Projektas „Sveikos šypsenos pažadas“
Puoselėjant burnos sveikatą kiekvieno žmogaus asmeninis indėlis yra labai svarbus, nes dviejų labiausiai pasaulyje paplitusių burnos ligų – dantų ėduonies ir periodontito – atsiradimas didžiąja dalimi yra nulemtas mūsų elgsenos. Siekiant užkirsti kelią burnos ligoms svarbi ne tik sveika ir subalansuota mityba, žalingų įpročių nebuvimas, bet ir burnos higienos įgūdžiai. Labai svarbu kuo anksčiau pradėti lavinti vaikų higienos įgūdžius, būtent todėl Sveikatos apsaugos ministerija ir Lietuvos Respublikos odontologų rūmai inicijavo projektą „Sveikos šypsenos pažadas“. Rugsėjo mėnesį visiems Lietuvos pirmokams buvo įteikti plakatų ir lipdukų komplektai, skatinantys rūpintis burnos sveikata ir tinkamai valytis dantis – du kartus per dieną ne mažiau kaip po 2 minutes. 
Rugsėjo 27, 28 dienomis dantų priežiūros niuansus nagrinėjo bei savo žinias tikrino ir mūsų progimnazijos pirmokėliai. Vaikai susipažino su vieno danties šepetėliu, patikrino koks lankstus gali būti tarpdančių šepetėlis bei koks tvirtas yra tarpdančių siūlas, aptarė kada dantų šepetėlis yra nebetinkamas naudoti. Didžiausią įspūdį visiems paliko žandikaulio modelis, kiekvienas mokinys noriai išbandė visas dantų valymo technikas. Pamokėlių pabaigoje mokiniams buvo įteikti plakatų ir lipdukų komplektai. Plakatas yra skirtas mėnesiui, jame – 62 dantukai, kuriuos ryte ir vakare išsivalius dantis reikia užklijuoti atitinkamais lipdukais. Plakatas bus naudingas ne tik vaikams, bet ir tėvams, kadangi jame taip pat yra pateikiama naudinga informacija apie vaikų dantų priežiūrą. 

Tikimės, kad vaikai sėkmingai įvykdys sveikos šypsenos pažadą ir nepamirš, kad dantukus sąžiningai prižiūrėti reikia, ne tik kol klijuojami lipdukai, bet ir visą gyvenimą!
Fotoreportažas ,,Kaip rengiuosi žiemą?”
Vilniaus ,,Spindulio” progimnazijos sveikatos ugdymo projekto komanda kartu su mažaisiais progimnazijos žurnalistais atliko fotoreportažą: ,,Kaip rengiuosi žiemą?”. Žurnalistai fiksavo, ar visi turi pirštines, kepures, šalikus, ar tinkamai apsirengę ir pasiruošę žiemai. 
 Kviečiame pasižvalgyti ir apžiūrėti keletą nuotraukų. 
Sveikatos ugdymo projekto tyrimas ,,Ką valgo mano šeima?”
Gruodžio 13-23 d.d. ,,Spindulio” progimnazijoje vyko  tęstinis sveikatos ugdymo projekto tyrimas ,,Ką valgo mano šeima?”, kuriame dalyvavo 15 šeimų iš 3A ir 3B klasių. ,,Spinduliečių” šeimos dvi savaites lentelėse fiksavo, ką valgo jie patys, sesės, broliai, tėvai, seneliai. Tyrimo duomenys atskleidė, kad pusryčius valgo visos šeimos ir dažniausiai yra pasirenkamos košės. Tai labai džiugina.
Pietums šeimos valgo mažo kaloringumo maisto patiekalus. Dažniausiai tai būna sriubos ar kepiniai iš varškės. Pasirinkę mažo kaloringumo pietus, vakarienes valgo pakankamai sočias, o taip elgtis nederėtų. Nemažai užkandžiaujama: bandelės, šokoladai, sausainiai. Šie produktai gali būti maisto racione, tačiau juos vartoti reikia saikingai.
Vilniaus ,,Spindulio” progimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Beata Kindurienė primena sveikos mitybos taisykles:
Valgykime kuo įvairesnį maistą;
  • Valgykime per dieną 4-5 kartus;
  • PRIVALOME valgyti pusryčius;
  • Vakarienei rinkimės greitai virškinamus patiekalus;
  • Valgykime ne vėliau, nei 2 valandos iki miego;
  • Gerkime daug vandens.
  • Nepamirškime ir džiovintų vaisių – jie yra natūralus maisto papildas, stiprinantis organizmą ir imuninę sistemą. 
Akcija ,,Kiek sveria mano kuprinė?”
Taisyklinga kūno laikysena – tai išorinio grožio ir vidinės darnos atspindys. Ji sudaro optimalias sąlygas krūtinės ląstos, dubens, galūnių kaulų ir vidaus organų vystymuisi ir veiklai. Todėl jos formavimu būtina rūpintis nuo pat vaikystės. Lapkričio 21-22 dienomis ,,Spindulio“ progimnazijos ,,Spinduliukų“ miesteliuose nusidriekė ilgiausios eilės norinčių pasverti savo kuprines ir sužinoti ar ne per daug jos sveria. Tik 10 procentų mokinukų kuprinių svoris atitiko jų kūno svorį. Vieno mokinuko kuprinė sverė net 6,250 kg. Progimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Beata Kindurienė pateikė rekomendacijas, kokio svorio kuprines turėtų nešioti mokiniai.
Sveikatos ugdymo projektas ,,Kaip sveikai gyventi?”
  Vilniaus ,,Spindulio” progimnazijoje, kaip ir kiekvienais                                                               metais, vykdomas tęstinis sveikatos ugdymo projektas                                                               ,,Kaip sveikai gyventi?” Norime paraginti visus mokinius,                                                           mokytojus bei tėvelius aktyviai įsitraukti į vykdomas veiklas.                                                    Atliksime anketines apklausas, fotoreportažus, tyrimus,                                                              dalyvausime konkursuose ir šventėse. Skleisime teigiamą                                                           informaciją apie sveiką gyvenseną ir mokslo metų pabaigoje                                                     sukursime ,,mokyklos sveikatos pasą”.

P.S. Pirmasis laimėjimas jau yra – 5 -6 klasių mokinių komanda 
Vilniaus miesto sveikatos žinių varžytuvėse “Sveiktos skrynia” 
užėmė III vietą.
Mano darbo vieta
Norint, kad vaikas galėtų produktyviai mokytis ir ilsėtis visus metus, reikia nepamiršti jo darbo ir poilsio vietos, tiek mokykloje, tiek namuose. Puikiai žinome, kas mokyklos baldai ir jų išdėstymas yra griežtai reglamentuoti Lietuvos higienos normose, o namuose įrengtu vaiko kambariu turi rūpintis tėvai.  
Visus metus mokykloje vykstantis „Sveikatos ugdymo“ projektas balandžio mėnesį vykdė akciją: „Mano darbo vieta“.  Mokiniai ir jų tėveliai fotografavo ir siuntė savo nuotraukas, 
kuriose įamžintos vaikų darbo vietos namuose. 
Svarbiausia moksleivio vieta namuose – jo darbo vieta, kurioje jis dirba ir mokosi. Jaunesniųjų klasių mokiniams reikia pritaikyti jų darbo vietą: stalas ir kėdė turėtų būti pritaikyti pagal vaiko ūgį. Tinkamai parinktas rašomasis stalas  nedeformuos vaiko nugaros, netrukdys koncentruotis ir neleis per greitai pavargti.  Ne mažiau svarbi ir vieta, kur stovi vaiko darbo stalas. Taip pat būtina pasirūpinti  tinkamu kambario apšvietimu. 
Taigi, jei norime, kad vaikai rytais pabustų žvalūs ir darbingi, sukurkime jiems sveikatą tausojančią aplinką!  
Dalinamės spinduliečių darbo vietomis namuose. 
Kad vaikas sistemingai ir gerai mokytųsi yra svarbi ne tik jo darbo vieta ir mokymasis, bet ir poilsis. Sakoma, kad svarbiausia informacija yra įsimenama miego metu. Vaikai miegodami auga, sveiksta, tobulėja ir tampa protingesni. Labai gerai, jei įmanoma atskirti vaiko darbo vietą nuo poilsio, žaidimų ir miego vietos.  Pervargimas – viena iš prastos vaiko sveikatos ir netinkamo elgesio priežasčių. 
Tarpklasinės varžytuvės ,,Noriu būti sveiku”
Vasario 19 dieną mokykloje vyko tarpklasinės 7-8 klasių mokinių varžytuvės ,,Noriu būti sveiku”. Renginio organizatorės – socialinė pedagogė Lina Povilionienė ir sveikatos priežiūros specialistė Božena Klocienė. Varžytuvių tikslas ne tik nugalėti, bet ir formuoti sveiką gyvenimo būdą, skatinti aktyvų laisvalaikį. Varžytuves sudarė 3 etapai: sporto estafetės, sveiko patiekalo gamyba ir protmūšis. 
Varžytuvės prasidėjo sporto salėje, kur mokinių laukė estafetės. Sporto rungtį vedė ir vertino kūno kultūros mokytoja Jūratė Blažonienė.  Pasportavę ir greitai persirengę, visi susirinko į technologijų kabinetą, gaminti sveiko ir originalaus patiekalo. Visų komandų dalyviai labai greitai, atsakingai plušėjo gamindami savo kūrybos patiekalą. Technologijų mokytoja Danguolė Namirskienė vertino ne tik patiekalo originalumą, skonį, bet ir pateikimo estetiškumą, priminė stalo etiketo taisykles. Užkandę ir pailsėję, visi susirinko į protmūšį. Komandos atsakinėjo į 30 klausimų apie sveiką gyvenseną. Kaip kurie klausimai vertė mokinius tikrai ilgokai pamąstyti. Įvertinus visas užduotis, atsakymų tikslumą, originalumą, daugiausiai taškų surinkusi, 7A-8B klasių komanda, tapo nugalėtoja.   
Lankstinukai ,,Sveika gyvensena”
Sausio mėnesį, technologijų pamokų metu, 5-8 klasių mokiniai rinko informaciją apie sveiką gyvenimo būdą. Kokią naudą mums teikia pusryčiai. Visi žino: kokia dienos pradžia, tokia ir pabaiga. Todėl visai pravartu rytą pradėti skaniais maistingais pusryčiais ir taip susikurti gerą nuotaiką bei savijautą visai dienai. Kaip reikia tinkamai ir reguliariai maitintis. Kokią naudą mums teikia vaisiai ir daržovės. Šiuo metų laiku jų reikia vartoti kuo daugiau.
Taip pat mokėsi kaip tinkamai reikia surinkti, sumaketuoti informaciją lankstinukuose. 
Sveikatos ugdymo projekto fotoreportažas: ,,Kaip rengiuosi žiemą?”
Prasidėjus žiemos šaltukui, mokyklos sveikatos ugdymo projekto komanda atliko fotoreportažą: ,,Kaip rengiuosi žiemą?”. Nuo pat ankstyvo sausio 11-osios ryto ,,Spindulio miesto” skvere, I aukšto foje, buvo fiksuojamas ir stebimas kiekvienas ateinantis. Stebėjome, ar visi turi pirštines, kepures, šalikus, šiltas striukes. Kai kurie mokinukai noriai nusifotografavo, o kai kuriuos reikėjo ilgokai įkalbinėti. 
Štai keletą užfiksuotų linksmų ir šiltų kadrų:) 
Žinių varžytuvės ,,Sveikatos skrynia”
Gruodžio 10 dieną 5 A klasės mokinukai: Beatričė, Deimantė, Kotryna ir Dominykas kartu su mokyklos sveikatos priežiūros specialiste Božena Klociene ir socialine pedagoge Lina Povilioniene dalyvavo konkurse apie sveiką gyvenseną ,,Sveikatos skrynia”. Nuo pat ryto pasigaminę vaisių ežiukus vežė į Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centrą, kur ir vyko konkursas. Spinduliečiai pristatė save, savo mokyklą, atliko užduotis apie sveiką gyvenseną, gavo įvairių prizų ir su didžiausiais linkėjimais grįžo į savo mokyklą!