Sveiko žmogaus paveikslas
Balandžio 1 d. visa progimnazija smagiai minėjo sveikatingumo dieną. 
1 b klasės mokiniai tą dieną taip pat leidosi į sveikas, draugiškas ir kūrybiškas veiklas. Iš pradžių aiškinosi ir patys dėliojo sveikos mitybos piramidę, taip pat daug diskutavo apie sveiko žmogaus įpročius, maistą, sporto svarbą. Kūrė sveiko žmogaus paveikslą, vaišinosi sveikais užkandžiais, spaudė sultis ir, žinoma, sportavo. Diena buvo kupina įspūdžių, energijos, geros nuotaikos! 
Sveikatingumo diena
Ar tikrai žinau ką reiškia žmogaus fizinė, dvasinė sveikata? Kaip teisingai sudėlioti mitybos piramidę? Kokie maisto derinimo principai? Ir kas lemia gerą žmogaus savijautą? Nuo tokių klausimų ir atsakymų į juos prasidėjo balandžio 1-osios rytas Vilniaus ,,Spindulio” progimnazijoje.
Ši diena buvo paskelbta SVEIKUOLIŠKA DIENA.
Gaminome sveikus pusryčius, o vėliau sportavome. Šios dienos tikslas – parodyti teigiamą mitybos ir sporto poveikį augančiam organizmui, priminti mokiniams, kad tinkama mityba ir fizinis krūvis naudingas šiuolaikiniam jaunimui, daug laiko praleidžiančiam prie kompiuterių ir   telefonų, skatinti sveiką gyvenimo būdą. 
Priešmokyklinių grupių, pradinių ir vyresniųjų klasių mokiniai kartu su klasių auklėtojais kalbėjo apie  sveikos mitybos ypatumus, diskutavo, kaip  teisingai pasirinkti maistą, kuris būtų naudingas augančiam organizmui ir suteiktų žvalumo ir energijos. Aštuntokai, kartu su klasės auklėtoja Jurgita ir biologijos mokytoja Maryte, surengė protmūšį apie sveiką mitybą. Septintokai gamino ir pristatinėjo maisto piramides. Na, o po diskusijų kiekvienoje klasėje buvo gamina sveiki pusryčiai: vieni gamino ir valgė vaisių ar daržovių salotas, kiti košes, vaisių kokteilius, sveikuoliškus sumuštinius, gėrė žolelių arbatą. Po pusryčių, susitvarkius klases, priešmokyklinių grupių, 1-3 klasių mokinių sporto salėje lauke kūno kultūros mokytoja Eglė ir kartu keliomis 5B klasės mergaitėmis pravedė nuotaikingą mankštą. 4-8 klasių mokiniai mokyklos aktų salėje kartu su šokių mokytoju Kęstučiu ir klasių auklėtojomis mokėsi šokti pagal ,,Lietuvos istorijos repą”.

 ,,Sveikatingumo diena, mano nuomone, buvo itin vertinga veikla, kurios metu ruošdami sveikuoliškuosius pusryčius, diskutavome apie subalansuotą mitybą, dėliojome mitybos piramidę bei sėmėmės žinių vieni su kitais. Neneigsiu, jog retkarčiais teko pasukti galvas ir prisiminti kelias sveikos gyvensenos taisykles. Vėliau, nieko nelaukę ir puolę ragauti savo gėrybes, įsitikinome, kad sveika – gali būti ir skanu! Žinoma, neužteko vien tik sveikos mitybos norint būti stipruoliu, tad nuskubėję aktų salės link, sušokome šokį su šokių mokytoju Kęstučiu.  Juk sportas ir muzika – puikus derinys!   
7A klasės mokinė Aistė
Protmūšis „Sveika mityba“
      II etapo metu mokiniams teko atsakyti į 10 žodinių klausimų (kokie yra trys pagrindiniai sveikos mitybos principai, ar tiesa, jog valgant kuo įvairesnį maistą bus didesnė tikimybė atsirasti sveikatos sutrikimams, kada reiktų valgyti pusryčius, ar tiesa, jog grūdinius produktus užtenka suvalgyti vieną kartą per dieną, kokiais matavimo vienetais išreiškiamas per dieną suvartojamo maisto kiekis, ar tiesa, kad sveika mityba priklauso ne tik nuo mūsų valgomo maisto, bet ir nuo to kaip mes valgysime (paskubomis, lėtai, gerai sukramtę, mažais kąsniais ir pan.), kokią ligą dažniausiai gali sukelti geležies trūkumas, ar daržovės ir vaisiai yra pagrindinis baltymų šaltinis, ar tiesa, kad pienas ir jo produktai gali turėti didelį riebalų kiekį, ar tiesa, kad vienintelis būdas būti sveikam – sveikai maitintis).  
   III etapo metu buvo pateikti 5 vaizdiniai klausimai (kas užtušuota piramidės apačioje, šis vaisius – galingas antioksidantų šaltinis, kaip vadinamos šios sveikos salotos, besiremdami šia maisto piramide nustatykite, ko daugiau reikia valgyti: ar agurkų, ar sūrio, kokios šalies sveikiausia virtuvė). 
 IV etapo metu mokiniams teko atsakyti, kurio vitamino šaltinis pavaizduotas paveikslėlyje. 
 V etapo metu aštuntokai gamino sveiką užkandį, kurį pristatė ir pateikė įvertinti draugams. Po kiekvieno etapo aštuntokai atsakymus aptarė su biologijos mokytoja metodininke Maryte Papinigiene. 
       Balandžio 1-ąją aštuntokai savo žinias apie sveiką mitybą pademonstravo protmūšyje „Sveika mityba“. Jame dalyvavo 5 komandos: „Pikantiški paplotėliai“, „Braškės“,  „Meduoliai“, „Ananasai“ ir „1, 2, 3 sveikas Spindulys“. 
       Protmūšį sudarė penki etapai. I etapo metu buvo pateiktas testas (koks yra normalus KMI, kokius požymius jaučiame, kuomet organizmui trūksta geležies, kokios yra pagrindinės maistinės medžiagos, koks gaminasi vitaminas būnant saulėje, kuriuose produktuose yra daug skaidulinių medžiagų), kurio metu reikėjo pasirinkti teisingą atsakymą. Aptariant atsakymus mokiniai išmoko skaičiuoti savo kūno masės indeksą (KMI) bei pagal jį įvertinti savo.
      Visos komandos stengėsi, bet daugiausia taškų (42 taškus iš 45 taškų) surinko komanda „Pikantiški paplotėliai“ (Evelina Stomaitė, Daniela Kamarauskaitė, Austėja Čepulytė), antrieji liko komanda „1, 2, 3 sveikas Spindulys“, trečiąją vietą iškovojo komanda „Braškės“,  surinkusi vienu tašku mažiau negu antrąją vietą iškovojusi komanda.
Balandžio 1 – sveikatingumo diena
Pm, 1-4 klasių mokinių veikla:
9.00 – 11.40 val.  (pirma pamoka vyksta pagal tvarkaraštį): kartu su savo klasių auklėtojais ruošiasi sveikiems pusryčiams, (gali būti žali kokteiliai, vaisiai, daržovės, sveiki sumuštiniai ir ką fantazija leidžia:). Pasidengia stalą ir kalbasi, diskutuoja, kuo svarbi, naudinga sveika mityba žmogui.
5-8 klasių mokinių veikla:
10.00 – 11.40 val. (pirmos dvi pamokos vyksta pagal tvarkaraštį) kartu su savo klasių auklėtojais ruošiasi sveikiems pusryčiams (gali būti žali kokteiliai, vaisiai, daržovės, sveiki sumuštiniai ir ką fantazija leidžia:). Pasidengia stalą ir kalbasi, diskutuoja kuo svarbi, naudinga sveika mityba žmogui.
11.45 – 12.20 val. (nuskambėjus skambučiui):  
PM, 1-3 klasių mokiniai kartu su klasių vadovais renkasi į sporto salę (persirengę sportinę aprangą). Kūno kultūros mokytoja Eglė Brusokaitė ir keletas mokinių veda mankštą.
4-8  klasių mokiniai kartu su klasių vadovais renkasi į aktų salę (persirengę sportinę aprangą). Šokių mokytojas Kęstutis Andrijevskis moko 4-8 kl.mok. Lietuvos repo šokio. 
Sveikatingumo dienos koordinatorės: socialinė pedagogė Lina Povilionienė ir sveikatos priežiūros specialistė Marta Vitienė.
                         Smagios ir sveikuoliškos dienos:)
Balandžio 1 d. (pirmadienį) Vilniaus ,,Spindulio” progimnazijoje 
organizuojama ,,Sveikatingumo diena“
Darbotvarkė (10.00 -13.00 val.) 
Projektas „Sveikos šypsenos pažadas“
Puoselėjant burnos sveikatą kiekvieno žmogaus asmeninis indėlis yra labai svarbus, nes dviejų labiausiai pasaulyje paplitusių burnos ligų – dantų ėduonies ir periodontito – atsiradimas didžiąja dalimi yra nulemtas mūsų elgsenos. Siekiant užkirsti kelią burnos ligoms svarbi ne tik sveika ir subalansuota mityba, žalingų įpročių nebuvimas, bet ir burnos higienos įgūdžiai. Labai svarbu kuo anksčiau pradėti lavinti vaikų higienos įgūdžius, būtent todėl Sveikatos apsaugos ministerija ir Lietuvos Respublikos odontologų rūmai inicijavo projektą „Sveikos šypsenos pažadas“. Rugsėjo mėnesį visiems Lietuvos pirmokams buvo įteikti plakatų ir lipdukų komplektai, skatinantys rūpintis burnos sveikata ir tinkamai valytis dantis – du kartus per dieną ne mažiau kaip po 2 minutes. 
Rugsėjo 27, 28 dienomis dantų priežiūros niuansus nagrinėjo bei savo žinias tikrino ir mūsų progimnazijos pirmokėliai. Vaikai susipažino su vieno danties šepetėliu, patikrino koks lankstus gali būti tarpdančių šepetėlis bei koks tvirtas yra tarpdančių siūlas, aptarė kada dantų šepetėlis yra nebetinkamas naudoti. Didžiausią įspūdį visiems paliko žandikaulio modelis, kiekvienas mokinys noriai išbandė visas dantų valymo technikas. Pamokėlių pabaigoje mokiniams buvo įteikti plakatų ir lipdukų komplektai. Plakatas yra skirtas mėnesiui, jame – 62 dantukai, kuriuos ryte ir vakare išsivalius dantis reikia užklijuoti atitinkamais lipdukais. Plakatas bus naudingas ne tik vaikams, bet ir tėvams, kadangi jame taip pat yra pateikiama naudinga informacija apie vaikų dantų priežiūrą. 

Tikimės, kad vaikai sėkmingai įvykdys sveikos šypsenos pažadą ir nepamirš, kad dantukus sąžiningai prižiūrėti reikia, ne tik kol klijuojami lipdukai, bet ir visą gyvenimą!
Fotoreportažas ,,Kaip rengiuosi žiemą?”
Vilniaus ,,Spindulio” progimnazijos sveikatos ugdymo projekto komanda kartu su mažaisiais progimnazijos žurnalistais atliko fotoreportažą: ,,Kaip rengiuosi žiemą?”. Žurnalistai fiksavo, ar visi turi pirštines, kepures, šalikus, ar tinkamai apsirengę ir pasiruošę žiemai. 
 Kviečiame pasižvalgyti ir apžiūrėti keletą nuotraukų. 
Sveikatos ugdymo projekto tyrimas ,,Ką valgo mano šeima?”
Gruodžio 13-23 d.d. ,,Spindulio” progimnazijoje vyko  tęstinis sveikatos ugdymo projekto tyrimas ,,Ką valgo mano šeima?”, kuriame dalyvavo 15 šeimų iš 3A ir 3B klasių. ,,Spinduliečių” šeimos dvi savaites lentelėse fiksavo, ką valgo jie patys, sesės, broliai, tėvai, seneliai. Tyrimo duomenys atskleidė, kad pusryčius valgo visos šeimos ir dažniausiai yra pasirenkamos košės. Tai labai džiugina.
Pietums šeimos valgo mažo kaloringumo maisto patiekalus. Dažniausiai tai būna sriubos ar kepiniai iš varškės. Pasirinkę mažo kaloringumo pietus, vakarienes valgo pakankamai sočias, o taip elgtis nederėtų. Nemažai užkandžiaujama: bandelės, šokoladai, sausainiai. Šie produktai gali būti maisto racione, tačiau juos vartoti reikia saikingai.
Vilniaus ,,Spindulio” progimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Beata Kindurienė primena sveikos mitybos taisykles:
Valgykime kuo įvairesnį maistą;
  • Valgykime per dieną 4-5 kartus;
  • PRIVALOME valgyti pusryčius;
  • Vakarienei rinkimės greitai virškinamus patiekalus;
  • Valgykime ne vėliau, nei 2 valandos iki miego;
  • Gerkime daug vandens.
  • Nepamirškime ir džiovintų vaisių – jie yra natūralus maisto papildas, stiprinantis organizmą ir imuninę sistemą. 
Akcija ,,Kiek sveria mano kuprinė?”
Taisyklinga kūno laikysena – tai išorinio grožio ir vidinės darnos atspindys. Ji sudaro optimalias sąlygas krūtinės ląstos, dubens, galūnių kaulų ir vidaus organų vystymuisi ir veiklai. Todėl jos formavimu būtina rūpintis nuo pat vaikystės. Lapkričio 21-22 dienomis ,,Spindulio“ progimnazijos ,,Spinduliukų“ miesteliuose nusidriekė ilgiausios eilės norinčių pasverti savo kuprines ir sužinoti ar ne per daug jos sveria. Tik 10 procentų mokinukų kuprinių svoris atitiko jų kūno svorį. Vieno mokinuko kuprinė sverė net 6,250 kg. Progimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Beata Kindurienė pateikė rekomendacijas, kokio svorio kuprines turėtų nešioti mokiniai.
Sveikatos ugdymo projektas ,,Kaip sveikai gyventi?”
  Vilniaus ,,Spindulio” progimnazijoje, kaip ir kiekvienais                                                               metais, vykdomas tęstinis sveikatos ugdymo projektas                                                               ,,Kaip sveikai gyventi?” Norime paraginti visus mokinius,                                                           mokytojus bei tėvelius aktyviai įsitraukti į vykdomas veiklas.                                                    Atliksime anketines apklausas, fotoreportažus, tyrimus,                                                              dalyvausime konkursuose ir šventėse. Skleisime teigiamą                                                           informaciją apie sveiką gyvenseną ir mokslo metų pabaigoje                                                     sukursime ,,mokyklos sveikatos pasą”.

P.S. Pirmasis laimėjimas jau yra – 5 -6 klasių mokinių komanda 
Vilniaus miesto sveikatos žinių varžytuvėse “Sveiktos skrynia” 
užėmė III vietą.
Mano darbo vieta
Norint, kad vaikas galėtų produktyviai mokytis ir ilsėtis visus metus, reikia nepamiršti jo darbo ir poilsio vietos, tiek mokykloje, tiek namuose. Puikiai žinome, kas mokyklos baldai ir jų išdėstymas yra griežtai reglamentuoti Lietuvos higienos normose, o namuose įrengtu vaiko kambariu turi rūpintis tėvai.  
Visus metus mokykloje vykstantis „Sveikatos ugdymo“ projektas balandžio mėnesį vykdė akciją: „Mano darbo vieta“.  Mokiniai ir jų tėveliai fotografavo ir siuntė savo nuotraukas, 
kuriose įamžintos vaikų darbo vietos namuose. 
Svarbiausia moksleivio vieta namuose – jo darbo vieta, kurioje jis dirba ir mokosi. Jaunesniųjų klasių mokiniams reikia pritaikyti jų darbo vietą: stalas ir kėdė turėtų būti pritaikyti pagal vaiko ūgį. Tinkamai parinktas rašomasis stalas  nedeformuos vaiko nugaros, netrukdys koncentruotis ir neleis per greitai pavargti.  Ne mažiau svarbi ir vieta, kur stovi vaiko darbo stalas. Taip pat būtina pasirūpinti  tinkamu kambario apšvietimu. 
Taigi, jei norime, kad vaikai rytais pabustų žvalūs ir darbingi, sukurkime jiems sveikatą tausojančią aplinką!  
Dalinamės spinduliečių darbo vietomis namuose. 
Kad vaikas sistemingai ir gerai mokytųsi yra svarbi ne tik jo darbo vieta ir mokymasis, bet ir poilsis. Sakoma, kad svarbiausia informacija yra įsimenama miego metu. Vaikai miegodami auga, sveiksta, tobulėja ir tampa protingesni. Labai gerai, jei įmanoma atskirti vaiko darbo vietą nuo poilsio, žaidimų ir miego vietos.  Pervargimas – viena iš prastos vaiko sveikatos ir netinkamo elgesio priežasčių.