Informacija apie socialinės paramos mokiniams skyrimo sąlygas ir tvarką 2026-2027 mokslo metais
Informacija patekta žemiau.
Priimamų mokinių sąrašai (2026-06-26)
    Mokinių priėmimo komisija, po 2026-06-26 įvykusio posėdžio, skelbia priimtų/nepriimtų mokinių sąrašus (prisegti failai).
     Primename, kad mokymo sutartis turi būti pasirašyta ne vėliau kaip per 10 kalendorinių dienų nuo kvietimo patvirtinimo. Nepasirašius sutarties per nustatytą terminą ir raštu neinformavus mokyklos apie pateisinamas priežastis, vieta prarandama.
   Kitas Priėmimo komisijos posėdis vyks rugpjūčio 21 d., kurio metu bus svarstomi pateikti prašymai į laisvas 1-8 klasių vietas.

    Mokinių paskirstymo į klases sąrašai ir klasių vadovai bus skelbiami 2026 m. rugpjūčio 24-28 dienomis Progimnazijos tinklalapyje.
Susitikimas su draugais Kretingoje ir naktis mokykloje
Jau septynerius metus Vilniaus „Spindulio“ progimnazijos ir Kretingos Marijos Tiškevičiūtės
mokyklos mokiniai puoselėja gražią draugystę. Vieni mokiniai jau užaugo ir paliko progimnaziją, kiti
tęsia toliau šią gražią draugystę. Per šį laiką užsimezgė ne tik mokinių susirašinėjimas, bet ir
nuoširdus bendradarbiavimas tarp mokytojų bei mokyklų bendruomenių.
Pernai į Vilnių pasisvečiuoti atvyko mokytoja Gintarė su savo klasės mokiniais. Draugai iš
Kretingos susipažino su mūsų mokyklos aplinka, dalyvavo įvairiose veiklose, o svarbiausia – antrą
kartą gyvai susitiko su savo susirašinėjimo draugais. Nuoširdūs pokalbiai, bendri žaidimai ir
šypsenos tapo gražia draugystės pradžia.
Šių mokslo metų pabaigoje atėjo mūsų eilė vykti į Kretingą. Tai buvo įspūdinga kelionė traukiniu.
Atvykusį geležinkelio stotį mus šiltai pasitiko mokytoja Gintarė ir jos mokiniai, kurie buvo paruošę
turiningą bei įdomią dviejų dienų programą.
Oras buvo puikus, todėl aplankėme ir Palangą, pasivaikščiojome pajūriu, mėgavomės saulės
spinduliais.
Ypatingą įspūdį paliko nakvynė mokykloje – vakaras buvo kupinas žaidimų, juoko, diskotekos,
filmo peržiūros ir ilgų pokalbių su draugais. Tokios akimirkos dar labiau sustiprino mūsų bendrystę.
Ši kelionė dar kartą įrodė, kad tikra draugystė nepriklauso nuo atstumo. Per septynerius
bendradarbiavimo metus užaugo ne viena mokinių karta, tačiau išliko svarbiausios vertybės –
bendravimas, pagarba, draugiškumas ir noras pažinti vieniems kitus.
Tikime, kad ši graži tradicija tęsis dar ne vienerius metus, o mūsų draugystės istorija pasipildys
naujais susitikimais, nuotykiais ir šypsenomis.
Priimamų mokinių sąrašai (2026-06-23)
   Mokinių priėmimo komisija, po 2026-06-23 įvykusio posėdžio, skelbia priimtų mokinių sąrašus (prisegti failai).         
   2026 m. birželio 23-25 d. e. sistemoje  https://svietimas.vilnius.lt/  tėvai tvirtina kvietimus gautus iš mokyklų (išskyrus, kai buvo pasirinkta viena mokykla).
   Laiku nepatvirtinus kvietimų e. sistema birželio 26 d. 8.00 val. automatiškai priskirs prie aukščiau esančios mokyklos, kuri bus išsiuntusi kvietimą.
   Primename, kad mokymo sutartis turi būti pasirašyta ne vėliau kaip per 10 kalendorinių dienų nuo kvietimo patvirtinimo. Nepasirašius sutarties per nustatytą terminą ir raštu neinformavus mokyklos apie pateisinamas priežastis, vieta prarandama.
   Kitas Priėmimo komisijos posėdis vyks birželio 26 d., kurio metu bus svarstomi nepriimtų mokinių pateikti prašymai ar naujai pateikti prašymai į laisvas 1-8 kl. vietas.
Įspūdingas žingsnis į Dainų šventę: LVSO scenoje!
Gegužės 23 d. LVSO koncertų salėje vyko Muzikos mokyklos „Ugnelė“ jubiliejinis koncertas.

Antrojoje dalyje mūsų mokyklos 5–6 klasių mokinės dainavo kartu su Jungtiniu Lietuvos vaikų choru, atlikdamos kūrinius, kurie skambės šią vasarą Lietuvos moksleivių dainų šventėje. Koncertą stebėjo Dainų dienos meno vadovas Vytautas Miškinis.

Tai buvo svarbus pasiruošimo žingsnis prieš liepos 6 d. pasirodymą Vingio parko scenoje kartu su visos Lietuvos chorais.

Džiaugiamės mūsų mokyklos mokinių dalyvavimu, jų muzikalumu ir sėkmingu pasirodymu didžiojoje scenoje!
Reikalingas specialusis pedagogas (-ė)
        Vilniaus ,,Spindulio” progimnazija ieško specialiojo pedagogo nuo 2026 m. rugsėjo 1 d., 
1 etatas, neterminuota darbo sutartis.





Reikalavimai:
  • aukštasis universitetinis išsilavinimas, įgyta specialiojo pedagogo kvalifikacija;
  • gebėjimas įvertinti pagalbos ugdymo procese reikmes ir (ar) SUP, nustatyti pagalbos poreikį bei ją efektyviai teikti;
  • gebėjimas bendradarbiauti ir dirbti komandoje;
  • atsakingumas, iniciatyvumas, empatija ir konstruktyvumas;
  • puikūs skaitmeniniai įgūdžiai ir gebėjimas taikyti informacines technologijas ugdymo procese.
Kontaktinė informacija:
el. p.: spindulioprogimnazija@gmail.com
Telefonai pasiteiravimui: +370 5 2444781, mob. tel. +370 69845412
Priimamų mokinių sąrašai (2026-06-11)
         Mokinių priėmimo komisija, po 2026-06-11 įvykusio posėdžio, skelbia priimtų mokinių sąrašus (prisegti failai). 
        2026 m. birželio 11-12 d. e. sistemoje  https://svietimas.vilnius.lt/  tėvai tvirtina kvietimus gautus iš mokyklų (išskyrus, kai buvo pasirinkta viena mokykla). 
        Laiku nepatvirtinus kvietimų e. sistema birželio 13 d. 8.00 val. automatiškai priskirs prie aukščiau esančios mokyklos, kuri bus išsiuntusi kvietimą.
         Primename, kad mokymo sutartis turi būti pasirašyta ne vėliau kaip per 10 kalendorinių dienų nuo kvietimo patvirtinimo. Nepasirašius sutarties per nustatytą terminą ir raštu neinformavus mokyklos apie pateisinamas priežastis, vieta prarandama.
         Kitas Priėmimo komisijos posėdis vyks birželio 15 d., kurio metu bus svarstomi nepriimtų mokinių pateikti prašymai ar naujai pateikti prašymai į laisvas 1-8 kl. vietas.
Aštuntokų palinkėjimai mokyklai, mokytojams
    Birželio 10 d. „Spindulio“ progimnazijoje vyko aštuntokų išleistuvės. Šventėje skambėjo dainos, padėkos žodžiai, juokas ir nuoširdūs sveikinimai. 
    Atsisveikindami su mokykla, aštuntokai dėkojo mokytojams už kantrybę, rūpestį, supratingumą, o savo palinkėjimus mokyklai ir mokytojams užrašė ranka. 
   „Noriu nuoširdžiai padėkoti už visas patirtis, nuotykius, kurie lydėjo mane visus mokslo metus. Kiekviena diena mokykloje paliko savitą pėdsaką“ (Vanesa).
   „Ši mokykla išmokė mane daugybės dalykų, tačiau svarbiausios pamokos buvo ne vadovėliuose. Čia išmokau pasitikėti savimi, nebijoti klysti, priimti iššūkius, vertinti draugystę (Julija). 
   „Nuoširdžiai dėkoju visiems už kartu praleistus metus šioje mokykloje. Šis laikas padovanojo man daugybę vertingų patirčių ir žinių. Mokyklai linkiu augti, tobulėti ir išlikti ta vieta, kurioje kiekvienas mokinys jaustųsi laukiamas, svarbus ir mylimas“ (Emilija).
   „Šiandien užveriant mokyklos duris, truputį liūdna, tačiau ir smalsu, kas laukia toliau. Mokyklai linkiu augti, klestėti ir įkvėpti naujas kartas“ (Miglė) 
  „Šioje mokykloje jaučiausi kur kas geriau nei ankstesnėje. Čia vyrauja drausmė, tvarka ir aiškūs tarpusavio susitarimai. Nors judesio ir šurmulio čia daugiau, tačiau tai netrukdė man mokytis ir augti. Mokyklai linkiu sėkmės, motyvuotų mokinių, naujų projektų (Domantas). 
   „Dėkoju mokytojams už meilę, supratingumą ir šilumą. Jūs mokėte ne tik spręsti uždavinius, taikyti formules, atlikti bandymus chemijos pamokose, bet ir išgirsdavote, apkabindavote, kai to labai reikėdavo. Esu dėkinga už jūsų kantrybę ir palaikymą“ (Gabija). 
   „Tariu ačiū visiems mokytojams už kantrybę, palaikymą, griežtesnį žodį, kai to reikėdavo. Linkiu mokyklai išlikti gyvai, jaukiai ir bendruomeniškai“ (Rusnė). 
   „Atsisveikinti su „Spindulio“ progimnazija nėra lengva. Dėkoju mokytojams už tikėjimą manimi, palaikymą bei meilę, kurią jaučiau nuolatos“ (Augustė).
Laiškų draugų susitikimas ir pažintis su Pamariu
   Sako, kad tikra draugystė atstumų nebijo, o kai po ilgų laukimo mėnesių pavyksta susitikti gyvai – emocijos liejasi per kraštus. Tuo įsitikino mūsų mokyklos 3 c klasės mokiniai, kurie neseniai išsiruošė į ypatingą kelionę. Jie vyko į svečius pas Šilutės „Žibų“ pradinės mokyklos 3A klasės mokinius. Ši draugystė užgimė prieš dvejus metus – visą šį laiką vaikai reguliariai rašė vieni kitiems laiškus, dalinosi džiaugsmais bei kasdienybe. Pagaliau atėjo diena, kai popieriniuose laiškuose mirgėję vardai tapo gyvais, besišypsančiais veidais, o pati išvyka virto nepamirštama edukacine kelione po unikalų Pamario kraštą.
   Atvykusius svečius Šilutės „Žibų“ pradinukai pasitiko itin svetingai. Mūsų trečiokai apsilankė savo draugų klasėje ir kartu sėdo į tuos pačius suolus bendros pamokos metu. Šilutiškiai buvo paruošę įdomų pristatymą apie savo gimtąjį miestą, jo istoriją ir išskirtinę gamtą. Kad ši diena liktų atmintyje ilgam, klasės apsikeitė simbolinėmis dovanomis – kamuoliais, ant kurių kiekvienas vaikas užrašė savo vardą. Kultūrinę programą mokykloje vainikavo vyresniųjų draugų staigmena – Šilutės „Žibų“ mokyklos ketvirtokai svečiams parodė nuotaikingą spektaklį „Karaliaus drabužiai“. Vis dėlto, pati laukiamiausia dienos dalis vaikų laukė vakare. Visa didelė abiejų mokyklų draugų kompanija susirinko sodyboje, kur prasidėjo tikrosios linksmybės. Čia vaikai azartiškai žaidė kvadratą bei kitus judriuosius žaidimus, bėgiojo gryname ore, vaišinosi kvepiančiomis picomis ir tiesiog bendravo. Vakaro metu vaikai jautėsi taip laisvai, tarsi matytųsi kiekvieną dieną – gyvas ryšys visiškai ištrynė dvejus metus trukusį atstumą.   
    Išvykos metu 3 c klasės  mokiniai pamatė pačius gražiausius Pamario gamtos kampelius. Vaikai apsilankė Ventės rago paukščių žiedavimo stotyje, kur dalyvavo edukacinėje ekskursijoje. Čia jie savo akimis išvydo didžiąsias paukščių gaudykles ir stebėjo magišką procesą – kaip specialistai žieduoja sugautus sparnuočius. Ornitologo pasakojimai apie paukščių migracijos kelius ir jų kelionių ištisus tūkstančius kilometrų paslaptis tiesiog pakerėjo mažuosius klausytojus.   
   Kitą  išvykos  dieną mokiniai tęsė pažintį su Šilutės miestu ir apsilankė garsiajame Hugo Šojaus muziejuje. Čia vaikai dalyvavo edukacijoje „Lietuvininkų buitis ir drabužiai“. Trečiokai sužinojo, kuo išskirtinis buvo šio krašto žmonių gyvenimo būdas, kaip jie rengėsi, kokias tradicijas puoselėjo ir net turėjo progą iš arti apžiūrėti bei palyginti unikalius Mažosios Lietuvos tautinius kostiumus su kitų regionų apranga.   
   Toliau kelias vedė į Kintų Vydūno kultūros centrą. Jame mokiniai pasinėrė į edukaciją „Žuvininkai ir žuvys“. Trečiokai susipažino su Kuršių marių žvejybos amato ypatybėmis, sužinojo, kokios žuvų rūšys gyvena vietos vandenyse, kaip senovėje žvejai suprasdavo gamtos ženklus ir kokius įrankius naudojo kasdieniam darbui. Atminimui patys sau nuspalvino simbolinį šio krašto magnetuką – žuvytę.            
   Pažintinę kelionės dalį vainikavo nepamirštamas nuotykis – mokiniai atvyko į Lietuvos Venecija vadinamą Mingės kaimą. Iš čia jie laivu „Minija“ išplaukė į įspūdingą pasiplaukiojimą po Nemuno deltą. Vandens kelio ramybė, nendrynų platybės ir virš galvų skraidantys vandens paukščiai leido vaikams pajusti tikrąją šio krašto dvasią.   
    Ši kelionė įrodė, kad tradicinis laiškų rašymas šiais technologijų laikais turi magišką galią sujungti žmones, o gyvos pamokos gamtoje bei muziejuose palieka giliausius pėdsakus. Trečiokai namo grįžo pilni pačių geriausių emocijų, praturtinę istorijos, geografijos ir biologijos žinių bagažą. 
    Nuoširdžiai dėkojame Šilutės „Žibų“ pradinės mokyklos bendruomenei už nuostabų ir tokį šiltą  priėmimą. Kitais metais tikimės sulaukti Šilutės draugų Vilniuje ir parodyti jiems tikrą sostinės grožį. 
Pirmieji žingsniai į profesijų pasaulį
Mokslo metų pabaigoje 1c klasės mokiniai dalyvavo pažintinėse veiklose, kurių metu turėjo
galimybę iš arčiau susipažinti su įvairiomis profesijomis ir jų svarba kasdieniame gyvenime.
Pažintis su profesijomis prasidėjo įdomiu užsiėmimu „Minibioklasė“. Į mokyklą atvykusios dviejų
mokinių mamos supažindino vaikus su mokslininko profesija. Pirmokai sužinojo, kuo užsiima
mokslininkai, kokius tyrimus atlieka ir kodėl jų darbas yra svarbus. Didžiausią susidomėjimą sukėlė
praktinė veikla – mokiniai patys atliko bandymus ir tyrimus, stebėjo jų rezultatus bei pasijuto tikrais
mažaisiais mokslininkais.
Išvykos į Policijos komisariatą metu pirmokai turėjo galimybę iš arčiau susipažinti su policininko
profesija. Pareigūnai papasakojo apie savo kasdienį darbą, pagrindines pareigas ir atsakomybę
rūpinantis žmonių saugumu. Vaikai sužinojo, kad policininkai ne tik saugo viešąją tvarką, padeda
nelaimės ištiktiems žmonėms, ieško dingusių asmenų, bet ir rūpinasi eismo saugumu. Mokiniai
apžiūrėjo policijos naudojamą įrangą, uždavė daug klausimų ir sužinojo, kokių savybių reikia žmogui,
norinčiam pasirinkti šią profesiją – drąsos, atsakingumo, sąžiningumo ir noro padėti kitiems.
Lankydamiesi Priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje pirmokai susipažino su ugniagesio gelbėtojo
profesija. Vaikai sužinojo, kad ugniagesiai ne tik gesina gaisrus, bet ir skuba į pagalbą įvairių
nelaimių metu – gelbsti žmones iš avarijų, padeda stichinių nelaimių atvejais, ieško pasiklydusių
asmenų. Mokiniai apžiūrėjo specialiąją gelbėjimo techniką, ugniagesių aprangą ir įrangą, reikalingą
sudėtingoms gelbėjimo operacijoms. Pareigūnai papasakojo apie savo darbo kasdienybę, fizinį
pasirengimą ir komandinio darbo svarbą.
Ne mažiau įdomi buvo išvyka į alpakų ūkį. Čia vaikai ne tik bendravo su draugiškais gyvūnais, juos
maitino, bet ir susipažino su ūkininko darbu, sužinojo, kaip prižiūrimos alpakos ir kokios
atsakomybės reikalauja gyvulininkystė.
Pažintys su įvairiomis profesijomis pirmokams suteikė ne tik naujų žinių, bet ir įkvėpė svajoti apie
savo ateities kelią. Vaikai įsitikino, kad kiekviena profesija yra svarbi, reikalinga visuomenei ir
reikalauja atsakomybės, žinių bei atsidavimo. Dėkojame visiems, kurie prisidėjo prie šių prasmingų
veiklų ir padėjo mokiniams pažinti profesijų pasaulį.