Ugdančios lysvės
Lietuvos šalies ugdymo įstaigose įgyvendinama vieno kvadratinio metro sodininkavimo iniciatyva tūkstančiams vaikų atvėrė galimybes patiems kurti bei įgyvendinti unikalius teminius sodelius. Netradiciškai pažvelgę į daržo lysves vaikai rūpinasi savo sodeliu, o įgyta patirtis atskleidžia augalų auginimo naudą.
   Lietuvoje įgyvendinama ekologinio švietimo iniciatyva „Žalia pėda“ skatina augalų auginimą įtraukti į ugdomąsias veiklas ir šiuo metu buria virš 3600 vaikų Lietuvoje. 
    Mūsų mokyklos mažieji, jau trečius metus dalyvauja šioje vieno kvadratinio metro sodininkavimo iniciatyvoje. Mažųjų mokytojos įvardina pagrindinį  vieno kvadratinio metro daržo pranašumą prieš tradicinį daržą: nedidelės lysvės žaismingai įtraukia vaikus į augalų auginimą, jos neišgąsdina neaprėpiamumo jausmu. Toks sodininkavimo būdas leidžia pasirinkti įvairius sodelių įgyvendinimo būdus, o vaikai, auginantys augalus nedidelėse lysvelėse, kiekvieną kvadratinį metrą gali paversti kūrybiška sodo dėlionės dalimi. 
   Mūsų mokykloje sodininkavimo veiklas įgyvendinti padeda projekto integravimas į mokomuosius dalykus. Mokiniai turi galimybę visus metus pamokose bei užklasinėje veikloje rinkti, kaupti ir analizuoti augalus, dirvožemio struktūrą,  augalų naudą ir pritaikymą. Pasak mokytojų, įvairi patirtis išmokė vaikus nuosekliai planuoti savo darbus, dirbti komandoje, suteikė naujų žinių.
   Daržininkavimas mokykloje tapo prasminga patyrimine veikla, atskleidžiančia gamtos ir žmogaus pasaulį. Tereikia iš naujo pažvelgti į lysves ir jos taps smagiu atradimų žaidimu.
   Šiemet projektas prasidės vasario 23 d. Vėl užsisakysime sėklytes, vėl guldysime jas į žemę ir lauksime daigelių. 
   Apie projektą „Žalia pėda“: Projektas „Žalia pėda“ vykdomas nuo 2008 m. Tikslas – sodininkavimo pagalba ugdyti kūrybingą bei atsakingą jaunąją kartą, kuri gebės rūpintis supančia aplinka. Visuomeninis projektas skirtas vaikų darželiams, mokykloms, vaikų globos namams bei dienos centrams. Projektą inicijuoja: VšĮ „Rūpi“ ekologinio jaunimo švietimo projektas „Eko karta“ ir UAB agrofirma „Sėklos”, aprūpinanti sėjamąja medžiaga bei sodinimo įrankiais visus projekto dalyvius. Įmonė teikia konsultacijas, kurių metu vaikai gali sužinoti atsakymus į jiems rūpimus klausimus apie augalų sodinimą ir priežiūrą, remia edukacines veiklas skirtas vaikams ir jų ugdytojams.