,,Skaitau, vadinasi, esu”
     Tęsdamos projektą ,,Mokiniai mokiniams”, kovo mėnesį lietuvių kalbos mokytoja Evelina kartu su keliomis 6b klasės mokinėmis nutarė sukurti visą pamokėlių ciklą pradinukams ,,Skaitau, vadinasi, esu”. Juo buvo siekiama, jog vaikai plačiau susipažintų su knyga, skaitymo būdais, turimų knygų puoselėjimu bei suvoktų knygų skaitymo vertę. Tokiu būdu kuo dažniau laisvalaikį rinktųsi praleisti kartu su knyga.
     Pirmasis 6-okių Austėjos Mačionytės ir Karinos Gubanovaitės apsilankymas pas 2b klasės mokinius vyko kovo 9 d.
Vyresniųjų klasių mokinės pasidalino savo pirmąja pažintimi su knyga, t.y. kokias pirmąsias knygas skaitė ir kokią naudą šis skaitymas suteikė. 2-okai su malonumu prisiminė ir savo vaikystėje skaitytas garsines, žaidybines knygas, kurios leido suprasti supantį pasaulį, jame esančius dalykus. Vėliau Austėja pasidalino įdomiu faktu apie didžiausią pasaulyje knygą, kurios dydis nustebino 2-okus. Tuomet 6-okė Karina pratęsė pamokėlę ir pasiūlė mažiesiems draugams pasigaminti knygai įvairių rūšių skirtukų. Buvo darbo ne tik mažiems pirštukams, bet ir smegenims – reikėjo matuoti, brėžti, lankstyti nurodytas figūras. Vaikai džiugiai, bet kartu ir labai susikaupę gamino skirtukus sau ir savo artimiesiems. Vienas mokinys prasitarė, jog tai bus puiki dovana tėčiui jo gimimo dienos proga. 6-okės, gelbėdamos pradinukams, vos spėjo suktis – kantriai aiškino, demonstravo ir kartu gamino popierinius knygos pagalbininkus.     
   Baigiantis pamokai, visi mokiniai kartu pasidžiaugė savo atliktu darbu. 6-okės, išbandžiusios save mokytojo vaidmenyje, ir 2-okai, pakartoję ir įgavę naujų žinių apie knygas, sukūrę knygoms draugą – skirtuką. 2-okų mokytoja Jolanta Vasilevskienė prieš atsisveikindama, padėkojo 6-okėms už pamokėlę, skirtą mažiesiems auklėtiniams.
    Kovo 23 d. 6b klasės mokinės Ieva Balčiūnaitė, Kotryna Kleviado ir Akvilė Šakalytė vėl atkeliavo į 2b klasę. Šį kartą mergaičių tikslas buvo papasakoti mažiesiems draugams, kaip tausoti knygą, kad ji išliktų puikios būklės ir ilgai džiugintų, galbūt, ne vieną šeimos narį, o ištisas kartas. Na, o jei taip atsitiko, kad knygelė suplyšo, kaip teisingai ją ,,pagydyti“ – suklijuoti, nepažeidžiant dar labiau. Apie tai pradinukams priminė 6-okė Ieva. Taip pat ši mokinė aptarė su 2-okais jų namuose esamas bibliotekas – ką galima jose rasti ir kaip jos prižiūrimos. Bet to, Ieva pasiūlė mokiniams  įsirengti klasės bibliotekėlę, paaiškino, nuo ko reikėtų pradėti ir kokia jos nauda klasėje besimokantiems būtų. Pristatymo pabaigoje Ieva paprašė mažųjų pasvajoti ir persikelti į savo svajonių biblioteką. 2-okai fantazavo, jog biblioteka galėtų būti augalų ar gyvūnų apsuptyje, tarsi labirintai ir kt.  O kokia būtų Jūsų svajonių biblioteka? Greičiausiai, tokia, kur būtų malonu ir gera būti, skaityti ir pasinerti į paslaptingą knygų pasaulį.
     6-okė Kotryna pradinukams sukūrė ir pasidalino instrukcijomis, kaip taisyklingai sėdėti skaitant knygą, koks turėtų būti apšvietimas, kad akys nevargtų, kokius skaitymo būdus pasirinkti ir taikyti atsižvelgiant į skaitymo tikslą. Ir, galiausiai, kaip geriau skaityti, kad informacija geriau įsimintų. O Jūs ar žinote? Jei ne, tuomet atsakysime – garsiai.
    Pamokėlę pabaigė vyresniųjų klasių mokinė Akvilė, kuri drąsiai pasidalino savo ilgamete skaitymo patirtimi, knygų pasaulio atradimais ir pasiektais skaitymo rezultatais. Papasakojo apie pirmąją pačios perskaitytą knygą, apie pažintį ir simpatiją Astridos Lindgren knygoms, apie knygų naudą ir vertę pačios mokinės šiandieniniame gyvenime, puikius pasiekimus moksluose. Atsisveikindama Akvilė palinkėjo mažiesiems skaitovams: ,,ieškoti ir surasti tokią knygą, kuri padės Jums pasitikėti savimi, padrąsins, pagelbės, paskatins geriems darbams, pamokys bei gerai nuteiks”.

    Šis ,,Mokiniai mokiniams” projektas – tai abipusė vertė – tiek 2-okams, tiek 6-okėms. Vyresniųjų klasių mokinės, ruošdamosios pristatymams, pakartojo ir įtvirtino turimas žinias, gautas per lietuvių kalbos, IT pamokas ir išbandė save viešosios kalbos sakymo srityje, mokėsi bendrauti ir bendradarbiauti su kitų klasių moksleiviais. 2-okai pakartojo, įtvirtino ir gavo žinių, susijusių su knygos skaitymu, puoselėjimu, pasirinkimo galimybėmis. Ir, žinoma, turėjo puikią progą stebėti ir semtis žinių iš vyresniųjų mokinių, o tai, tikrai, visada smagu!

                                  6-okėms pasiruošti padėjo ir drąsino lietuvių kalbos mokytoja Evelina Blaškienė
Progimnazijoje modernizuojamos erdvės
Džiugi naujiena!
      Sostinės švietimo įstaigos atsinaujina – darbams skiriama daugiau kaip 16 mln. eurų. 
Bus modernizuojamos ir “Spindulio” progimnazijos klasės, 
sukurta palankesnė mokymosi aplinka.

Plačiau skaitykite:
http://www.vilnius.lt/index.php?1636586256
“Spindulio” žalių erdvių projektas (prasidėjo 1 etapas)
Būk Spindulio draugu ir žalias erdves kurkime kartu!
“Spindulio” progimnazijos Žalių erdvių kūrimo PROJEKTAS.
   Pirmas etapas, suprojektuoti žalių erdvių zonas. Bus pridėti mokyklos žemės planai su išmatavimais ir nuotraukos, tada pradėsime paišyti, diskutuoti, kurti projektinį zonų išdėstymą, kol pavyks rasti tobulą galutinį sprendimą, kurį publikuosime visiems …
   Antras etapas - tai pačios zonos projektavimas, kaip ji atrodys, kokie augalai, statiniai, įrengimai, detalus jų išdėstymas, publikuosime visiems galutinį brėžinį.
   Trečias etapas - tai įgyvendinimas, kur pirksim, kur pagalbos prašysim, kaip dirbsim, kiek turėsim finansų, kaip juos išnaudosim, tai yra viskas, kas surišta su įgyvendinimu. 

Visą eigą publikuosime tinklalapyje, kad kiekvienas galėtų žinoti kas vyksta, kokios pagalbos reikia, kokios problemos iškyla ….
*už mokyklos pastato esančiose žaliosiose erdvėse kurti parką;
*įrengti kelis ekologinius šiltnamiukus, kur vaikai patys užsiaugintų įvairių daržovių ir žalumynų;
*apželdinti ir sukomponuoti paradinę zoną;
*suprojektuoti terasą ar estradą renginiams, vykstantiems lauke (rugsėjo 1-oji , Bulviagalvis,
 Spindulio maratonas ir kt…….)
Vidaus patalpų remontas
2010-2011m. mokykloje vyko ir vidaus patalpų remonto darbai, finansuoti iš Vilniaus miesto
savivaldybės biudžeto.
Jų metu suremontuoti mokyklos koridoriai, pakeistos visų kabinetų durys, renovuota santechnika,
pakeistos kriauklės kabinetuose.
Viešosios paskirties pastatų renovavimas nacionaliniu lygiu
Pastatas po renovacijos
Pastatas prieš renovaciją
2009-2010m. vyko „Spindulio” pagrindinės mokyklos
pastato renovacija, pagal priemonę „Viešosios paskirties
pastatų renovavimas nacionaliniu lygiu”. Finansavimas skirtas
iš Europos Sąjungos lėšų.
Buvo rekonstruotos mokyklos pastato išorės sienos, jas
apšiltinant, pakeista stogo danga, rekonstruota šildymo,
vėdinimo, apšvietimo sistemos, pakeisti likusieji mediniai
langai, pakeista sporto salės grindų danga, stiklo blokelių
sienos, pakeistos mokyklos išorės durys.
Įgyvendintos energiją taupančios priemonės, sumažinti energijos suvartojimai, pagerintos
sanitarinės higieninės sąlygos patalpose.
Mokyklų tobulinimo programa (MTP plius)
2009-2011 m. LR Švietimo ir mokslo ministerijos „Mokyklų tobulinimo programos
plius” ( MTP plius) projektas „Bendrojo lavinimo mokyklų modernizavimas”.
Mokykla aprūpinta nauja įranga ir baldais: įrengtos kompiuterizuotos mokytojų
darbo vietos, gauti nauji kompiuteriniai stalai mokytojams, mokiniams, kėdės,
knygų, dokumentų lentynos, spintos, mokyklinių baldų komplektai, stacionarūs,
nešiojami kompiuteriai, projektoriai ir dokumentų kameros, spausdinimo, kopijavimo aparatai,
interaktyvioji lenta, magnetinės lentos.