Vilnius medaliuose
       Archeologai tvirtina, kad kertinis Vilniaus akmuo galėjo būti padėtas X – ame mūsų eros amžiuje. Tačiau pirmąja dokumentais pagrįsta jo senumo gaire laikomi 1323 metai, kai didysis Lietuvos kunigaikštis Gediminas, perkėlęs sostinę iš Trakų į Vilnių, išrašė laiškus į užsienio šalis, kviesdamas joje lankytis ir įsikurti taikiausių profesijų žmones – amatininkus ir pirklius. Vilnius tiek savo gyventojus, tiek svečius žavi visų pirma architektų bei statytojų skoniu ir meistriškumu, gamtos ir architektūros harmonija.                      
                                                       Architektas Vytautas Čekanauskas 
   “Mane taip pat visada labai žavėjo senamiesčio panoramos, senamiesčio ansamblis kalvų fone, Katedros varpinė, miesto vaizdai iš varpinės bei nuo Gedimino kalno, XVI a. gotikos perlas – Šv. Onos bažnyčia, Universiteto rūmai ir Observatorija, senamiesčio gatvelės, bažnyčių ir namų stogai, be abejo – ir pati legenda apie Gedimino pilį bei jos statybą. Keraminius medalius su Vilniaus vaizdais kūriau apie 20 metų. Man labai malonu, kad tokia gražia Lietuvos valstybės 100 – ečio proga galiu padovanoti medalių kolekciją su sostinės vaizdais Vilniaus „Spindulio“ progimnazijai. Čia mokėsi mano anūkai Liudukas ir Miglutė. Esu dėkinga šiai mokyklai už jų tvirtą mokymosi kelio pradžią. Linkiu visiems čia besimokantiems saugoti savo mokyklą, gerbti mokytojus, branginti savo gimtą kraštą, pažinti Vilnių, o trumpiau – tiesiog MYLĖTI LIETUVĄ”.                       
                        Docentė Onutė Petkevičiūtė 2018, vasaris  
Dėkojame  Vilniaus dailės akademijos Keramikos katedros docentei
 Onutei Petkevičiūtei 
už padovanotą Vilniaus medalių kolekciją  “Spindulio” progimnazijai.
Duok antrą gyvenimą naudotai technikai mokykloje
 Galime pasidžiaugti, kad mūsų progimnazijoje padaugėjo kompiuterių ir kitokios technikos, kai kas buvo modernizuota, kai kas sėkmingai pataisyta. Ir trūksta visai nedaug, tik keleto naudotų, bet plokščių monitorių (mokykla turi tik senoviškus, didelius kineskopinius vaizduoklius). Labai džiaugtumėmės, jei prie šios iniciatyvos prisijungtumėte ir Jūs – draugiška  “Spindulio” bendruomenė.
Šiuo metu Spindulio TV studijoje kuriama dar viena iniciatyva:  iš senos tėvelių atneštos veikiančios technikos, bandome padaryti elektroninį mikroskopą važinėjantį į klases, vaikų tiriamiesiems darbams atlikti.
Planuojamas ir naujas projektas “Išsaugok savo senelių istoriją”,  tai yra negatyvų, nuotraukų, vaizdo ir garso įrašų kasetėse atkūrimas, taisymas ir išsaugojimas šiuolaikiniame skaitmeniniame formate. Šiam projektui trūksta tik negatyvų skenerio (esamas deja, jau nepataisomas). 
Jei ir Jūs turite savo pasiūlymų ar iniciatyvų,
 junkimės kartu.  
Tegu kiekvienas įgyvendintas projektas bus pasiekiamas visiems. 

Daugiau info: spindulioTV@gmail.com
“Spindulio TV” 
DUOK ANTRĄ GYVENIMĄ monitoriui ir spausdintuvui
 Šiais laikais neįsivaizduojamas gyvenimas 
be kompiuterių ir kitos orgtechnikos. 
   Kiekvienas gamintojas stengiasi modernizuoti savo gaminius ir suteikti jiems naujesnes, tobulesnes galimybes. O ką daryti su vis dar veikiančia senesne technika, lyg ir nesenai pirkta, bet jau morališkai pasenusi. Kaip taisyklė, ji nurašoma ir priduodama antrinėms žaliavoms ar utilizavimui.  
MES NORIME IR GALIME ORGTECHNIKĄ PRIKELTI ANTRAM GYVENIMUI, 
taip mažiau teršdami gamtą ir suteikdami naujas galimybes mokyklai ir mokiniams.  Būtų malonu, jei prie tokios bendruomeninės iniciatyvos prisidėtumėte ir JŪS.  
 Mes norime keisti senus kineskopinius (CRT) monitorius į   naudotus plokščius LCD ar LED vaizduoklius. 
 Mokytojams reikalingi naudoti ofisiniai lazeriniai spausdintuvai ar multifunkciniai įrenginiai (su didesniu spaudinimo resursu) mokymo medžiagai spausdinti.  
 Mokomiesiems kabinetams reikalingos naudotos medijos - vizualinei medžiagai pamokose transliuoti.   Taip pat reikalinga naudota kompiuterio operatyvioji atmintis DDR, DDR-2, DDR-3 –1GB ir daugiau. 
 Niekam ne paslaptis, kad mokyklos negauna pakankamo finansavimo orgtechnikai įsigyti. Reikės laukti daug metų, kol viską įsigysime. Lauksime Jūsų pasiūlymų!