papietauti, pažaisti gražiai įkurtoje žaidimų aikštelėje ir net pašokti. 
Pažintis su Trakais
Vasarai prasidėjus, orams karštėjant, klasėje sėdėti nevalia – birželio 3 d. 1 b klasės mokiniai nusprendė pažinti Trakus. Pažintis prasidėjo jaukiai Alpakų ūkyje. Sužinojome apie pirmąjį alpakų atvežimą į Lietuvą, jos rūšis, vilnos savybes ir panaudojimą, kuo alpakos skiriasi nuo kupranugarių ar lamų, ar net avių. Pabendravome su šiais mielais gyvūnais, teko ir pavedžioti, ir pamaitinti iš rankų. Nustebome, kad ūkio šeimininkai dar turi ir kitų augintinių – mažų Čihuahua šunyčių. Diena prasidėjo tikrai puikia nuotaika, nes gyvūnai suteikė daug džiaugsmo. Toliau keliavome į pačius Trakus, aplankėme Trakų pilį, išklausėme ne vieną legendą apie supančius ežerus, Trakų pilį, jos valdovus, net apie Trakų salos pilies vaiduoklį. Kupini įspūdžių, sužinoję daug naujo apie Trakų pilį, susidūrėme ir su nauju žodžiu – karaimais. Todėl patraukėme toliau pažinti šios tautos – į Trakų krašto tradicinių amatų centrą. Ten mus pasitiko tikrų tikriausia karaimė – edukatorė, kuri būdama pati karaimė, papasakojo apie šią tautą ir pamokė gaminti šios tautos nacionalinį pyragėlį– kibiną. Išsikepę kibinų, skaniai papietavome ir dar lauktuvių tėvams parvežti liko.
5a klasės žygis Pilaitės apylinkėmis
      Birželio 5 dieną 5a klasės mokiniai išsirengė į žygį Pilaitės apylinkėmis kartu su patyrusiu skautu Audriumi. Per beveik keturias valandas mokiniai nuėjo šešis kilometrus, užkopė į piliakalnį, aplankė Pilaitės vėjo malūną, kur susipažino su senaisiais žemės ūkio padargais. Toliau smagiai traukdami dainas keliavo į laukinį stadioną, kur pažindinosi su augalais, ragavo tikros kareiviškos košės. Turiu pripažinti, maistas buvo skanus ir greit išgaravo. Toliau ėjome Salotės, Gilužio ežerų apylinkėmis, kol galiausiai pasiekėme savo stovyklavietę – Baltiešos ežero pakrantę.  
Skautas Audrius parodė, kaip susikurti laužą be degtukų, tik cukraus ir kalio permanganato milteliais, taip pat, kaip išsikepti bananų su šokoladu. Pabandykite, puikus receptas! Stovyklavietėje mūsų jau laukė tėveliai, tad prasidėjo smagūs žaidimai ir maudynės. Mokytojai ir tėveliams labiausiai patiko “Gandro” žaidimas, kurio metu reikėjo kuo ilgiau išstovėti ant vienos kovos. Sveikiname Osvaldą, kuris ant vienos kojos išstovėjo ilgiausiai – net 35 minutes! Vakarėlis užsitęsė iki 22.00 valandos, tačiau mes labai pareigingi, kitą dieną visi buvome pamokose.
Atostogų link…
   Beskaičiuojant paskutines mokslo metų dieneles, 1d klasės vaikai, atsisveikinę su vadovėliais, kibo į kūrybinius darbus. 
      Pasiskirstę grupelėmis iš atsineštų „Lego“ kaladėlių statė „Lego miestą“. Kiekvienas vaikas, kurdamas ir statydamas savo statinį, automobilį ar lėktuvą pritaikė įgytas matematines žinias. Rungėsi, kuris daugiausiai panaudojo detalių savo sukurtam darbui. 
    “Lego miestas“ iškilo nuostabus. Čia puikavosi statiniai nuo mažiausio iki didžiausio. Darbai ir jų tobulinimas vyksta nuolatos ir kas dieną. Džiugu, kad pasiūlyta idėja virto bendru kūrybiniu vaikų darbu. Su gera nuotaika pasitinkame vasarą. 
                                                          1 d klasės mokytoja 
Diana Malkauskienė
Svečiuose SMK
         Daug teigiamų emocijų suteikė užduotis, kurios metu  mokiniai paeiliui po vieną turėjo atkartoti prieš tai stovinčio draugo parodytą judesį, pirmajam mokiniui judesį parodė lektorė. Kiekvienas mokinys pamatytą judesį interpretavo savaip. Šia užduotimi buvo išsiaiškinta, kaip aštuntokai supranta ir perduoda informaciją kitiems. Paskutinio mokinio parodytas judesys labai visus nustebino, nes lektorės parodyto judesio nebuvo likę net užuominos. Kitos užduoties metu lektorė vienam mokiniui papasakojo istoriją, po to mokinys išgirstą istoriją papasakojo kitam ir t. t. Istorija ne tik sutrumpėjo, bet ir joje atsirado naujų detalių. Pakankamai sudėtinga perpasakoti išgirstą istoriją, nes kiekvienas išgirdęs persako savaip. 
            Ši klasės valandėlė aštuntokams buvo naudinga, įdomi ir prasminga.
         Gegužės 31 d. 8a klasei klasės valandėlę „Aš – po  dešimties metų“ vedė Socialinių mokslų kolegijos kūrybos projektų vadybininkė Simona Banytė. 
            Po lektorės prisistatymo aštuntokai popieriaus lape užrašė kaip save įsivaizduoja po dešimties metų (ką norėtų dirbti, kur gyventi, kokią šeimą norėtų turėti, kokius gyvūnus norėtų auginti). Aprašymų aptarimų metu  mokiniai sužinojo, kokią specialybę galėtų pasirinkti, kokia jiems būtų tinkama. Šį pratimą siūloma kartoti kiekvienais metais. Jeigu svajonė lieka ta pati, tai nepamesti ir siekti jos. Aštuntokai sužinojo, kokias studijų programas galima pasirinkti SMK.
Šeimos dienai
Mažieji mokyklos spinduliukai šiandien siunčia šypsenas ir švelnumo  pilnus glėbius savo saulėms – mamoms, tėčiams, senelėms ir seneliams. Taip, teisingai, ir mažosioms sesutėms bei vyresniesiems broliams! Kiekvienam šeimos nariui – mylimam žmogui, kuris visada šalia, pasirengęs paguosti ar švelniai priglausti, pradžiuginti nuoširdžia šypsena. Sveikiname šeimos dienos proga. Kaip gera ją minėti kartu! Jūs esate mūsų ramybės sala ir palaima. 
Šeima – gražiausias žiedas
Kur kitur, jei ne šeimoje, artimųjų apsuptyje, randame paguodą,
supratimą, palaikymą. Šeimoje visi kartu išgyvename gražiausias
akimirkas ir negandas. Šeima tai pats brangiausias žmogaus turtas!
2c ir 2d klasės mokiniai nuoširdžiai visus sveikina su šia nuostabia
švente!
2 b klasės projektas „Išaugink medelį“
2 b klasės vaikai nuo rudens įsitraukė į projektą „Išaugink medelį“
Rudenį jie  turėjo nuspręsti, kokį norėtų pamėginti iš sėklų išauginti medelį. Galėjo rinktis auginti ąžuoliuką arba kaštoną. Prisirinkę pilnas kišenes gilių ir kaštonų, pradėjo eksperimentą. Vieniems sekėsi puikiai. Jie jau po kelių savaičių išvydo savo vazonuose besikalančius pirmuosius medelių daigelius. Kitiems teko apsišarvuoti kantrybe ir daigelių palaukti net kelis mėnesius. O tretiems, kaip ir kartais nutinka atliekant bet kokį eksperimentą – teko nusivilti. Iš jų sėklų neišdygo niekas.
 Gegužės pirmosiomis dienomis vaikai į klasę atsinešė savo vazonėlius su jau paaugusiai medeliais. Jiems buvo smagu pasidalinti įspūdžiais. 
Jonas juokėsi, kad jo ąžuoliukas tiesiog nupuvo.  Jis nepaklausė savo mamytės patarimo taip dažnai nelaistyti. 
Natas sakė, kad ąžuoliuką teko uždengti metaline tvorele, nes jo katytė Nika kėsinosi apsigyventi šalia augančio medelio. 
O Gabrielė atėjo tuščiomis. Jos ąžuoliuku pasivaišino jos kačiukai Liončikas ir Kicė. Liko tik du maži stiebeliai. 
 Vaikai liko patenkinti savo pasiekimais. Užauginti medeliai surado vietas sodybose, soduose ir net močiutės sodelyje.
Velykinė kelionė
Sužinojome, kad netoli Vilniaus, Cijonuose gyvena Laimės
paukštė. Pasitarę su tėveliais ar jie išleistų, nutarėme nuvykti
ir ją surasti.
Kol žemėlapyje ieškojome tos vietos, padarėme gražių
darbelių, kad galėtume nuvežti ir Laimės paukštei padovanoti.
Žemėlapyje atradome, kad Paukštė gyvena vaizdingame
Aukštaitijos nacionaliniame parke. Pradėjome ruoštis kelionei.
Kad būtų daug linksmiau, keliauti pakvietėme draugus iš
kitos klasės.
Nuvykę pirmiausia pasisveikinome su labai linksma Teta
Pelėda, kuri pakvietė pasigaminti pusryčius ant laužo.
Pusryčiai vadinosi „piratakis “. Papusryčiavę keliavome
marginti kiaušinių. Juos marginome vašku, žolelėmis,
skutinėdami. Gėrėme šeimininkės išvirtą žolelių arbatą,
vaišinomės pečiuje keptais sausainiais. Sužinojome apie
mūsų krašto Velykų tradicijas, kiaušinių marginimo būdus.
Numarginus kiaušinius, aplankėme ūkį, kuriame pamatėme
daugiau paukščių nei kada nors esame matę ir išgirdome daugiau jų balsų nei kada nors esame
girdėję, sužinojome daug įdomybių apie paukščius.
Ūkyje galėjome pamaitinti alpakas, keturagius avinus bei paglostyti asiliuką. Pasidžiaugėme naktį
gimusiais dviem ožiukais.
Išvykdami padovanojome keletą savo darbelių šeimininkei. Linksmai atsisveikinę, pažadėjome grįžti
per Kalėdas. Namo kelionė neprailgo.
Grįžome pilni gerų emocijų ir įspūdžių.
Kitą dieną aprašėme savo įspūdžius iš šios nuostabios išvykos.
Išvyka į Paukščių kaimą
Vieną gražų penktadienį 2c ir 2d klasių mokiniai važiavo į
Paukščių kaimą. Kelionė buvo ilga.
Paukščių kaime buvo labai įdomu. Mes ten kepėme
kiaušinienę ant laužo, dažėme margučius, lesinome vištas, žąsis,
gaidžius, kalakutus. Matėme povą, strutį, pelėdą, lamas, asiliuką,
avį, ožką su ožiukais ir kitų gyvūnų.
Įvyko smagus nutikimas. Mums šeimininkai leido palaikyti
rankose triušius. Vienas vikruolis išsprūdo iš rankų ir pasislėpė.
Tada visi bandėme sugauti išdykėlį, tačiau nepavyko. Jis
pasislėpė po narvais ir niekas jo negalėjo išvilioti.
Mums ten labai patiko. Tai buvo pati smagiausia išvyka.
2 d klasės mokinės
Saulė Šiekštelytė ir Rusnė Valentinavičiūtė